Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kiedy warto zapłacić gotówką?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kiedy warto zapłacić gotówką?

Wyciąganie gotówki z portfela, aby zapłacić za zakupy, może wydawać się starą szkołą. Ale są chwile, kiedy stare dobre dolary mogą być lepszym sposobem zapłaty niż dotknięcie karty kredytowej.

Chociaż kredyt może być szybkim i wygodnym sposobem płacenia, używanie gotówki do wielu rutynowych transakcji może być bezpieczniejsze. Płacenie gotówką może również pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, trzymać się miesięcznego budżetu na wydatki, a także pomóc doświadczonym marketingowcom.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kiedy lepiej płacić gotówką, a kiedy plastik może być idealnym rozwiązaniem.

Korzyści z gotówki

Możesz otrzymać zniżkę

Możesz zostać nagrodzony za zapłacenie gotówką, na przykład za zapłacenie niższej ceny na stacji benzynowej lub za jedzenie na wynos w restauracji.

Wiele firm uiszcza opłatę za akceptację kart kredytowych i debetowych, więc mogą być skłonne obciążyć Cię mniej, jeśli zapłacisz gotówką. Jeśli często tankujesz, oszczędność nawet od 10 do 20 centów na galonie może z czasem przynieść znaczne oszczędności.

Może pomóc Ci uniknąć nadmiernych wydatków

Gdy dotykasz lub przesuwasz swoją kartę kredytową lub debetową, nie widzisz fizycznie, jak pieniądze opuszczają Twoje konto. Ponieważ nie ma poczucia natychmiastowości ani konsekwencji, może być łatwo wydać więcej, niż pierwotnie zamierzałeś.

Z drugiej strony, jeśli wychodzisz z domu z tylko taką kwotą pieniędzy, jakiej potrzebujesz na dany dzień w gotówce, prawdopodobnie będziesz bardziej świadomie wydawać pieniądze i masz większe szanse na trzymanie się swojego budżetu.

Istnieje mniej zagrożeń bezpieczeństwa

Tak, ktoś może cię okraść, gdy masz przy sobie gotówkę. Istnieje jednak mniejsze ryzyko kradzieży tożsamości lub informacji, gdy płacisz gotówką w porównaniu z kartą debetową lub kredytową.

Możesz uniknąć opłat

Gotówka to transakcja jednorazowa — dokonany zakup nie będzie kosztował ani grosza więcej. Jednak w przypadku kredytu i debetu możesz ostatecznie zapłacić dodatkowe opłaty, od opłat za opóźnienie i opłat w rachunku bieżącym po spłatę odsetek od zadłużenia.

Czasy, w których należy zapłacić gotówką

Twoja karta kosztuje 10 USD lub mniej

Warto mieć przy sobie gotówkę na drobne zakupy. Wielu sprzedawców określa minimalną kwotę pieniędzy, którą musisz wydać, aby skorzystać z karty debetowej lub kredytowej. Jeśli Twój zakup jest poniżej, będziesz musiał dorzucić dodatkowe rzeczy (prawdopodobnie nie potrzebujesz), aby spełnić minimum.

Podczas zakupów w małej lub lokalnej firmie

Małe firmy często oferują zniżki na płatności gotówkowe, ponieważ pomaga im to zaoszczędzić na opłatach bankowych. Może to być łatwy sposób na wsparcie lokalnych firm i zaoszczędzenie kilku dolarów w tym samym czasie.

Rekommenderad:  Szczyt 5 Innowacyjne start-upy kosmiczne w Indiach, na które warto zwrócić uwagę w 2020 r

Chcesz powstrzymać reklamodawców

Być może zauważyłeś, że po zakupie czegoś za pomocą karty kredytowej lub debetowej często otrzymujesz reklamy i oferty podobnych produktów. Dzieje się tak, ponieważ sprzedawcy detaliczni mogą śledzić wydatki swoich klientów i udostępniać swoje informacje stronom trzecim, które następnie mogą kierować do nich reklamy.

