Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kompletny przewodnik po znalezieniu najlepszych pakietów wakacyjnych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kompletny przewodnik po znalezieniu najlepszych pakietów wakacyjnych

Wakacje mogą być drogie. Kupujesz nie tylko loty, ale także płacisz za nocleg i zajęcia, które możesz robić, gdy tam jesteś. Utrzymanie budżetu podróży może być trudne. Jednak łączenie zakupów, na przykład za pomocą pakietów wakacyjnych, może pomóc obniżyć koszty, a może nawet uzyskać świetne zniżki na rzeczy do zrobienia.

Czym dokładnie są pakiety wakacyjne?

Czym więc dokładnie jest „pakiet wakacyjny”? Pomyśl o tym jak o pakiecie wakacyjnych rzeczy zebranych w jedną płatność. Myślę, że termin ten może być mylący, ponieważ automatycznie możesz pomyśleć, że pakiet wakacyjny obejmuje całą podróż. To niekoniecznie prawda.

Pakiet wakacyjny może obejmować cały wyjazd, weekend lub nawet jeden dzień. Może również odnosić się po prostu do łączenia płatności dotyczących lotów, hoteli i wynajmu samochodów. Istnieją również „pakiety wakacyjne”, które obejmują jedynie rezerwację działań podczas pobytu w miejscu docelowym. Niektóre zawierają tylko przewodnika i kilka głównych miejsc do zobaczenia.

Zasadniczo pakiet wakacyjny ma miejsce, gdy kupujesz więcej niż jedną rzecz razem na wakacje. Może to być dowolna kombinacja rzeczy, które pomogą Ci zaplanować podróż i zaoszczędzić pieniądze.

Gdzie można zarezerwować pakiety wakacyjne?

Niezależnie od tego, czy planujesz, czy chcesz zorganizować pakiet turystyczny last minute, istnieje kilka sposobów na dokonanie rezerwacji.

Witryny podróżnicze online i za pośrednictwem linii lotniczych

Każda witryna podróżnicza i każda witryna linii lotniczych będzie miała dla Ciebie opcje pakietów wakacyjnych. Na przykład na stronach takich jak Expedia możesz wybrać opcję rezerwacji „lotu i hotelu”. To jeden ze sposobów łączenia. Innym jest wybranie opcji „pakietu wakacyjnego” i zobaczenie, jakie inne sposoby można połączyć.

W Expedia, kontynuując przykład, będziesz mógł dodać samochód do swojego pakietu w ramach pakietu wakacyjnego. Na stronie Southwest Airline będziesz mógł również wybrać zajęcia.

Oprócz Expedia istnieją dziesiątki internetowych witryn turystycznych do rezerwacji pakietów podróżniczych. Polecam porównanie cen z różnych stron internetowych, aby zobaczyć, która daje lepszą ofertę. Kilka przykładów od czego zacząć:

Po prostu pamiętaj, korzystając z tych witryn, że są one zasadniczo pośrednikiem. Jeśli więc z jakiegoś powodu musisz anulować lub wprowadzić zmiany, będziesz musiał je przejrzeć, a nie rzeczywiste biuro podróży, które zaopiekuje się Tobą w miejscu docelowym.

Czasami odzyskanie pieniędzy może być trudne, więc jeśli nie masz stuprocentowej pewności co do swoich planów, rozważ albo zaczekanie z rezerwacją, albo bezpośredni kontakt z lokalnymi firmami, aby nie mieć problemu z pośrednikiem.

Witryny rezerwacji

Witryny rezerwacyjne, takie jak Viator lub TripAdvisor, to świetne opcje rezerwacji weekendowych pakietów podróżniczych w miejscu docelowym lub wycieczek jednodniowych. Na przykład, jeśli jesteś w Niemczech i chcesz wybrać się na szybką wycieczkę z Monachium do granicy z Austrią, możesz to zrobić, rezerwując pakiet jednodniowej wycieczki. Pakiet prawdopodobnie obejmie transport, przewodnika i posiłek (albo wliczony w cenę, albo przystanek, na którym można go kupić).

Rekommenderad:  13 najlepszych miejsc pracy, które płacą 100 USD za godzinę: wyższe zarobki

Witryny te mogą być również wykorzystywane do rezerwacji zajęć, wycieczek i wycieczek. Rezerwacja tego rodzaju pakietów podróżniczych to świetny sposób na poznanie lokalnej kultury i nie martwienie się o szczegóły związane z jej planowaniem!

Poprzez podróżną kartę kredytową

Jeśli w Twoim portfelu podróżnym znajduje się karta kredytowa ze wspaniałymi korzyściami podróżniczymi, koniecznie sprawdź stronę internetową (lub zadzwoń do niej) powiązaną z Twoim kontem. To kolejny zasób, którego możesz użyć do wyszukiwania ofert i grupowania płatności. Dokonując rezerwacji za pomocą podróżnej karty kredytowej, możesz również łatwo zapłacić za wszystko za pomocą swoich punktów.

