Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Kim jest haker?

W tym artykule próbowaliśmy przedstawić Państwu rodzaje Hakerzy Abyś miał prawidłowe zrozumienie działań hakerów.

Istnieją standardowe, a czasem błędne lub niekompletne pomysły na temat hakowania i hakerów. Czytając ten artykuł, uzyskasz bardziej realistyczny i bliższy obraz motywacji i działań hakerów.

Kto jest hakerem?

Kogo nazywa się hakerem?

W kulturze popularnej haker to osoba, która nielegalnie i nieautoryzowana włamuje się do systemów i manipuluje, kradnie lub niszczy informacje. Według opinii publicznej haker wykorzystuje swoją wiedzę i inteligencję, aby uzyskać dostęp do informacji i nadużywać ich, co nie jest błędną definicją, ale jest niekompletna. Hakerzy nie zawsze szukają sabotażu.

W większości filmów o hakerach widać izolowanych i zamkniętych w sobie ludzi, którzy włamują się do witryny lub systemu za pomocą kilku linijek kodu i kilku kliknięć, a następnie kradną zawarte w nich informacje do różnych celów.

Cóż, czas przedstawić Wam dokładny obraz świata hackingu i hakerów. Ogólnie rzecz biorąc, haker rozumie komputery, sieci i programowanie oraz wykorzystuje swoją wiedzę i dostępne narzędzia w sposób inteligentny i kreatywny, aby osiągnąć swoje cele i znaleźć sposób na penetrację systemów.

Ponadto, w przeciwieństwie do niedoskonałego portretu hakerów w filmach, Twoja droga do zostania zawodowym hakerem jest długa i musisz wykazać się dużą pasją, wytrwałością i nie poddawać się.

Zgodnie ze swoim celem hakerzy mogą nadużywać wiedzy, inteligencji i kreatywności lub wykorzystywać je do zapewnienia bezpieczeństwa. Ogólnie rzecz biorąc, niektórzy hakerzy powodują szkody, a inni je naprawiają.

Jak więc można się domyślić, jedynym dochodem hakerów nie jest sprzedaż informacji i szantaż; mogą osiągnąć legalne dochody. Na przykład wielu zawodowych hakerów wykorzystuje swoje umiejętności do identyfikowania luk w zabezpieczeniach systemów organizacji, a następnie przedstawia zalecenia dotyczące ich usunięcia w celu zapewnienia niezbędnego bezpieczeństwa.

Dlatego większość hakerów prowadzących legalną działalność jest zatrudniana przez organizacje i firmy. Istnieją różne typy hakerów, a każdy z nich zostanie pokrótce opisany poniżej.

Rodzaje hakerów ze względu na kolor kapelusza

Jak wspomnieliśmy, różne typy hakerów są zwykle klasyfikowane według koloru ich kapeluszy. W przypadku tej klasyfikacji istnieją dwa kryteria; Motywacja hackowania i to, czy jest to legalne, czy nielegalne. Poniżej opiszemy każdy z nich i postaramy się właściwie zrozumieć koncepcję każdego z nich.

W tym artykule próbowaliśmy przedstawić Ci typy hakerów, abyś mógł właściwie zrozumieć działania hakerów.

Haker w białym kapeluszu

  • Hakerzy białych kapeluszy, znani również jako hakerzy etyczni, wolą wykorzystywać swoje umiejętności i inteligencję do zapewnienia bezpieczeństwa. Haker w białym kapeluszu to profesjonalista posiadający praktykę etyczną i prawną, współpracujący z organizacjami lub grupami zajmującymi się etycznymi hakerami, aby znaleźć i naprawić luki w zabezpieczeniach, zamiast je wykorzystywać.
  • Hakerzy White Hat przeprowadzają testy penetracyjne, testują systemy bezpieczeństwa i przeprowadzają oceny podatności na zagrożenia dla firm. Istnieją nawet kursy, samouczki, konferencje i certyfikaty dla hakerów w białych kapeluszach.