Może to być denerwujące, a także prowadzić do większych wydatków, jeśli zachęci Cię oferta. Korzystanie z gotówki znacznie utrudnia firmom gromadzenie i udostępnianie informacji.

Czasy, kiedy nie powinieneś płacić gotówką

Kupno domu

Jeśli nieruchomości są gorące tam, gdzie mieszkasz, możesz ulec pokusie (jeśli możesz) wyłożyć gotówkę, aby mieć pewność, że zdobędziesz wymarzony dom, zanim zrobi to ktoś inny.

Kupowanie domu za gotówkę w porównaniu z uzyskaniem kredytu hipotecznego może zapewnić ci dom, ale na dłuższą metę może nie być najrozsądniejszym posunięciem, zwłaszcza jeśli pochłonie wszystkie twoje oszczędności.

Kredyt hipoteczny wiąże się z ulgami podatkowymi, a terminowe płatności mogą pomóc w uzyskaniu dobrego kredytu. Ponadto cała ta gotówka może mieć lepsze zastosowania, takie jak inwestowanie na giełdzie lub gdzie indziej.

Wydatki służbowe

Jeśli jesteś właścicielem własnej firmy, pracujesz na boku lub pracujesz jako wolny strzelec, lepiej jest użyć kredytu (lub nawet czeku), aby zapłacić za zakupy związane z biznesem. Prawdopodobnie będziesz potrzebować śladu papierowego, abyś mógł odliczyć te wydatki na zeznaniu podatkowym.

Inną potencjalną zaletą korzystania z kredytu jest to, że może on zapewnić pewną ochronę zakupu na wypadek, gdyby coś, co kupujesz dla swojej firmy, zepsuło się lub zostało skradzione wkrótce po zakupie.

Dostawcy usług płatniczych

Możesz pomyśleć, że usługodawca, czy to elektryk, czy mechanik samochodowy, wykonał dobrą robotę, ale tylko czas pokaże. Korzystanie z kredytu może zapewnić pewną ochronę na wypadek problemów z usługą po jej opłaceniu.

Wynajem samochodu

Często Twoja karta kredytowa zapewnia ubezpieczenie wynajmu samochodu, ale tylko wtedy, gdy korzystasz z tej formy płatności, w przeciwieństwie do debetu lub gotówki. Korzystanie z kredytu na wynajem samochodu może pomóc uniknąć płacenia za coś, czego nie musisz kupować.

Chcesz zbudować kredyt

Jeśli chcesz zbudować swoją zdolność kredytową, jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest regularne korzystanie z karty kredytowej i pokazywanie, że jesteś odpowiedzialny, płacąc co miesiąc to, co jesteś winien, konsekwentnie i na czas.

Rekommenderad:  5 Wskazówki dotyczące tagowania YouTube Filmy

Przy zakupie elektroniki

Korzystanie z karty kredytowej zamiast gotówki na elektronikę może być dużą zaletą, jeśli karta kredytowa oferuje przedłużone gwarancje jako korzyść dla posiadacza karty. Pozwala to uzyskać spokój ducha bez konieczności płacenia za gwarancję sklepu. I możesz po prostu spłacić saldo, gdy tylko pojawi się rachunek.

Chcesz śledzić swoje wydatki

Jeśli chcesz zobaczyć, na co idą Twoje pieniądze, aby móc śledzić wydatki i ustalać miesięczny budżet, łatwiej będzie płacić kredytem lub debetem.

Twoja instytucja finansowa może nawet zaoferować Ci wykres kołowy Twoich wydatków z podziałem na kategorie. Widzenie wszystkiego w czerni i bieli może pomóc ci lepiej zarządzać budżetem.

Alternatywy dla korzystania z gotówki

Gotówka kontra karty kredytowe

Karta kredytowa może być dobrą alternatywą dla gotówki, jeśli jesteś w stanie spłacać ją w całości co miesiąc i to robisz. Dobrze zarządzane karty kredytowe (nawet zabezpieczone karty kredytowe) mogą pomóc w zdobyciu kredytu na zakup domu lub inny duży zakup w przyszłości.