Groupon & LivingSocial

Groupon oferuje wiele opcji podróży do wyboru. Idziesz do ich opcji wakacji i wybierasz, gdzie chcesz jechać. Jest to również świetny sposób, aby zobaczyć różne miejsca docelowe i oferowane oferty, jeśli nie wiesz, dokąd się udać.

LivingSocial jest podobny do Groupon i ma bardzo podobne oferty. Myślę, że zawsze warto porównać koszty i to, co się dostaje przed dokonaniem rezerwacji. Porównanie tych dwóch powinno dać ci dobry pomysł i przeczytaj drobny druk!

Hotele

Różne hotele i kurorty oferują pakiety dla gości, którzy dokonują rezerwacji bezpośrednio przez nie. Może to obejmować pakiety na różne zajęcia, posiłki i kredyt w ośrodku, a nawet możliwość bezpłatnego pobytu na noc, jeśli zarezerwujesz minimalną liczbę nocy.

Bez względu na to, dokąd się wybierasz, koniecznie sprawdź oficjalną stronę internetową miejsca, w którym się zatrzymasz, i zobacz, co oferują.

Pakiety wakacyjne all inclusive

Oferty wakacji all-inclusive ogólnie odnoszą się do wszystkiego w hotelu/ośrodku, za które płacisz lub jest to wliczone w cenę pokoju. Na przykład wszystkie posiłki i alkohol zostaną opłacone w cenie pokoju hotelowego za osobę i nie musisz się martwić o te koszty, gdy tam będziesz.

Jeśli chodzi o pakiety wakacyjne, jest to świetna opcja na dłuższe pobyty, zwłaszcza w ośrodkach wypoczynkowych i uzdrowiskowych, gdzie prawdopodobnie spędzisz cały czas w samym ośrodku. Warto zauważyć, że te wycieczki all-inclusive nie zawsze obejmują wszystkie wycieczki lub zajęcia na miejscu, więc koniecznie sprawdź dostępne opcje. Ponadto lot może być oddzielny, chyba że razem z lotem zarezerwujesz ośrodek all inclusive.

(Pamiętaj, że wszystkie ośrodki pobierają dzienną opłatę za korzystanie z udogodnień. To, plus podatki, nie jest wliczone w cenę all-inclusive, więc nadal będziesz odpowiedzialny za jej uiszczenie przy kasie)

Pakiety podróżne Costco

Jeśli masz członkostwo Costco, koniecznie sprawdź stronę internetową Costco Travel. Strona przeznaczona wyłącznie dla członków Costco oferuje oferty lotów i hoteli oraz pakiety wakacyjne. Jedną z miłych rzeczy w nich jest to, że cena, którą widzisz, jest ceną, którą płacisz; podatki i opłaty są wliczone w cenę, dzięki czemu łatwiej zrozumieć, ile zapłacisz – żadnych niespodzianek!

Rekommenderad:  Jak dotąd, tak świetnie! 16.9% Wzrost wydatków wraz z rozpoczęciem sezonu zakupów świątecznych

Dla wszystkich członków wykonawczych tam, 2% zwrotu gotówki dotyczy również zakupów w podróży!

Pośrednicy biur podróży

To nie jest tak powszechnie stosowane w dzisiejszych czasach. Jednak biura podróży są nadal doskonałym źródłem pomocy przy rezerwacji pakietu podróżnego. Za pośrednictwem agentów często możesz dostosować swoje podróże na wiele innych sposobów, niż pozwala na to zwykła rezerwacja online.

Na przykład mogą nie tylko pomóc w zakupie biletów lotniczych i pobytów w hotelach, ale także zarezerwować zajęcia, przewodników, transport na lotnisko i wiele więcej. Dokonując wspólnej rezerwacji, mogą czasem uzyskać dla Ciebie lepszą ofertę (nie zawsze); mogą również mieć kontakty w różnych firmach, które pomogą ci w obniżonych cenach.

Dla każdego, kto chce mieć wszystko zarezerwowane razem i naprawdę nie chce o tym myśleć, biuro podróży może być korzystne.

Plusy i minusy pakietów wakacyjnych

Chociaż brzmią świetnie, są dobre i złe aspekty kupowania tych pakietów.

Zalety

W zależności od Twojej podróży i tego, co masz nadzieję zrobić, pakiety wakacyjne mogą być świetnym sposobem na opłacenie wszystkiego naraz i bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów, gdy jesteś w miejscu docelowym.

