Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kliknij Oszustwo 101 | Czy wydawcy powinni się martwić?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kliknij Oszustwo 101 | Czy wydawcy powinni się martwić?

Ten post został ostatnio zaktualizowany 18 stycznia 2023 r

Obawiasz się oszustw związanych z kliknięciami? Powinieneś być! To problem wart miliard dolarów, który będzie się tylko pogłębiał. Gdy ktoś lub coś kliknie Twoje reklamy bez zamiaru zakupu produktu, nadal będziesz mógł uzyskać z tego prowizję, ale jeśli reklamodawcy odkryją oszustwa związane z kliknięciami, nie będą z tego zadowoleni.

Ignorowanie nieprawidłowego ruchu i niepodejmowanie działań w związku z nim tylko pogorszy sytuację. Ale nie martw się, mamy kilka skutecznych strategii i narzędzi, które mogą Ci pomóc.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zabezpieczyć swoją witrynę przed botami. Musisz zintegrować a zrównoważony i zorientowany na wyniki system wykrywania i ochrony IVT. Wyeliminowanie fałszywych kliknięć powodowanych przez boty poprawi Twoją reputację wśród obecnych i przyszłych reklamodawców, którzy będą chcieli licytować Twoje zasoby reklamowe.

Zaoszczędzisz pieniądze na wiele sposobów, usuwając nieprawidłowy ruch, w tym ograniczając narażenie na ataki DDoS, cofając przychody, zmniejszając rachunki za sieć dostarczania treści i likwidując więcej blokad AdSense.

W tym poście na blogu omówimy, jak będzie wyglądał atak polegający na oszukaniu kliknięć, jakie problemy może spowodować IVT, jak zabezpieczyć witrynę przed botami i jak Policjant drogowy MonetizeMore może na dobre pozbyć się wszystkich wariantów oszustw związanych z reklamami cyfrowymi w Twojej witrynie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co to jest oszustwo związane z kliknięciami?

Oszustwa związane z kliknięciami to kolejny wariant oszustwa reklamowego, w którym boty lub ludzie klikają reklamy PPC bez zamiaru konwersji, zakupu lub subskrypcji produktu lub usługi. Daje fałszywe wrażenie, że wielu klientów klika w reklamę marki. Oszustwa związane z kliknięciami pseudozawyżają przychody wydawcy z reklam, ale w przypadku reklamodawcy miażdżą jego budżet na reklamę, zwiększając koszt potencjalnego klienta.

W ciągu ostatnich kilku lat wydatki na reklamę online przekroczyły 300 miliardów dolarów, a oszustwa związane z kliknięciami pochłaniają miliony dolarów każdego roku dla reklamodawców, przy czym jedno na pięć kliknięć reklam jest oszustwem.

Rekommenderad:  Czy powinieneś sprzedawać dalej Amazon lub Twoja własna strona internetowa?

Niezależnie od tego, czy Twoja witryna koncentruje się na medycynie, biznesie czy wiadomościach, wdrożenie ochrony przed oszustwami związanymi z kliknięciami i IVT jest koniecznością, aby zaoszczędzić pieniądze.

Na podstawie statystyk zebranych przez PPC Protect, który przeanalizował ponad miliard kliknięć reklam, wyniki pokazane w Globalny raport o oszustwach PPC Click wykazało, że 38% kampanii reklam graficznych jest oszukańczych, a także 18% kampanii CTV i 12% kliknięć w wyszukiwarce.

W raporcie przewidziano nawet wzrost oszustw związanych z kliknięciami o 13% rok do roku, w dużej mierze napędzany przez telewizory CTV. W takim przypadku boty obserwują i klikają YouTube reklamy i inne ROZLEGŁY platformy stwarzające fałszywe wrażenie, że oglądają je widzowie. W 2021 r. reklamy telewizji podłączonej stawały się coraz bardziej popularne, co czyniło je kolejnym lukratywnym celem dla oszustów.

Kliknij wykrywanie oszustw i ochrona to niebieska pigułka, która pozwala uniknąć utraty pieniędzy z reklam na rzecz botów i cyberprzestępców.

Kto jest odpowiedzialny za oszustwa związane z kliknięciami i dlaczego?

Sprawcami oszustw związanych z kliknięciami nie zawsze są hakerzy; często jest to konkurencja. Firmy często zachęcają swoich pracowników do klikania reklam konkurencji lub zatrudniają nisko opłacanych pracowników do klikania reklam konkurencji w ich imieniu. Ryzyko oszustw związanych z kliknięciami dotyczy również wydawców, ponieważ może zaszkodzić ich reputacji i relacjom z reklamodawcami.

Wielokrotnie obserwowaliśmy podejrzane źródła ruchu jako konkurenci wydawcy, którzy bezlitośnie klikali w reklamy wyświetlane na stronie wydawcy.

Pomimo tego potencjalnego wzrostu przychodów dla wydawcy w krótkim okresie, ostatecznie może się wydawać, że wydawca celowo popełnia oszustwa związane z kliknięciami, ponieważ reklamodawca płaci wydawcy za te wyświetlenia, nawet nie uzyskując rzeczywistych konwersji. W rezultacie wielu reklamodawców i marek nie chce już wydawać pieniędzy na zasoby reklamowe wydawców, ponieważ rośnie liczba oszustw związanych z kliknięciami. Wiąże się z tym wiele problemów, a prawdopodobieństwo utraty większości licytujących przestrzeń reklamową na rzecz IVT sprawia, że ​​oszustwa związane z kliknięciami są ważnym zagadnieniem.

