Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Kiedy architektura zbliża się do doskonałości; 30 oszałamiających obrazów pomników

Jeśli chcesz zanurzyć się w zwyczajach, tradycjach i życiu codziennym miejscowej ludności, nie przegap tej części Shutter.

Wiele rzeczy może ukształtować miasto; Kultura, historia, życie społeczne, a nawet jedzenie. Ale być może najbardziej charakterystyczną cechą miasta jest jego architektura.

Niektóre budynki potrafią fascynować ludzi swoim oszałamiającym designem i czystą estetyką. Struktura miasta może zabrać nas w podróż w czasie poprzez szczegółowe planowanie urbanistyczne i zrozumienie tła kulturowego.

W tej części Shutter zebraliśmy zdjęcia ciekawej architektury i jedne z najbardziej przyciągających wzrok zdjęć budynków, jakie kiedykolwiek widziałeś. Zostańcie z nami i zobaczcie te zdjęcia.

arcydzieło architektury

Pagoda Słońca i Księżyca w Guilin w Chinach

arcydzieło architektury

Shambles Street w Nowym Jorku

Czasami wydaje się, że budynki mogą z tobą rozmawiać. Budynek może ukazywać tradycje, uroczystości oraz panujące w tamtym czasie idee i opinie. Cechy architektoniczne, krzywizny i ogólny styl budynku reprezentują jego historię.

Nie jest tajemnicą, że piękno jest względne. Jeśli konstrukcja wydaje Ci się dziwna, nie oznacza to, że budowniczy ma zły gust. Według Rona Arada, architekta, projektanta i artysty, piękna architektura to struktura, która łączy w sobie kulturę, kontekst, osobistą historię, nabyty gust i, co najważniejsze, idee. Kiedy problem architektoniczny rozwiązuje się za pomocą pomysłu, pomysł ten jest zawsze widoczny w budynku.

Pomysł ten daje piękny efekt wizualny.

arcydzieło architektury

Mont Saint-Michel, Francja

arcydzieło architektury

Zamek w Osace, Japonia

Cykl piękna wygląda następująco: szok, akceptacja, potem mainstream, zanim znowu stanie się czymś, przeciwko czemu można się zbuntować. Sam Jacob to kolejny architekt, który mówi:

Kiedy ludzie używają słowa piękno w projektowaniu, szukają schronienia przed wszystkimi problemami współczesnego życia, wszystkimi jego wątpliwościami, lękami i wyzwaniami.

Przyciągająca wzrok to nie jedyna cecha wspaniałej architektury.

Struktury są jednym z głównych źródeł, które mówią nam o starożytnych kulturach. Dzięki systemom możemy zobaczyć, w jakim stanie są budowniczowie i inni ludzie tam mieszkający. Rozważmy starożytną cywilizację egipską; Widzimy piramidy, świątynie i Sfinksa i od razu możemy zrozumieć, jak w tamtym czasie postrzegali swoich władców i religię.

arcydzieło architektury

Kioto, Japonia

arcydzieło architektury

Ten 15-metrowy posąg indiańskiej kobiety w Południowej Dakocie nosi tytuł „Godność”.

Również ważne wydarzenia historyczne, takie jak rewolucja przemysłowa, wpłynęły na wiele aspektów życia. Narodziny masowej produkcji żelaza i stali zmieniły proces budowlany i utorowały drogę modernizmowi, umożliwiając projektowanie większych i lżejszych konstrukcji.

Wszystkie historyczne rewolucje i zmiany wpływają na to, jak postrzegamy i myślimy o designie.

arcydzieło architektury

Lotnisko Joela Changi w Singapurze

arcydzieło architektury

24-letni Wisteria Cottage, ten piękny domek położony jest w Irlandii.

arcydzieło architektury

Dwa XVII-wieczne domy o konstrukcji szachulcowej w Quedlinburgu w Niemczech, jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych i renesansowych miast w Europie, które uniknęło znacznych zniszczeń podczas II wojny światowej.

Jeśli koncepcje projektowe mówią nam tak wiele o przeszłych kulturach i środowiskach, co mówią nam o tym, jak żyjemy dzisiaj? Obecnie jedną z najbardziej krytycznych kwestii jest optymalne wykorzystanie zasobów i trwałość budynku.

