Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller wyjaśnia, w jaki sposób możesz uczynić strony kategorii swojego sklepu internetowego bardziej informacyjnymi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller wyjaśnia, w jaki sposób możesz uczynić strony kategorii swojego sklepu internetowego bardziej informacyjnymi

Podczas spotkania z Johnem Muellerem jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał go, jak zwiększyć ilość informacji na stronach kategorii sklepu internetowego.

Sytuacja jest taka, że ​​prowadzą sklep internetowy. Są teraz na etapie, w którym chcą dokonać poważnych aktualizacji swoich stron kategorii i jednej wersji roboczej.

W jednym projekcie chcą pozbyć się list produktów. Mieliby więc listy produktów z wyszukiwaniem aspektowym, w którym możesz filtrować produkty, których szukasz. Jego pytanie jest następujące:

Czy usunięcie całego wykazu produktów ze stron kategorii będzie niekorzystne w rankingach? Ponieważ po pierwsze, wszyscy konkurenci mają tego rodzaju listy produktów.

Po drugie, przypuszczają, że są to na tyle ustalony element na stronach e-commerce, że użytkownicy oczekują czegoś podobnego – przeglądu wszystkich tych produktów i filtrów, na przykład wyszukiwania potrzebnych im produktów.

John stwierdził, że nie widzi tam żadnych problemów z punktu widzenia SEO. Uważa, że ​​należy zwrócić uwagę na różne rzeczy, aby Google nadal mógł znaleźć wszystkie poszczególne produkty, dla których wyczyścił linki.

Jeśli jednak chcesz po prostu przeprojektować tego rodzaju stronę kategorii i nadać jej bardziej wygląd strony informacyjnej, John nie spodziewałby się z tym żadnych problemów.

Nie wierzy też, że Google i tak zrobiłby coś specjalnego z tego rodzaju stronami kategorii w wyszukiwarce.

Z tej perspektywy zasadniczo zmieniasz projekt. Uważa, że ​​wyglądałoby to inaczej, gdyby była to strona produktu i trzeba ją całkowicie zmienić. Ponieważ rzeczywiście próbują rozpoznać strony produktów i dowiedzieć się: „Och, gdzie jest cena? Gdzie jest dostępność?” Tego typu rzeczy.

John uważa, że ​​jeśli sprawisz, że będzie to wyglądało zupełnie inaczej, będzie to miało wpływ na sposób, w jaki Google wybiera strony produktów.

I czy mogą to pokazać w wynikach wyszukiwania produktów, czy nie.

Dzieje się to mniej więcej w 21:47 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 5 21:47
Tak. Prowadzimy więc sklep internetowy. Jesteśmy teraz na etapie, w którym chcemy dokonać poważnych aktualizacji naszych stron kategorii i jednej wersji roboczej. Raz lub jak w jednej wersji roboczej chcemy pozbyć się list produktów. Masz więc listę produktów z wyszukiwaniem aspektowym, w którym możesz filtrować projekt pod kątem produktów, których szukasz.

A moje pytanie jest takie. Czy zatem usunięcie całego wykazu produktów ze stron kategorii spowoduje pogorszenie pozycji w rankingach? Ponieważ, po pierwsze, wszyscy inni konkurenci, podobnie jak, mają tego rodzaju listy produktów.

Po drugie, jak sądzę, jest to tak ustalony element na stronach e-commerce, że użytkownicy oczekują, że coś takiego będzie miało przegląd wszystkich produktów i filtrów, na przykład będzie wyszukiwać produkty, których chcą .

Jana 23:02
Nie widziałbym tam żadnych problemów z punktu widzenia SEO. Myślę, że są różne rzeczy, na które chciałbyś zwrócić uwagę i prawdopodobnie tak będzie, abyśmy nadal mogli znaleźć wszystkie poszczególne produkty i że mamy tam czyste linki.

Jeśli jednak chcesz po prostu przeprojektować tego rodzaju stronę kategorii i nadać jej bardziej wygląd strony informacyjnej, nie spodziewałbym się z tym żadnych problemów. Nie sądzę też, żebyśmy robili coś specjalnego z tego rodzaju stronami kategorii w wyszukiwarce.

Z tego punktu widzenia zasadniczo zmieniasz projekt. Myślę, że byłoby inaczej, gdyby to była strona produktowa i trzeba by ją całkowicie zmienić. Ponieważ naprawdę staramy się rozpoznać strony produktów i dowiedzieć się, gdzie jest cena?

Gdzie jest dostępność i tego typu rzeczy. A jeśli sprawiłeś, że wyglądało to zupełnie inaczej, nie wiem jak, ale gdyby tak było, to mogę sobie wyobrazić, że wpływa to na to, jak odbieramy strony produktów. I czy możemy to pokazać w wynikach wyszukiwania produktów, czy nie. Ale ze stronami kategorii, o ile wiem, nie robimy z nimi nic specjalnego. Więc jeśli je zasadniczo ukryjesz i upewnisz się, że nadal możemy znaleźć linki do ich produktów.

To dość ekstremalny przypadek, można tak zrobić. Jeśli jednak chcesz zwiększyć ich użyteczność, dostarczając więcej informacji na ich temat, myślę, że to dobry pomysł.