Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kogo powinieneś zatrudnić? Web Developer lub Web Designer

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kogo powinieneś zatrudnić? Web Developer lub Web Designer

Jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz zbudować witrynę swojej firmy, kogo powinieneś zatrudnić, programistę czy projektanta stron internetowych? To zależy od tego, czego potrzebujesz do swojej witryny, ale powiedzmy sobie jasno: programiści zajmują się kodowaniem, podczas gdy projektanci stron jednym słowem projektują.

Widząc te dwa zadania, możesz się pomylić, zwłaszcza jeśli rozróżnienie, które masz dla swojej witryny, jest niejasne. Przyjrzyjmy się bliżej tytułom stanowisk.

projektowanie stron

Jeśli chcesz nadać priorytet estetyce wizualnej, projektant stron internetowych jest tym, który przygotowuje kolorystykę, przepływ wizualny, branding i aspekty typograficzne. Koncentrują się na ogólnym wyglądzie strony, korzystając z aplikacji takich jak Illustrator lub Photoshop. Czasami integrują nawet filmy lub animacje internetowe, aby ożywić projektowanie cyfrowe. Jednak dla projektanta stron internetowych jest coś więcej niż tylko projektowanie. Zajmiemy się tym, co zwykle robią.

  • Doświadczenie użytkownika. Strona internetowa powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale także być funkcjonalna po stronie odwiedzającego. Zwykle projektanci stron internetowych są wyposażeni w podstawowe języki kodowania i programowania, takie jak CSS, HTML i Java, aby to urzeczywistnić.
  • Interfejs użytkownika. Projektant stron internetowych powinien zintegrować wszystkie elementy projektu, które będą uzupełniać markę internetową, cele marketingowe i satysfakcję użytkowników. Czynniki estetyczne powinny uzupełniać powód, dla którego stworzyłeś stronę internetową.

Dzisiejszy trend powoduje, że projektanci stron internetowych muszą nauczyć się podstaw kodowania. Ładny wygląd może tylko sprawić, że zostaniesz zauważony, ale działająca strona internetowa sprawi, że klient zostanie i zaangażuje się w Ciebie.

tworzenie stron internetowych

Twórca stron internetowych to osoba, która tworzy ramy i planuje wygląd witryny za pomocą języków programowania. Można być programistą front-end lub back-end, aby określić, jak działa strona internetowa. Nakładanie się programistów front-end działa z projektantami stron internetowych, zwłaszcza jeśli projektant wie, jak kodować. Zasadniczo projektanci zapewniają kolory, branding i typografię, podczas gdy front-endowcy kodują elementy, aby wszystko działało.

Rekommenderad:  Jak zresetować lub odblokować iPoda Nano, iPoda Touch, iPoda Classic lub iPoda Shuffle?

Back-enders tworzy kręgosłup lub podstawę Twojej witryny. Nie dążą do atrakcyjnego wyglądu, ale tworzą witryny, które są technicznie czyste i dobrze brzmiące. Osoby te są bardzo elastyczne, biorąc pod uwagę, że pracują z różnymi systemami do tworzenia aplikacji mobilnych, gier i aplikacji. Zajmują się serwerami i bazami danych, a także szukają bugów i błędów.

autorzy strony korzystać z języków programowania, takich jak:

C++

SQL

Jawa

HTML

CSS

JQuery

Gita i GitHuba

Zasadniczo projektant i programista są podobni do architekta i inżyniera. Podobnie jak projektanci stron internetowych, niektórzy programiści również majstrują przy elementach projektu, aby wiedzieć, co przyciąga odwiedzających. Internauci często używają określenia laika “JEDNOROŻEC,” osobom, które służą zarówno jako projektanci, jak i programiści.

Web Developer czy Web Designer?

Jeśli nie wiesz, kogo zatrudnić, powinieneś przyjrzeć się potrzebom swojej witryny. Nie możesz po prostu powiedzieć, że musi być jedno lub drugie. Na przykład zbudowanie niestandardowej strony internetowej od podstaw będzie wymagało zarówno programisty, jak i projektanta. Projektant może tworzyć układy, elementy graficzne i usługi edycji zdjęć, podczas gdy programista może kodować, aby ożywić te elementy.

