Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller omawia użycie synonimów słów kluczowych i ich wpływ na rankingi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller omawia użycie synonimów słów kluczowych i ich wpływ na rankingi

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera w części „Pytania i odpowiedzi” o użycie synonimów słów kluczowych i ich wpływ na rankingi wyszukiwania.

Ich pytanie brzmiało: dlaczego mogą istnieć drobne różnice w synonimach lub wyszukiwanych hasłach, które mają duży wpływ na pozycję w rankingu?

Podali przykład: „edytuj wideo”. Jednak w przypadku zapytania synonimicznego „edytor wideo” nigdzie nie można znaleźć strony.

John odpowiedział, że z punktu widzenia Google może to być zupełnie normalne. I to jest coś, gdzie z jednej strony starają się zrozumieć synonimy zapytania, ale także starają się zrozumieć pełny kontekst zapytania.

Zwłaszcza jeśli chodzi o synonimy, możemy założyć, że coś jest w większości synonimem. Nie oznacza to jednak, że jest to całkowicie synonim.

Zwłaszcza jeśli porównasz coś w rodzaju „edytuj wideo” i „edytor wideo”, oczekiwania ze strony użytkownika są nieco inne.

Z jednej strony możesz chcieć pobrać edytor wideo. I wydaje się to bardzo podobne, ale to, czego użytkownicy oczekują od zapytania, jest nieco inne.

Z punktu widzenia Johna logiczne jest, że Google pokazywałby tutaj różne rankingi.

To samo dotyczy nieco innej pisowni słów, na przykład jeśli masz brytyjską lub amerykańską wersję angielskiego słowa.

Jeśli masz słowo lub literę z akcentem, ale nie ma ono akcentu, Google zrozumie, że są one w większości takie same. Ale zrozumieją też, że są nieco inni.

Następnie Google wyświetli wyniki wyszukiwania, które to uwzględnią.

Dzieje się to mniej więcej w 39:35 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 39:35
Dlaczego niewielkie różnice w synonimach lub wyszukiwanych hasłach mogą mieć tak duży wpływ na pozycję w rankingu? Przykładem, który tu podali, był „edytuj wideo”. A następnie w przypadku zapytania „edytor wideo” nigdzie nie można znaleźć strony.

Jan (odpowiedź)
Z naszego punktu widzenia może to być całkowicie normalne. I to jest coś, w czym z jednej strony staramy się zrozumieć synonimy-ike w zapytaniu, ale staramy się także spojrzeć na, jak sądzę, pełny kontekst zapytania. Zwłaszcza jeśli chodzi o synonimy, możemy założyć, że coś jest głównie synonimem. Nie oznacza to jednak, że jest to całkowicie synonim. Zwłaszcza jeśli chodzi o edycję wideo i edytor wideo, oczekiwania ze strony użytkownika są nieco inne.

Z jednej strony chcesz edytować wideo, z drugiej strony możesz pobrać edytor wideo. I wydaje się bardzo podobny, ale rodzaje rzeczy, których chcą tam użytkownicy, są nieco inne. Z mojego punktu widzenia sensowne jest pokazywanie tam różnych rankingów. To samo mamy z takimi rzeczami, jak nieco inna pisownia słów, na przykład jeśli masz brytyjską lub amerykańską wersję angielskiego słowa, jeśli masz a, słowo lub litera z akcentem, ale nie ma akcentu , rozumiemy, że są one w większości takie same, ale rozumiemy również, że są nieco inne. Staramy się wyświetlać wyniki wyszukiwania, które uwzględniają to.