Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kompletny przewodnik po słowach kluczowych z długim ogonem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kompletny przewodnik po słowach kluczowych z długim ogonem

Ci, którzy zajmują się SEO od dłuższego czasu, bez wątpienia słyszeliście o różnych typach słów kluczowych, takich jak hasła główne, słowa kluczowe z długim ogonem i inne typy słów kluczowych.

Ale jak skuteczne są słowa kluczowe z długim ogonem? Czy naprawdę warto w nie inwestować czas, czy też lepiej skupić swoją energię gdzie indziej?

Wyższe współczynniki konwersji oznaczają, że masz możliwość przekształcenia klienta w rzeczywistą sprzedaż. Posiadanie zdrowej kombinacji słów kluczowych o dopasowaniu przybliżonym i słów kluczowych z długim ogonem w strategii kierowania na słowa kluczowe jest zawsze świetnym pomysłem, dzięki czemu możesz zabezpieczyć swoją strategię SEO na przyszłość.

Tego typu słowa kluczowe mają również mniejszą liczbę wyszukiwań, więc mogą nie znajdować się całkowicie na liście liczby wyszukiwań.

Istnieją dwa główne typy słów kluczowych z długim ogonem: dopasowanie ścisłe (EM) i dopasowanie niedokładne (NEM). Pierwsza z nich dopasowuje dokładnie tylko słowo kluczowe, druga obejmuje odmiany tego słowa kluczowego.

Słowa kluczowe NEM zwykle mają lepszą skuteczność pod względem współczynnika klikalności (CTR), chociaż słowa kluczowe EM zwykle przyciągają większy ruch. Te dwie rzeczy nie wykluczają się wzajemnie: możesz mieć wyższy CTR, nawet jeśli masz mniejszy ruch.

Dlatego warto upewnić się, że Twoje badania uwzględniają w Twoim zestawie SEO skuteczne słowa kluczowe z długim ogonem.

Słowa kluczowe z długim ogonem: czym są i jak można je skutecznie wykorzystać?

Słowa kluczowe z długim ogonem to frazy, które nie zawierają dokładnego dopasowania do Twojego słowa kluczowego lub wyrażenia. Zwykle są dłuższe i rzadsze. Celem jest uzyskanie wysokiej pozycji w rankingu dla tych terminów, ponieważ znacznie trudniej jest je sklasyfikować.

Słowa kluczowe z długim ogonem są często pomijane przez marketerów, którzy zbytnio skupiają się na celach krótkoterminowych. Te słowa kluczowe z długim ogonem są również znane jako słowa kluczowe o niskiej konkurencji.

Istnieją dwa typy słów kluczowych z długim ogonem: dopasowanie przybliżone i dopasowanie do wyrażenia. Słowa kluczowe w dopasowaniu przybliżonym to słowa pojawiające się w tytule, opisie i tagach wideo. Słowa kluczowe w dopasowaniu do wyrażenia to kombinacje wielu powiązanych ze sobą słów.

Słowa kluczowe w dopasowaniu do wyrażenia mogą być skuteczniejsze niż słowa kluczowe w dopasowaniu przybliżonym, ponieważ mają większe szanse na wspólne wyszukiwanie. Na przykład, jeśli sprzedajesz karmę dla psów, prawdopodobnie ktoś będzie szukać „karmy dla psów” i „najlepszej karmy dla psów”. Jeśli użyjesz takiego słowa kluczowego w dopasowaniu do wyrażenia, uzyskasz ruch z obu wyszukiwań.

Jeśli chcesz zwiększyć ruch organiczny, zawsze powinieneś próbować optymalizować swoją witrynę pod kątem słów kluczowych z długim ogonem. Są dobrym uzupełnieniem szerszych słów kluczowych z krótkim ogonem, ale nie zastępują.

Dlaczego słowa kluczowe z długim ogonem są ważne dla SEO?

Słowa kluczowe z długim ogonem są ważne dla SEO, ponieważ są kierowane do kupujących, którzy są znacznie bliżej zakupu Twojego produktu lub usługi w Twojej witrynie. Zapewniając kierowanie strategii wyszukiwania na te konkretne słowa kluczowe, dodajesz do swojej witryny cel, który pomoże Ci znaleźć określone typy klientów z ruchu związanego z wyszukiwaniem.

Są ważne dla SEO, ponieważ mogą pomóc w uzyskaniu bardziej konkretnego ruchu kupujących. Pomagają także w uzupełnieniu strategii SEO, nie skupiając się tylko na głównych hasłach.

Chociaż hasła główne są ważne ze względu na samą liczbę wyszukiwań, na początku możesz nie uwzględniać tych haseł w rankingu. Dzieje się tak dlatego, że konkurencja o te słowa kluczowe jest bardzo duża i na samym początku możesz i tak nie znaleźć się dla nich w rankingu.

