Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kiedy DoorDash Ci płaci? (Wskazówki, jak szybko otrzymać zapłatę!)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kiedy DoorDash Ci płaci? (Wskazówki, jak szybko otrzymać zapłatę!)

Jeśli jesteś kierowcą Doordash, możesz się zastanawiać, kiedy otrzymasz zapłatę.

Jeśli pracowałeś przez cały tydzień, ostatnią rzeczą, o której chcesz myśleć, jest to, kiedy dostaniesz zapłatę za swoją pracę.

Doordash to świetna aplikacja, która płaci za jazdę i prosty sposób na zarabianie pieniędzy ciężarówką lub samochodem.

w tym poście Dowiem się, kiedy kierowcy Doordash otrzymują zapłatę, jak przyspieszyć płatność i wiele więcej. Zacznijmy!

Chcesz szybkich pieniędzy? Wypróbuj te metody! 👇

Więc kiedy DoorDash ci płaci?

DoorDash płaci swoim kierowcom w każdy poniedziałek, korzystając z systemu wpłat bezpośrednich wybieranego przez większość kierowców. Zarobki Dasher są wypłacane za pośrednictwem przelewu bezpośredniego i trafiają bezpośrednio na konta bankowe kierowców.

Kierowcy Doordash, którzy wybiorą DoorDash Fast Pay, mogą otrzymać środki Fast Pay raz dziennie, a użytkownicy DasherDirect otrzymują natychmiastową wypłatę.

Bezpośredni depozyt a szybka płatność

Możesz uzyskać dostęp do swoich zarobków DoorDash na dwa różne sposoby.

Pierwszym z nich jest otrzymanie bezpośredniej wpłaty bezpośrednio na konto bankowe. Drugim jest skorzystanie z DoorDash Fast Pay.

Porozmawiajmy trochę bliżej o każdej metodzie płatności.

W większości przypadków kierowcy DoorDash otrzymują cotygodniową zapłatę poprzez bezpośrednią wpłatę. Okres rozliczeniowy biegnie od poniedziałku do niedzieli poprzedniego tygodnia.

Aby otrzymać płatność, musisz najpierw otworzyć aplikację Dasher i skonfigurować opcje wpłat bezpośrednich oraz podać informacje, takie jak numer prawa jazdy.

Twoja cotygodniowa wpłata bezpośrednia zostanie wysłana w poniedziałek i jest zwykle dostępna pod adresem 6:30 w dniu, w którym Twój bank zaakceptuje płatność. Pamiętaj, że będzie to zależeć od tego, jak szybko Twój bank przetwarza płatności przychodzące.

W niektórych przypadkach może to potrwać kilka dni roboczych. Jednak w większości przypadków bezpośredni przelew z poprzedniego tygodnia powinien dotrzeć do wtorku.

Jeśli chcesz otrzymać płatność od razu, możesz przełączyć się na Fast Pay.

Dzięki Fast Pay możesz poprosić o natychmiastową wypłatę całej wypłaty DoorDash, maksymalnie raz dziennie. Dzięki temu możesz natychmiast otrzymać zapłatę, jeśli musisz pokryć nagłe wydatki.

To powiedziawszy, istnieje kilka ograniczeń Fast Pay. Na początek musisz mieć zrealizowanych 25 dostaw w ciągu ostatniego tygodnia.

Będziesz także musiał uiścić niewielką opłatę w wysokości $10,99 za wypłatę DoorDash Fast Pay. Na koniec musisz podać numer karty debetowej.

Karta debetowa jest niezbędna, ponieważ tradycyjna wpłata bezpośrednia może zająć kilka dni, zanim trafi na Twoje konto bankowe. Z kartą otrzymasz wypłatę DoorDash w ciągu kilku minut, a nie dni.

Inną alternatywą jest DasherDirect. Jest to karta przedpłacona powiązana z własnym kontem bankowym.

Dzięki tej opcji dashers otrzymują zapłatę natychmiast po zrealizowaniu zamówienia.

