Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller wyjaśnia, co się stanie, jeśli Twoja witryna ulegnie awarii, przeniesiesz domeny, a następnie ponownie spadnie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller wyjaśnia, co się stanie, jeśli Twoja witryna ulegnie awarii, przeniesiesz domeny, a następnie ponownie spadnie

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas hangouta o ich nową witrynę internetową. Występują problemy z pozycją w rankingu, ponieważ ich witryna spadła.

Mają więc nową stronę internetową. Prowadzą tę witrynę od około 3 lata. I wszystko było świetnie, z wyższymi rankingami i ruchem.

Pierwszego marca ich strona główna zniknęła z wyników wyszukiwania – zniknęła całkowicie.

Prowadzili wszystko. Każdy rodzaj indeksowania, jaki tylko przyjdą im do głowy, Google Search Console (GSC) dla każdego słowa kluczowego, a nawet GSC stwierdziły, że nadal zajmują pozycję w rankingu, mimo że strona spadła z wyników.

Przez cały tydzień robili wszystko – nic nie działało dla nich.

Następnie kupili nową domenę i przenieśli swoją witrynę do nowej domeny. Wszystko zostało zindeksowane w ciągu kilku godzin. Jednak po trzech dniach problem z rankingiem powrócił i dotknął zupełnie nową domenę.

Głównym problemem jest to, że Google Search Console nadal pokazuje, że zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, ale ich witryna całkowicie zniknęła z wyników organicznych.

Próbowali wielu różnych urządzeń i adresów IP, ale nie mogli znaleźć swojej witryny na podstawie swoich słów kluczowych. Google Search Console nadal twierdzi, że zajmuje pierwsze miejsce.

Dlatego codziennie sprawdzają wszystko w związku z tym problemem. Teraz nie mają już wyjścia, stąd pytanie do Johna Muellera.

John odpowiedział, że najpierw sprawdzi, czy jest to problem techniczny, czy nie, korzystając z narzędzia do sprawdzania adresów URL w GSC.

Specjalista ds. SEO wyjaśnił, że tak, korzystał z narzędzia do sprawdzania adresów URL w starej witrynie. Wypróbował różne roboty i wszystkie poinformowały, że wszystko jest w porządku. Nie ma błędów podczas indeksowania. Ponadto Wore Web Vitals sprawdza się w 100% zarówno w przypadku starej, jak i nowej witryny.

Nie wierzy, że jest to kwestia jakości, ponieważ GSC twierdzi, że nadal znajduje się na pierwszej stronie rankingu, ale nie może jej znaleźć. Nie ma też ruchu – spadł o 90 procent.

John wyjaśnił, że kontrole za pomocą narzędzia do sprawdzania adresów URL mają głównie na celu ustalenie, czy strona jest zaindeksowana, czy nie.

I z tego, co rozumie, specjalista SEO twierdzi, że jest on indeksowany, a nie ma po prostu pozycji w rankingu, przynajmniej podczas wyszukiwania.

John wyjaśnił również, że jego zdaniem raporty dotyczące wyników pracy w GSC, zwłaszcza dotyczące stanowiska, opierają się na tym, co ludzie faktycznie widzieli w dowolnym okresie.

Może się zdarzyć, że niewielka liczba osób zobaczyła Twoją witrynę, a kiedy ją zobaczyła, zajmowała ona naprawdę dobre miejsce w rankingu.

W takich przypadkach Google powiedziałby: „No cóż, taki ranking widzieli”.

Nie oznacza to, że zawsze będzie zajmowała tak wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Może być tak, że przez krótki okres czasu będzie na pierwszym miejscu, a potem przez kolejny okres na przykład na pozycji 200.

Jeśli jednak nikt nie kliknie i nie przejdzie na pozycję 200, Google zobaczy jedynie pozycję numer jeden.

I to właśnie Google pokazywałby w Google Search Console – raportowanie tego, co ludzie faktycznie widzieli, ale nie uwzględnienie pozycji, których nigdy nie widziano, co może prowadzić do błędnej interpretacji Twojego wyniku rankingowego w GSC.

Dzieje się to mniej więcej w 29:38 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 8 29:38
Hej, John. Cześć. Dziękuję za Twój czas. Tak, mam pytanie. To trochę długie. Więc jest ze mną pewien problem. Mam witrynę z wiadomościami. A więc chodzi o to, że prowadzę tę witrynę od trzech, trzech lat. Więc wszystko było idealne i dobre. Dlatego też w tym miesiącu zadałem Ci to pytanie podczas ostatniego Hangouta. Ale problem jest również większy – teraz urósł.

I tak jak pierwszego marca, strona główna mojej witryny, jakby zniknęła z wyników wyszukiwania, zniknęła całkowicie. OK, to coś w rodzaju Google’a. Więc wszystko uruchomiłem, w pewnym sensie zrobiłem wszystko. Próbowałem wielu rzeczy, ale strona główna nie była wyświetlana w wynikach wyszukiwania. Ale co ciekawe, w Google Search Console dla każdego słowa kluczowego Search Console mówi, że nadal plasuję się na pierwszej pozycji w rankingu dla każdego słowa kluczowego, które zajmowałem przed pierwszym marca.

Jednak znaczna liczba wyświetleń i kliknięć zniknęła. Około 90% zniknęło, ale rankingi i CTR są takie same. Przez około tydzień próbowałem wszystkiego, ale nic mi nie wychodziło. Przejrzałem także formularze pomocy Centralnej i wszystko, ale nic. Podejmuję więc odważny krok, przenoszę witrynę na zupełnie nową domenę.