Dlatego ważne jest posiadanie zdrowego zestawu słów kluczowych: jeśli na początku nie będziesz pozycjonować słów kluczowych o większej liczbie pozycji, możesz szybko uzyskać rankingi w przypadku długiego ogona.

Jak uwzględnić słowa kluczowe z długim ogonem w swojej strategii SEO

Standardowe słowa kluczowe o dużej liczbie pozycji dla dowolnej niszy będą trudne do uszeregowania. Jednak słowa kluczowe z długim ogonem są nieco łatwiejsze do uszeregowania.

Chcesz mieć pewność, że nie przesadziłeś z optymalizacją pod kątem jednego typu słów kluczowych. Może wydawać się kuszące, aby włożyć cały swój wysiłek w uzyskanie pozycji w rankingu dla określonego słowa kluczowego, ale musisz zdywersyfikować swoje wysiłki na kilka typów słów kluczowych.

W ten sposób, nawet jeśli przegapisz ranking dla jednego konkretnego słowa kluczowego, nadal masz dużą szansę na ranking dla innego.

Zapytanie wyszukiwania

Jak wspomniano wcześniej, powód, dla którego słowa kluczowe z długim ogonem są tym, czym są, leży w sercu samego wyszukiwanego hasła. Wybierając wyszukiwane frazy z większą liczbą wyszukiwanych haseł, dotrzesz do osób, które najprawdopodobniej będą szukać informacji o zakupie – czyli zapytania zawierające więcej informacji.

Głębsze wyszukiwania, czyli długie ogony, oznaczają, że ludzie udoskonalają swoje wyszukiwanie, aby naprawdę zagłębić się w to, co chcą kupić.

Naturalnie więc te wyszukiwania będą po prostu miały mniejszą liczbę wyszukiwań, a co za tym idzie, mniej osób ich szukających.

Mają jednak wyższe kwalifikacje w porównaniu z wyszukiwaniami, które można uzyskać w przypadku wspomnianych wcześniej haseł o większej liczbie wyszukiwań.

Oznacza to, że masz większą szansę na ich konwersję, gdy tworzysz treść strony docelowej dostosowaną do tych zapytań.

Miesięczne wyszukiwania

Kiedy przyjrzysz się bardziej szczegółowo miesięcznym wyszukiwaniom, zobaczysz dokładnie, jak to się ma do osób, które mogą szukać Twojego produktu lub usługi.

Wyrażenie kluczowe zawierające jedno lub dwa słowa, które uzyskuje ponad 100 000 wyszukiwań miesięcznie, może być świetnym kandydatem do głównego hasła.

Hasło główne to słowo kluczowe na górze ścieżki, od którego ludzie najprawdopodobniej rozpoczną proces wyszukiwania, aby dowiedzieć się, gdzie dokładnie mogą potrzebować głębszego zgłębienia.

Przypominamy, że gdy osoba wyszukująca to robi, nie ma wiedzy o produkcie lub usłudze. Szukaliby szerszego, bardziej wszechstronnego słowa kluczowego, ponieważ 1. być może słyszeli o tym mimochodem, 2. usłyszeli o tym w reklamie w telewizji i chcą dowiedzieć się więcej o tym konkretnym produkcie.

Następnie, szukając produktu lub usługi, będą wprowadzać jedynie ogólne, szersze hasło o większej liczbie wyszukiwań dla tego produktu. Następnie, gdy zagłębią się w poszukiwania, będą mogli je udoskonalić.

Kładąc wszystko razem

Teraz, gdy wiemy, skąd pochodzi liczba wyszukiwań fraz kluczowych z długiego ogona, możemy rozpocząć tworzenie naszych stron docelowych.

Konstruując strony docelowe, pamiętaj o kierowaniu na słowa kluczowe i tematy, na które kupujący najprawdopodobniej wejdzie, gdy znajdzie się na dole ścieżki i będzie gotowy do zakupu.

Trudność słów kluczowych i ich związek ze słowami kluczowymi z długim ogonem

Trudność słowa kluczowego to miara tego, jak trudno (lub jak bardzo jest konkurencyjna) jest pozycja w rankingu dla określonej frazy kluczowej w wynikach wyszukiwania Google.

Ten współczynnik trudności to kombinacja różnych liczb, które uwzględniają takie czynniki, jak autorytet strony, autorytet domeny i jakość treści.

Trudność słów kluczowych, ponieważ dotyczy słów kluczowych z długim ogonem, z którymi normalnie pracujesz, jest bardzo ważną częścią procesu badawczego.

Problem polega na tym, że nie można uzyskać takiego samego pomiaru trudności słowa kluczowego przy użyciu różnych narzędzi.

