Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

JPT wykonało wysokiej jakości wiercenie szkła fotowoltaicznego

JPT wykonało wysokiej jakości wiercenie szkła fotowoltaicznego

Szerokie zastosowanie szkła jest ściśle związane z jego dobrą stabilnością chemiczną i dobrą przezroczystością. Biorąc pod uwagę ciągły rozwój technologii/nauki, zapotrzebowanie na szkło specjalne rośnie z każdym rokiem. Jest to szczególnie prawdziwe w branżach chemicznej, medycznej i fotowoltaicznej.

Jednym z obszarów, który w ostatnich latach odnotowuje ogromny wzrost i rozwój, jest przemysł fotowoltaiczny. Na koniec 2021 r. moce produkcyjne Chin w zakresie szkła fotowoltaicznego wyniosły 41 260 ton dziennie (ton dziennie). Oczekuje się, że do 2026 r. osiągnie zdolność produkcyjną na poziomie 360 ​​070 ton dziennie. Wiercenie szkła laserem to jedna z kluczowych technologii szklanych płyt montażowych w dzisiejszym przemyśle fotowoltaicznym.

szkło fotowoltaiczne

Szkło fotowoltaiczne oferuje wyższe bariery niż to, które oferuje zwykłe szkło. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy mowa o procesie produkcyjnym czy przetwarzaniu. Wyzwania związane z przekształceniem zwykłej fabryki szkła w linię produkcyjną szkła fotowoltaicznego obejmują trudności w produkcji, koszty przygotowania i problemy z inwestycjami kapitałowymi. Jeśli chodzi o obróbkę szkła, JPT może przełamać bariery techniczne, które stoją przed Tobą, aby umożliwić Ci rozpoczęcie obróbki szkła fotowoltaicznego.

Rekomendacje produktów

Laser serii M8 firmy JPT może przyjąć strukturę MOPA do wzmocnienia mocy głównych oscylacji. Umożliwia to niezależną regulację impulsu pod względem częstotliwości i szerokości impulsu. Seria M8 skupiła się na optymalizacji jakości wiązki i mocy szczytowej impulsu, aby zachować wydajność oryginalnej serii. Jest w stanie utrzymać wyjątkową jakość wiązki w warunkach pracy z dużą mocą. Moc szczytowa może sięgać do 50 kW przy wysokiej wydajności przetwarzania. Szczególnie nadaje się do wiercenia w szkle, a także do innych zastosowań, w których obowiązują wyższe wymagania dotyczące jasności i mocy szczytowej.

Zastosowania szkła fotowoltaicznego

Szkło fotowoltaiczne można ogólnie opisać jako charakteryzujące się niską zawartością żelaza, ultrabiałym szkłem walcowanym i poddane specjalnej obróbce wzoru. Zwiększa to przepuszczalność światła pod różnymi kątami padania. Efektem końcowym jest lepsza przepuszczalność światła. Jest on instalowany głównie na zewnętrznej warstwie modułów fotowoltaicznych. Ma działanie blokujące korozyjne gazy i wilgoć, jednocześnie chroniąc elektrody i ogniwa.

Otwór pozbawiony stożka można uzyskać poprzez zastosowanie obróbki laserowej w porównaniu z tradycyjną metodą obróbki, która ma charakter mechaniczny. Zaletą tego jest otwór, który ma czystą ścianę wewnętrzną, wolną od resztek kurzu i charakteryzuje się niewielkimi uszkodzeniami. Wskaźnik odpryskiwania jest zauważalnie lepszy niż w przypadku tradycyjnej metody wiercenia.

Mówiąc ogólnie, zwykłe szkło fotowoltaiczne wymaga odprysków krawędzi mniejszych niż 1,0 mm. Laser nanosekundowy YDFLP-100-M8-MR firmy JPT wykorzystuje przede wszystkim energię o wysokim, pojedynczym impulsie, a także o wysokiej wartości szczytowej. Służy do odrywania szkła warstwa po warstwie od dolnej powierzchni, tak aby można było z powodzeniem utworzyć okrągły otwór. Odparowane cząsteczki materiału mogą wówczas bezpośrednio wyciekać od dołu. Pozwala to uniknąć efektu maskowania plazmowego. Metoda jest bardzo wydajna jeśli chodzi o temat obróbki. Jego mały stożek z otworem przelotowym znacznie poprawia wydajność wiercenia w szkle, dzięki czemu dokładność spełnia rygorystyczne wymagania szkła fotowoltaicznego.

Konstrukcja całkowicie światłowodowa została zastosowana w YDFLP-100-M8-MR. Zapewnia to dobrą niezawodność, trwałość i stabilność, a jednocześnie jest bardziej opłacalne i ma szersze zastosowanie w obróbce szkła, aby ułatwić zmiany przemysłowe.