Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kompletny przewodnik po Amazon Świeży w 2023 roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kompletny przewodnik po Amazon Świeży w 2023 roku

Amazon, największa internetowa firma zajmująca się sprzedażą detaliczną na świecie, w ciągu ostatnich kilku lat próbowała wejść do gry spożywczej. Jedną z jego najnowszych innowacji jest Amazon Fresh, internetowa usługa spożywcza nasycona najnowocześniejszą technologią firmy, aby zapewnić bardziej bezproblemową obsługę klienta.

W tym artykule omówimy wszystko Amazon Świeże, jak to działa, a także jego zalety i wady w porównaniu z tradycyjnymi zakupami spożywczymi.

Powiązane lektury: Kompletny przewodnik po metodach płatności na Amazon

Amazon Fresh to usługa dostawy i odbioru artykułów spożywczych, która działa w wybranych miastach w USA i niektórych innych częściach świata. To pozwala Amazon Pierwsi członkowie do kupowania artykułów spożywczych i produktów spiżarni na Amazon stronę internetową lub aplikację mobilną bez konieczności fizycznego wybierania żądanych produktów w sklepie i dostarczania ich pod drzwi lub ustalania terminu odbioru w późniejszym terminie.

Amazon uruchomiła również kilka fizycznych Amazon Nowe lokalizacje w ciągu ostatnich kilku lat, obecnie z ponad 40 sklepami w USA od pierwszego kwartału 2023 r., a także z lokalizacjami w Europie i Azji. W chwili pisania Amazon klienci mają również możliwość zwrotu lub odebrania ich Amazon paczki w jednym z nich Amazon Świeże lokacje.

Używać Amazon Świeże, musisz mieć Amazon konto i znajdować się w jednym z obsługiwanych obszarów. Możesz sprawdzić, czy znajdujesz się w takim obszarze, po prostu wpisując swój kod pocztowy, aby sprawdzić dostępność usługi.

Kolejnym polem do zaznaczenia jest to, że powinieneś być Amazon Prime Member, ponieważ usługa jest dostępna tylko wtedy, gdy jesteś płatnym subskrybentem Prime. Nawiasem mówiąc, to jest Amazon Największa zaleta Fresh, ponieważ kupujący mogą korzystać z korzyści Prime, takich jak bezpłatna dostawa tego samego dnia i jednodniowa kwalifikujących się produktów oraz dostęp do ekskluzywnych ofert.

Jeśli jesteś Amazon Główny członek i Amazon Fresh jest dostępny w Twojej okolicy, możesz przejść do przeglądania produktów Amazon Świeże albo na stronie internetowej, albo na stronie Amazon Aplikacja mobilna. Możesz wyszukiwać produkty według kategorii, korzystać z paska wyszukiwania lub korzystać z Alexy, aby znaleźć określone artykuły, dokładnie tak samo, jak robisz to podczas zakupów artykułów innych niż artykuły spożywcze na Amazon.com.

Rekommenderad:  Najlepsza sieć VPN dla ChatGPT w 2023 roku

Po złożeniu zamówienia konieczne będzie zaplanowanie preferowanego 2-godzinne okno dostawy. W zależności od Twoich preferencji, zamówienia mogą zostać dostarczone pod Twoje drzwi lub odebrane z wyznaczonego miejsca. Amazon Fresh oferuje opcje dostawy i odbioru tego samego dnia. Możesz także wybrać poród z asystą lub bez opieki. Pierwsza wymaga fizycznej obecności kogoś, aby odebrać zamówienie w zwykłych torbach, podczas gdy druga dotyczy sytuacji, gdy artykuły spożywcze są dostarczane klientom w torbach z kontrolowaną temperaturą, więc jeśli nie ma nikogo, kto mógłby odebrać zamówienie, produkty zostaną wciąż świeża.

Tak jak z Amazon FBA produkty są składowane, kompletowane, pakowane i wysyłane do i z Amazon magazyn. Amazon współpracuje również z zewnętrznymi sklepami spożywczymi w różnych obszarach, aby ułatwić szybszą dostawę i odbiór.

Jeśli chcesz odwiedzić fizyczny sklep, możesz podjechać do fizycznego Amazon Świeży sklep, który zazwyczaj zawiera wszystko, co jest oferowane online, a także kiosk Alexa, którego można używać do tworzenia list zakupów. Te sklepy oferują Amazon’s „po prostu wyjdź”, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał przechodzić przez kasjerów, aby się wymeldować. Zamiast tego wystarczy mieć Amazon pobraną aplikację, która wygeneruje rachunek w zależności od przedmiotów, które wyniosłeś ze sklepu. To wszystko jest związane z twoim Amazon konto.

The Amazon Świeży serwis technicznie nic nie kosztuje, ale jest dostępny tylko dla Amazon Pierwsi członkowie. Dlatego możemy powiedzieć, że kosztuje tyle, ile płacisz za subskrypcję Prime, która zazwyczaj wynosi 14,99 USD miesięcznie lub 139 USD rocznie.

Jeśli chodzi o dostawę, Amazon oferował bezpłatną dostawę przy zamówieniach powyżej 35 USD. Jednak od marca 2023 roku kupujący będą musieli zapłacić $9Opłata za dostawę 0,95 dla zamówień poniżej 50 $, z $6Opłata za dostawę 0,95 dla zamówień od 50 do 100 USD oraz30,95 dla zamówień od 100 do 150 USD.

