Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Kim jest przyszły menedżer: specjalista czy wszechwiedzący?

Pomimo obecnej obsesji na punkcie zdobywania wiedzy specjalistycznej, trzeba stwierdzić, że najbardziej atrakcyjni menedżerowie to ludzie wszechwiedzący.

Przyszłość potrzebuje kreatywnych i innowacyjnych, wszechwiedzących menedżerów, którzy kształtują kolejną falę biznesu, nauki i sztuki.

Kim jest przyszły menedżer: specjalista czy wszechwiedzący?

Trudno jest zostać wszechstronnym specjalistą, specjalizującym się w różnych dziedzinach i będącym ekspertem. Taka osoba ma wiele możliwości zatrudnienia, a jej poziom dochodów jest wyższy niż w przypadku zwykłych specjalistów. Co mają wspólnego ludzie sukcesu, tacy jak Leonardo da Vinci, Julie Taymor i Donald Glover? Trzeba powiedzieć, że wspólnym mianownikiem tych ludzi jest nie tylko ich talent i inteligencja.

Ci ludzie są znani jako Bahrul Uloom lub polimatowie. W tym sensie, że wyspecjalizowali się w kilku dziedzinach i odnieśli sukces. Na przykład Taimur Karagan jest aktorem, scenografem, kostiumografem i lalkarzem, którego najbardziej niesamowitym artystycznym zaszczytem jest reżyserowanie spektaklu muzycznego Shir Shah na podstawie jego animacji wystawionej w teatrze na Broadwayu. Donald Glover to nagrodzony nagrodą Emmy aktor, reżyser, scenarzysta, piosenkarz i komik.

Kilka osób dokonało znaczących zmian w swojej dziedzinie pracy, ponieważ ich wiedza i umiejętności nie były specyficzne dla konkretnego obszaru. Da Vinci był malarzem, wynalazcą, astronomem, inżynierem, biologiem itp. Jest słynną postacią renesansu i zna go świat.

Jaka jest definicja wszechmocy?

Polimata to pojęcie proste, choć niełatwo je precyzyjnie zdefiniować. Słownik oksfordzki definiuje erudytę jako „wszechwiedzącą” lub „osobę posiadającą rozległą wiedzę i informacje”. Osoba o szerokich zainteresowaniach, hobby i studiach. Pochodzenie tego terminu sięga greckiego słowa polumathēs z początku XVII wieku, którym określano ludzi posiadających ogromną wiedzę z różnych dziedzin.

„Istnieje cienka granica między maniakiem a hobbystą” – mówi chemik i autor Uniwersytetu Stanforda, Carl Jurassic. Jeśli eksperci zaakceptują Cię na swoim poziomie, osiągnąłeś etap wykraczający poza rozrywkę w tym sensie, że działania wszechstronnego muszą przejść przez specyficzny filtr kontroli jakości, który w każdej dziedzinie jest definiowany poprzez rywalizację z innymi.

Znany autor Michael Simmons uzupełnia definicję Carla Jarassiego i wyjaśnia, że ​​współczesny i nowoczesny wszechstronny to ktoś, kto zdobył kompetencje w co najmniej trzech różnych obszarach i był w stanie przenieść swoje umiejętności i wiedzę na wyższy poziom i połączyć je.

Connect Świat potrzebuje ludzi wszechwiedzących, a takich jest niewielu. Już od momentu wejścia do szkoły jesteśmy nieustannie zachęcani do zdobywania umiejętności, podążania obraną drogą do końca i nie poddawania się.

Zdrowy rozsądek również to akceptuje, ponieważ dzięki temu będziemy mieli stałą pracę. Specjalizacja jest opłacalna. Prawnicy, lekarze, inżynierowie i bankierzy inwestycyjni zarabiają dużo pieniędzy dzięki swojej wiedzy.

Przecież nikt nie chce, żeby farmaceuta operował pęcherzyk żółciowy, ale wiele wskazuje na to, że era monospecjalizacji – szczególnie w zarządzaniu – dobiegła końca.

Powstanie sztucznej inteligencji

Przyszłość sztucznej inteligencji czasami brzmi jak science fiction, ale doświadczyliśmy już radykalnej zmiany. Eksperci przewidują, że sztuczna inteligencja ostatecznie sprawi, że większość zawodów stanie się przestarzała. Jedynymi rolami pozostawionymi ludzkim dłoniom i umysłom są te, które wymagają innowacji, kreatywności w rozwiązywaniu problemów i zrozumienia emocjonalnego.