Powiązane zasoby:

Ile DoorDash płaci kierowcom?

Jeśli dojdziesz do pytania, ile płaci kierowca DoorDash, zastanawiając się, ile to jest, nie jesteś sam. Na szczęście płatności DoorDash są dość łatwe do zrozumienia.

Wynagrodzenie DoorDash jest obliczane na podstawie różnych czynników.

Rekommenderad:  Czy content marketing może pomóc w zwiększeniu sprzedaży? Dowiedz się jak

Większość wynagrodzenia kierowcy pochodzi z wynagrodzenia podstawowego, które jest obliczane na podstawie odległości, szacowanego czasu i rodzaju sąsiedztwa.

Dostawy do mniej popularnych obszarów zwykle wiążą się z wyższym wynagrodzeniem podstawowym i dodatkowymi korzyściami. Jako kierowca dostawczy DoorDash musisz wybierać odpowiednie dostawy, jeśli chcesz zarabiać więcej.

Może to oznaczać jazdę na uboczu lub udanie się do ruchliwego centrum miasta w godzinach szczytu.

W rzeczywistości DoorDash płaci „wynagrodzenie szczytowe” w okresach wysokiego popytu.

Na przykład zarobisz znaczną premię za dostarczenie pizzy i kanapek w niedzielę podczas Super Bowl. W ważne święta ta premia za szczytową wypłatę może sięgać nawet 12 USD.

Aby spojrzeć na to z perspektywy, w przypadku większości dostaw płaca podstawowa waha się od $2 do 10 $, chociaż to tylko figura na boisku.

Jedną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że każdy indywidualny kierowca DoorDash jest niezależnym wykonawcą.

Jako kontrahenci, kurierzy DoorDash nie są bezpośrednio zatrudnieni przez DoorDash. Podczas gdy DoorDash płaci swoim kierowcom za ich pracę, są oni technicznie samozatrudnieni.

Oznacza to, że zarabiasz tylko wtedy, gdy dostarczasz jedzenie, a DoorDash nie płaci kierowcom stawki godzinowej ani nie zapewnia żadnych świadczeń pracodawcy, takich jak ubezpieczenie zdrowotne.

Należy również pamiętać, że DoorDash nie zwraca dostawcom kosztów paliwa, przebiegu ani żadnych innych wydatków związanych z prowadzeniem pojazdu.

Kiedy patrzysz na swoje miesięczne dochody z wypłaty Dasher, pamiętaj, że te wydatki pochodzą z twojej własnej kieszeni. Wpłynie to na Twoje rzeczywiste zarobki.

Z drugiej strony, jako niezależny wykonawca, Twój gaz i przebieg będą podlegały odliczeniu od podatku.

Kiedy pracujesz dla jakiejkolwiek usługi dostarczania zamówień na jedzenie, zawsze trzymaj swoje paragony. Mogą być dużą pomocą w czasie podatkowym.

Istnieje mit, że DoorDash płaci co najmniej 10 USD za godzinę kierowcom DoorDash.

To nie jest prawda.

Jednak gwarantują, że Dashers otrzymają wynagrodzenie w wysokości co najmniej $5 za zrealizowaną dostawę. Oznacza to, że jeśli płaca podstawowa jest niższa niż $5 i nie otrzymasz napiwku, DoorDash nadrobi różnicę.

DoorDash nie gwarantuje żadnej minimalnej stawki godzinowej. Jeśli nie masz zrealizowanych dostaw, nawet jeśli nie ma żadnych do przyjęcia, nie otrzymasz zapłaty.

Jeśli chcesz zwiększyć wynagrodzenie kierowcy Doordash, koniecznie sprawdź niektóre z tych hacków, aby zarobić więcej pieniędzy dzięki Doordash!

Czy dostanę więcej pieniędzy za pracę w nocy?

Podobnie jak większość usług dostarczania żywności, takich jak Uber Eats, płatności DoorDash mają na celu zachęcenie kierowców do zaspokojenia obecnego poziomu popytu.

