Kobiety i sport w aplikacji, która uwzględnia cykl menstruacyjny

Alberto García Bataller jest ekspertem od kobiet, sportu i zdrowia. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich w Seulu zobaczył, jak dwie kobiety nie mogły trenować przez dwa dni. Powód? PMS Fakt ten uświadomił mu, że różnice biologiczne między mężczyznami i kobietami bezpośrednio wpływają na wyniki sportowe.

Wyobrażam sobie, że są ludzie, którzy czytając wpis, pomyślą: „Ugh, co za macho”. Nic nie jest dalsze od rzeczywistości. Bez względu na to, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, będziesz o tym wiedział Jest pięć dni w miesiącu, w których 50% populacji czuje się inaczej. Huśtawki nastroju, zmęczenie, ból … Tak, to jest to, co nazywamy miesiączką. I tak, bezpośrednio szkodzi połączeniu kobiet i sportu.

Alberto, oprócz tego, że jest Doktorem Aktywności Fizycznej i Nauk o Sporcie, od wielu lat przygotowuje elitarnych sportowców. Zna znaczenie cyklu miesiączkowego dla skuteczności sportowej. „Równość mężczyzn i kobiet w sporcie oznacza zakładanie różnic w celu wykorzystania ich do poprawy treningu i wydajności” – mówi trener.

Kobieta i sport

Teoria jest jasna: „W rzeczywistości cykl menstruacyjny powoduje zmiany fizyczne i emocjonalne u kobiet. Kluczem jest, aby kobiety znały je, aby wykorzystać je na swoją korzyść i jak najlepiej wykorzystać swoje ciało. ” Jak to przekłada się na związek kobiet ze sportem? Z tworzenie Gazella, pierwsza aplikacja bieganie Dostosowuje się do potrzeb kobiecego ciała.

Aplikacja warunkuje plan treningowy do fazy cyklu

Zazwyczaj tego rodzaju aplikacje zwykle nie są przystosowane do zmian hormonalnych u kobiet. Jednak Gazella stworzyła spersonalizowane plany dla użytkowników, dzięki algorytmowi opartemu na dowodach naukowych.

Kobieta i sport

Ponadto aplikacja Przeznacza również miejsce na dwa segmenty w populacji kobiet, które są bardziej zaniedbywane: kobiety w ciąży i kobiety z menopauzą. Uprawianie sportu jest niezbędne dla dobrego zdrowia, ale musisz robić to z inteligencją, nie wszystko idzie.

Możliwe jest odkrycie nowego sposobu treningu. Alberto i jego zespół proponują: znacznie bardziej produktywna i skuteczna metodologia, która szanuje kobiety. Ponieważ nie, nie wszystko polega na pomalowaniu klasycznej aplikacji różu bieganie.