Rekommenderad:  Czy VPN potrzebuje systemu Windows lub Linux?

Co sprawia, że ​​atak związany z oszustwami związanymi z kliknięciami się sprawdza?

Jak więc działają ataki związane z oszustwami kliknięciami? Ataki te są przeprowadzane ręcznie lub za pomocą zautomatyzowanych narzędzi botów.

Załóżmy, że ktoś po prostu wielokrotnie klika Twoją reklamę. Chociaż może się to wydawać nieszkodliwe i nieskuteczne, co będzie, jeśli kolejne dwadzieścia osób będzie stukać w reklamę PPC za 10 USD dziesięć razy dziennie. To nadal będzie kosztować reklamodawców 1000 USD dziennie i ponad 3000 USD miesięcznie. To wystarczy, aby drenować budżety reklamowe marki i przerzucić się na innych wydawców, którzy korzystają z narzędzi ochrony IVT przy legalnym ruchu przychodzącym na ich strony.

Boty lub sieci botnetów częściej dotykają reklam docelowych witryn. Odbywa się to albo bardzo szybko ręcznie, albo za pomocą zautomatyzowanych narzędzi, które tymczasowo pseudo-zawyżają przychody wydawcy z reklam na jakiś czas.

To tylko kwestia czasu, zanim te boty staną się bardziej wyrafinowane, trudniejsze do zatrzymania i niemożliwe do śledzenia.

Typowe strategie ochrony przed oszustwami związanymi z kliknięciami

Poniżej przedstawiono sprawdzone metody stosowane przez reklamodawców w celu zwalczania oszustw związanych z kliknięciami.

  1. Muszą współpracować z niezawodnymi i godnymi zaufania sieciami reklamowymi oraz wydawcami, którzy w nie inwestują zabijające boty narzędzia do wykrywania i ograniczania nieprawidłowego ruchu.
  2. Wyświetlając reklamy tylko w krajach mniej podatnych na oszustwa związane z kliknięciami, mogą ograniczyć narażenie na nieprawidłowy ruch.
  3. Zawsze kontrolują i analizują swoje kampanie reklamowe, aby uniknąć lub zatrzymać anomalie wzrostu wydatków na reklamę.

Dla wydawców wykrywanie i ochrona witryn przed oszustwami związanymi z kliknięciami jest bardziej skomplikowana i będą oni musieli wykupić subskrypcję rozwiązań lub wtyczek zabezpieczających IVT.

Aby dowiedzieć się, czy Twoja witryna padła ofiarą fałszywych kliknięć, musisz monitorować następujące zmienne:

  • Kliknij znaczniki czasu: Sprawdź, czy w krótkim czasie zabrzmiało dużo kliknięć.
  • Znaczniki czasowe akcji: Jak szybko ktoś lub coś wchodzi na stronę i klika reklamę. Co właściwie robią na Twojej stronie?
  • Adres IP: Sprawdź, czy duża liczba kliknięć pochodzi z tego samego adresu IP lub z podobnych adresów IP.
Rekommenderad:  Czy mogę kupić system Windows 7 i uaktualnić do wersji 10 za darmo?

Jednak, jak wspomniano powyżej, boty stają się coraz bardziej wyrafinowane i oszukują nawet webmasterów Google, którzy skrupulatnie monitorują każdą zmienną. Niektóre firmy używają nawet ponad pół miliona dedykowanych adresów IP, aby upewnić się, że ich boty nie zostaną odfiltrowane przez zaawansowane filtry adresów IP.

Jak Traffic Cop chroni ponad 360 wydawców i ich reklamodawców przed oszustwami związanymi z kliknięciami

Kliknij Metryki raportu śledzenia i wykrywania oszustw

MonetizeMore’s Traffic Cop to oparte na SaaS rozwiązanie do wykrywania i ochrony nieprawidłowego ruchu, które chroni Twoją witrynę przed botami GIVT, SIVT i oszustwami kliknięciami. Traffic Cop sprawdza każde żądanie do Twojej witryny w czasie rzeczywistym i jest w stanie łatwo wykryć, czy odwiedzający jest botem, czy człowiekiem w ciągu kilku sekund.

Po zarejestrowaniu się w Traffic Cop uzyskasz dostęp do pulpitu nawigacyjnego, w którym możesz sprawdzić własne spersonalizowane raporty dotyczące jakości ruchu, układania reklam i polityki treści. Nieprawidłowy ruch jest domyślnie mierzony i blokowany. Możesz nawet ustawić własne reguły, aby dostosować raporty i łatwo monitorować ruch w czasie rzeczywistym.

Inwestowanie w zasoby reklamowe wydawcy jest zawsze bezpieczną inwestycją w przypadku Legit Traffic, ponieważ zwiększa wiarygodność wydawcy. Ponad 360 wydawców jest zadowolonych z wykrywania nieprawidłowego ruchu przez Traffic Cop, ponieważ teraz do ich reklamodawców wysyłany jest tylko czysty i legalny ruch.

Przestań martwić się oszustwami związanymi z kliknięciami i uzyskaj ochronę już teraz, rejestrując się w Traffic Cop’s 7-dniowy bezpłatny okres próbny i zobacz różnice, jakie może wprowadzić ten zabójca botów!

Table of Contents