Haker w czarnym kapeluszu

  • Podobnie jak hakerzy w białych kapeluszach, hakerzy w czarnych kapeluszach również mają rozległą wiedzę niezbędną do penetrowania systemów i omijania protokołów bezpieczeństwa. Są również odpowiedzialni za pisanie złośliwego oprogramowania umożliwiającego uzyskanie dostępu do tych systemów. Główną motywacją tych hakerów mogą być interesy osobiste lub finansowe, cyberszpiegostwo lub zainteresowanie wzbudzaniem cyberprzestępstw.
  • Określenia biały kapelusz i czarny kapelusz pochodzą z zachodnich filmów w Ameryce, ponieważ bohaterowie tych opowieści często nosili białe kapelusze, a złoczyńcy nosili czarne kapelusze.

Haker w szarym kapeluszu

  • Hakerzy w szarych kapeluszach to rodzaj hakerów, których motywacja i działania są czymś pomiędzy hakerami w białych kapeluszach i hakerami w czarnych kapeluszach. Hakerzy ci szukają luk w zabezpieczeniach systemu bez pozwolenia i wiedzy. Wielu freelancerów szuka zysków, ujawniając luki w strukturze zabezpieczeń organizacji i oferując ich naprawę za opłatą. Zwykle hakerzy szarego kapelusza nie wykorzystują znalezionych luk i nie mają złych celów i motywów. Chcą po prostu coś wyciągnąć ze swoich wysiłków. Jednak ten rodzaj hakowania jest nadal uważany za nielegalny.

Haker w czerwonym kapeluszu

  • Hakerzy ci są podobni do hakerów białych kapeluszy. Celem hakerów Red Hat jest zapobieganie atakom hakerów Black Hat. Różnica między nimi a hakerami etycznymi lub hakerami białych kapeluszy polega na tym, że w przeciwieństwie do nich mogą oni stosować nielegalne lub ekstremalne środki, aby osiągnąć swoje cele.

Haker w niebieskim kapeluszu

  • Hakerzy niebieskich kapeluszy, znani również jako hakerzy zemsty, wykorzystują swoje umiejętności jako broń społeczną i sposób zemsty na innej osobie, pracodawcy lub organizacji. Hakerzy ci nie są zbyt profesjonalni i są uważani za początkujących i klasyfikowani jako hakerzy w niebieskich kapeluszach.

Haker w zielonym kapeluszu

  • Hakerzy w zielonych kapeluszach, czasami błędnie nazywani dziećmi skryptowymi, to nowicjusze i entuzjastyczni hakerzy, którzy chcą się uczyć i poprawić swój status w społeczności hakerów. Chociaż nie mają zamiaru wyrządzać szkody, mogą to zrobić, ćwicząc różne złośliwe oprogramowanie i techniki ataków. W rezultacie hakerzy zajmujący się zielonymi kapeluszami również mogą być szkodliwi, ponieważ często nie są świadomi konsekwencji swoich działań.
  • Dzieciaki skryptowe to amatorzy i niedoświadczeni hakerzy, którzy próbują wykorzystać do swoich celów wcześniej napisane skrypty. Są to często początkujący hakerzy, którzy wyrządzają drobne szkody. Dlatego różnica między hakerami w zielonych kapeluszach a dzieciakami ze skryptów polega na tym, że hakerzy w zielonych kapeluszach są poważni i chętni do poznania podstaw hakowania. Podczas gdy dzieci piszące skrypty pobierają lub kupują złośliwe oprogramowanie, narzędzia i skrypty i używają ich zamiast uczyć się nowych technik hakowania i programowania,

Jak zostać hakerem?

Haker ma dużą wiedzę na temat komputerów i szczegółów oraz inteligentnie wykorzystuje dostępne udogodnienia i narzędzia. Musisz więc wykazać się kreatywnością i myśleć inaczej. Aby wejść do świata hakowania, sugeruje się naukę A+, CEH, PWK, Linux i Networking.

Na początek nie potrzebujesz programowania, ponieważ znasz pojęcia i metody. Dlatego w zależności od tego, jaką dziedziną jesteś zainteresowany pracą i zdobywaniem wiedzy, powinieneś rozpocząć naukę języków programowania.

Nie zapominaj, że po zapoznaniu się z wymaganiami, o których wspomnieliśmy, zwróć się o poradę do ekspertów w tej dziedzinie w celu uzyskania planu działania. Zła rada będzie Cię dezorientować przez lata.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie intexPobierz motywy WordPressbezpłatny kurs online