Jeśli masz stronę internetową zbudowaną głównie z szablonów i chcesz wprowadzić niewielkie poprawki, możesz poprosić o pomoc projektanta. Jeśli jednak musisz poprawić kody w samym szablonie, musisz zwrócić się o pomoc do programisty internetowego.

Wybór motywów kolorystycznych Projektant stron internetowych
Zrób aplikację mobilną strony Twórca stron internetowych
Edytuj zdjęcia, filmy i ikony graficzne Projektanci stron internetowych
Przetestuj stronę lub napraw błędy Twórca stron internetowych
Układ stron internetowych Projektant stron internetowych
Wstrzykiwanie kodów Twórca stron internetowych

Na co zwrócić uwagę w agencji marketingu cyfrowego

Jeśli chcesz stworzyć potężną witrynę internetową, możesz potrzebować pomocy zespołu marketingu cyfrowego. projektant stron internetowych, sprawdzać. Web developer, sprawdź. Zespół marketingu, sprawdź. Twórca treści, sprawdź. Co jeszcze?

Rekommenderad:  Thinkific Review 2023: Czy powinieneś korzystać z tej platformy kursów online?

Istotne doświadczenie

Wybierz agencję marketingu cyfrowego, która zdobyła odpowiednie doświadczenie i wiedzę fachową w branży. Czy mogą wygłosić to, co oni lub wszyscy są tylko wielkimi rozmowami? Zapoznaj się z ich portfolio i pracą, którą wykonali. Poświęć trochę czasu na odwiedzenie zaprojektowanych przez nich witryn i wyszukanie podobieństw w każdej zaprojektowanej przez nich witrynie. Są szanse, że to branding. Czy są zwolennikami minimalizmu? Negatywna przestrzeń? A może dziwaczne projekty?

Zespół podsumowujący

Twoja agencja marketingu cyfrowego powinna składać się ze zróżnicowanego zespołu o różnych talentach, doświadczeniu i wiedzy – multidyscyplinarnej, jeśli to możliwe, niezależnie od tego, czy byłby to programista lub projektant stron internetowych, twórca treści czy menedżer mediów społecznościowych. Jak wspomnieliśmy w naszych poprzednich postach, agencja cyfrowa obejmuje obrazowanie marki, tworzenie treści, media społecznościowe, strategię marketingu online, optymalizację wyszukiwarek, projektowanie i tworzenie stron internetowych. Chyba nie chcesz zatrudnić agencji marketingu cyfrowego, która specjalizuje się tylko w jednej rzeczy, prawda? Właściwie możesz. Ale jeśli chcesz zoptymalizować swoją witrynę, potrzebujesz wszystkich kreatywnych umysłów razem.

Ma kulturę, która dba

Zespół, który zatrudniasz, będzie ściśle z Tobą współpracował przez cały czas trwania projektu. Ważne jest, aby osobowość, kultura lub klimat ich firmy były zgodne z Twoimi, aby zapewnić płynne tworzenie projektów. Czy są zabawni, pełni pasji i wsparcia? Czy odpowiadają Twoim potrzebom i pozytywnie wpływają na Ciebie, nawet gdy praca jest wymagająca?

Rozmowny

Czy agencja odpowiada na Twoje problemy w akceptowalny i terminowy sposób? Oprócz możliwości reagowania w czasie, agencja powinna być w stanie przekazać swoje pomysły i przekonania podczas współpracy z Tobą. Czy mogą nawet opisać, czego chcą dla Twojej witryny? A raczej, czy mogą zrozumieć, o co ich prosisz? Komunikacja to dwukierunkowy czynnik, który przyczynia się do sukcesu Twojej strony internetowej.

Rekommenderad:  The 7 Najlepsze miejsca do oglądania kreskówek online za darmo (legalnie)

Kreatywność

Szczególnie w przypadku projektantów trzeba być kreatywnym, aby ożywić swoją witrynę. Nie chodzi tylko o umieszczenie tam strony o Twojej firmie, musisz przyciągnąć odwiedzających za pomocą elementów wizualnych, opowiadania historii, schematów kolorów i tekstu. Bycie bladym w stosunku do Twojej witryny odwzajemnia podobne odpowiedzi od odwiedzających.