Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kompletny przewodnik po marketingu e-mailowym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kompletny przewodnik po marketingu e-mailowym

Ten artykuł zawiera linki partnerskie, które pozwolą nam zarabiać prowizje bez żadnych dodatkowych kosztów dla Ciebie. Przeczytaj nasze pełne ujawnienie tutaj.

Skromny e-mail przeszedł długą drogę od swojego powstania. To, co kiedyś było środkiem prywatnej korespondencji, stało się potężnym narzędziem biznesowym.

Po tych wszystkich latach, nawet przy pojawianiu się bardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie kanałów, poczta elektroniczna nadal jest istotnym i skutecznym środkiem marketingowym.

Chociaż e-mail wydaje się dość prostym medium w porównaniu z innymi, wszystko sprowadza się do przekazania wiadomości, dosłownie iw przenośni.

Jeśli chcesz przyspieszyć swój marketing i zwiększyć liczbę konwersji, oto sposób, w jaki możesz poprawić swoje e-maile.

Dlaczego e-mail marketing jest ważny?

Do dziś poczta elektroniczna pozostaje integralną częścią codziennego życia w Internecie. W 2020 roku na całym świecie były cztery miliardy użytkowników poczty e-mail. Oczekuje się, że do 2025 r. wzrośnie do 4.6 miliard. Oto liczby bardziej szczegółowe.

Biorąc pod uwagę te statystyki, jasne jest, że niewykorzystanie poczty e-mail i jej istniejącej sieci użytkowników byłoby straconą szansą.

Oto niektóre zalety e-maili w porównaniu z innymi kanałami marketingowymi dla sprzedawców e-commerce:

To sposób na kontakt z klientami. Niezależnie od tego, czy są to niedawni, potencjalni czy byli klienci, poczta e-mail jest ważna w nawiązywaniu osobistych kontaktów.

Możesz dotrzeć do swoich klientów w czasie rzeczywistym. Ponieważ dostęp do poczty e-mail można uzyskać na urządzeniach mobilnych, najprawdopodobniej można je otworzyć od razu lub przynajmniej w dogodnym momencie.

Może zwiększyć świadomość marki. Fakt, że możesz strategicznie wysyłać e-maile w czasie, zwiększa Twoje szanse na zachowanie pamięci.

Wrażenia są łatwiejsze do zmierzenia. Im łatwiej jest śledzić Twoje wskaźniki, tym łatwiej jest określić, jak ulepszyć swoje e-maile i określić, co działa, a co nie.

To niedrogie. W przypadku nowych i mniejszych firm, które nie mogą sobie jeszcze pozwolić na płatne reklamy, poczta e-mail nieco wyrównuje szanse.

Szukasz swojego następnego pracownika Rockstar?

OnlineJobs.ph to strona dla pracodawców, którzy chcą znaleźć kompetentnych zdalnych filipińskich pracowników. Wybieraj spośród tysięcy kandydatów, którzy szukają pracy w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin.

Zarejestruj się w OnlineJobs.ph

Co składa się na dobry e-mail?

Jasne wezwanie do działania (i pojedynczy cel)

Chodzi o to, aby Twoja intencja była zwięzła i jasne wezwanie do działania.

Jeśli chcesz, aby przeczytali Twój post na blogu, umieść link z napisem „Kliknij tutaj, aby przeczytać mój najnowszy post na blogu”.

Jeśli chcesz, aby odwiedzili Twoją nową Amazon wpis i skorzystaj z kuponu 40% na zakup najnowszego produktu, dołącz link o treści „Kliknij tutaj, aby odwiedzić naszą nową Amazon i użyj kodu PROMO40, aby uzyskać 40% zniżki na nasze nowe opakowanie żelowe.”

Ważne jest, aby od razu przejść do rzeczy. Chcesz, aby Twoi subskrybenci od razu wiedzieli, jaki jest Twój cel.

Powiedziawszy to, ktoś jest bardziej skłonny do zrobienia tego, co chcesz, jeśli dasz mu tylko jedną rzecz do zrobienia ORAZ sprawisz, że będzie naprawdę oczywiste, co to jest.