Zatem za kilka godzin wszystko zostanie zindeksowane. W ciągu kilku godzin zostaje zaindeksowanych około 100 stron, a witryna w ciągu trzech godzin znalazła się na pierwszej pozycji dla tych słów kluczowych, wszystko było w porządku. Przekierowanie jest[INAUDIBLE], ale cała reszta jest już załatwiona. Po trzech dniach ten sam problem występuje również na nowej stronie internetowej.

Z wyników wyszukiwania zniknęła jedynie strona główna. Konsola wyszukiwania nadal wyświetla komunikat, że jestem na pierwszej pozycji, ale nie mogę znaleźć mojej witryny w wyszukiwarce. Próbowałem wielu urządzeń, różnych urządzeń i adresu IP. Ale nie mogę znaleźć mojej witryny internetowej według tych słów kluczowych, a konkretnie mojej własnej. Google Search Console twierdzi, że nadal plasuję się na pierwszym miejscu.

Ale codziennie sprawdzam, nadal zajmuje pierwsze miejsce. Nie wiem. Skończyły mi się już opcje. Nie ja mogę. Nie wiem co powinienem zrobić.

Jana 32:03
Przede wszystkim spróbowałbym dowiedzieć się, czy jest to problem techniczny, czy nie. Tak, jednym ze sposobów, w jaki możesz spróbować dowiedzieć się więcej, jest użycie narzędzia do sprawdzania adresów URL. I…

Profesjonalista SEO 8 32:19
Tak, użyłem Twojego narzędzia do kontroli, w starej witrynie również wszystko jest w porządku – w Search Console nie ma błędów. Próbowałem różnych robotów również skanując wszystko, wszystko jest w porządku. We wszystkim nie ma błędu. Teraz przerzuciłem się również na AMP – i podstawowe wskaźniki internetowe są w 100% również w przypadku starej witryny. I dla nowych także.

Z technicznego punktu widzenia nie ma żadnego błędu i nic podobnego – jest to strona główna. Nie mówię, że to problem z jakością, ponieważ może się zdarzyć, ponieważ jest to sprawa Google. Nie sądzę jednak, że jest to kwestia jakości, ponieważ Search Console wciąż wyświetla komunikat, że jestem na pierwszej pozycji w rankingu, ale nie mogę znaleźć swojej witryny.

Ruch również spadł o około 90%. Nadal uzyskuję ruch z tych słów kluczowych, ale nie mogę znaleźć mojej witryny. Próbuję różnych adresów IP, krajów, wyszukiwarek, urządzeń, ale nigdzie nie mogę znaleźć mojej witryny.

Jana 33:21
Tak, mam na myśli, że sprawdzenie za pomocą narzędzia do sprawdzania adresów URL polega głównie na ustaleniu: czy strona jest zaindeksowana, czy nie? Z tego, co wyjaśniasz, wynika, że ​​jest indeksowany, ale nie ma rangi. Przynajmniej podczas wyszukiwania. Myślę, że raport wydajności w Search Console, zwłaszcza numer pozycji, jest oparty na tym, co ludzie faktycznie widzieli.

Może się zdarzyć, że niewielka liczba osób zobaczyła Twoją witrynę, ale kiedy ją zobaczyła, zajmowała ona naprawdę dobre miejsce w rankingu. W takich przypadkach powiedzielibyśmy dobrze, jakby taki ranking był tym, co widzieliśmy. To nie jest, to nie znaczy, że zawsze będzie zajmowało tak wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, może się zdarzyć, że przez krótki czas będzie na pierwszym miejscu, a potem przez dłuższy czas będzie na tym miejscu, nie sądzę nie wiem, na przykład pozycja 200.

A jeśli nikt nie zajmie miejsca 200, to jedyne, co zobaczymy, to pierwsze miejsce w rankingu. I to właśnie pokazalibyśmy w Search Console, ponieważ zasadniczo po prostu raportujemy to, co faktycznie widzieli ludzie. A jeśli chodzi o historię, o której tam wspomniałeś, przeniosłem się na krótki czas do nowej domeny, było bardzo dobrze, a potem znowu zniknęło.

Dla mnie to bardzo wskazuje na większy problem z jakością. Gdzie, kiedy systemy Google były w stanie ponownie zrozumieć Twoją witrynę, było dobrze, nie jesteśmy przekonani. I w pewnym sensie ten okres pomiędzy, kiedy Google mówi dobrze, że nie wiemy jeszcze zbyt wiele o tej witrynie. Spróbujemy potraktować to jako coś rozsądnego. To był ten czas, kiedy Google nie był nawet w stanie dobrze zrozumieć Twojej witryny.

Dla mnie, na przykład bez znajomości Twojej witryny, brzmi to jak problem z jakością. Wygląda na to, że pomocne mogłoby być zatrudnienie wielu osób niezwiązanych z witryną, które udzieliłyby Ci kilku wskazówek i powiedziały na przykład: Oto, co powinieneś robić inaczej lub co możesz robić inaczej.

Myślę, że jako właściciel witryny, kiedy ją prowadzisz, tworzysz ją, czasami naprawdę trudno jest przyjąć tego rodzaju opinie. Ale myślę, że to ważne, zwłaszcza jeśli zależy Ci na szerszej perspektywie i stronie ruchu w wynikach wyszukiwania.

Table of Contents