Każde narzędzie będzie miało inny numer tej metryki.

W rzeczywistości, gdy spróbujesz zmierzyć trudność słów kluczowych, może się okazać, że te narzędzia do badania słów kluczowych mogą być wszędzie.

Nawet najbardziej znane narzędzia SEO mierzą trudność słów kluczowych za pomocą innej liczby.

Jak działają słowa kluczowe z długim ogonem?

Kiedy już dowiesz się, na które słowa kluczowe z długim ogonem należy kierować, natkniesz się na kilka świetnych, a następnie kilka niezbyt dobrych.

Możesz umieścić te terminy w Google, aby sprawdzić, czy faktycznie szukasz kilku przyzwoitych słów kluczowych z długim ogonem.

Należy pamiętać, że słowa kluczowe z długim ogonem powinny również mieć pewne atrybuty o niższej konkurencyjności, w tym wyniki wyszukiwania, które nie mają zbyt wiele wspólnego z witrynami o większej konkurencji i silnie markowymi.

Z drugiej strony, bardziej popularne słowa kluczowe będą dawać bardzo nasycone wyniki, a bardzo duże marki będą dominować na każdym SERP (stronie wyników wyszukiwania) w tej niszy.

Dlatego warto upewnić się, że to, czego szukasz, naprawdę będzie opłacalną frazą kluczową z długim ogonem.

Badania: jak znaleźć odpowiednie słowa kluczowe z długim ogonem dla swojej witryny

Korzystanie z narzędzi do badania słów kluczowych, jak wspomniano w naszym artykule na ten temat, może naprawdę pomóc w określeniu konkretnych docelowych słów kluczowych z długim ogonem, które będziesz chciał wykorzystać w ramach swojej strategii SEO.

Jak wspomniano powyżej, chcesz dowiedzieć się, co zawierają wyniki wyszukiwania Twojej grupy docelowej, aby móc określić, czy Twoje słowo kluczowe z długim ogonem jest realnym celem.

Możesz na przykład poszukać wyników, do których łatwiej jest dotrzeć (wspomnianych powyżej). Przyjrzyjmy się temu nieco głębiej.

Jeśli chodzi o konkurencyjne słowo kluczowe, nie wszystkie wyniki wyszukiwania są sobie równe. Nie można na przykład powiedzieć, że jeden wynik wyszukiwania zawsze spowoduje wyświetlenie określonych konkurencyjnych witryn.

Dlatego konieczna jest indywidualna analiza poszukiwań.

Na przykład: jeśli szukasz hasła „co robi SEO?” Pojawia się pięć następujących witryn (w momencie pisania tego tekstu):

 • mailchimp.com
 • mediabistro.com
 • stacja mózgów.io
 • simpliearn.com
 • z pierwszej ręki.co

Dla „Co to jest SEO i dlaczego jest ważne?” W pierwszej piątce (w chwili pisania tego tekstu) znajdują się następujące witryny:

 • metricmarketing.com
 • digitalmarketinginstitute.com
 • searchenginejournal.com
 • niezawodnysoft.net
 • alteredendeavors.com

Jest oczywiste, że Google uważa te witryny za reprezentatywne przykłady swojej specyficznej niszy i dlatego umieszcza je w pierwszej piątce pod względem tych zapytań.

Warto jednak zauważyć, że w przypadku mniej konkurencyjnych fraz kluczowych, takich jak „pozycjonowanie witryn Google”, na przykład:

 • granwehr.com
 • smith.ai
 • steegle.com
 • witryny.google.com
 • support.google.com

to witryny, które pojawiają się w wynikach.

Jeśli w przestrzeni SEO masz względne marki anonimowe (poza Google), które pojawiają się również w wynikach wyszukiwania obok Google, jest to również znak, że masz do czynienia z mniej konkurencyjnym SERPem i może to być coś, co możesz potencjalnie ranga dla.

Korzystanie z kombinacji ulubionego narzędzia propozycji słów kluczowych i kompleksowej analizy SERP może pomóc Ci dokładnie określić, na które słowa kluczowe z długim ogonem powinieneś kierować reklamy i dlaczego.

Uważaj tylko, że nie każde narzędzie propozycji słów kluczowych jest sobie równe pod względem sposobu raportowania tego typu liczb.

Różne typy słów kluczowych

Warto również zauważyć, że istnieje kilka różnych typów słów kluczowych w tym duchu. Przyjrzyjmy się różnym typom i ich dopasowaniu do ogólnego paradygmatu słów kluczowych z długim ogonem:

Termin ogólny: Jest to dowolne słowo kluczowe, które w odniesieniu do Twojej marki, produktu lub usługi jest uważane raczej za ogólne słowo kluczowe. Na przykład w przypadku nieruchomości słowo „domy” byłoby raczej ogólnym słowem kluczowym. W przypadku technologii „komputer” byłby raczej ogólnym słowem kluczowym.

