Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Kali Linux nedir?

Kali Linux nedir?

etik bir bilgisayar korsanının en iyi açık kaynaklı güvenlik paketlerinden biridir. Ve kategorilere ayrılmış bir dizi araç içerir. Bu nedenle, Kali Linux’u kurmak, çalışmak ve araçları birleştirmek için daha fazla seçenek sağladığı için pratik bir seçenektir.

Kali Linuksa, kategorilere ayrılmış bir dizi araç içeren, etik bir bilgisayar korsanının en iyi güvenlik paketlerinden biridir. Ve bir sonraki bölümde tartışacağımız sanal bir makine olarak. Kali Linux’u kurmak, çalışmak ve araçları birleştirmek için daha fazla seçenek sağladığı için pratik bir seçenektir. Ayrıca canlı bir önyükleme CD’si veya USB oluşturabilirsiniz.

Inhaltsverzeichnis

Ve Debian tabanlı bir Linux dağıtımıdır. Özellikle ağ analistlerinin ve penetrasyon testçilerinin beğenilerine hitap eden titizlikle hazırlanmış bir işletim sistemidir. Kali ile önceden yüklenmiş olarak gelen çok sayıda aracın varlığı, onu etik bir hacker’ın İsviçre bıçağına dönüştürür.

Kali Linux kullanarak Etik Hakowanie

Çoğu zaman, belirli işletim sistemleri belirli görevlere yol açar. Grafikler veya içerik oluşturma ile ilgili her şey aklımıza macOS’u getirir. Benzer şekilde, herhangi bir bilgisayar korsanlığı veya genel olarak ağ uygulamalarıyla etkileşim kurma örneği, belirli bir işletim sistemiyle ilgilidir ve bu Kali Linux’tur. Bu yazıda Kali Linux’a genel bir giriş ve etik hackleme için nasıl kullanıldığını yazıyoruz.

Chcesz uzyskać dostęp do Kali Linux?

Daha önce Backtrack może być używany w Kali Linux, aynı amaca hizmet edecek birden fazla araca sahip olan Backtrack’in aksine, gereksiz jardımcı programlarla dolup taşan Backtrack’in aksine, kendisini daha test merkezli araçlarla daha parlak bir halef olarak tanıtıyor. Bu, Kali Linux kullanarak etik korsanlığı basitleştirilmiş bir görev haline getirir.

Kali Linux, którego nie chcesz używać?

Esas olarak gelişmiş Sızma Testi ve Güvenlik Denetimi için kullanılır. Penetrasyon Testi, Güvenlik araştırması, Adli Bilişim ve Tersine Mühendislik gibi çeşitli bilgi güvenliği görevlerine yönelik birkaç yüz araç içerir.

Kali Linux chcesz mi pomóc?

Kali Linux ma te informacje, które można wykorzystać w deışı değildir. Sonuçta, bu sadece bir işletim sistemi. Bununla birlikte, bilgisayar korsanlığı için de bir araçtır ve birisi onu özellikle bilgisayar korsanlığı için kullandığında, öğrenmek, eğitmek veya yazılımınızı veya ağınız ı güçlendirmek için kullanmak gibi yararlı amaçlar için kurmak yasaldır, çünkü yetkili herhangi bir yazılım yüklemek yasa dışı değildir. İşletim sistemi ve indirme.

Kali Linux’u kim geliştirdi?

Mati Aharoni i Deavon Kearns, It’in temel geliştiricileridir. Bu, başka bir penetrasyon testi merkezli Linux dağıtımı olan Backtrack Linux’un yeniden yazılmış haliydi. Kali Linux geliştirmesi Debian standartlarına göre düzenlenir. Geliştirme, Mart 2012’nin başlarında küçük bir geliştirici grubu arasında başladı. Yalnızca belirli birkaç geliştiricinin paket alışverişi yapmasına izin verildi, bu da korumalı bir ortamda yapıldı. 2013’teki ilk sürümüyle geliştirme aşamasından çıktı. O zamandan beri Kali Linux bir dizi önemli güncellemeden geçti.

Neden Kali Linux kullanıyoruz?

Tabii ki, neden kullanılması gerektiğine dair çok çeşitli nedenler var. Bunlardan birkaçını sıralayayım:

Olabildiğince ücretsiz – Kali Linux’u kullanmak jej zaman ücretsiz olmuştur ve olacaktır.
Düşünebileceğinizden daha fazla araç – Kali Linux,
Açık kaynak – Kali, Linux ailesinin bir üyesi olarak, geniş çapta takdir edilen açık kaynak modelini takip eder. Geliştirme ağaçları Git’te herkese açık olarak görüntülenebilir ve kodn tamamı ince ayar yapma amaçlarınız için kullanılabilir
Çok Dilde Destek – Hacking genellikle İngilizce olarak yazılmasına rağmen Kali linox’un gerçekten çok dilli desteği içermesi ve daha fazla kullanıcının kendi ana dillerinde çalışmasına ve bunun için ihtiyaç duy dukları araçları almasına olanak sağlaması sağlanmıştır. İş bul.
Tamamen özelleştirilebilir – Saldırgan güvenlik alanındaki geliştiriciler, herkesin tasarım modelleriyle aynı fikirde olmayacağını anlıyorlar, bu nedenle daha maceracı kullanıcıların Kali Linux’u çekirdeğe kadar kendi be ğenilerine göre özelleştirmesini mümkün olduğunca kolaylaştırdılar.
Kali Linux için Sistem Gereksinimleri- (Kali Linux ne kadar RAM’e ihtiyaç duyar?)