Podczas rewolucji przemysłowej maszyny zastąpiły pracę fizyczną. W miarę zmniejszania się poziomu pracy fizycznej pojawiły się nowe zawody wymagające strategicznego myślenia i wiedzy technicznej. Ten schemat się powtarza, ale obecnie tak zwane stanowiska umysłowe – zawodowe, kierownicze czy wykonawcze – są zastępowane rolami, które integrują specjalistyczną wiedzę z umiejętnościami technologicznymi.

„W ciągu następnych 50–100 lat maszyny staną się nadludźmi” – mówi Toby Walsh, profesor sztucznej inteligencji na Uniwersytecie Południowej Walii.

Dlatego trudno jest wyobrazić sobie zawody, w których ludzie mogą działać lepiej niż maszyny. Oznacza to, że pozostaną tylko miejsca pracy, w których ludzie są preferowani od urządzeń”. To jest moment, w którym w grę wchodzi wszechwiedza. Przez dziesięciolecia najważniejsze osiągnięcia ludzkości będą dziełem wielostronnych, wszechwiedzących myślicieli, a nie specjalistów specjalizujących się tylko w jednej dziedzinie. Już niedługo każdy obszar zostanie zintegrowany ze sztuczną inteligencją i zastąpi dotychczasowe znane zawody.

Laureat Nagrody Nobla Francis Crick powiedział, że jego doświadczenie w fizyce pomogło mu rozszyfrować strukturę DNA i kod genetyczny, mimo że biolodzy twierdzili, że problemu nie da się rozwiązać. Richard Feynman rozwinął swoje teorie elektrodynamiki kwantowej, obserwując ucznia kręcącego talerz na palcach. Jego twórcze pomysły przyszły mu na myśl, gdy usiadł w uniwersyteckiej kawiarni i postanowił nie skupiać się na fizyce!

Nasz współczesny świat potrzebuje ludzi, którzy potrafią rozwiązywać złożone problemy, łącząc różne tematy, od transportu po projektowanie z zakresu nauk o środowisku. Ekspertyza ma jeszcze jedną negatywną stronę, zwaną błędem poznawczym.

Kiedy myślimy na skróty lub polegamy na znanych schematach myślowych, przeoczamy możliwe rozwiązania. Na przykład efekt „muzycznego rydwanu” to rodzaj błędu poznawczego, który pojawia się, gdy ludzie (nieco ślepo) podążają za zachowaniem lub sposobem myślenia innych. Obserwujemy takie zjawisko wśród różnych członków społeczeństwa, kibiców, grup edukacyjnych, a nawet kół naukowych. Założyciel firmy i przedsiębiorca Kyle Wiens uważa, że ​​jednowymiarowa wiedza specjalistyczna jest zbyt ograniczająca. Mówi: „Zmuszamy naszych programistów do nauki pisania dobrego programu.

Zachęcamy naszych techników do nauki programowania. Zmuszamy ich, aby skupiali się wyłącznie na znanej im specjalizacji, podczas gdy wielu z nich ma naturalne kwalifikacje w różnych obszarach.

W mojej firmie pracownicy pracują w małych multidyscyplinarnych zespołach. Każda grupa działa jak niezależna firma.

Sami podejmują decyzje i wyznaczają termin realizacji projektów. Zespoły pełnią różne role, a główny projektant współpracuje z programistami interfejsów użytkownika i CSS, programistami-ekspertami, specjalistami UX, analitykami danych i innym personelem.

Prawdziwy wszechwiedzący musi posiadać głęboką wiedzę w co najmniej dwóch dziedzinach. Jeśli chodzi o przyszłość sztucznej inteligencji, myślę, że jednym z tych obszarów będzie technologia. Jak możemy rozwijać wiedzę specjalistyczną w wielu przesyłkach? Chapman uważa, że ​​kluczem do tej pracy jest zasada Pareto. Proces ten rozwija indywidualne talenty i zwiększa zabawę w projektach.