Zarobisz dodatkowe pieniądze pracując w okresach szczytowego zapotrzebowania, dzięki programowi DoorDash „peak pay”.

Gdy zapotrzebowanie na kierowców jest bardzo duże, Dashers otrzymują dodatkową płatność DoorDash zwaną opłatą szczytową, która może być nawet wyższa niż wynagrodzenie podstawowe.

Z tego powodu płatności za dostawę żywności są zwykle najwyższe w porze posiłków, zwłaszcza w porze lunchu i kolacji. Kiedy wszystkie restauracje są zamknięte, zobaczysz tylko kilka nocnych dostaw artykułów spożywczych.

Rekommenderad:  Dell pierwszy Windows Laptop 11 ARM jest wyceniony jak Chromebook

Oznacza to, że w zależności od tego, gdzie mieszkasz, Twoje wynagrodzenie za DoorDash może być wyższe w nocy lub nie.

Jazda późno w nocy może nie być najlepszym sposobem na maksymalizację zarobków. To powiedziawszy, jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie stają się kierowcami DoorDash, jest elastyczny harmonogram.

Jeśli noc to jedyny czas, w którym możesz prowadzić, śmiało! Będzie to przynajmniej oznaczać kilka dodatkowych dolarów na koncie bankowym.

Jak działa DoorDash Fast Pay?

Aby kwalifikować się do Fast Pay, musisz najpierw zrealizować 25 dostaw w trakcie swojej kariery jako kierowca dostawczy DoorDash. Musisz także jeździć dla nich przez co najmniej dwa tygodnie.

W tym momencie możesz przejść do aplikacji DoorDash i dodać kartę debetową jako metodę płatności, wraz z wszelkimi innymi wymaganymi szczegółami.

Dzięki temu możesz otrzymać płatność szybciej, w ciągu zaledwie kilku minut, w przeciwieństwie do kilkudniowego czekania na bezpośrednią wpłatę na konto bankowe.

Korzystając z Fast Pay, możesz wypłacić wszystkie zarobione pieniądze. Środki można wypłacić natychmiast po zakończeniu dostawy i można je wypłacić maksymalnie raz dziennie.

Na przykład, jeśli wczoraj zarobiłeś 50 USD, a dzisiaj 40 USD, możesz wypłacić 90 USD.

Ale jeśli później wykonasz więcej dostaw i zarobisz kolejne 25 $, środki te będą dostępne dopiero jutro.

Czy powinienem korzystać z szybkiej płatności?

Pamiętaj, że DoorDash pobiera stałą opłatę w wysokości $10,99 za każdą wypłatę Fast Pay.

Jeśli wypłacasz tylko niewielkie kwoty lub robisz to cały czas, może to się sumować. Otrzymasz zapłatę szybciej, ale zaoszczędzisz pieniądze, biorąc wypłatę co tydzień, kiedy tylko będzie to możliwe.

Z drugiej strony, jeśli musisz zapłacić za awarię, warto zapłacić karę za przelewy DoorDash.

Z pewnością jest to lepsze niż robienie czegoś drastycznego, jak odwiedzanie firm pożyczkowych.

Jak skonfigurować bezpośrednią wpłatę?

Większość firm dostarczających żywność płaci swoim kierowcom co tydzień, a DoorDash płaci swoim pracownikom w ten sam sposób.

Aby to zadziałało, musisz najpierw wprowadzić swoje dane za pośrednictwem aplikacji Dasher.

Na początek przejdź do zakładki Zarobki.

Następnie dotknij czerwonego symbolu w prawym górnym rogu. Spowoduje to przejście do ekranu, na którym podasz wszystkie informacje o swoim koncie bankowym. Upewnij się, że masz pod ręką następujące informacje:

  • Twoje oficjalne imię i nazwisko, tak jak widnieje na czekach lub karcie bankowej

  • Twój numer ubezpieczenia społecznego

  • Twój numer konta bankowego

  • Twój numer rozliczeniowy

Gdy wszystko wypełnisz, kliknij przycisk Prześlij, a będziesz gotowy do odebrania pieniędzy, które zarabiasz jako kierowca dostawczy DoorDash.