W naszym przypadku zawsze jasno określamy w temacie, co promujemy. Jeśli jest to zaproszenie na webinar, temat zaczyna się od „[Webinar]”; jeśli jest to raport dotyczący marki, „[Report]”.

Celem jasnego tematu jest określenie oczekiwań. Ważne jest, aby czytelnicy otwierali tylko to, co chcą otworzyć. Chociaż skutkuje to niższymi wskaźnikami otwarć, przynajmniej nie myślą, że uciekasz się do clickbaitów. Ostatecznie skutkuje to niższymi wskaźnikami rezygnacji z subskrypcji.

Jako przykład, oto współczynniki otwarć naszych własnych e-maili.

Plan dokładnie tego, co musisz napisać

Wybrałeś jeden cel dla swojego e-maila. Ten pojedynczy cel oznacza, że ​​znasz również swoje wezwanie do działania. To wezwanie do działania pojawi się na końcu lub wystarczająco blisko Twojego e-maila.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to napisać e-mail, który w naturalny sposób prowadzi do tego wezwania do działania i przekonuje czytelnika do podjęcia działania.

Decydując się na jeden cel, masz teraz podstawowy plan dotyczący treści wiadomości e-mail, dzięki czemu pisanie wiadomości e-mail jest o wiele mniej zniechęcające.

Załóżmy na przykład, że sprzedajesz w niszy golfowej i chcesz, aby Twoja lista poszła na zakup nowego superwidgetu 4000.

Wiesz, że Twoje wezwanie do działania będzie wyglądało mniej więcej tak: „Kliknij tutaj, aby uzyskać 40% zniżki na nowy super widżet 4000…”

Więc piszesz (prawdziwą) historię o Tomie, kliencie, który kupił twój super widżet 4000 i wysłał ci e-maila z informacją, że cofnął 10-letni ból pleców spowodowany złym zamachem…

Rekommenderad:  Metryki i wskaźniki KPI: jak mierzyć skuteczność marketingu treści

A następnie po prostu zakończ wiadomość e-mail słowami: „Więc jeśli jesteś jak Tom i cierpisz na ból pleców z powodu zamachu… Kliknij tutaj, aby kupić nowy super widżet 4000”.

Jasne, możesz pominąć opowiadanie historii i po prostu wysłać e-mailem zdjęcie produktu i powiedzieć swojej liście, aby go kupiła. Ale to nie brzmi tak skutecznie, prawda?

Historie pomagają złagodzić pytanie

Nasze mózgi są podłączone do odbierania informacji poprzez historie. Jak pisze Lisa Cron w swojej książce: „Ostatnie przełomy w neurobiologii ujawniają, że nasz mózg jest zaprogramowany na reagowanie na historię: przyjemność, jaką czerpiemy z dobrze opowiedzianej opowieści, to sposób, w jaki natura uwodzi nas, abyśmy zwracali na nią uwagę”.

Kiedy bezpośrednio poprosisz ludzi o zrobienie czegoś, w naturalny sposób pojawią się ich mechanizmy obronne. Dlaczego chcą, żebym to zrobił? Co z tego dla nich? Czy to sztuczka?

Ale ponieważ nasze mózgi są przystosowane do przyjmowania historii, opowiadanie jednej z nich daje czytelnikom powód do zrobienia tego, czego od nich oczekujesz, bez poczucia, że ​​się im sprzedaje.

Możesz wykorzystać historie o Tobie, Twoich klientach, z referencji, a nawet coś z wiadomości. Tak długo, jak ma to sens w kontekście celu wiadomości e-mail, możesz zacząć.

Wykorzystaj ciekawość, aby zmotywować ludzi do działania

Jeśli jedynym celem Twojego e-maila jest skłonienie czytelnika do kliknięcia i przeczytania Twojego najnowszego posta na blogu, wykorzystanie ciekawości może być bardzo silnym motywatorem.

Nasze mózgi w naturalny sposób chcą znaleźć jakieś wnioski. Jest powód, dla którego programy telewizyjne mają klify – więc widzowie zawsze je oglądają.