Gotówka kontra karty debetowe

Karta debetowa może być dobrym substytutem gotówki, o ile wiesz, że w banku są pieniądze. Korzystając z karty debetowej, nie zaciągasz żadnego nowego długu o wysokim oprocentowaniu. Dopóki nie ponosisz żadnych opłat za debet lub nie wypłacasz pieniędzy z bankomatów, które pobierają wysokie opłaty, karty debetowe mogą być prostym sposobem robienia zakupów.

Gotówka kontra finansowanie lub pożyczki

Czasami lepiej jest zapłacić za duży zakup, taki jak samochód lub dom, pożyczką niż gotówką, jeśli stopa procentowa jest niższa niż to, co prawdopodobnie można zarobić, inwestując te pieniądze.

Należy jednak pamiętać, że inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem, więc zawsze istnieje ryzyko utraty pieniędzy.

Jedzenie na wynos

Nawet jeśli zmierzamy w kierunku społeczeństwa bardziej bezgotówkowego, ważne może być trzymanie gotówki w portfelu i wykorzystywanie jej na pewne codzienne wydatki.

Płacenie gotówką może pomóc Ci uzyskać zniżki w lokalnych firmach, trzymać się budżetu, uniknąć płacenia debetu i odsetek, chronić przed kradzieżą tożsamości i powstrzymać reklamodawców przed atakowaniem Ciebie.

Są jednak chwile, kiedy bardziej sensowne może być płacenie kredytem niż gotówką. Mogą to być: zakupy biznesowe i sprzęt elektroniczny i/lub chęć zdobycia kredytu lub dokładne śledzenie wydatków.

Innym łatwym sposobem kontrolowania codziennych wydatków jest otwarcie rachunku zarządzania gotówką SoFi Money®. Dzięki SoFi Money możesz łatwo śledzić swoje tygodniowe wydatki — i upewnić się, że nie przesadzasz — bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym aplikacji.

Rekommenderad:  7 Studia przypadków dotyczące marketingu treści, które wywarły rzeczywisty wpływ w 2023 r

SoFi Pieniądze®
SoFi Money to rachunek zarządzania środkami pieniężnymi, będący produktem maklerskim, oferowany przez SoFi Securities LLC, członka FINRA/SIPC. Ani SoFi, ani jego podmioty stowarzyszone nie są bankami. Karta debetowa SoFi Money wydana przez The Bancorp Bank. SoFi nawiązało współpracę z Allpoint, aby zapewnić konsumentom dostęp do bankomatów w dowolnym z ponad 55 000 bankomatów w sieci Allpoint. Konsumenci nie zostaną obciążeni opłatą za korzystanie z bankomatu w sieci, jednak opłaty poniesione przez osoby trzecie podczas korzystania z bankomatów poza siecią nie podlegają zwrotowi. Zasady SoFi dotyczące bankomatów mogą ulec zmianie w dowolnym momencie według naszego uznania.
Zastrzeżenie: Wiele czynników wpływa na twoją ocenę kredytową i stopy procentowe, które możesz otrzymać. SoFi nie jest organizacją zajmującą się naprawą kredytów w rozumieniu prawa federalnego lub stanowego, w tym Ustawy o organizacjach zajmujących się naprawą kredytów. SoFi nie świadczy usług „naprawy kredytowej” ani nie udziela porad ani pomocy w zakresie „odbudowy” lub „poprawy” Twojej historii kredytowej, historii kredytowej lub ratingu kredytowego. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz FTC
strona internetowa .
Informacje podatkowe: Ten artykuł zawiera jedynie ogólne informacje podstawowe i nie ma służyć jako porada prawna lub podatkowa ani jako substytut porady prawnej. W przypadku pytań wymagających porady prawnej lub podatkowej należy skonsultować się z własnym prawnikiem i/lub doradcą podatkowym.
Porady i strategie finansowe: Wskazówki podane na tej stronie mają charakter ogólny i nie uwzględniają Twoich konkretnych celów, sytuacji finansowej i potrzeb. Należy zawsze rozważyć ich stosowność w danych okolicznościach.
SOMN0721062