Jak działają wskazówki DoorDash?

Klienci mogą dodać napiwek do swojego zamówienia na dwóch różnych etapach. Po pierwsze, mogą dodać napiwek podczas składania zamówienia. Jest to podobne do tego, jak wiele firm dostawczych, takich jak Uber Eats, radzi sobie z napiwkami.

Jednak klienci DoorDash mogą również dodać napiwek po złożeniu zamówienia.

Rekommenderad:  Przegląd ankiety Junkie: Czy jest legalna? Oto moje osobiste doświadczenie

Co więcej, DoorDash wypłaca Ci 100% zarobionych pieniędzy w postaci napiwków.

Może to znacznie zwiększyć stawkę godzinową.

Czym jest program Top Dasher?

Najlepsi kierowcy kwalifikują się do specjalnego programu, który daje im dostęp do specjalnych przywilejów. Twoje wynagrodzenie jest obliczane w ten sam sposób, ale możesz wybierać spośród szerszej gamy opcji dostawy.

Dla większości ludzi na mapie będą obszary wyszarzone. Są to obszary, w których popyt jest minimalny, a kierowców jest już wystarczająco dużo, aby go obsłużyć.

Jako Top Dasher będziesz mieć dostęp do lokalnych restauracji i sklepów w tej okolicy. Należy pamiętać, że płace będą nadal lepsze w czerwonych obszarach o wysokim popycie. Ale jeśli wolisz być blisko domu, z pewnością docenisz tę funkcję.

DoorDash wypłaca dodatkową premię Top Dashers w postaci nagród. Aby zobaczyć, ile nagród zdobyłeś, możesz przejść do sekcji Konto w aplikacji i kliknąć „Dasher Rewards”.

Jak zakwalifikować się do programu Top Dasher?

Ponieważ ten program ma nagradzać najciężej pracujących Dasherów, musisz spełnić określone kryteria.

Po pierwsze, zależy to od liczby zrealizowanych dostaw. Aby zakwalifikować się do dowolnego miesiąca, musisz mieć co najmniej 100 ukończonych dostaw w poprzednim miesiącu.

Musisz także zrealizować co najmniej 200 dostaw, odkąd zostałeś kierowcą DoorDash.

Ponadto musisz spełniać następujące kryteria wydajności:

  • Minimalny wskaźnik akceptacji 70%.

  • Minimalny wskaźnik ukończenia 95%.

  • Minimalna ocena obsługi klienta na 4.7

Kwalifikowalność jest ustalana pierwszego dnia miesiąca na podstawie wyników z ostatniego miesiąca.

Jeśli się zakwalifikujesz, zdobędziesz nagrody i bonusy na cały miesiąc!

Czy DoorDash zatrzyma moją pierwszą wypłatę?

Istnieje popularne błędne przekonanie, że DoorDash zatrzyma twoją pierwszą wypłatę.

Pamiętaj, że tak naprawdę nie pracujesz dla DoorDash; pracujesz dla siebie. Podobnie jak w przypadku wszystkich aplikacji dostarczających, masz prawo do otrzymania zarobków w rozsądnym czasie.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, kiedy Doordash ci płaci

DoorDash płaci większości swoich kierowców co tydzień, bezpośrednio przelewem za poprzedni tydzień pracy. To powiedziawszy, większość kierowców może wybrać opcję Fast Pay, a nawet możesz otrzymywać natychmiastowe płatności na kartę przedpłaconą.

To, ile płaci DoorDash, zależy wyłącznie od Ciebie. Im więcej zrealizowanych dostaw i im bardziej zadowoleni są Twoi klienci, tym więcej otrzymasz zapłaty.

W porównaniu z innymi opcjami dostarczania żywności, Doordash oferuje nieco wyższą zapłatę po napiwkach.