Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kiedy możesz sobie pozwolić na przejście na emeryturę jako właściciel małej firmy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kiedy możesz sobie pozwolić na przejście na emeryturę jako właściciel małej firmy?

Jedną z rzeczy, o której wielu właścicieli małych firm nie myśli, jest emerytura. Są tego dwa powody. Po pierwsze, wielu właścicieli myśli, że nigdy nie przejdą na emeryturę, bo co innego by zrobili? Po drugie, zanim przejdą na emeryturę, sprzedają swoją firmę za „ogromne pieniądze” i nie będą musieli oszczędzać na emeryturę. Niestety statystyki pokazują, że tylko około 30% wszystkich małych firm wystawianych na sprzedaż faktycznie kończy sprzedaż.

NA Program radiowy dla małych firm w tym tygodniu omawiam rozwiązania tego ważnego problemu z Annę Lester który jest ekspertem ds. emerytur, bardzo poszukiwanym mówcą i komentatorem medialnym z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem we wszystkich aspektach emerytury. Spędziła 29 lat jako zarządzająca portfelem i szefowa działu rozwiązań emerytalnych w grupie rozwiązań JPMorgan Asset Management, posiadając patenty na swój progresywny projekt upraszczający i automatyzujący proces planowania emerytalnego. Jej misją jest teraz pomóc Amerykanom zrozumieć, że możliwe jest osiągnięcie „szczęśliwej emerytury w swoim czasie i celu”.

Anne najpierw omawia, dlaczego w przeciwieństwie do innych krajów Amerykanie nie oszczędzają więcej na emeryturę. Twierdzi, że „polityka publiczna dotycząca emerytur to tak naprawdę dostosowania do przepisów podatkowych, a nie świadczenia z tytułu planowania emerytalnego. Utrudnia to ludziom oszczędzanie. W Ameryce otrzymujesz tylko korzyści, na które sam zapracowałeś”. Anne omawia, w jaki sposób każdy może stać się finansowo gotowy do przejścia na emeryturę, niezależnie od tego, na jakim etapie kariery się znajduje.

Ale ludziom, którzy nie otrzymują wypłaty, jest o wiele trudniej, ponieważ firma, która płaci pracownikowi, wykonuje część ciężkich prac; Anne mówi, że „założyli plan oszczędzania na emeryturę i czasami dopasowują się do twoich składek. Jako właściciel małej firmy musisz umieścić pozycję wydatków w budżecie swojej firmy na 15% swojego dochodu brutto na emeryturę. Skonfiguruj ten zautomatyzowany system dla siebie, abyś nie musiał podejmować tej decyzji co miesiąc”.

Rekommenderad:  ROG Flow X16 już teraz wygląda jak pretendent do tytułu najlepszego nowego laptopa do gier

Anna omawia ją 3-step framework, który pomoże Ci zaoszczędzić:

  • Krok 1: Zautomatyzuj plan oszczędnościowy. Okablowanie w naszych mózgach kładzie nacisk na zaspokojenie teraźniejszości nad przyszłością. Jeśli pozostawisz to swojemu „obecnemu mózgowi”, zaoszczędzisz mniej.
  • Krok 2: Płać sobie więcej, gdy Twoje odszkodowanie rośnie. Buduj oszczędności rosną powoli przez wiele lat.
  • Krok 3: Zarządzaj swoimi pieniędzmi emerytalnymi przez kogoś innego za pomocą funduszy inwestycyjnych. Zapobiega to konfliktowi strachu i chciwości związanemu z wysokimi cenami i sprzedażą, gdy akcje są niskie.

Posłuchaj całego wywiadu w programie The Small Business Radio Show.