Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller omawia tekst alternatywny dla obrazów i sposób, w jaki powinni go używać specjaliści SEO

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller omawia tekst alternatywny dla obrazów i sposób, w jaki powinni go używać specjaliści SEO

Specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera o tekst alternatywny podczas segmentu pytań i odpowiedzi podczas hangouta.

Mają zdjęcia z jakimś tekstem. Czy w takim przypadku nadal powinni używać tekstu alternatywnego?

John wyjaśnił, że nawet jeśli tekst znajduje się na obrazach, rozsądnie jest umieścić go bezpośrednio na stronie w formie tekstu alternatywnego.

Istnieje wiele różnych sposobów kreatywnego wyświetlania tekstu w witrynie internetowej. John twierdzi, że niekoniecznie będzie próbował używać tekstu i obrazów, ale w tym celu użyje tekstu alternatywnego.

Uważa, że ​​tekst alternatywny to świetny sposób, aby w tym pomóc. W idealnym przypadku lepiej jest unikać tekstu i obrazów.

Dodatkowo pytanie brzmi: czy powinienem napisać tekst alternatywny dla produktów w witrynie e-commerce, skoro pod produktem znajduje się już tekst, który również go opisuje?

John odpowiedział, że z bardziej ogólnego punktu widzenia tekst alternatywny ma zastąpić lub opisać obraz.

Jest to szczególnie przydatne dla osób, które nie mogą oglądać pojedynczych obrazów i korzystają np. z czytników ekranu.

Pomaga to jednak również wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest ten obraz. A jeśli masz już ten sam opis produktu wokół obrazu, to dla wyszukiwarek mają to, czego potrzebują.

Jednak dla osób posiadających czytniki ekranu być może sensowne będzie posiadanie tekstu alternatywnego dla tego konkretnego obrazu. W takim przypadku John unikałby sytuacji, w której powtarzasz w kółko to samo.

Radzi, aby profesjonaliści SEO unikali używania tytułu produktu jako tekstu alternatywnego obrazu, zamiast tego chcieli opisać obraz w nieco inny sposób.

Dzieje się to mniej więcej w 36:40 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 36:40
Mam zdjęcia z tekstem. Czy w takim przypadku powinienem użyć tekstu alternatywnego?

Jana (odpowiedź) 36:49
Myślę, że idealnie byłoby, gdyby masz tekst i obrazy, prawdopodobnie rozsądnie byłoby umieścić tekst bezpośrednio na samej stronie. Obecnie istnieje wiele sposobów kreatywnego wyświetlania tekstu w witrynie internetowej. Więc niekoniecznie próbowałbym używać tekstu i obrazów, a następnie używać tekstu alternatywnego jako sposobu, aby w tym pomóc. Myślę, że tekst alternatywny to świetny sposób, aby w tym pomóc.

Ale w idealnym przypadku lepiej jest unikać tekstu i obrazów. I pojawia się pytanie: „Czy powinienem napisać tekst alternatywny dla produktów w witrynie e-commerce, skoro pod produktem znajduje się już tekst opisujący produkt?” Zatem z bardziej ogólnego punktu widzenia tekst alternatywny ma na celu zastąpienie lub opis obrazu.

Jest to szczególnie przydatne dla osób, które nie mogą oglądać pojedynczych obrazów i korzystają na przykład z czytników ekranu. Pomaga to jednak także wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest ten obraz. A jeśli masz już taki sam opis produktu wokół obrazu, to w przypadku wyszukiwarek mamy to, czego potrzebujemy.

Jednak dla osób korzystających z czytników ekranu może nadal warto mieć jakiś tekst alternatywny dla tego konkretnego obrazu. W takim przypadku unikałbym sytuacji, w której powtarzasz w kółko to samo. Dlatego unikaj używania tytułu produktu jako tekstu alternatywnego obrazu, ale raczej opisywanie obrazu w nieco inny sposób.

Więc to jest rodzaj rekomendacji, którą bym tam miał. Nie kopiowałbym po prostu na ślepo tego samego tekstu, który już masz na stronie, jako tekstu alternatywnego dla obrazu, ponieważ to tak naprawdę nie pomaga wyszukiwarkom i nie pomaga osobom polegającym na czytnikach ekranu.