Kindle vs Kindle Paperwhite: Który wybrać?

Każdy, kto lubi czytać, wie, że jest to łatwe na urządzeniach mobilnych takich jak smartphones lub tablety. Jednak technologia ułatwiająca działanie pojawiła się pod koniec ostatniej dekady w 2007 roku, znana jako czytniki lub czytniki cyfrowe, urządzenia stworzone specjalnie dla użytkownika, aby czytał cyfrowo bez męczącego wzroku.

Ponieważ technologia ta istnieje już od dłuższego czasu, wiele osób mogło o niej słyszeć i zainteresowanych zakupem takiego urządzenia. W tym celu porównajmy tutaj Kindle vs Kindle Paperwhite, dwie najtańsze wersje tych produkowanych przez Amazon. Jeśli kochasz amerykańską firmę, warto również poznać swoich inteligentnych wirtualnych asystentów w tym artykule.

1. Design

Oba są bardzo podobne w wyglądzie i trudno je rozróżnić, nie wiedząc dokładnie, czego szukać. Ich ciała są plastikowe, mają ekran 6 cale, a nawet są bardzo podobne pod względem masy i wielkości, jednak znacznie droższa wersja – Kindle PaperWhite – Bądź większy.

Można różnicować Kindle vs Kindle Należy jednak zwrócić uwagę na jeden główny szczegół: najbardziej podstawowy produkt ma ekran owinięty plastikowymi krawędziami, podczas gdy drugi ma cały przód pod warstwą szkła, co nadaje mu bardziej wyrafinowany wygląd.

Ponadto Kindle Zwykły ma dwie opcje kolorów, czarny lub biały, w porównaniu z jedną opcją drugiej wersji, czarną, co jest dość dziwne.

Bardzo ważną różnicą, którą należy zauważyć, bez względu na to, jak widoczna, jest to, że Paperwhite jest wodoodporny i może wytrzymać godzinę i dwa metry głębokości dzięki certyfikatowi IPX8. który wcześniej był tylko w droższej wersji, Kindle Oaza (Chociaż nie wiem, co ktokolwiek zrobiłby z Kindle pod wodą, ale idź dalej…)

Design Kindle vs Kindle Paperwhite

2. Screen

To bardzo ciekawy obszar do porównania Kindle vs Kindle Paperwhite, ponieważ ekran tych urządzeń nie jest w stanie wykonać zadania. Oba zostały wykonane z pomyślnym zamiarem bycia antyrefleksyjnym, umożliwiającym płynne czytanie w bezpośrednim świetle.

Oba nadal mają technologię, która sprawia, że ​​czytanie ich jest zasadniczo takie samo jak czytanie książek fizycznych, co znacznie zmniejsza zmęczenie oczu, jakie powodują najczęściej ekrany.

Mówiąc o różnicach; Najbardziej podstawowa wersja ma gęstość pikseli wynoszącą zaledwie 167 na cal, co jest wystarczające do czytania tekstu, ale powoduje problemy, jeśli chodzi o komiks.

Paperwhite ma prawie dwukrotnie większą gęstość do 300 pikseli na cal, co zapewnia znacznie większą ostrość. Niestety w żadnej wersji ekran nie może odtwarzać kolorów, ograniczając użytkownika do czerni i bieli (i skali szarości). Oba mają podświetlenie na ekranach, chociaż w droższej wersji oświetlenie jest lepsze.

ekran Kindle vs Kindle Paperwhite

3. Dane techniczne

W tym obszarze Kindle vs Kindle Paperwhite są bardzo podobne, mają tę samą prędkość przetwarzania. Są jednak dwie rzeczy, które je wyróżniają; po pierwsze, Paperwhite oferuje znacznie większą pojemność 8 lub 32 GB niż wersja podstawowa, która ma tylko 4 GB.

Jednak nawet jeśli różnice wydają się duże, w praktyce 4 GB to więcej niż wystarczające dla prawie każdego użytkownika, ponieważ książki cyfrowe są bardzo małe Amazon umożliwia przesłanie ich, gdy ich nie czytasz.

Przechowywanie Kindle vs Kindle Paperwhite

Teraz, jeśli jesteś typem osoby, która woli książki audio, to znaczy książek do słuchania, prawdopodobnie będziesz potrzebować największej dostępnej pojemności pamięci, ponieważ ten typ pliku jest zwykle dość duży.

Inną dużą różnicą między nimi jest to, że Kindle Basic oferuje tylko WiFi, podczas gdy wersja Paperwhite jest wyposażona w bezpłatne 3G lub 4G plus WiFi. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ możesz używać smartfona jako routera i podłączać do niego drugie urządzenie.

4. Kindle vs Kindle Paperwhite: Ceny

Oba urządzenia można znaleźć na sprzedaż w oficjalnym sklepie Amazon. The Kindle ostatniej generacji jest za stosunkowo niską cenę, kosztuje tylko 349,00 R $; Jeśli chcesz to kupić, kliknij link.

Teraz wersja wodoodporna, z kilkoma innymi ulepszeniami, ma swoją najbardziej podstawową wersję za 499 USD, z 8 GB przestrzeni dyskowej. Jeśli chcesz mieć dostęp do 32 GB, potrzebujesz inwestycji w wysokości 649,00 USD. Jeśli chcesz zobaczyć więcej, przejdź do linku.

Wniosek

Oba urządzenia ereader z Amazon są całkiem dobre, ale w różnych przedziałach cenowych, a wersja Paperwhite kosztuje prawie dwa razy więcej niż Kindle normalny w swojej wersji z 32 GB pamięci.

Ostatecznie będzie to bardzo zależeć od tego, do czego chcesz, aby Twoje urządzenie było w stanie. Jeśli ważna jest wodoodporność, lepsze oświetlenie, bardziej luksusowy wygląd, więcej miejsca do przechowywania i ostrzejszy ekran, rozważ droższą wersję. Jeśli chcesz mieć możliwość łatwego czytania, skorzystaj z najbardziej podstawowego z tych dwóch, które będą mieć dobre wrażenia.

Co myślisz o naszym porównaniu między Kindle vs Kindle Paperwhite?

Mamy nadzieję, że podobał Ci się nasz artykuł, w którym porównaliśmy dwa najpopularniejsze cyfrowe urządzenia do czytania. Zostaw na nich swoje komentarze lub jeśli wolisz czytać w starych dobrych książkach fizycznych niż w tym formacie cyfrowym.