Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kamera Google Meet nie działa (awaria)? Napraw to za pomocą tych rozwiązań

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kamera Google Meet nie działa (awaria)? Napraw to za pomocą tych rozwiązań

Google Meet to jedna z preferowanych usług wideokonferencji dla wielu osób pracujących w domu. Funkcje takie jak wielokierunkowy dźwięk, towarzyszący czat, filtr redukcji szumów, udostępnianie ekranu i integracja z aplikacjami Google to tylko niektóre z godnych uwagi cech decydujących o jego popularności, które również podwajają się na jego korzyść, czyniąc z niego godną alternatywę dla Zoom.

Jednak to powiedziawszy, podobnie jak każde inne oprogramowanie do wideokonferencji, Google Meet ma również swoje problemy, które czasami powodują pewne niedogodności. Jeśli jesteś włączony Windows 10. Szczególnym problemem, który może Cię najbardziej niepokoić, jest brak dostępu Meet do kamery internetowej Twojego urządzenia.

Często wyświetlany jako błąd „awaria aparatu”. Problem ten nie ogranicza się tylko do Windows systemu operacyjnego i czasami może wystąpić nawet w systemie macOS.

Dlaczego moja kamera Google Meet nie działa?

Kiedy pisaliśmy o najpopularniejszym artykule ze wskazówkami i trikami dotyczącymi Google Meet, niektóre osoby wracały do ​​nas z pytaniem, dlaczego ich kamera Google Meet nie działa. Cóż, istnieje wiele przyczyn problemu z awarią kamery Google Meet, a w tym artykule przyjrzymy się wszystkim możliwym przyczynom i rozwiązaniom. Ale wcześniej należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych rzeczy, które powodują, że kamera Google Meet nie działa:

 • Na początek sprawdź, czy masz połączenie z Internetem i czy prędkość/połączenie jest wystarczająco mocne, aby przeprowadzić rozmowę wideo w Google Meet.
 • Sprawdź, czy kamera działa w innych rozwiązaniach do wideokonferencji, takich jak Microsoft Teams, Zoom itp.
 • Następnie wypróbuj stare, dobre, kompleksowe rozwiązanie polegające na ponownym uruchomieniu urządzenia.
 • Na koniec sprawdź, czy jakakolwiek inna aplikacja/oprogramowanie (np. Snap Camera) nie korzysta z aparatu Twojego urządzenia i zamknij je wszystkie.

Oto kilka podstawowych kontroli, które należy wykonać. Jeśli to nie rozwiąże problemu z awarią kamery Google Meet, czytaj dalej, gdy staramy się zagłębić w szczegóły i znaleźć inne możliwe przyczyny i rozwiązania.

Jak naprawić problem z niedziałającą kamerą Google Meet?

Jeśli więc napotkasz ten błąd w Google Meet na komputerze Mac lub Windows komputerze, poniższe rozwiązania powinny pomóc w jego rozwiązaniu.

1. Przyznaj Google Meet dostęp do swojej kamery internetowej

Jedną z częstych przyczyn błędu aparatu w Google Meet jest zablokowanie uprawnień do aparatu. Chociaż musisz przyznać dostęp do kamery Google Meet przy pierwszym użyciu, możliwe jest, że przypadkowo odmówisz/zablokujesz uprawnienia dostępu do kamery, jeśli masz do czynienia z wieloma usługami wideokonferencji w przeglądarce.

Aby upewnić się, że to nie jest przyczyną Twojego problemu, sprawdź uprawnienia aparatu Google Meet w ustawieniach aparatu w przeglądarce. Oto jak to zrobić w różnych przeglądarkach.

 • Przeglądarki oparte na Chromium (Brave/Google Chrome/Microsoft Edge/Vivaldi):
  1. Kliknij przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu przeglądarki i wybierz Ustawienia.
  2. Iść do prywatność i bezpieczeństwo i wybierz Ustawienia witryny.
  3. Na liście dostępnych witryn dotknij przycisku strzałki obok poznaj.google.com.
  4. Kliknij strzałkę menu obok Kamera w Uprawnienia sekcję i wybierz Umożliwić.
 • Firefoksa
  1. Kliknij menu hamburgerów w prawym górnym rogu przeglądarki i wybierz Preferencje.
  2. Kliknij prywatność i bezpieczeństwo z lewego panelu.
  3. Przewiń prawe okno w dół, aby znaleźć Uprawnienia.
  4. Kliknij na Ustawienia przycisk obok Kamera.
  5. Kliknij poznaj.google.com i wybierz Umożliwić z menu rozwijanego.
 • Safari
  1. Kliknij menu Safari i wybierz Preferencje.
  2. Kliknij Strony internetowe aby wyświetlić uprawnienia dla różnych stron internetowych.
  3. Kliknij Kamera w lewym okienku.
  4. Kliknij strzałkę menu rozwijanego obok apps.google.com w prawym oknie i wybierz Umożliwić z podmenu.
Rekommenderad:  Aplikacja Zdjęcia Google otrzymuje nowe projekty i nowe funkcje