Rekommenderad:  Apple, Amazon, HBO rozszerza swoją działalność na Culver City w Kalifornii, aby walczyć z wojną streamingową

Jak sama nazwa wskazuje, wybór towarów dostępnych na Amazon Fresh opiera się mocno na świeżych łatwo psujących się produktach, w tym owocach i warzywach, nabiale i mięsie. Obejmuje również inne produkty, które zwykle można znaleźć w tradycyjnych sklepach spożywczych, takie jak napoje, przekąski, produkty do pielęgnacji niemowląt, kosmetyki, a nawet świeżo ugotowane posiłki.

Amazonprzejęcie firmy Whole Foods w 2017 roku umożliwiło firmie rozszerzenie oferty Fresh do ponad 500 000 produktów różnych marek, w tym produktów ekologicznych, sezonowych i świeżych.

Od Amazon kupił Whole Foods w 2017 roku, te trzy terminy są często używane zamiennie, ale istnieją między nimi techniczne różnice.

Amazon Fresh odnosi się do internetowej usługi spożywczej, która koncentruje się na bezproblemowych transakcjach i niższych cenach, w przeciwieństwie do Whole Foods, która jest znana z lokalnej, organicznej i zdrowej gamy produktów, generalnie nieco droższych. Kolejną różnicą jest to, że obie usługi są własnością Amazon, Amazon Fresh tylko mieści Amazon kupony, podczas gdy Whole Foods honoruje kupony różnych marek. Biorąc to pod uwagę, nie ma się co zastanawiać, aby oczekiwać większej integracji między tymi dwiema usługami w przyszłości Amazon poszerza swoją ofertę gastronomiczną.

Z drugiej strony, Amazon Go to koncept sklepu fizycznego, który oferuje zakupy bez kasjera AmazonTechnologia „po prostu wyjdź”, która jest zasadniczo siecią kamer, czujników i sztucznej inteligencji do śledzenia tego, co kupujesz i obliczania, ile zostaniesz obciążony. Amazon Sklepy ze świeżymi produktami również korzystają z tej samej technologii zbliżeniowej, ale duża różnica polega na tym, że możesz kupować inne kategorie produktów detalicznych w ciągu jednego dnia Amazon Idź do sklepu, podczas gdy Amazon Fresh jest specjalnie dostosowany do artykułów spożywczych.

Jak większość Amazon usługi, jego usługi spożywcze mają sprawiedliwą część zalet i wad. Poniższa tabela nie jest obszerną listą, ale powinna dać ci ogólne wyobrażenie o tym, jak to zrobić Amazon Fresh różni się od tradycyjnych zakupów spożywczych.

Rekommenderad:  Czy Buyback Boss jest legalny? Dowiedz się, dla kogo jest przeznaczony i jak działa

Amazon Świeże plusy

Amazon Świeże minusy

  • Transakcje osobiste i bezkontaktowe online są wygodne, jeśli zależy Ci na czasie
  • Integracja z Alexą pomaga tworzyć listy zakupów i bezproblemowo robić zakupy
  • Dostępne od razu z członkostwem Prime
  • Niektóre produkty mogą być znacznie droższe niż w tradycyjnych sieciach spożywczych
  • Ograniczona dostępność usług w chwili pisania
  • Wymaga Amazon Pierwsza subskrypcja
  • Brak osobistego kontaktu, takiego jak rekomendacje personelu i pomoc podczas zakupów osobistych

Zdecydowanie największą zaletą Amazon Świeży, jak to bywa z Amazonrynku sprzedaży detalicznej online, to możliwość zdalnego składania zamówień i szybkiego ich otrzymywania. Z drugiej strony, jego największe wady obejmują ograniczoną liczbę obsługiwanych obszarów w momencie pisania, a także możesz zapłacić znacznie więcej za niektóre produkty niż w konkurencyjnych sklepach spożywczych, jeśli nie zwracasz uwagi.

od 2018 r. Amazon powstrzymał zewnętrznych sprzedawców przed dalszą sprzedażą Amazon Świeże, jak na ogólnym rynku e-commerce. W tej chwili sprzedawcy 3P mogą sprzedawać tylko dalej Amazon Fresh jako partnerzy lub dostawcy dla Amazon na zasadzie zaproszenia, pod warunkiem, że spełniają i utrzymują określone kryteria kwalifikacyjne nałożone przez firmę.

Wielu sprzedawców zauważyło, że większość marek sprzedawanych i sprzedawanych przez Whole Foods z łatwością spełnia kryteria kwalifikacyjne, prawdopodobnie dlatego, że Amazon jest również właścicielem Whole Foods od 2017 r. Masz również większe szanse na zaproszenie, jeśli jesteś już marką spożywczą o ugruntowanej pozycji i silnej historii sprzedaży.

W rzadkich przypadkach sprzedawcy otrzymywali również zaproszenia od Amazon składając wniosek i przesyłając dokumenty, takie jak dowód legitymacji jako legalny hurtownik, dystrybutor lub producent oraz zdjęcia lub rzeczywiste próbki ich produktów.

Amazon Fresh to dobry sposób na ułatwienie zakupów spożywczych, łącząc fizyczny ślad Whole Foods i ofertę produktów niszowych z Amazontechnologię bezdotykową. Jednak obsługa jest daleka od ideału, ceny niektórych towarów mogą być wyższe niż w tradycyjnych sklepach spożywczych, a obsługiwane powierzchnie są bardzo ograniczone.

Gotowy do wypróbowania Amazon Świeży? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.