Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller wyjaśnia, na co należy zwrócić uwagę w raporcie statystyk indeksowania Google Search Console dla mniejszych witryn

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller wyjaśnia, na co należy zwrócić uwagę w raporcie statystyk indeksowania Google Search Console dla mniejszych witryn

Specjalista ds. SEO zapytał Johna Muellera, czego powinien szukać w raporcie statystyk indeksowania Google Search Console.

Próbują zrozumieć, czy wystąpił problem techniczny związany z indeksowaniem ich witryny przez Google.

Zatem ich główne pytanie brzmi: Jakie sygnały lub elementy, które należy zidentyfikować w raporcie statystyk indeksowania Google Search Console, mogą wskazywać, że Google ma trudności z zaindeksowaniem czegoś?

John wyjaśnił, że raport statystyk indeksowania nie będzie przydatny dla specjalisty SEO po prostu dlatego, że w raporcie statystyk indeksowania widzisz zbiorczy widok danych reprezentujących indeksowanie Twojej witryny.

Zwykle w większości przypadków ma to większy sens. Jeśli masz około 100 000 stron, możesz to sprawdzić i powiedzieć: „No cóż, indeksowanie jest średnio powolne”.

Natomiast jeśli masz witrynę internetową, która ma, nie wiem, może około 100 stron, to zasadniczo, nawet jeśli indeksowanie jest naprawdę, bardzo powolne, Google może nadal pobierać je raz dziennie lub w najgorszym przypadku może raz w tygodniu.

Nie będzie to problem techniczny dotyczący indeksowania. Bardziej chodzi o zrozumienie, że witryna faktycznie oferuje coś wyjątkowego i cennego, co Google musi zaindeksować.

Zatem problem związany z indeksowaniem jest znacznie mniejszy, a bardziej związany z indeksowaniem.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w Twojej witrynie występuje naprawdę poważny problem techniczny. Ale jest to coś, co zauważysz od razu, ponieważ prawdopodobnie sprawdzisz te adresy URL indywidualnie i okaże się, że Google w ogóle nie może ich zaindeksować.

Być może został zwrócony błąd lub zwrócono wartość noindex. To będzie bardzo oczywiste.

Założenie Johna, szczególnie w przypadku mniejszej witryny, jest takie, że musisz najpierw przekonać Google, że powinien spróbować zaindeksować Twoją witrynę.

Dzieje się to około 25:40 filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 7 25:40
Witam, zamieściłem swoje pytanie na stronie YouTube. Ale powiem to teraz, bo i tak to robię. Przyjrzeliśmy się raportom statystyk indeksowania w Search Console i próbowaliśmy ustalić, czy mogą wystąpić jakieś problemy techniczne związane z indeksowaniem naszej witryny przez Google.

Jakie sygnały lub rzeczy, które należy zidentyfikować, wskażą nam, czy Google ma trudności z zaindeksowaniem czegoś? A może Googlebota rozpraszają, nie wiem, pliki, które są nieistotne? A rzeczy, które próbuje zindeksować, a które są dla nas nieistotne?

Jana 26:18
Myślę więc, że w swoim pytaniu wspomniałeś również, że jest to dość mała witryna, prawda?

Profesjonalista SEO 7 26:25
Tak. Dość mały, może pięcio-, sześciomiesięczny?

Jana 26:28
Dobra. Domyślam się więc, że raport statystyk indeksowania nie będzie w tym przypadku przydatny, ponieważ raport statystyk indeksowania tak naprawdę daje zbiorczy obraz indeksowania Twojej witryny. I zwykle ma to większy sens, jeśli masz coś około 100 000 stron.

Wtedy możesz na to spojrzeć i powiedzieć: „Och, cóż, czołganie się jest średnio powolne”. Natomiast jeśli masz witrynę internetową, która ma, nie wiem, może około 100 stron, to w zasadzie, nawet jeśli indeksowanie jest naprawdę, bardzo powolne, to te 100 stron i tak możemy je zdobyć, np. raz dziennie, co najgorsze przypadku, może raz w tygodniu.

Nie będzie to problem techniczny związany z indeksowaniem, zasadniczo jest to raczej kwestia zrozumienia, że ​​witryna internetowa faktycznie oferuje coś wyjątkowego i cennego, co musimy zaindeksować. Zatem mniej problemu ze stroną indeksowania, a więcej ze stroną indeksowania. Wyjątek stanowi naprawdę poważny problem techniczny z Twoją witryną.

Ale to coś, co zobaczysz od razu, ponieważ prawdopodobnie sprawdzisz każdy z tych adresów URL i zauważysz: Och, Google w ogóle nie może ich zaindeksować. Jakby został zwrócony błąd lub zwrócony został noindex. A to byłoby bardzo oczywiste.

Dlatego zakładam, zwłaszcza w przypadku mniejszej witryny, że tak naprawdę chodzi o upewnienie się, że Google rozumie wartość witryny i wie, że warto indeksować tak często, jak to możliwe, ponieważ strona indeksowania nie jest będzie czynnikiem ograniczającym. To bardziej tak, jakby najpierw trzeba przekonać Google, że faktycznie powinien spróbować zaindeksować.

Profesjonalista SEO 7 28:16
Dobra. Aby potwierdzić, powiedziałeś, że raport statystyk indeksowania nie jest raportem wyczerpującym. To próbka i jako próbkę należy ją traktować.

Jana 28:28
Nie wiem. Myślę, że liczba pokazana w raporcie byłaby kompletna, ale być może wyświetlane tam adresy URL są ograniczone tylko do około 1000. Nie wiem od razu. Ale wykresy powinny być w zasadzie kompletne.

To, co czasami wprawia ludzi w zdumienie raportem statystyk indeksowania, to fakt, że obejmuje on inne systemy w Google, które korzystają z tej samej infrastruktury Googlebota. Na przykład, jeśli wyświetlasz reklamy, to uważam, że podobnie jak sprawdzanie strony docelowej reklam, one również przechodzą przez tę infrastrukturę. Jeśli masz reklamy z listą produktów, one również przechodzą przez tę infrastrukturę.

Czasami więc zobaczysz liczbę, która jest znacznie wyższa, niż gdybyś zajrzał do plików dziennika i po prostu szukał Googlebota, tylko dlatego, że w tej samej infrastrukturze działają różne rzeczy i traktujemy je tak samo, ale nie chodzi tu wyłącznie o wyszukiwarka internetowa.

Table of Contents