Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller wyjaśnia, dlaczego test wyników z elementami rozszerzonymi nie wyświetla się tak samo jak test schematu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller wyjaśnia, dlaczego test wyników z elementami rozszerzonymi nie wyświetla się tak samo jak test schematu

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna podczas niedawnego spotkania o znaczniki schematu. Współpracują z dużym dostawcą usług opieki zdrowotnej w USA – w zasadzie są na szczycie 5 firmy zajmujące się opieką zdrowotną.

Mają tysiące dostawców w setkach lokalizacji. Zatem specjalista ds. SEO tworzy schemat i robi to dokładnie tak, jak powinno.

Robią objawy, leczenie, akceptowane ubezpieczenie zdrowotne i tak dalej. Budują go i testują w walidatorze schematu.

Jednak kiedy przechodzą do testu wyników z elementami rozszerzonymi w Google, nie sprawdza się to, kiedy przechodzą do Google Search Console.

Nie pokazuje.

Dlatego przypuszczają, że to coś złego. Ale budują go do narzędzia, które według nich będzie prawidłowe.

Ich główne pytanie brzmi: co powinni zrobić, aby znaczniki schematu zostały zweryfikowane?

John wyjaśnił, że rolę odgrywają tutaj dwie główne rzeczy.

Z jednej strony walidator na Schema.org jest skonfigurowany do sprawdzania wszelkiego rodzaju schematów teoretycznych, które możesz zapewnić za pomocą Schema.org. Jest to w zasadzie „nadzbiór” wszystkich dostępnych funkcji, a nie coś, co koniecznie można sprawdzić w Google.

Walidator w Search Console opiera się wyłącznie na funkcjonalności, która ma widoczne zmiany w wyszukiwarce Google.

Zwykle jest to bardzo mały podzbiór większego zestawu rzeczy Schema.org, które możesz oznaczyć. Na przykład, jeśli zaznaczasz rzeczy, które nie mają widocznego efektu w wynikach wyszukiwania, w kategoriach „być może” – programy, gwiazdki, pokazy wideo lub coś w tym rodzaju – wówczas w Search Console pojawi się informacja: , No cóż, nic tu nie widzę..

Może to należeć do kategorii, którą widzi tam specjalista SEO.
Inną rzeczą, która czasami odgrywa rolę w przypadku elementów mających widoczny efekt, jest to, że na Schema.org wymagania czasami nie są takie same jak w wyszukiwarce Google.

Zatem Schema.org będzie miał pewne wymagane właściwości i pewne opcjonalne właściwości.

I w pewnym sensie potwierdza się to na ich podstawie.

Jednak w wyszukiwarce Google czasami obowiązują bardziej rygorystyczne wymagania, które udokumentowano również w centrum pomocy.

Powiedzieć: „No cóż, chcielibyśmy to pokazać w ten szczególny sposób w wynikach wyszukiwania. Mogą to zrobić tylko wtedy, gdy dysponują takim zestawem informacji”.

Z tej perspektywy z jednej strony – jeśli Google nie pokaże tego w wynikach wyszukiwania, to nie pokaże tego w narzędziu testującym.

Z drugiej strony, jeśli wymagania są inne, a wymagania Google są bardziej rygorystyczne, a Ty nie zastosujesz się do tych wytycznych, narzędzie testowe również oznaczy to jako błąd lub ostrzeżenie.

Dzieje się to mniej więcej w 48:14 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 8 48:14

Współpracuję z bardzo dużym dostawcą usług opieki zdrowotnej w USA, znajdującym się w pierwszej piątce. Mówimy więc o tysiącach dostawców, setkach lokalizacji. Buduję Schemat i robię to dokładnie tak, jak powinno być. Zajmuję się objawami, leczeniem, akceptowanym ubezpieczeniem zdrowotnym i tym podobnymi. Buduję go, a następnie testuję w walidatorze schematu.

Ale kiedy przechodzę do testu wyników z elementami rozszerzonymi dla Google, nie sprawdza on poprawności. Kiedy wchodzę do Google Search Console, nie jest ona wyświetlana. Dlatego przypuszczam, że jest to błędne. Ale tworzę narzędzie, które moim zdaniem będzie prawidłowe. Co więc powinienem zrobić, aby faktycznie to zweryfikować?

Jana 48:59
Myślę więc, że rolę odgrywają tutaj dwie główne rzeczy. Z jednej strony walidator na schema.org jest skonfigurowany do sprawdzania wszelkiego rodzaju schematów teoretycznych, które możesz udostępnić za pomocą schema.org. I to jest rodzaj nadzbiór całej funkcjonalności. A walidator w Search Console opiera się wyłącznie na funkcjonalności, która ma widoczne zmiany w wyszukiwarce Google.