Jak zostać wszechwiedzącym

Zasada Pareto, zaproponowana przez włoskiego ekonomistę Vilfredo Pareto, mówi: 80% zdarzeń i zdarzeń ma swoje źródło w 20% przyczyn. Innymi słowy, 20% powodów prowadzi do 80% rezultatów i skutków. Innymi słowy, związek przyczynowo-skutkowy wynosi od 20 do 80.

Zasada ta stosowana jest w różnych dziedzinach, ale jest bardziej widoczna przy zdobywaniu nowej umiejętności. Na przykład wielojęzyczny Benny Lewis radzi uczniom języków, aby skupili się na 300 najpopularniejszych słowach w nowym języku. Słowa te stanowią zazwyczaj 65% terminów używanych w kolejnych rozmowach.

Wracając do Chapmana, mówi: „Nauka przebiega w pięciu etapach, od początkującego do zaawansowanego. Jeśli założymy, że mistrzostwo zajmuje 20 lat, zgodnie z zasadą Pareto, możemy osiągnąć 80% mistrzostwa w 20% czasu.

Nigdy nie jest za późno na opanowanie ważnego przedmiotu. Będąc wszechwiedzącym, możemy osiągnąć ten cel poprzez dywersyfikację edukacji. Wiele zasobów edukacyjnych można wykorzystać do nauki różnych umiejętności. Na przykład, jeśli ktoś studiuje projektowanie graficzne przez cztery lata, może również zbadać kompozycję i zintegrować te dwie dziedziny w unikalny zestaw umiejętności. Nie jest to łatwe, ale zdobywanie nowych umiejętności jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek w historii.

Istnieje wiele opcji, ale w czasach, w których technologia szybko się zmienia, musimy przyjąć i uwierzyć w naszego wewnętrznego „zrób to sam”. Ludzie, którzy potrafią łączyć unikalne umiejętności w kreatywny sposób, będą jutrzejszymi liderami, osobami rozwiązującymi problemy i innowatorami.

Na przykład, jeśli ktoś studiuje projektowanie graficzne przez cztery lata, może również zbadać kompozycję i zintegrować te dwie dziedziny w unikalny zestaw umiejętności. Nie jest to łatwe, ale zdobywanie nowych umiejętności jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek w historii.

Wiele zasobów edukacyjnych można wykorzystać do nauki różnych umiejętności.

Istnieje wiele opcji, ale w czasach, w których technologia szybko się zmienia, musimy przyjąć i uwierzyć w naszego wewnętrznego „zrób to sam”. Ludzie, którzy potrafią łączyć unikalne umiejętności w kreatywny sposób, będą jutrzejszymi liderami, osobami rozwiązującymi problemy i innowatorami.

Wiele zasobów edukacyjnych można wykorzystać do nauki różnych umiejętności. Na przykład, jeśli ktoś studiuje projektowanie graficzne przez cztery lata, może również zbadać kompozycję i zintegrować te dwie dziedziny w unikalny zestaw umiejętności. Nie jest to łatwe, ale zdobywanie nowych umiejętności jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek w historii.

Istnieje wiele opcji, ale w czasach, w których technologia szybko się zmienia, musimy przyjąć i uwierzyć w naszego wewnętrznego „zrób to sam”. Ludzie, którzy potrafią łączyć unikalne umiejętności w kreatywny sposób, będą jutrzejszymi liderami, osobami rozwiązującymi problemy i innowatorami.

Wiele zasobów edukacyjnych można wykorzystać do nauki różnych umiejętności.

Istnieje wiele opcji, ale w czasach, w których technologia szybko się zmienia, musimy przyjąć i uwierzyć w naszego wewnętrznego „zrób to sam”. Ludzie, którzy potrafią łączyć unikalne umiejętności w kreatywny sposób, będą jutrzejszymi liderami, osobami rozwiązującymi problemy i innowatorami. Wiele zasobów edukacyjnych można wykorzystać do nauki różnych umiejętności.

Istnieje wiele opcji, ale w czasach, w których technologia szybko się zmienia, musimy przyjąć i uwierzyć w naszego wewnętrznego „zrób to sam”. Ludzie, którzy potrafią łączyć unikalne umiejętności w kreatywny sposób, będą jutrzejszymi liderami, osobami rozwiązującymi problemy i innowatorami.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz motywy WordPressudemy do pobrania za darmo