Słowa kluczowe głowy: Są to frazy kluczowe z krótkim ogonem, które znajdują się na górze ścieżki zakupowej. Te słowa kluczowe to te, których ludzie używają, gdy rozpoczynają wyszukiwanie dowolnego rodzaju produktu lub usługi. Zwykle mają znaczną liczbę wyszukiwań, ale mają też znaczną konkurencję, więc znacznie trudniej jest uzyskać dla nich ranking.

Słowa kluczowe nasion: Chociaż może się to wydawać takie samo, jak terminy główne, niekoniecznie są one takie same. Początkowe słowa kluczowe to słowa kluczowe, których używasz na początku badania słów kluczowych, aby uzyskać szerszy obraz całego rynku. Następnie zagłębiasz się w badania słów kluczowych na podstawie słów kluczowych zalążkowych.

Warunki długiego ogona: Jak wspomniano wcześniej, mają one mniejszą liczbę wyszukiwań, łatwiej je sklasyfikować i mają większe prawdopodobieństwo konwersji. Kiedy klienci używają tych słów kluczowych, są na znacznie dalszym etapie procesu zakupu i w rezultacie są znacznie bardziej skłonni do zakupu od Ciebie.

Odpowiednie słowa kluczowe: Tego typu słowa kluczowe obejmują dowolne słowo kluczowe istotne dla Twojego artykułu. Na przykład „narzędzie propozycji słów kluczowych” byłoby odpowiednim słowem kluczowym dla tego konkretnego artykułu.

Konkurencyjne słowa kluczowe: Kiedy słowo kluczowe jest bardzo konkurencyjne, uważa się, że trudno jest uzyskać dla niego ranking. Są to słowa kluczowe, według których witryna ostatecznie znajdzie się w rankingu, gdy osiągnie wystarczający autorytet i jakość, aby Google odpowiednio ją nagrodził.

Pieniądze Za każdym razem, gdy ktoś odnosi się do „słowa kluczowego związanego z pieniędzmi” w odniesieniu do swojej witryny internetowej, ma na myśli słowa kluczowe, które generują największy ruch, rankingi i prawdopodobieństwo zarobienia pieniędzy. Warto je odnotować, ponieważ są bardzo ważne dla osoby, która o nich mówi, i powinny zostać uwzględnione w ogólnej strategii.

Precyzyjne słowa kluczowe: Tego typu słowa kluczowe są znacznie bardziej szczegółowe i „precyzyjne”, jeśli chodzi o cel, na jaki chcesz kierować reklamy. Na przykład: „Komputer Mac Pro z 28-rdzeniowym procesorem i 96 GB pamięci RAM” zostanie uznany za precyzyjne słowo kluczowe. Te słowa kluczowe mogą nie mieć żadnej konkurencji w zależności od niszy, ponieważ ludzie nie zawsze myślą o kierowaniu na nie. Może to być mniej konkurencyjny, dłuższy sposób na uzyskanie początkowych rankingów.

Słowa kluczowe pytania: Jak sama nazwa wskazuje, są to słowa kluczowe pojawiające się w wynikach wyszukiwania Google w obszarze „Ludzie też pytają”. Wszystkie te zapytania mają formę pytania. Na przykład: „Dlaczego SEO jest ważne?” Można je również uznać za długi ogon, ale z jedną istotną różnicą: są sformułowane w formie pytania. Jednak wiele z tych słów kluczowych ma te same wspólne cechy, co słowa kluczowe z długim ogonem.

Właściwe badanie słów kluczowych z długiego ogona może w dłuższej perspektywie przynieść duże korzyści

Kontynuując wyszukiwanie słów kluczowych i odkrywając najważniejsze słowa kluczowe odpowiednie dla Twojego miksu marketingowego, możesz dowiedzieć się, że znalazłeś nieoszlifowany diament. Możesz także znaleźć pewne możliwości, których wcześniej nie było.

Dlatego tak ważne jest głębsze badanie słów kluczowych: możesz znaleźć ogromne możliwości, aby naprawdę rozwinąć swoją strategię SEO, znacznie wykraczającą poza to, co było możliwe wcześniej.

Dzięki odpowiedniej kombinacji słów kluczowych z długim ogonem, słów kluczowych związanych z pieniędzmi, słów kluczowych z krótkim ogonem i innych typów słów kluczowych generujących ruch, Ty również możesz być doskonałym źródłem informacji dla każdego, kto szuka Twojego konkretnego produktu lub usługi.

Jak planujesz zintegrować słowa kluczowe z długim ogonem ze swoją strategią SEO?

Table of Contents