Gdybyśmy zastosowali tę samą zasadę do tego posta na blogu, wysłalibyśmy Ci wiadomość e-mail, która kończyłaby się następująco:

„Sprawdź mój najnowszy wpis na blogu o tym, jak pisać e-maile, które nie są do niczego. Ujawniam w nim najważniejszą część każdego e-maila… i nie, to nie jest temat… „

Twój temat dotyczy jednej pracy

Wiersz tematu to druga najważniejsza część wiadomości e-mail. I ma tylko jedno zadanie: skłonić ich do otwarcia wiadomości e-mail.

Ludzie otrzymują codziennie mnóstwo e-maili, co oznacza, że ​​możesz polegać tylko na swoim temacie, aby przykuć ich uwagę na tyle długo, aby nie mogli się powstrzymać przed otwarciem e-maila.

Zgodnie z artykułem EarthWeb, przeciętny człowiek otrzymuje co najmniej 100 e-maili dziennie w 2022 r. Powiedziawszy to, Twój temat musi być wystarczająco kuszący, aby przyciągnąć odbiorców.

Nie mylcie się jednak. Aby to zrobić, nie trzeba uciekać się do clickbaitów.

Ponieważ rozmawialiśmy o ciekawości, po prostu upewnij się, że jest to uwzględnione w e-mailu. Jeśli Twój temat brzmi: „Oto, jak potroiliśmy nasze przychody w ciągu miesiąca”, faktycznie musisz to wyjaśnić.

W przeciwnym razie rozczarujesz swojego czytelnika – pamiętaj, że zawsze może zrezygnować z subskrypcji jednym kliknięciem. Nie chcesz tego.

Podczas wysyłania wiadomości e-mail intencją jest pomoc i dodanie wartości, a nie tylko pokazanie produktu i poproszenie o jego zakup. Ale to nie znaczy, że powinieneś wstydzić się prosić o to, czego chcesz.

Jeśli naprawdę wierzysz, że Twoje produkty lub usługi mogą rozwiązać problem członków Twojej listy, w rzeczywistości wyrządzasz im niedźwiedzią przysługę, jeśli nie próbujesz im sprzedać swojego rozwiązania.

Zawsze pisz do jednej osoby

Ludzie czytają e-maile samotnie. Więc powinieneś z nimi rozmawiać w ten sposób. W ten sam sposób, w jaki rozmawiałbyś z przyjacielem, gdybyś pisał do niego list. Tylko ty, oni i cokolwiek chcesz im powiedzieć.

Dobrym sposobem na upewnienie się, że to zrobisz, jest wyobrażanie sobie jednej osoby za każdym razem, gdy siadasz do pisania. Chodzi o to, aby zachować to osobiście, a nie jakiś fragment tekstu wygenerowany przez bota.

Utrzymuj relacje ze swoją listą

Bądź w nim na dłużej. Nie pisz do nich tylko wtedy, gdy czegoś chcesz. Wyjdź poza traktowanie ich jako klientów.

Poświęć czas na regularne wysyłanie wiadomości e-mail. Jeśli naprawdę chcesz osiągnąć trwały zysk, najpierw pielęgnuj relacje i dostarczaj wartość, zanim sprzedasz swoje produkty swoim kontaktom.

W EcomCrew mamy trzy główne cele, o których pamiętamy pisząc nasze e-maile:

  • Przede wszystkim dostarczaj wartości. Co z tego dla nich?
  • Promuj nasze treści. Jakie rozwiązanie mamy do zaoferowania ich problemowi/problemom?
  • I oczywiście celem końcowym jest generowanie przychodów.

Dobry adres e-mail

W końcu to pierwsza rzecz, na którą patrzy każdy, do kogo wysyłasz e-mail, a nie temat.

Jeśli Twój adres e-mail zaczyna się od sales@, Offers@ lub innego prefiksu działu, jest to w zasadzie czerwona flaga, że ​​prawdopodobnie masz zamiar coś im sprzedać.

Zamiast tego użyj swojego imienia w adresie e-mail, jeśli możesz. Bądź kontaktem z ludźmi, którego ludzie chcą i zacznij budować relacje, aby nie mogli się doczekać, aż Twoje imię pojawi się w ich skrzynce odbiorczej.

