Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Keysmith: niestandardowe skróty klawiaturowe dla komputerów Mac i aplikacji internetowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Keysmith: niestandardowe skróty klawiaturowe dla komputerów Mac i aplikacji internetowych

Czy lubisz upraszczać przepływ pracy i automatyzować trywialne zadania na komputerze Mac — te, które musisz często wykonywać? Cóż, jeśli tak, w tym artykule jest coś, z czego możesz się cieszyć. Narzędzie użytkowe, jeśli wolisz. Narzędzie o nazwie Keysmith jest w zasadzie aplikacją umożliwiającą tworzenie niestandardowych skrótów do komputera Mac i Internetu. Dzięki temu możesz szybko wykonywać czynności za pomocą klawiatury, bez konieczności odrywania rąk, a co za tym idzie, zapobiegasz zakłóceniom w przepływie informacji.

Jedną z preferowanych metod pracy dla wielu „zaawansowanych” użytkowników – tych, którzy zajmują się edycją, pisaniem skryptów i kodowaniem – jest poleganie na klawiaturze w celu wykonywania większości akcji/operacji na komputerze bez konieczności poruszania się włączanie i wyłączanie rąk między klawiaturą a myszą/gładzikiem. Ponieważ możliwość wykonywania czynności jest znacznie wygodniejsza na klawiaturze niż za pomocą myszy. Z tego powodu większość programistów woli interfejs wiersza poleceń od edytorów graficznych i wideo, którzy przysięgają na klawiatury makr.

Co to jest Keysmith?

Keysmith to narzędzie innej firmy dla komputerów Mac, które ułatwia tworzenie skrótów klawiaturowych dla komputerów Mac i aplikacji internetowych. W zasadzie możesz mieć skrót do dowolnej aplikacji systemowej lub aplikacji innych firm na komputerze Mac, a także popularnych aplikacji internetowych, z których bardzo często korzystasz. Ideą narzędzia jest umożliwienie posiadania skrótów do aplikacji/usług, które w przeciwnym razie nie byłyby w nich domyślnie oferowane.

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, rozważ przypadek otwarcia trybu incognito w przeglądarce Chrome. Możesz otworzyć aplikację i użyć skrótu trybu incognito, aby otworzyć nowy tryb incognito. Lub, jeśli znasz skrypty macOS, możesz utworzyć skrypt, który otwiera przeglądarkę w trybie incognito przy każdym uruchomieniu. Ale dzięki Keysmith możesz pójść jeszcze dalej i zautomatyzować całość, tworząc skrót otwierający Chrome w trybie incognito, który uruchamia skrypt incognito, i mając powiązanie klawiszy, które jeszcze bardziej ułatwia uruchamianie skrótu.

Chociaż niektórzy mogą sugerować, że skrót o tej samej funkcjonalności można utworzyć, powiązując skrypt incognito z klawiszem w ustawieniach klawiatury, można z niego wyciągnąć tylko tyle, nie wspominając o możliwości tworzenia skrótów do głęboko- zintegrowane usługi i aplikacje internetowe dostępne w witrynie Keysmith.

Oczywiście jest to tylko jeden z wielu przypadków, w których możesz użyć Keysmith do uproszczenia działań i usprawnienia przepływu pracy. Możesz także wykonywać podstawowe operacje, takie jak otwieranie niektórych aplikacji lub przesadzać z automatyzacją i mieć skróty, aby uruchamiać więcej Apple skrypty, takie jak te do zmiany rozmiaru obrazów, konwersji obrazów itp.

Jak działa Keysmith?

Keysmith sprawdza, jakie czynności wykonasz po naciśnięciu przycisku nagrywania. W tym celu rejestruje Twoje kroki, przetwarza je i konwertuje na zrozumiały format. Jeśli chcesz, możesz wprowadzić zmiany w tych krokach. W przeciwieństwie do innych narzędzi skrótów, które wymagają zbudowania sekwencji działań w celu utworzenia skrótu, Keysmith wymaga jedynie naciśnięcia przycisku nagrywania i rozpoczęcia wykonywania akcji (do której chcesz mieć skrót), tak jak zwykle nagrywasz kroki zaangażowany.

Narzędzie rejestruje wszystkie kliknięcia i wpisy z klawiatury, które wykonujesz, gdy tylko naciśniesz przycisk nagrywania. Do wszystkich różnych działań na komputerze Mac wykorzystuje interfejsy API ułatwień dostępu do rozpoznawania i rejestrowania operacji odpowiadających klikniętej lokalizacji. Z drugiej strony, jeśli chodzi o aplikacje internetowe, narzędzie działa obecnie tylko w przeglądarce Google Chrome poprzez rozszerzenie identyfikujące lokalizację przycisków, windowsitp. i zarejestruj odpowiednie kroki podczas nagrywania skrótu. Twórcy sugerują, że planują wkrótce wprowadzić obsługę przeglądarek Firefox i Safari.

