Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller wyjaśnia, jak używać linków wewnętrznych do sprzedaży produktów sezonowych w witrynie internetowej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller wyjaśnia, jak używać linków wewnętrznych do sprzedaży produktów sezonowych w witrynie internetowej

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera podczas przesłanej części spotkania z pytaniami i odpowiedziami na temat sprzedaży produktów sezonowych w ich witrynie internetowej.

Specjalista ds. SEO wyjaśnił: między innymi ich klient sprzedaje produkty piekarnicze w sklepie internetowym.

Wiele z tych produktów ma charakter sezonowy, na przykład jeden produkt może być przeznaczony na Dzień Świętego Patryka.

Chcieliby, aby ich produkt, gdy jest w nim sezon, był indeksowany i, jeśli to możliwe, zajmował znaczącą pozycję w rankingu.

Kiedy poszli przetestować i przesłali adres URL produktu do indeksowania, nie mieli zbiorczego rankingu ani recenzji pól, a oba są uważane za opcjonalne pola schematu.

Z tego powodu dostają żółte ostrzeżenie.

Innymi słowy, stronę można przeszukać, ale nie można jej przesłać, zaindeksować ani sklasyfikować. Wygląda na to, że opcjonalne pole Schemat powinno umożliwiać indeksowanie strony. Czy zgodziłbyś się?

John odpowiedział, że tak, stronę na pewno można zaindeksować. Nawet jeśli niektóre znaczniki danych strukturalnych są nieprawidłowe, stronę można zaindeksować.

Dzieje się tak nawet wtedy, gdy sam kod HTML jest całkowicie uszkodzony.

Tylko dlatego, że dane strukturalne nie są kompletne lub nieoptymalne, nie blokuje to indeksowania.

To pierwszy krok.

John uważa, że ​​warto przyjrzeć się drugiej części, zwłaszcza w przypadku witryn handlu elektronicznego.

Dla Google bardzo pomocne jest zrozumienie, co Ty, właściciel witryny, uważasz za ważne w całej witrynie.

Oznacza to, że gdy Google przegląda witrynę i właściciel witryny pokazuje Google, co według niego jest ważne w witrynie w możliwie najbardziej widoczny sposób, Google łatwiej to wychwyci.

Oznacza to, że gdy Google patrzy na stronę główną witryny lub jakiekolwiek inne najważniejsze strony w witrynie, informuje Google o tym, co uważa za ważne i do czego prowadzi, w widoczny sposób.

W przypadku czegoś takiego jak tort na Dzień Świętego Patryka jest to coś, co Google patrząc na stronę główną powinno zobaczyć, że jest to naprawdę kwestia sezonowa. I że to jest dla Ciebie naprawdę ważne. I że znajdują bezpośrednie linki ze strony głównej do tego konkretnego produktu.

Kiedy John spojrzał na konkretny przykład z ciastami na Dzień Świętego Patryka – jeśli spojrzysz na stronę główną witryny, nie ma o tym nigdzie wzmianki.

Nawet na kolejnym poziomie tej strony głównej ciasto z okazji Dnia Świętego Patryka nie jest nigdzie w widoczny sposób powiązane.

Oznacza to, że dla Google, patrząc ogólnie na tę witrynę, nawet jeśli zobaczy wzmiankę o tym konkretnym produkcie w pliku mapy witryny, będzie to wyglądać jak przypadkowy produkt, który przypadkowo pojawił się w witrynie handlu elektronicznego.

Google nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę jest to coś, co jest dla Ciebie naprawdę ważne i co chciałbyś, aby Twoja witryna zajmowała ważne miejsce w wynikach wyszukiwania.

W takich przypadkach, gdy dzieje się jakieś wydarzenie, John zaleca, aby w widoczny sposób umieścić link bezpośrednio do tego na stronie głównej i uwzględnić niektóre aspekty również na stronie głównej.

Zatem nawet jeśli tylko ponownie zaindeksują i przetworzą Twoją stronę główną, Google już wie, że znajdują się tam pewne informacje, które może wykorzystać.

Dzieje się to mniej więcej w 31:45 minucie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

John (przesłane pytanie) 31:45
Mój klient zajmuje się między innymi sprzedażą produktów piekarniczych w serwisie e-commerce, wiele z nich ma charakter sezonowy, np. Dzień Świętego Patryka. Chcieliby, aby ich produkt, gdy jest w nim sezon, był indeksowany i, jeśli to możliwe, zajmował widoczne miejsce w rankingu. Kiedy poszliśmy przetestować i przesłać adres URL produktu do zaindeksowania, nie dysponował on zbiorczym rankingiem ani recenzją pól, które w przypadku pól schematu są uważane za opcjonalne. Z tego powodu dostają żółte ostrzeżenie. Innymi słowy, stronę można przeszukać, ale nie można jej przesłać, zaindeksować ani uszeregować w rankingu. Wygląda na to, że opcjonalne pole schematu powinno umożliwiać indeksowanie strony, zgadzasz się? I wtedy ma tam przykład.