Rekommenderad:  Przewodnik projektowania marketingu e-mailowego (Plus 7 Najlepsze praktyki na rok 2023)

Jak wygląda dobry e-mail?

Porozmawiajmy teraz o ogólnym projekcie.

Często wygląd biuletynu dla czytelnika ma większe znaczenie niż sam tekst. Upewnij się, że używasz projektu, który jest miły dla oka, a jednocześnie odzwierciedla charakter Twojej marki.

Dobrym przykładem może być przegląd biuletynów Tactical.com. Tak wyglądał ich newsletter zanim.

To jest biuletyn: żadnych więcej zdjęć, tylko podsumowanie/podgląd polecanych artykułów. Jest czystszy i bardziej usprawniony.

Według zespołu Tactical.com, ta wersja jest bardziej wydajna czasowo w produkcji i pomogła poprawić statystyki.

Dzieje się tak dlatego, że fantazyjne grafiki bardziej rozpraszają uwagę i są bardziej podatne na błędy w renderowaniu, co może sprawić, że Twój biuletyn będzie wyglądał źle po otwarciu.

Posiadanie responsywnego biuletynu zawsze będzie lepsze niż biuletyn ze złożoną grafiką, którego ładowanie zajmie wieczność.

Czym jest automatyzacja poczty e-mail?

Zamiast ręcznie wysyłać e-maile, automatyzacja umożliwia dotarcie do klientów za pomocą e-maili wyzwalanych, czyli e-maili, które są wyzwalane przez określone działania lub zachowania użytkownika.

Za pomocą oprogramowania możesz znacznie zmniejszyć nakład pracy potrzebny do marketingu Twojej marki.

To jest stopka strony głównej EcomCrew, gdzie odwiedzający mogą zapisać się na nasze e-maile.

Gdy użytkownik zarejestruje się, automatycznie uruchamia serię automatycznych e-maili. W naszym przypadku używamy Kajabi do naszych sekwencji e-mail.

Co to jest RODO?

Być może słyszałeś o ogólnym rozporządzeniu o ochronie danych (RODO), przepisach, które wpływają na sposób, w jaki firmy mogą sprzedawać obywatelom UE.

RODO ma podobne zasady dotyczące marketingu e-mailowego, jak inne przepisy dotyczące marketingu e-mailowego, takie jak CASL w Kanadzie i CAN-SPAM w USA Jednym z obszarów, na które miało to znaczący wpływ, są wstępnie zaznaczone pola.

W przypadku RODO użytkownicy muszą wyrazić zgodę na otrzymywanie e-maili marketingowych. Oznacza to, że automatyczne włączanie klientów Twojej witryny do biuletynu e-mailowego jest nie-nie.

Dlaczego warto zainwestować w automatyzację poczty e-mail?

Po osiągnięciu punktu, w którym masz znaczną bazę klientów (i zdobyłeś ich adresy e-mail), logicznym krokiem jest zautomatyzowanie wiadomości e-mail.

Jeśli naprawdę chcesz podwoić swój marketing e-mailowy, dostawcy usług e-mail (ESP) będą ogromną pomocą. Zatrudnienie kogoś, kto zajmie się tym za Ciebie, to plus.

Oto niektóre z zalet ESP:

 • Automatyczne powtarzające się przychody. Możesz skonfigurować przepływy trwające tygodnie, miesiące, a nawet lata, które utrzymują zaangażowanie i nieustannie promują Twoje produkty. To prawdziwa platforma typu „ustaw i zapomnij”.
 • Darmowa sprzedaż. Gdy masz kogoś na liście, uzyskiwanie dodatkowych przychodów od tych klientów jest zasadniczo bezpłatne.
 • Więcej udanych premier produktów. Wysyłka e-maili do Twojej zdrowej listy e-mailowej (mam nadzieję, że składa się z przynajmniej kilku poprzednich lojalnych klientów) może pomóc Ci uzyskać początkową przyczepność do nowych produktów.