Jak utworzyć skrót w Keysmith?

Jak wspomniano w poprzedniej sekcji, Keysmith polega na rejestrowaniu kroków wykonywanych w ramach akcji, którą chcesz nagrać. Więc raz ty pobierz aplikację Keysmith i nadaj mu uprawnienia dostępności, wykonaj kolejne kroki, aby utworzyć skrót.

1. Otwórz Keysmith i kliknij Nowy skrót przycisk z lewego panelu.

2. Kliknij czerwony przycisk nagrywania w prawym oknie, aby rozpocząć nagrywanie.

3. Gdy aplikacja rozpocznie nagrywanie, wykonaj czynności, które zwykle wykonujesz, aby ukończyć akcję, do której chcesz utworzyć skrót. Kliknij Zatrzymaj nagrywanie gdy skończysz.

4. W aplikacji Keysmith wszystkie wykonane przed chwilą kroki będą wymienione w tej samej kolejności. Jeśli chcesz, możesz także zmienić te kroki lub kliknąć przycisk Uruchom, aby wyświetlić sekwencję działania skrótu.

5. Teraz kliknij Nieuprawny aby nazwać skrót. I dotknij Ustaw klawisz skrótu przycisk tuż pod nim, aby powiązać klawisz skrótu.

Teraz powinno być możliwe uruchomienie skrótu za pomocą klawisza skrótu z dowolnego miejsca na komputerze Mac.

Teraz, aby utworzyć skrót do aplikacji internetowej, musisz mieć zainstalowane rozszerzenie Keysmith Chrome na swoim komputerze. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji Keysmith powinien pojawić się monit o zainstalowanie rozszerzenia. Jeśli jednak je pominąłeś, możesz pobrać rozszerzenie osobno z Chrome Web Store. Po dodaniu możesz utworzyć skrót do aplikacji internetowej, wykonując poniższe czynności.

1. Otwórz aplikację internetową, do której chcesz utworzyć skrót w przeglądarce Google Chrome i zaloguj się.

2. Kliknij czerwony przycisk nagrywania w aplikacji Keysmith, aby rozpocząć nagrywanie.

3. Wykonaj czynności związane z akcją, którą chcesz wykonać, korzystając ze skrótu. Wprowadź zmiany w krokach (jeśli to konieczne).

4. Kliknij Nieuprawny w prawym oknie i nadaj nazwę skrótowi. I kliknij Ustaw klawisz skrótu przycisk poniżej i wprowadź kombinację klawiszy (lub pojedynczy klawisz).

5. Na koniec dotknij przycisku obok HotKey i wybierz nazwę aplikacji internetowej, w której chcesz uruchomić skrót.

Teraz, gdy chcesz wykonać akcję, po prostu utwórz skrót i naciśnij powiązaną kombinację klawiszy, aby ją wykonać.

Jakie są przypadki użycia Keysmith?

Dzięki Keysmith możesz tworzyć skróty do szeregu działań w różnych aplikacjach (systemowych i innych firm), akcjach systemowych, a nawet w niektórych aplikacjach internetowych. Aby dać Ci wyobrażenie o jego możliwościach, możesz mieć skróty umożliwiające między innymi otwieranie różnych aplikacji na komputerze, uruchamianie przeglądarki Chrome w trybie incognito, otwieranie folderów Findera, podłączanie/odłączanie słuchawek, przełączanie trybu ciemnego i niektórych otwartych stron internetowych.

Jeśli jesteś programistą i używasz Gita do zarządzania projektami, możesz utworzyć skrót, aby rozpocząć nowe żądanie ściągnięcia (PR), scalić żądania PR, a nawet zatwierdzić zmiany. Ponadto, jak wspomniano na początku, możesz tworzyć skróty do wykonywania skryptów utworzonych w Automatorze lub Apple Scenariusz.

Niedawno dostałem Keysmith zaprezentowane podczas Product Hunt — platforma do udostępniania i odkrywania produktów. Można go pobrać bezpłatnie na stronie Keysmith.app. Usługa oferuje dwa plany: bezpłatny i płatny. Dzięki planowi bezpłatnemu masz dostęp do wszystkich funkcji, ale z ograniczeniem tylko pięciu skrótów, podczas gdy plan płatny, który kosztuje 29 USD, oferuje możliwość tworzenia nieograniczonej liczby skrótów. Jeśli więc jesteś zainteresowany, możesz najpierw wypróbować wersję bezpłatną z dostępem do wszystkich funkcji, zanim wydasz pieniądze.

Jeśli chodzi o inne narzędzia innych firm, dostępna jest również popularna aplikacja Keyboard Maestro dla komputerów Mac, która umożliwia automatyzację praktycznie każdego aspektu komputera. Tak więc, jeśli Keysmith nie spełni Twoich oczekiwań, choć jest jeszcze w początkowej fazie, możesz sprawdź Mistrza Klawiatury.

Pobierz Keysmitha