2. Upewnij się, że Twoja kamera internetowa nie jest używana gdzie indziej

Jeśli na komputerze działa jednocześnie wiele aplikacji do rozmów wideo, a Google Meet jest otwarte na karcie przeglądarki, w Google Meet może wystąpić awaria aparatu, jeśli nie będzie ona mogła uzyskać dostępu do Twojej kamery internetowej. Jest to najczęstsza przyczyna problemów z aparatem w Meet lub dowolnej innej aplikacji do rozmów wideo. Dzieje się tak, gdy jedna z kilku usług wideokonferencji działających w tle uzyskuje dostęp do Twojej kamery internetowej i nieumyślnie blokuje jej dostęp innym aplikacjom.

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sprawdzenie, czy kamera internetowa Twojego urządzenia jest używana gdzie indziej. Aby to zrobić, po prostu sprawdź stan diody LED obok kamery internetowej. Jeśli jest włączona, oznacza to, że na Twoim urządzeniu znajduje się aplikacja, która uzyskuje dostęp do aparatu. W takim przypadku musisz znaleźć tę aplikację i zamknąć ją.

Jeśli jest wyłączona, być może trzeba będzie sprawdzić tę opcję w przeglądarce. Ponieważ w tym przypadku, jeśli Google Meet jest otwarte na jednej karcie przeglądarki, a inne aplikacje do rozmów wideo są otwarte na innych kartach, Google Meet może nadal nie uzyskać dostępu do Twojej kamery, jeśli jest ona używana przez inną usługę.

Aby rozwiązać ten problem, zamknij wszystkie inne karty w przeglądarce, które mogą zakłócać dostęp do kamery internetowej Meet.

3. Uruchom ponownie przeglądarkę internetową

Przeglądarki internetowe, takie jak Google Chrome, Firefox i Safari, często mogą napotykać przypadkowe błędy i zakłócać działanie niektórych elementów systemu. Wiadomo, że Google Meet jest ofiarą takich usterek, które uniemożliwiają mu dostęp do kamery lub mikrofonu urządzenia.

Jeśli więc widzisz czarny ekran lub błąd aparatu, a żadne z dotychczasowych rozwiązań nie pomogło, zamknij każdą kartę w przeglądarce i uruchom ją ponownie. Jeśli korzystasz z komputera Mac, musisz zamknąć aplikację — a nie tylko ją zamknąć (przyciskiem x) — aby całkowicie ją zamknąć. W przeglądarce Google Chrome możesz także spróbować przejść i wyłączyć „Użyj przyspieszenia sprzętu komputerowego, gdy jest to możliwe” opcja. Wymusi to również ponowne uruchomienie przeglądarki Chrome.

Rekommenderad:  CIT Bankowy Konstruktor Oszczędności Przegląd 2023

Upewnij się także, że Google Chrome, Microsoft Edge lub dowolna przeglądarka, której używasz, jest zaktualizowana do najnowszej wersji. Możesz włączyć automatyczne aktualizacje w tych przeglądarkach, aby zawsze korzystały z najnowszej wersji.

4. Zezwól na dostęp do aparatu Windows Ustawienia

Windows Ustawienia udostępniają kilka opcji zezwalających lub wyłączających kamerę urządzenia.

 • Aby uzyskać dostęp do menu Ustawienia, naciśnij Wygraj + ja i przejdź do Prywatność > Kamera.
 • Musisz sprawdzić następujące ustawienia po prawej stronie.

Sprawdź, czy ustawienie Dostęp do aparatu dla tego urządzenia jest włączone. Alternatywnie kliknij przycisk Zmień, aby zmodyfikować ustawienie.

Sprawdź, czy Zezwól aplikacjom komputerowym na dostęp do aparatu ustawienie jest włączone. W przeciwnym razie należy ją włączyć klikając odpowiedni przycisk.