W jakie oprogramowanie warto zainwestować?

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka opcji, ale aby zawęzić wybór, oto niektóre z bardziej popularnych:

 • Klawijo
 • MailChimp
 • AWeber
 • Kroplówka
 • OmniSend
 • WyślijinBlue
 • Stały kontakt
 • HubSpot

Sprawdź tę tabelę, aby szybko porównać ceny:

Zrobiliśmy bardziej szczegółowy artykuł na temat ESP, w tym ich indywidualnych zalet i wad. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym oprogramowaniu do przesyłania wiadomości, kliknij poniższy link.

Powiązana lektura: Szczyt 8 Oprogramowanie do przesyłania wiadomości e-mail dla sprzedawców e-commerce w 2022 r

Co to jest przepływ poczty e-mail?

Przepływ to po prostu zautomatyzowana seria wiadomości e-mail, która jest uruchamiana w przypadku jakiegoś zdarzenia, na przykład gdy ktoś kupuje produkt lub zapisuje się na listę e-mailową.

Wydaje się, że każdy dostawca usług poczty e-mail (ESP) nazywa przepływ czymś innym. MailChimp nazywa je automatyzacją, a wielu nazywa to po prostu autoresponderem. W tym artykule będziemy je nazywać przepływami.

W handlu elektronicznym istnieje kilka przepływów, które każda firma powinna mieć:

 • Opuszczony wózek
 • Odzyskanie klienta
 • Potwierdzenie zakupu / przepływ podziękowań
 • Niektóre przepływy magnesów ołowiowych dla osób niebędących klientami

Z ilu z tych przepływów korzysta Twoja firma? Jeśli nie używasz ich wszystkich, zostawiasz łatwe pieniądze na stole.

Przetestuj zmiany A/B i podziel listę na segmenty

Mówiąc o zmianach, testy A/B twoich eksperymentów są równie skuteczne w marketingu e-mailowym, jak w przypadku poprawiania treści A+ lub błyskawicznych ofert.

Większość dostępnych narzędzi e-mail marketingu może pomóc w automatycznym przeprowadzaniu testów A/B i dostarczaniu szczegółowych wyników. Ta technika pomoże Ci zrozumieć, na które elementy Twoich e-maili Twoi klienci odpowiadają najczęściej.

Kolejną łatwą wygraną jest segmentacja listy klientów i dostosowanie kampanii e-mailowych do odpowiednich segmentów.

Możesz podzielić swoją listę e-mailową według wielu różnych kategorii, takich jak zachowania zakupowe.

Rekommenderad:  Zbuduj własny czujnik ultradźwiękowy do pomiaru odległości za pomocą Arduino

Jednym ze skutecznych sposobów, które znaleźliśmy, jest oddzielenie użytkowników, którzy stale otwierają nasze e-maile, od tych, którzy nie odpowiadali (lub nie kupowali) od jakiegoś czasu.

To pozwala nam z jednej strony skuteczniej sprzedawać naszym lojalnym klientom, az drugiej tworzyć ukierunkowane wiadomości e-mail do bardziej przypadkowych klientów.

W przypadku biuletynu EcomCrew segmentacja aktywnych członków z naszej listy (tych, którzy otworzyli e-mail EcomCrew w ciągu ostatnich 90 dni) z naszej ogólnej listy zdziałała cuda.

Zasada 7

Istnieje słynne powiedzenie marketingowe pt.

Zasada 7 mówi, że konsument musi przynajmniej „usłyszeć” przekaz reklamodawcy 7 razy, zanim kupią.

Dlatego zdecydowanie opowiadamy się za rozciąganiem treści co najmniej 7 wiadomości i nie dostarczają wszystkiego naraz.

Kiedy jest najlepszy czas na wysyłanie e-maili?

Czas wpłynie na skuteczność Twojej kampanii marketingowej, dlatego ważne jest, aby znać najlepsze godziny wysyłania e-maili.

W naszym przypadku, ponieważ wysyłamy wiele e-maili w ciągu dnia, zwykle ustalamy je w odstępie kilku godzin. Jeden rano i drugi później w ciągu dnia.