Jest. Amerykańska Agencja Informacji o Energii twierdzi, że budynki wytwarzają prawie 40% rocznej globalnej emisji CO2. Oczekuje się, że do roku 2060 powierzchnia przeznaczona pod budowę budynków podwoi się.

W miarę ciągłego podnoszenia się populacji i poziomu mórz architekci muszą się dostosować. Architektura jest rozwiązaniem problemu biedy, przeludnienia i degradacji gleby.

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Drewno jest wykorzystywane w budynkach od tysięcy lat. Nadal istnieją budynki datowane na 6000 lat p.n.e. Drewno jest tanim, lekkim i łatwym materiałem budowlanym. Obecnie architekci proszeni są o rozważenie optymalnego wykorzystania zasobów, śladu węglowego, ceny i innowacyjności swoich budynków.

Przyszłość architektury z roku na rok coraz bardziej zbliża się do rozwiązań przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych. Drewno pomaga naszej planecie, magazynując węgiel.

arcydzieło architektury

Budynek parlamentu węgierskiego nr 11, Budapeszt

arcydzieło architektury

Domek na drzewie, Singapur

arcydzieło architektury

Casa Batllo, Barcelona, ​​Hiszpania

arcydzieło architektury

Wiadukt w Chinach

arcydzieło architektury

Scena wieczorna w Bremie, Niemcy

arcydzieło architektury

Zamek w Niemczech

arcydzieło architektury

Sanktuarium Las Lajas w Kolumbii

arcydzieło architektury

Żabi Domek w Bielsku-Białej

arcydzieło architektury

Pub Tolbooth w Edynburgu

arcydzieło architektury

Drewniane domy w Bergen, Norwegia

arcydzieło architektury

Miasto nad spektakularnym brzegiem jeziora Como w północnych Włoszech

arcydzieło architektury

Ogród angielski w Cotton Manor, XVII-wiecznej wiejskiej rezydencji, rozbudowanej w latach dwudziestych XX wieku. Bawełna, Northamptonshire, Anglia

arcydzieło architektury

Zamek Valzin na skale z widokiem na rzekę Lasse. Zamek, którego budowę rozpoczęto w XIII wieku i od tego czasu był kilkakrotnie przebudowywany. Namur, Walonia, Belgia

arcydzieło architektury

Stara brama w Irlandii Północnej

arcydzieło architektury

Zestawienie architektoniczne w nowojorskiej historycznej dzielnicy Clinton Hill obejmuje 1063 budynki, głównie mieszkalne, wybudowane w latach czterdziestych XIX wieku i trzydziestych XX wieku w popularnych wówczas stylach współczesnym i odrodzeniu.

arcydzieło architektury

Kamienny dom w małej wiosce Tissington, Derbyshire, Anglia

arcydzieło architektury

San Carlo Alle Quattro Fontane, kościół katolicki w Rzymie, stolicy Włoch

arcydzieło architektury

Sanktuarium Imama Rezy, Mashhad, Iran

arcydzieło architektury

Grand Central Terminal w Nowym Jorku w 1929 roku. Niestety słońce nie może tak świecić ze względu na budowę wysokich budynków wokół tego budynku.

Dziś, ze względu na szybki wzrost liczby ludności i zmieniający się styl życia, zapotrzebowanie na małe domy jest znacznie większe niż kiedykolwiek. Przyszłość architektury należy do małych i przenośnych konstrukcji.

Według Światowej Rady Budownictwa Ekologicznego:

Budynek ekologiczny to budynek, który zmniejsza lub eliminuje niekorzystne skutki podczas projektowania, budowy lub eksploatacji i może wywierać pozytywny wpływ na nasz klimat i środowisko naturalne.

Mamy nadzieję, że przyszła architektura będzie wykorzystywać mniej odpadów i materiałów nadających się do ponownego użycia, tworząc bardziej zwarte, ekologiczne i koczownicze życie.

arcydzieło architektury

Kościół Sainte-Chapelle Paryż

arcydzieło architektury

Śnieżny wieczór na Uniwersytecie Oksfordzkim

***

Mamy nadzieję, że ta część Migawki była dla Ciebie interesująca. Co sądzisz o tych zdjęciach? Która architektura najbardziej przypadła Ci do gustu? Czy mógłbyś podzielić się swoją opinią z użytkownikami i nami?

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie karbonnPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmo