Kindle Porównanie Paperwhite Vs Voyage

Ramię kupujesz AmazonNajlepiej sprzedaje się Kindle Paperwhite E-Reader lub przejdź poziom wyżej i kup lepiej wyglądający Kindle Podróż? Oto nasz Kindle Porównanie Paperwhite Vs Voyage, które pomogą ci podjąć świadomą decyzję.

Kindle Porównanie Paperwhite Vs Voyage

Zacznijmy od tego Kindle Paperwhite Vs Kindle Porównanie podróży, przeglądając główne specyfikacje obu tych modeli czytników e-booków Amazon, w łatwym do zrozumienia formacie tabelarycznym.

Funkcje Kindle Paperwhite Kindle Podróż
Rozmiar 6.7″ X 4.6″ 6.4″ X 4.5″
Grubość 0.36 ″ 0.30 ″
Waga 205 ~ 217 gramów 180 ~ 188 gramów
Wyświetl 6″ 300 ppi 6″ 300 ppi
Przechowywanie 4 GB 4 GB
Żywotność baterii 4 Tygodnie 6 Tygodnie
Wodoodporny W W
Przechowywanie w chmurze Tak Tak
Wbudowane światło 4 Diody LED 6 Diody LED, czujnik światła
Sieć WiFi, WiFi + sieć komórkowa WiFi, WiFi + sieć komórkowa
Cena* 119,99 USD 199,99 USD

*Cena może się różnić ze względu na sprzedaż / oferty.

Kindle Paperwhite Vs Voyage – Rozmiar i design

Kindle Paperwhite – 6.7″ X 4.6″ X 0.36 ″, 205 ~ 217 gramów Podróż Kindle – 6.4″ X 4.5″ X 0.30 180, 180 ~ 188 gramów

Kindle Paperwhite ma prostą konstrukcję z otaczającymi ją plastikowymi ramkami 6″ Ekran i reszta korpusu wykonana z plastikowej skorupy z teksturowanym wykończeniem. Teksturowana powłoka sprawia, że ​​paperwhite jest odporna na plamy / odciski palców, a także zmniejsza ryzyko wyślizgnięcia się z rąk.

Kindle Voyage ma elegancką i kompaktową konstrukcję, a jego jasny szklany ekran pokrywa się z ramkami i obudową wykonaną z tworzywa sztucznego nasyconego magnezem.

Z tyłu Kindle Voyage ma gładko wykończoną górną część, dzięki czemu jest podatny na plamy i odciski palców (patrz zdjęcie poniżej)

Tylna strona Kindle Podróż

Kolejną różnicą między dwoma czytnikami elektronicznymi jest lokalizacja przycisku zasilania. Kindle Paperwhite ma przycisk zasilania umieszczony w dolnej części urządzenia, a przycisk zasilania w Kindle Podróż została przeniesiona na tylną część urządzenia (patrz obrazek powyżej).

Kindle Paperwhite Vs Voyage – Ekran i wyświetlacz

Kindle Paperwhite – 6″, 300 ppi Kindle Voyage – 6″ 300 ppi

Na papierze, zarówno Paperwhite, jak i Kindle Podróż zawiera podobne wyświetlacze 300 ppi. Istnieje jednak pewna różnica w jakości wyświetlania między dwoma czytnikami, którą można zauważyć, gdy trzymasz je obok siebie.

Wyświetlacz włączony Kindle Podróż wydaje się jaśniejsza, ostrzejsza i wyświetla obrazy w odcieniu lepszym niż Paperwhite.

Różnicę w jakości wyświetlania można przypisać szklanemu ekranowi w Kindle Podróż, która została mikro-trawiona w celu rozproszenia światła i zmniejszenia olśnienia.

Kindle Paperwhite Vs Voyage – Przewraca stronę

Kindle Paperwhite – ekran dotykowy Kindle Voyage – naciśnij stronę

W przypadku Kindle Paperwhite, możesz przewracać strony, przesuwając / dotykając ekranu. Dla porównania Kindle Voyage pozwala przewracać strony, przesuwając palcem, a także naciskać ramki.

Jak widać na poniższym obrazku, obie boczne ramki są w środku Kindle Voyage są wyposażone w czułe na nacisk czujniki dotykowe. Naciśnięcie tych czujników powoduje przewrócenie strony Kindle Podróż

Kindle  Paperwhite Page Turn Sensors

W przeciwieństwie do aktualnych przycisków, czujniki obracania strony Kindle Podróż przekazuje jedynie wrażenie naciśnięcia przycisku i tak naprawdę nie poruszają się one jak przyciski rzeczywiste lub fizyczne.

Ponieważ czujniki przewracania stron są umieszczone na obu ramkach bocznych, Kindle Voyage pasuje zarówno dla czytelników prawo-, jak i leworęcznych.

Kindle Paperwhite Vs Voyage – Oświetlenie wbudowane

Kindle Paperwhite – 4 LED'sKindle Voyage – 6 Diody LED, czujnik światła

Kindle Voyage jest wyposażony w czujnik światła, który wykrywa natężenie światła w czytelni i automatycznie dostosowuje ekran do optymalnej jasności.

Idealne ustawienie jasności w Kindle Podróż opiera się na AmazonTo badania nad optymalną jasnością we wszystkich warunkach oświetleniowych. W razie potrzeby można dostosować poziom jasności do własnych preferencji.

Podczas czytania w ciemności adaptacyjne światło przednie automatycznie obniża poziom jasności z upływem czasu, aby dopasować się do naturalnego sposobu, w jaki ludzkie oczy reagują na ciemność.

Kindle Paperwhite Vs Voyage – Przechowywanie

Kindle Paperwhite – 4 GBKindle Voyage – 4 GB

Praktycznie nie ma różnicy między tymi czytnikami elektronicznymi, jeśli chodzi o wbudowaną pojemność pamięci.

Zarówno Paperwhite, jak i Kindle Podróż ma to samo 4 GB pamięci, która zgodnie z Amazon jest wystarczająco dobry do przechowywania tysięcy książek.

Kindle Paperwhite Vs Voyage – Żywotność baterii

Kindle Paperwhite – 6 WeeksKindle Voyage – 6 Tygodnie

Bateria włączona Kindle Paperwhite i Kindle Podróż ma trwać do 6 tygodni na jednym ładowaniu.

Według Amazon, akumulator włączony Kindle Paperwhite zabiera 4 godziny pełnego naładowania, podczas gdy zajmuje to godzinę mniej (3 godzin) w przypadku Kindle Podróż

Kindle Paperwhite Vs Voyage – Łączność

Kindle Paperwhite – WiFi, WiFi + CellularKindle Voyage – WiFi, WiFi + Cellular

Możesz kupić oba Kindle Paperwhite i Kindle Podróż tylko w Wi-Fi lub WiFi + wersje komórkowe.

W obu przypadkach modele z obsługą sieci komórkowej kosztują więcej i mają tę zaletę, że mogą pobierać książki w dowolnym momencie za pomocą sieci Free Cellular, jak zapewnia Amazon.

W przypadku modeli tylko z WiFi można pobierać książki tylko wtedy, gdy obecna jest sieć Wi-Fi. Naszym zdaniem nie powinno to stanowić istotnego punktu w podejmowaniu decyzji, chyba że często podróżujesz.

Kindle Paperwhite Vs Voyage – Podsumowanie

Naszym zdaniem Kindle Paperwhite to doskonały E-Reader z wyświetlaczem 300 PPI i wbudowanym oświetleniem do czytania w nocy. Stąd Kindle Paperwhite jest zalecany dla większości ludzi, szczególnie tych, którzy są świadomi budżetu.

Poważni czytelnicy, którym nie przeszkadza płacenie więcej za lepiej wyglądający czytnik E-Reader, który ma również oświetlenie adaptacyjne Kindle Podróż

Sprawdź prąd Kindle Paperwhite i ceny podróży w Amazon.