Zgodnie z tym artykułem Mailmunch, najlepszy czas na wysyłanie e-maili to okres pomiędzy 9 rano i 10 rano Uważa się, że odbiorcy są bardziej otwarci na e-maile na początku dnia pracy.

Na jakie wskaźniki powinienem patrzeć?

Jak każda inna kampania marketingowa, musisz sprawdzić liczby, aby zobaczyć, jak działają Twoje e-maile.

Dowiedziawszy się, co idzie dobrze, a co nie, możesz podjąć niezbędne działania, aby ulepszyć przyszłe kampanie.

W przypadku sprzedawców e-mailowych są to wskaźniki, które należy monitorować:

 • Współczynnik otwarć – daje wgląd w to, jak zaangażowani są Twoi subskrybenci. Dlatego tematy są bardzo, bardzo ważne!
 • Współczynnik klikalności (CTR) – CTR mierzy, ile osób kliknęło w linki w Twoim e-mailu. Zwykle CTR jest znacznie niższy niż współczynnik otwarć.
 • Współczynnik konwersji – określa, kto kliknął Twoje wezwanie do działania. Współczynnik konwersji jest również doskonałym wskaźnikiem do mierzenia zwrotu z inwestycji.
 • Współczynnik odrzuceń — mierzy, ile subskrybowanych adresów e-mail nie otrzymało Twojej wiadomości e-mail. Typowymi przyczynami są fałszywe adresy e-mail, stare adresy e-mail lub literówki w adresach.
 • Liczba osób, które zrezygnowały z subskrypcji – duża liczba jest generalnie zła, ale dobrą stroną jest to, że eliminujesz subskrybentów, którzy nie reagują, i możesz skupić się na subskrybentach, którzy faktycznie się angażują.

Warto jednak wspomnieć, że wraz z aktualizacją iOS 15 wg Apple i jego prywatności się zmienia, CTR jest teraz niewiarygodnym wskaźnikiem.

W tej aktualizacji wszystkie wiadomości e-mail wysyłane do klientów z włączoną funkcją ochrony prywatności poczty (MPP) będą zgłaszane jako „Otwarte”, niezależnie od tego, czy odbiorca rzeczywiście otworzył wiadomość e-mail, czy nie.

Co to są moduły śledzące UTM i jak je generować?

Urchin Traffic Monitor lub kod UTM to krótki fragment tekstu dołączany na końcu adresu URL (np. sufiks) w celu śledzenia skuteczności kampanii i treści.

Dzięki kodom możesz śledzić te adresy URL i sprawdzać ich skuteczność za pomocą narzędzi analitycznych oprogramowania.

Jeśli subskrybujesz nasze biuletyny, możesz znaleźć nasz unikalny UTM, klikając jeden z linków, powiedzmy nasze podsumowanie, i sprawdzając adres URL.

UTM zaczyna się od „?” do ostatniego znaku adresu URL.

Możesz utworzyć swój UTM na dwa sposoby:

 • Ręcznie. Możesz samodzielnie utworzyć parametry, ale biorąc pod uwagę, jak długie i skomplikowane są UTM, może to nie być najbardziej logiczna opcja.
 • Kreator adresów URL Google. To bezpłatne narzędzie Google umożliwia tworzenie własnych adresów URL za pomocą UTM. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać parametry i generuje unikalny link tak po prostu!

Końcowe przemyślenia

Wiele firm popełnia błąd, ignorując e-maile w celach marketingowych, ponieważ uważają je za przestarzałe lub nieistotne, podczas gdy w rzeczywistości jest to jeden z najłatwiejszych i najskuteczniejszych kanałów inwestowania dla każdej firmy, nawet do dziś.

Jeśli chodzi o pocztę e-mail, chodzi o zbudowanie pokaźnej listy odbiorców, przybicie treści i ewentualnie zainwestowanie w oprogramowanie do automatyzacji, gdy będziesz gotowy do skalowania. Kiedy masz to w dół, jesteś prawie gotowy.

Jakie są Twoje najlepsze praktyki w zakresie e-mail marketingu? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Table of Contents