Kurulumu çok kolay. Emin olmanız gereken tek şey uyumlu donanıma sahip olduğunuzdur. i386, amd64 i ARM (obwód ARMEL rąbek ARMHF) platforma przeznaczona dla. Donanım gereksinimleri, aşağıda listelendiği gibi minimum düzeydedir, ancak daha iyi donanım doğal olarak daha iyi performans sağlayacaktır.

Możesz mieć co najmniej 20 GB dysku na dysku.
i386 i amd64 mimarileri için RAM, minimum: 1 GB, maksymalnie: 2 GB, co daha fazla.
CD-DVD Sürücü / USB önyükleme desteği/ Sanal Kutu

Kali Linux, ile chcesz używać? (Araçların Listesi)

Aşağıda, It’i kullanarak etik korsanlık için önceden yüklenmiş olarak gelen araçların bir listesi bulunmaktadır. Dolayısıyla, Kali’nin hepsi tek bir makalede listelenip açıklanamayan çok sayıda araca sahip olduğundan, bu liste hiçbir şekilde geniş değildir.

Aircrack-ng
Nmapa
THC Hidra
Nessus
TelKöpekbalığı
Aircrack-ng

Aircrack-ng, WiFi ağ güvenliğini değerlendirmek için kullanılan bir araçlar paketidir. WiFi güvenliğinin temel alanlarına odaklanır:

Izleme: Paket yakalama ve verilerin üçüncü taraf araçlar tarafından daha fazla işlenmesi için metin dosyalarına aktarılması
Saldırı: Paket enjeksiyon yoluyla tekrar saldırıları, kimlik doğrulamasını kaldırma, sahte erişim noktaları ve diğerleri
Test: WiFi kartlarının ve sürücü özelliklerinin kontrol edilmesi (yakalama ve yerleştirme)
Kirma: WEP i WPA PSK (WPA 1 i 2)

Tüm araçlar, ağır komut dosyası oluşturmaya izin veren komut satırıdır. Pek çok GUI bu özellikten yararlanmıştır. Możesz to zrobić, używając Linux’a, a także zamknij Windows, OS X, FreeBSD, OpenBSD, NetBSD lub Solaris’te.

Nmapa

Nmapa

Yaygın olarak Nmap olarak da bilinen Ağ Eşleştiricisi, ağ keşfi ve güvenlik denetimi için ücretsiz ve açık kaynaklı biryardımcı programdır. Nmap bile ağda hangi ana bilgisayarların mevcut olduğunu, bu ana bilgisayarların hangi hizmetleri (uygulama adı ve sürümü) sunduğunu, hangi işletim sistemlerini çalıştırdıklarını, ne tür paket filtreleri/güven lik duvarlarının kullanıldığını belirlemek için szynka IP paketlerini gizli yollarla kullanır. ve daha onlarca özellik.

Ayrıca birçok sistem ve ağ yöneticisi, aşağıdakiler gibi görevler için faydalı bulmaktadır:

ağ envanteri
hizmet yükseltme programlarını yönetme
ana bilgisayar veya hizmet çalışma süresini izleme
THC Hidra

Bir uzaktan kimlik doğrulama hizmetini kaba kuvvetle kırmanız gerektiğinde, Hydra genellikle tercih edilen araçtır. Telnet, FTP, HTTP, HTTPs, SMB, mogą być całkowicie zablokowane w 50-denowym protokole fazowym, aby uzyskać więcej informacji. web tarayıcılarına, kablosuz ağlara, paket oluşturuculara vb. girmek için kullanılabilir.

Nessus

Nessus

Nessus, bilgisayarlarda güvenlik açıklarını kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir uzaktan tarama aracıdır. Bilgisayarlarınızın sahip olduğu güvenlik açıklarını aktif olarak engellemez, ancak 1200’den fazla güvenlik açığı kontrolünü hızla çalıştırarak ve herhangi bir güvenlik yamasının yapılması ger ektiğinde uyarılar göndererek bunları tespit edebilir.

TelKöpekbalığı

WireShark

WireShark, ücretsiz lub kullanabileceğiniz açık kaynaklı bir paket analiz aracıdır. Bununla, pcap dosya erişimi, özelleştirilebilir raporlar, gelişmiş tetikleyiciler, uyarılar vb. ile birlikte bir ağdaki etkinlikleri mikroskobik düzeyde görebilirsiniz. Bildirildiğine göre, Linux için dünyanın en yaygın kullanılan ağ protokolü analizörüdür.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie karbonnPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania