Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller szczegółowo opisuje wpływ opinii użytkowników na wyniki wyszukiwania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller szczegółowo opisuje wpływ opinii użytkowników na wyniki wyszukiwania

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera o opinie użytkowników. Ich główne pytanie brzmiało: co sprawia, że ​​opinie użytkowników są na tyle przydatne, że Google decyduje się na ulepszenie swojego algorytmu rankingu na podstawie tych opinii?

John wyjaśnił: cofając się o krok, każda witryna internetowa, która troszczy się o swoich użytkowników w dłuższej perspektywie, powinna zwracać uwagę na opinie i z czasem pracować nad udoskonalaniem.

Użytkownicy mogą pomóc Ci wcześnie wykryć problemy, a także wskazać Ci nowe możliwości.

A jeśli traktujesz je prawidłowo, często są one zainteresowane ulepszeniem Twojej witryny. Chcesz słuchać opinii i z czasem pracować nad poprawą.

John stwierdził, że jeśli chodzi o powszechnie używaną usługę, taką jak wyszukiwarka Google, otrzymuje ona wiele opinii.

Czasami trudno jest ustalić priorytety tej opinii.

Jak w każdym większym systemie, zawsze będzie coś do ulepszenia i zmiany.

Bardziej chodzi o znalezienie kluczowych obszarów wymagających poprawy i skupienie się na nich.

Najbardziej bezpośrednim sposobem przekazania opinii Google w wyszukiwarce jest użycie linku do przesyłania opinii na dole wyników wyszukiwania.

Ta opinia trafia bezpośrednio do zespołu Google, gdzie można ją sprawdzić, uporządkować i ustalić priorytety. Dostępna jest także społeczność pomocy dotycząca wyszukiwarki Google, jeśli chcesz poruszyć problemy, aby eksperci mogli je ponownie sprawdzić.

Chociaż czasami rozwiązaniem może być nieco inne wyszukiwanie, Google nadal może dowiedzieć się, czego użytkownik początkowo próbował.

W końcu wyszukiwarka powinna być w stanie pomóc użytkownikom, nawet jeśli nie znają wszystkich tajników wyszukiwania.

W razie potrzeby eksperci na forum pomocy mogą także przekazywać dyskusje do Google.

Cały film możesz obejrzeć tutaj:

John Mueller Zapytaj o transkrypcję Googlebota

Jan 0:03
Dzisiaj Praveen pyta, co sprawia, że ​​opinie użytkowników są na tyle trafne, że Google decyduje się na ulepszenie swojego algorytmu rankingu wyszukiwania. Cofając się o krok, każda witryna, która troszczy się o swoich użytkowników w dłuższej perspektywie, powinna zwracać uwagę na opinie i pracować nad udoskonalaniem w miarę upływu czasu. Użytkownicy mogą pomóc Ci wcześnie wykryć problemy i wskazać Ci nowe możliwości.

A jeśli traktujesz ich właściwie, często są zainteresowani ulepszeniem Twojej witryny. Słuchaj opinii i z czasem pracuj nad poprawą. Jeśli chodzi o powszechnie używaną usługę, taką jak wyszukiwarka Google, otrzymujemy wiele opinii. Czasem trudno jest ustalić priorytety. Jak w każdym większym systemie, zawsze będzie coś do ulepszenia i zmiany. Bardziej chodzi o znalezienie kluczowych obszarów wymagających poprawy i skupienie się na nich.

Najbardziej bezpośrednim sposobem przekazania nam opinii podczas wyszukiwania jest skorzystanie z linku do przesyłania opinii na dole wyników wyszukiwania. Ta opinia trafia bezpośrednio do zespołu Google, gdzie można ją sprawdzić, uporządkować i ustalić priorytety. Dostępna jest także społeczność pomocy dotycząca wyszukiwarki Google, jeśli chcesz poruszyć problemy, aby eksperci mogli je dokładnie sprawdzić. Chociaż czasami rozwiązaniem może być nieco inne wyszukiwanie, nadal warto dowiedzieć się, czego początkowo próbowałeś.

W końcu wyszukiwarka powinna być w stanie pomóc użytkownikom, nawet jeśli nie znają wszystkich tajników wyszukiwania. W razie potrzeby eksperci na forach pomocy mogą także przekazywać dyskusje do Google. Jeśli jest coś bardzo problematycznego, być może obiektywnie niepoprawnego, wprowadzającego w błąd, obraźliwego lub w inny sposób całkowicie niewłaściwego.

Warto również przekazać to publicznie, korzystając z kont Google w mediach społecznościowych, takich jak Twitter. Daj nam znać, abyśmy mogli pracować nad poprawą tak szybko, jak to możliwe. Niezależnie od sposobu kontaktu, ułatw nam rozpoznanie skali i zakresu problemu, z jakim się spotkałeś. Podaj nam co najmniej jedno typowe zapytanie, którego, jak podejrzewasz, może używać wielu użytkowników i które możliwie najwyraźniej podkreśla problem.

Jak wspomniałem wcześniej, staramy się na różne sposoby ustalać priorytety zgłaszanych nam problemów. Nad niektórymi rzeczami trzeba popracować tak szybko, jak to możliwe. Inni być może będą musieli poczekać, aż ponownie zajmiemy się określoną częścią naszych systemów. W praktyce ręczne poprawianie wyników wyszukiwania nie ma większego sensu. Sieć jest tak gigantyczna i ciągle się zmienia, a użytkownicy codziennie zadają nam nowe pytania. Z tego powodu naszym celem jest ogólnie udoskonalenie algorytmów, które łączą w całość wyniki wyszukiwania, a nie poprawianie elementów w przypadku poszczególnych zapytań.

Może to zająć trochę czasu, ale dzięki dużej liczbie wyszukiwań wykonywanych każdego dnia wszystkim na całym świecie wyszukiwanie stanie się lepsze. Krótko mówiąc, jesteśmy wdzięczni za wszystkie opinie, jakie możemy uzyskać na temat wyszukiwania. Twoja opinia pomoże nam w dalszym ulepszaniu wyszukiwania. Prosimy więc o przesyłanie kolejnych opinii. I to tyle na ten czas.

Mam nadzieję, że uznałeś to za przydatne i wnikliwe. Do zobaczenia w jednym z kolejnych odcinków AskGooglebot i nie zapomnij zasubskrybować, aby zobaczyć je wszystkie.

Table of Contents