Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller wyjaśnia, co się dzieje, gdy podczas migracji witryny jest zbyt wiele łączy zewnętrznych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller wyjaśnia, co się dzieje, gdy podczas migracji witryny jest zbyt wiele łączy zewnętrznych

W części Pytania i odpowiedzi podczas jednego ze spotkań John Mueller został zapytany o linki zewnętrzne podczas migracji witryny.

Jeden ze specjalistów ds. SEO wyjaśnił Johnowi, że ponownie uruchamia witrynę klienta i przenosi ją z domeny A do domeny B oraz ponownie konfiguruje przekierowania wskazujące domenę A dla domeny B.

Ich pytanie w tym momencie brzmi: czy autorytet strony i ranking strony ulegną negatywnemu wpływowi, jeśli będzie wiele linków zwrotnych do domeny A? Czy będzie to miało wpływ również na przyszłe linki zwrotne, które wskazują na domenę A?

Czy uprawnienia domeny ze starej domeny zostaną automatycznie odziedziczone przez nową domenę, nawet jeśli będzie dużo linków?

John wyjaśnił, że są tu dwa aspekty. Z jednej strony, jeśli przenosisz się z jednej witryny na drugą i używasz przekierowań do przenoszenia rzeczy za pomocą różnych narzędzi (takich jak narzędzie do zmiany adresu w Search Console), pomaga nam to naprawdę zrozumieć, że wszystko od starą domenę należy po prostu przenieść na nową.

To sytuacja, w której Google w miarę możliwości pobierze wszystko ze starej domeny i po prostu zastosuje to w nowej.

Innym aspektem jest to, że Google rzeczywiście uwzględnia takie kwestie, jak kanonizacja w przeliczeniu na stronę. W przypadku kanonizacji bada się wiele czynników. Na przykład następujące czynniki mogą odgrywać rolę:

  • Przekierowuje
  • Linkowanie wewnętrzne
  • Rel=kanoniczny na stronach
  • Linki zewnętrzne

W bardziej ekstremalnych przypadkach może się potencjalnie zdarzyć, że jeśli Google wykryje wiele linków zewnętrznych prowadzących do starego adresu URL, a być może nawet niektóre linki wewnętrzne prowadzące do starego adresu URL, Google może faktycznie zaindeksować stary adres URL zamiast nowego.

Ponieważ z punktu widzenia Google zaczyna wyglądać na to, że stary adres URL jest właściwy do wyświetlenia, a nowy może być raczej tymczasowy.

Z tego powodu John zaleca, aby podczas migracji witryny z jednej domeny do drugiej nie tylko skonfigurować przekierowanie i nie tylko skorzystać z narzędzia do zmiany adresu, ale także udać się i spróbować znaleźć większe witryny, które zawierały linki do Twojej poprzedniej domeny i sprawdź, czy mogą zaktualizować te linki do Twojej nowej domeny.

Zasadniczo upewnij się, że wszystko, co robisz, jest zgodne z zapewnieniem Google możliwości skupienia się na nowej domenie, a nie na starej.

Dzieje się to mniej więcej w 42:03 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

John (przesłane pytanie) 42:03
Uruchamiamy ponownie witrynę klienta i przenosimy ją z domeny A do domeny B. Rekonfigurujemy przekierowania z domeny A do domeny B. Teraz pytanie brzmi, czy autorytet strony i ranking strony nie ulegną negatywnemu wpływowi, jeśli będzie wiele linków zwrotnych do domeny A.

A także przyszłe linki zwrotne, które będą wskazywały na domenę A. Czy uprawnienia domeny ze starej domeny są automatycznie dziedziczone przez nową domenę, nawet jeśli jest dużo linków?

Jana (odpowiedź) 42:42
Dlatego myślę, że są tu dwa aspekty. Z jednej strony, jeśli przenosisz się z jednej witryny na drugą i korzystasz z przekierowań, w pewnym sensie chcesz przenieść rzeczy i skorzystać z różnych narzędzi, które mamy, takich jak narzędzie do zmiany adresu w Search Console, to pomoże nam naprawdę zrozumieć, że wszystko ze starej domeny powinno zostać po prostu przekazane do nowej.

To w zasadzie sytuacja, w której w miarę możliwości weźmiemy wszystko ze starej domeny i po prostu zastosujemy to w nowej. Drugim aspektem jest podział na stronę. Próbujemy także przyjrzeć się kanonizacji.

W przypadku kanonizacji bierzemy pod uwagę wiele różnych czynników. Z jednej strony przekierowania odgrywają rolę, takie rzeczy jak linki wewnętrzne, a także relacje kanoniczne na stronach. Ale linki zewnętrzne również odgrywają rolę.

Zatem przypuszczam, że w prawdopodobnie bardziej skrajnych przypadkach mogłoby się zdarzyć, że jeśli zobaczymy wiele linków zewnętrznych prowadzących do starego adresu URL, a może nawet niektóre linki wewnętrzne prowadzące do starego adresu URL, faktycznie zaindeksujemy stary adres URL zamiast nowego, ponieważ z naszego punktu widzenia zaczyna to wyglądać tak, że właściwie stary adres URL jest właściwy do pokazania, a nowy jest może bardziej tymczasowy.

Z tego powodu zalecamy, aby podczas migracji z jednej domeny do drugiej nie tylko skonfigurować przekierowanie i nie tylko używać go jako narzędzia do zmiany adresu, ale także spróbować znaleźć większe strony internetowe które łączyły się z Twoją poprzednią domeną i sprawdź, czy mogą zaktualizować te linki do Twojej nowej domeny.

Po prostu upewniam się, że wszystko, co robisz, jest zgodne z zapewnieniem, że możemy skupić się na nowej domenie, a nie na starej – niż na starej.