5. Ustaw domyślną kamerę internetową

Jeśli korzystasz z Google Meet na laptopie podłączonym do źródła zewnętrznego lub jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego i masz do niego podłączonych wiele źródeł kamer, może to spowodować, że Google Meet nie będzie w stanie łatwo zidentyfikować Twojej domyślnej kamery internetowej i może napotkać błędy.

W takiej sytuacji musisz wyraźnie ustawić domyślną kamerę internetową, aby Meet mógł łatwo zidentyfikować kanał źródłowy Twojego komputera. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz Google Meet i kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, aby otworzyć ustawienia.
 2. Wybierać Wideo z lewego panelu.
 3. Kliknij przycisk rozwijany poniżej Kamera w prawym oknie i wybierz kamerę z dostępnych opcji.

6. Zaktualizuj sterownik kamery internetowej

Jak już wspomnieliśmy, „problem z awarią kamery Google Meet” jest częstym zjawiskiem Windows. Jedną z potencjalnych przyczyn tego jest wadliwy sterownik kamery internetowej, który może uniemożliwiać działanie kamery internetowej i blokować jej dostęp do różnych aplikacji.

Jeśli jednak używasz zewnętrznej kamery internetowej, zanim przystąpisz do naprawy sterownika, upewnij się, że system ją rozpoznaje. Jeśli tak nie jest, spróbuj odłączyć i ponownie podłączyć go do komputera.

Aby rozwiązać problemy ze sterownikami, masz dwie metody. Po pierwsze, możesz przywrócić poprzednią wersję sterownika kamery internetowej. Albo dwa, zaktualizuj go do najnowszej dostępnej wersji.

Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, oto kroki, które musisz wykonać.

 1. Naciskać Wygraj + X i wybierz Menadżer urządzeń.
 2. Kliknij przycisk rozwijany obok Kamera Lub Urządzenia obrazujące (w przypadku zewnętrznej kamery internetowej), aby rozwinąć jej listę.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę sterownika kamery internetowej i wybierz Nieruchomości.
 4. Idź do Kierowca zakładkę i kliknij Przywróć sterownik.
Rekommenderad:  5 pracuj z domu porady z wykorzystaniem technologii

Jeżeli opcja jest wyszarzona lub jeśli chcesz zaktualizować sterownik kamery internetowej do najnowszej wersji, wykonaj poniższe czynności.

 1. Naciskać Wygraj + X i wybierz Menadżer urządzeń.
 2. Kliknij przycisk rozwijany obok Kamera Lub Urządzenia obrazujące (w przypadku zewnętrznej kamery internetowej), aby wyświetlić sterownik kamery internetowej.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik kamery internetowej i wybierz Nieruchomości.
 4. Stuknij w Kierowca zakładkę i kliknij Uaktualnij sterownik.
 5. Wybierz jedną z opcji pomiędzy Wyszukaj automatycznie sterownik Lub Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterownika aby wyszukać najnowszy sterownik.

Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, najnowszy sterownik zostanie pobrany online, dlatego konieczne będzie połączenie z Internetem. Alternatywnie, jeśli wolisz tę drugą metodę, musisz przejść do folderu, w którym pobrałeś najnowszy sterownik dla swojej kamery internetowej i wybrać go.

Pomyślnie przywrócono dostęp do kamery w Google Meet

Korzystając z powyższych poprawek, powinno być możliwe naprawienie problemu z awarią aparatu w Google Meet na komputerze Mac lub PC, a następnie powinno być możliwe korzystanie z niego bez żadnych problemów.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu te poprawki nie zadziałają na Twoją korzyść, powinieneś sprawdzić, czy Twoja kamera internetowa rzeczywiście działa. Możesz to zrobić, wypróbowując tę ​​opcję z inną usługą wideokonferencji. Jeśli nie działa również z innymi aplikacjami, prawdopodobnie może to być problem sprzętowy.

Często Zadawane Pytania

1. Jak rozwiązywać problemy z Aparatem Google, którego nie można znaleźć w telefonach?

Jeśli korzystasz z Google Meet na iPhonie lub telefonie z Androidem i nadal napotykasz problemy z awarią Kamery Google Meet, spróbuj wykonać następujące czynności:

 • Otwórz aplikację Google Meet
 • Kliknij ikonę kamery wideo
 • Możesz przełączać się między przednią i tylną kamerą, klikając ikonę Zmień kamerę w prawym górnym rogu.
 • Jeśli nadal masz problemy, upewnij się, że masz mocne połączenie Wi-Fi lub komórkowe połączenie danych.
 • Uruchom ponownie urządzenie.
 • Na koniec spróbuj wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Google Meet.

Masz więcej pytań? Daj nam znać za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej.