Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller podaje szczegółowe informacje na temat aktualizacji działania strony na komputery stacjonarne

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller podaje szczegółowe informacje na temat aktualizacji działania strony na komputery stacjonarne

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas części „Pytania i odpowiedzi” podczas jego hangouta o aktualizację wyglądu strony na komputery stacjonarne.

Ich witryna odnotowała spadek liczby odwiedzających ze względu na słabe podstawowe wskaźniki internetowe. Teraz wszystko wróciło na właściwe tory, ale dowiedzieli się, że aktualizacja obsługi strony na komputery stacjonarne jest już wdrażana.

Ich główne pytanie brzmi: jakie jest doświadczenie strony w przypadku komputerów stacjonarnych i jak ważne jest to w porównaniu z innymi czynnikami rankingowymi?

John wyjaśnił, że podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych współczynnik rankingu jakości strony to coś, co może dostarczyć Google dodatkowych informacji.

W przypadku stron, dla których inne czynniki są jasne, a cel strony jest jasny na podstawie intencji zapytania, mogą zrezygnować z wykorzystania komfortu strony jako czynnika rankingowego.

Z drugiej strony, jeśli treść strony wyników wyszukiwania jest bardzo podobna, wykorzystanie jakości strony pomaga Google lepiej zrozumieć, które z nich są szybkimi stronami, a które rozsądnymi pod względem wygody użytkownika.

Google może także wziąć pod uwagę, które strony są mniej rozsądne do wyświetlenia w wynikach wyszukiwania.

I ta sytuacja im pomaga.

Jeśli chodzi o wdrażanie strony na komputery stacjonarne, John uważa, że ​​ponowne wdrożenie będzie wolniejsze w ciągu około miesiąca, co oznacza, że ​​z dnia na dzień nie będzie widocznych wyraźnych efektów.

Przeciwnie, efekt ten będzie widoczny po pewnym czasie.

Dzieje się to mniej więcej w 42:20 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 42:20
Więc, zobaczmy. Następny przypadek, jaki tu mam, to: spadek liczby odwiedzających moją witrynę z powodu słabych podstawowych wskaźników internetowych. Teraz wszystko wróciło do normy, ale dowiedziałem się, że aktualizacja dotycząca obsługi strony jest teraz wprowadzana także na komputery stacjonarne. Jakie jest doświadczenie strony lub czegokolwiek innego na komputerze i jak ważne jest to w porównaniu z innymi czynnikami rankingowymi?

Jana (odpowiedź) 42:40
Podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych, współczynnik rankingu jakości strony to w zasadzie coś, co daje nam trochę dodatkowych informacji o różnych stronach, które mogą pojawić się w wynikach wyszukiwania. A w sytuacjach, gdy na podstawie zapytania mamy silną, jasną intencję i możemy zrozumieć, że naprawdę chcą odwiedzić tę witrynę, wówczas z tego punktu widzenia możemy w pewnym sensie zrezygnować z wykorzystania jakości strony jako rankingu czynnik.

Z drugiej strony, jeśli cała treść strony wyników wyszukiwania jest bardzo podobna, prawdopodobnie korzystanie z funkcji obsługi strony pomaga trochę zrozumieć, które z nich są szybkimi stronami lub rozsądnymi stronami pod względem wygody użytkownika, a które z nich to mniej rozsądne strony, które można wyświetlić w wynikach wyszukiwania.

I taka sytuacja nam w tym pomaga. Jeśli chodzi o wdrażanie na komputery stacjonarne, uważam, że będzie to ponownie wolniejsze wdrożenie w ciągu około miesiąca, co oznacza, że ​​z dnia na dzień nie będzie widoczny silny efekt. Ale raczej efekt ten będzie widoczny po pewnym czasie.

Możesz już to zobaczyć w Search Console w raportach dotyczących jakości strony i podstawowych wskaźników internetowych, na przykład na komputerze wszystko jest czerwone i na tym musisz się skupić. Z tego punktu widzenia, po zmianie rankingu komputerów stacjonarnych, podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych, nie spodziewałbym się drastycznego skoku w wynikach wyszukiwania z dnia na dzień, gdy to wprowadzimy. Co najwyżej, jeśli sytuacja w Twojej witrynie jest naprawdę zła, zaobserwujesz stopniowy spadek. Zobaczmy.

I jak ważny jest on w porównaniu z innymi sygnałami rankingowymi? Myślę, że przyjrzeliśmy się temu pokrótce. Inną rzeczą, przed którą mógłbym przestrzec, jest pierwsze zdanie, które oznaczało, że Twoja witryna została usunięta z powodu słabych podstawowych wskaźników internetowych. Podejrzewam, że w większości strony internetowe nie odnotowałyby tak dużej widocznej zmiany, jeśli chodzi o podstawowe wskaźniki internetowe, nawet jeśli Twoja witryna przestałaby być całkiem rozsądna, a stałaby się w pewnym sensie w tym biednym segmencie w podstawowych wskaźnikach internetowych z z dnia na dzień. Nie spodziewałbym się, że będzie to jakaś gigantyczna zmiana w wynikach wyszukiwania, może zmiana kilku pozycji, ale to wydaje się w pewnym sensie słuszną, słuszną zmianą. Ale nie postrzegałbym tego jako strony przechodzącej z, nie wiem, miejsca drugiego na ranking numer 50, ot tak, tylko ze względu na Core Web Vitals. Jeśli widzisz taką drastyczną zmianę.

Nie skupiałbym się wyłącznie na podstawowych wskaźnikach internetowych, spróbowałbym cofnąć się o krok i spojrzeć na ogólny obraz, zobaczyć, co jeszcze może się z tym wiązać, i spróbować dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby poprawić ogólną sytuację, zamiast skupiając się wyłącznie na podstawowych wskaźnikach internetowych.

Ponieważ podstawowe wskaźniki internetowe to coś, czego prawidłowe ustawienie wymaga dużo pracy. A czasami trudno jest pogodzić te wszystkie rzeczy w jedną całość. Ale jest też tak, że wspomniałem o czymś, co jest bardziej subtelnym czynnikiem rankingowym, a nie super silnym.

Jeśli więc widzisz silne zmiany, radzę nie spędzać zbyt wiele czasu na stronie Core Web Vitals, a raczej spróbować dowiedzieć się, co jest największą zmianą? Albo skąd to pochodzi w przypadku Twojej witryny?