Niektóre wyraźne zalety obejmują:

 • Łączenie płatności pomaga zaoszczędzić na całkowitych kosztach.
 • Niektóre zajęcia i wydarzenia mogą być wcześniej zaplanowane i wliczone w koszt pakietu, dzięki czemu nie musisz planować ani płacić za nie osobno.
 • Wycieczki i przewodnicy mogą być uwzględnieni, co może być bardzo pomocne, jeśli nie mówisz w języku.
 • Transfery lotniskowe mogą być wliczone w cenę, zmniejszając stres związany z dotarciem do hotelu po wylądowaniu.
 • Nie wszystkie pakiety muszą obejmować całą podróż; istnieje mnóstwo opcji wyboru rodzaju pakietu, który odpowiada Twoim wakacyjnym potrzebom.

Niedogodności

Chociaż istnieje wiele wspaniałych rzeczy zawartych w pakietach wakacyjnych, myślę, że istnieją pewne ograniczenia w korzystaniu z nich. Na przykład,

 • Mniejsza elastyczność po dotarciu do celu – wszystko jest z góry zaplanowane! Jeśli czegoś nie zrobisz lub nie będziesz chciał zrobić w pakiecie, nie otrzymasz zwrotu pieniędzy.
 • Jeśli zajęcia zostaną z jakiegoś powodu anulowane, często zostaną zastąpione czymś innym bez pytania. Jeśli dadzą ci wybór, twoje opcje będą ograniczone.
 • Posiłki mogą nie być wliczone w cenę, więc zazwyczaj jest to koszt, który trzeba dodać do pakietu. Wszystkie posiłki, które są wliczone w cenę, są serwowane w restauracjach, w których wyborze nie masz nic do powiedzenia.
 • Wizy podróżne nadal są Twoim obowiązkiem, jeśli dotyczy.
 • Często trzeba płacić za pakiety z góry, więc może to być wysoki koszt naraz.
 • Najlepsze oferty na pakiety wakacyjne mogą zależeć od dat podróży, więc Twoja elastyczność może być ograniczona.
Rekommenderad:  20 najlepszych grantów biznesowych, które zapewnią Ci potrzebne fundusze

Kiedy warto kupić pakiet wakacyjny?

Wszystko zależy od tego, dokąd zmierzasz i jakie są Twoje cele. Aby podać kilka przykładów tego, jak o tym myślę:

 • Uwielbiam wakacje all inclusive, kiedy wybieram się na wycieczkę do nadmorskiego kurortu. Mam wrażenie, że to po prostu ułatwia życie.
 • Kiedy jadę do kraju, w którym nie znam języka i/lub mam ograniczony czas, lubię dostawać jednodniowe pakiety na wycieczki i zajęcia. Uważam to za szczególnie przydatne, gdy podróżuję sam. Czuję, że w ten sposób mogę zobaczyć więcej typowych miejsc turystycznych, a pozostałe dni zostawiam na własne kreatywne planowanie i wędrówki.
 • Jeśli gdzieś jadę i mam tylko jedno miejsce docelowe, np. zatrzymam się w jednym hotelu, spróbuję znaleźć pakiety wakacyjne, które łączą w sobie koszty przelotu i hotelu.

Jest to zdecydowanie osobista decyzja, która zależy od tego, co masz nadzieję uzyskać z podróży.

Ile faktycznie oszczędzasz dzięki pakietom wakacyjnym?

W zależności od tego, gdzie spojrzysz, strony internetowe będą reklamować, że kupowanie pakietów lub łączenie płatności może zaoszczędzić setki dolarów. To może być prawda, ale rzeczywista liczba będzie się różnić w zależności od Twojej podróży.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to sprawdzić ceny pakietów, a następnie obliczyć, ile kosztowałoby, gdybyś zarezerwował te elementy osobno. Wtedy będziesz musiał sprawdzić, czy te oszczędności wystarczą, abyś mógł przez to przejść. Nie wszystkie oszczędności są tego warte.

Na przykład, jeśli zdasz sobie sprawę, że paczka stłumi twoje spontaniczne zdolności, ta paczka może nie być warta oszczędności.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od tego, czy jest to samotna wycieczka, wyjazd na rodzinne wakacje, romantyczny wypad, babski weekend, wakacje dla relaksu, wakacje pełne zajęć, wizyta w górach lub nadmorski kurort, jest tam pakiet wakacyjny do Twoich potrzeb.

Możesz zarezerwować pakiety obejmujące pełen zakres opcji w zależności od budżetu i celów wakacyjnych. Pakiety wakacyjne mogą odciążyć planowanie. Tylko pamiętaj, aby obliczyć, ile oszczędzasz i zobaczyć, czy naprawdę warto!

Twoje następne wakacje z listy rzeczy do zrobienia czekają. Udanych podróży!

Table of Contents