Zwykle jest to bardzo mały podzbiór większego zbioru rzeczy schema.org, które można oznaczyć. Na przykład, jeśli zaznaczasz rzeczy, które nie mają widocznego efektu w wynikach wyszukiwania, na przykład wyświetla gwiazdki, wyświetla film lub coś w tym rodzaju, wtedy Search Console powie to , Dobrze,.

Nie widzę tu niczego, co mogłoby należeć do tej kategorii, którą tam widzisz. Inną rzeczą, która czasami odgrywa rolę w odniesieniu do elementów, które mają widoczny wpływ, jest to, że na schema.org wymagania czasami nie są takie same jak w wyszukiwarce Google. Zatem schema.org będzie miał pewne wymagane właściwości i pewne opcjonalne właściwości.

I w pewnym sensie potwierdza się to na ich podstawie. Czasami w wyszukiwarce Google mamy bardziej rygorystyczny zestaw wymagań, co udokumentowaliśmy również w naszym Centrum pomocy. Można powiedzieć, że chcielibyśmy to w ten szczególny sposób pokazać w wynikach wyszukiwania. Możemy to zrobić tylko wtedy, gdy mamy ten zestaw informacji.

Z tego punktu widzenia, z jednej strony, jeśli Google nie pokaże tego w wynikach wyszukiwania, to nie pokażemy tego w narzędziu testującym. Z drugiej strony, jeśli wymagania są inne, a wymagania Google są bardziej rygorystyczne, a użytkownik nie zastosuje się do tych wytycznych, wówczas również oznaczymy to jako błąd lub ostrzeżenie w narzędziu testowym.

Profesjonalista SEO 8 51:00
Czy można w jakiś sposób stwierdzić, które elementy nie są rozpoznawane przez Google? A może to po prostu, no wiesz, nieudany strzał w próbę zrobienia tego. Ponieważ ta rzecz jest wyjątkowo dobrze zbudowana, dzięki czemu wyszukiwarki całkowicie zrozumieją wszystko, co jest na stronie.

Po prostu mam frustrację, że to robię. Czy powinienem budować dwa zestawy schematów, jeden rozpoznawany przez Google, a następnie drugi, którego nie rozpoznaje? Widzisz co mam na myśli?

Jana 51:30
Tak, myślę, że teoretycznie mógłbyś to zrobić. Myślę, że zależy to od tego, jaki jest Twój cel i jakie dane strukturalne udostępniasz. Jeśli naprawdę Twoim celem jest po prostu to, aby było to widoczne w wyszukiwarce, czyli w przypadku osób, które zwykle przychodzą do nas, ponieważ są skupione na wyszukiwaniu, wtedy zazwyczaj po prostu podajesz wszystko, czego potrzebuje Google i określasz To. Mamy różne typy funkcji, które opisujemy w dokumentacji dla programistów wyszukiwania.

Myślę, że jest tam duża kompilacja. Zazwyczaj zalecam, aby witryna tam poszła, przyjrzała się funkcjom, które ich zdaniem są istotne, a następnie zaimplementowała właśnie te funkcje. Można by pójść w drugą stronę i powiedzieć: Cóż, zaimplementuję wszystko, a następnie zobaczę, czy jest tam pasująca funkcja, czasami jest to nieco trudniejsze. Myślę, że to po prostu więcej pracy.

Jeśli próbujesz zrobić coś konkretnego z danymi strukturalnymi dla innych dostawców, dla innych wyszukiwarek, a może masz wewnętrzną wyszukiwarkę, która działa w Twojej witrynie, lub jakiś rodzaj, nie wiem, inny system, który pobiera informacje z Twojej witryny, możesz mieć tam inne wymagania, którymi chcesz się zająć.

Może się zdarzyć, że masz jeden zestaw dla ogólnych danych strukturalnych i jeden zestaw dla wyników wyszukiwania. I z naszego punktu widzenia to też jest w porządku.

Profesjonalista SEO 8 52:55
Tak, większość moich ograniczeń dotyczy strony medycznej, ponieważ Schema mówi, że możesz zrobić to wszystko. A kiedy to zrobię, to nie jest to sprawdzane.

Więc och, zrobię to, tę ostatnią rzecz, o której wspomniałeś, wiesz, spójrz na to. Nazywa się to dokumentacją programisty wyszukiwania.

Jana 53:10
Tak, dokładnie.