Jana (odpowiedź) 32:24
Zatem stronę z pewnością można zaindeksować. Nawet jeśli niektóre znaczniki danych strukturalnych są nieprawidłowe. Stronę można zaindeksować, nawet jeśli sam kod HTML jest całkowicie uszkodzony. Zatem sam fakt, że dane strukturalne nie są kompletne lub nieoptymalne, nie blokuje indeksowania. To jest więc taki pierwszy krok. Myślę, że warto przyjrzeć się drugiej części, szczególnie w przypadku witryn e-commerce.

W związku z tym bardzo pomocne jest dla nas zrozumienie, co uważasz za ważne w witrynie internetowej. Oznacza to, że gdy spojrzymy na witrynę internetową i pokażesz nam ją tak wyraźnie, jak to możliwe, na przykład to, co Twoim zdaniem jest tutaj najważniejsze, łatwiej nam będzie to wychwycić. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że gdy patrzymy na coś na przykład na stronę główną witryny internetowej lub na inne najważniejsze strony witryny, daj nam znać, co uważasz za ważne i umieść link do tego w widocznym miejscu.

A więc coś w rodzaju tortu św. Patryka, tortu na Dzień Św. Patryka. To coś, kiedy spojrzymy na stronę główną, powinniśmy zobaczyć, że jest to w rzeczywistości kwestia sezonowa. A to jest dla Ciebie naprawdę ważne. I że znajdziemy bezpośrednie linki ze strony głównej do tego konkretnego produktu. Kiedy spojrzałem na ten konkretny przykład, odkryłem, że strona jest powiązana z tym konkretnym tortem na Dzień Świętego Patryka.

Ale kiedy spojrzysz na stronę główną witryny, nie ma o tym nigdzie wzmianki. I nawet w pewnym sensie, jak na następnym poziomie tej witryny, nie widać, że to ciasto jest gdzieś wyraźnie połączone. Oznacza to dla nas, że gdy spojrzymy na tę witrynę jako całość, nawet jeśli zobaczymy wzmiankę o tym konkretnym produkcie w pliku mapy witryny, będzie to wyglądać jak przypadkowy produkt, który przypadkowo pojawił się w witrynie handlu elektronicznego.

Nie zdajemy sobie sprawy, że tak naprawdę jest to coś, co jest dla Ciebie naprawdę ważne i co chciałbyś, aby Twoje ogłoszenie znalazło się jakoś wysoko w wynikach wyszukiwania. Zatem to, co bym zrobił w takich przypadkach, gdy masz do czynienia, szczególnie w przypadku wydarzenia ograniczonego w czasie, to upewnić się, że link do niego jest naprawdę wyraźnie widoczny na stronie głównej i że uwzględniłeś także niektóre aspekty na stronie głównej .

Dzięki temu nawet jeśli tylko ponownie zindeksujemy i przetworzymy Twoją stronę główną, już wiemy, że znajdują się tam pewne informacje, które możemy wychwycić. Jeśli więc masz na przykład tort na Dzień Świętego Patryka i wspomniałeś o nim na swojej stronie głównej, a my z jakiegokolwiek powodu tylko aktualizujemy Twoją stronę główną, to jeśli ktoś będzie szukał ciasta na Dzień Świętego Patryka, to przynajmniej będziemy wiedzieć Twoja strona główna może być odpowiednia dla tego zapytania.

Idealnie byłoby, gdyby link znajdował się bezpośrednio na stronie głównej, wtedy moglibyśmy również wybrać ten produkt i przekonać się, że jest to naprawdę ważny produkt dla tej witryny. I prawdopodobnie możemy to przetworzyć trochę szybciej niż w przypadku innych losowych produktów, które przypadkiem aktualizujesz na stronie internetowej. Zasadniczo dzięki linkowaniu wewnętrznemu możesz przekazać nam wiele informacji o tym, na czym Ci zależy w całej witrynie.

I w dużej mierze nasze algorytmy będą próbowały to śledzić. Nie chodzi o to, że sami dokonają oceny, chodzi raczej o to, że spojrzą na Twoją witrynę i zdadzą sobie sprawę, och, ta osoba twierdzi, że to naprawdę ważne. Więc w pewnym sensie nadamy mu trochę większą wagę. A to, co uznasz za ważne, zależy wyłącznie od Ciebie. Może to być coś sezonowego, może to być coś, co naprawdę dobrze się sprzedaje.

Może to być coś, na czym zarabiasz najwięcej pieniędzy lub coś, w czym środowisko konkurencyjne jest szczególnie silne i chcesz tam zdobyć przyczółek. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Ale wyjaśnij to tak jasno, jak to możliwe. Kiedy patrzymy na Twoją witrynę, zwłaszcza na stronę główną, a zwłaszcza na ważniejsze strony w witrynie, to, co chcesz, aby było traktowane na pierwszym planie podczas wyszukiwania.