Kalendarz Sunrise, aplikacja na Androida i iPhone’a, aby nigdy nie przegapić zobowiązania

Każdy nowoczesny smartfon rodzi się z kilkoma fabrycznie zainstalowanymi aplikacjami, z których nigdy nie zawodzi Kalendarz. Aplikacja, która idealnie zastępuje starą papierową agendę i której będziemy używać do oznaczania spotkań, rocznic, a nawet rzeczy do zrobienia – wielu używa jej zamiast menedżera zadań lub jako zwykłego przypomnienia.

Domyślne aplikacje Apple, Google i Microsoft są dobrej jakości, ale oczywiście można lepiej znaleźć w odpowiednich sklepach. W tym tygodniu wybrano aplikację Tom’s Hardware Kalendarz wschodów słońca, kalendarz stworzony przez Microsoft – który jakiś czas temu kupił firmę imienną.

W tym czasie porozmawiajmy o lutym 2015 r. Mówiono, że Microsoft kupił najlepsza aplikacja kalendarza na Androida i iOSi do dziś wielu ludzi tak uważa. Oczywiście Sunrise ma kilka interesujących aspektów, które dla niektórych sprawiają, że jest lepszy niż (choć doskonały) Kalendarz Google i Kalendarz Apple.

Podobnie jak inne aplikacje w tej kategorii, Sunrise opiera się również na istniejącym kalendarzu internetowym, który można zintegrować z kalendarzem już obecnym na urządzeniu. Możemy to skonfigurować za pomocą Google, Facebook, iCloud, Office365 (Outlook), Exchange.

Następnie znajdujemy jedną z kluczowych zalet Sunrise, a mianowicie możliwość zintegrować wiele najpopularniejszych aplikacji zwiększających wydajność, takich jak Evernote, Todoist, TripIT, Wunderlist, Trello, GitHub i wiele innych. Tylko ten aspekt może przekonać wielu do wyboru Sunrise. Możesz także wstawić dodatkowe kalendarze, takie jak święta narodowe, wydarzenia sportowe, programy telewizyjne i więcej. Po wykonaniu tych pierwszych kroków będziemy mogli skonfigurować powiadomienia i inne szczegóły.

Sunrise jest zatem bardzo aplikacją potężny i elastyczny, który pokazuje nam kalendarz ze stosunkowo oczywistym interfejsem. Górna część ekranu jest zajęta przez cały miesiąc, a dolna część listy rzeczy do zrobienia. Przewijając tę ​​listę, czerwona strzałka pojawia się w lewym dolnym rogu, aby powrócić do „Dzisiaj”.

W prawym górnym rogu znajduje się przycisk „+”, aby dodać nowe wydarzenie – możemy zdecydować, w którym kalendarz je umieścić (jeśli mamy więcej niż jeden), zaprosić osoby i inne szczegóły. Obok tego przycisku znajduje się „obrotowe” menu hamburgerów, które powoduje przejście do typowego widoku Kalendarza Google na komputery. Jednak pośrodku iu góry znajduje się przycisk, który zajmuje logo samej aplikacji, aby wyświetlić otrzymane zaproszenia.

Interfejs jest funkcjonalny, ale nie idealny. Na przykład nie obraca się, gdy ustawimy telefon poziomo, co jest denerwujące, gdy kalendarz jest wyjątkowo pełny. Aby zaakceptować lub odrzucić zaproszenie, potrzeba trzech dotknięć, trochę za dużo dla podobnej operacji. Istnieją zatem pewne niewielkie wady, ale Sunrise Calendar to zdecydowanie aplikacja, którą warto wypróbować.

przycisk pobierz jabłko

Pobierz Google Play

Czy znasz aplikacje, które zasługują na miejsce w tej sekcji? Daj mi znać na [email protected]