Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Kompletny samouczek dotyczący naprawiania błędów Google dla webmasterów

Możliwość przeglądania i naprawiania błędów Google Webmaster to jedna z najbardziej przydatnych funkcji nowej konsoli Google. Po zainstalowaniu Google Search Console i zarejestrowaniu witryny w Google Console możesz przeglądać i naprawiać istniejące błędy, korzystając z sekcji zasięgu. W tym artykule przedstawimy Ci rodzaje błędów Google dla webmasterów i sposoby pracy z Google Search Console, aby naprawić te błędy. Jeśli więc szukasz pełnego szkolenia z Google Search Console, zapoznaj się ze szczegółowymi artykułami z bazy wiedzy Fa Host.

Tematy, które zostaną omówione w tym artykule:

Inhaltsverzeichnis

 • Naprawianie błędów webmasterów Google w sekcji zasięgu
 • Sekcja błędów konsoli wyszukiwania Google
 • Sekcja ostrzeżeń w konsoli wyszukiwania Google
 • Prawidłowa sekcja konsoli Google
 • Wykluczona sekcja konsoli wyszukiwania Google

Rodzaje błędów Narzędzi Google dla webmasterówNaprawianie błędów Google dla webmasterów w sekcji zasięgu

Jedną z najważniejszych zalet, jakie Google Search Console ma dla właścicieli witryn, jest to, że pomagają im dostarczając cennych informacji z zakresu SEO i naprawiania błędów Google Webmastera. W rzeczywistości konsola wyszukiwania Google informuje Cię, które strony Twojej witryny działają dobrze, a które wymagają poprawy. Jednak Narzędzia dla webmasterów nie ograniczają się do dostarczania informacji o pozytywnych i negatywnych stronach witryny, ale także uczą, jak naprawić istniejące problemy i błędy.

W nowej konsoli wyszukiwania Google możliwe jest:

 • Spójrz na te informacje w głębszy i bardziej widoczny sposób.
 • Możesz zobaczyć tę sekcję pod nazwą raportu zasięgu w liczniku konsoli wyszukiwania Google.
 • W tej sekcji możesz zobaczyć listę wszystkich stron, które zostały przeszukane i zaindeksowane przez Google.
 • Oprócz tego pokazane są również szczegóły dotyczące każdego z nich oraz błędy, które wystąpiły podczas indeksowania.

W artykule 7 powody, dla których witryna nie jest indeksowana w Google , sprawdziliśmy, co uniemożliwia indeksowanie treści, teraz sprawdzimy, pod jakim tytułem każdy z tych elementów wyświetla się w konsoli wyszukiwania Google i jak możemy to naprawić. napraw to

W sekcji zasięgu wyszukiwania konsoli napotkasz 4 różne sytuacje. Tak naprawdę informacje dotyczące każdego z tych przypadków zostały umieszczone dokładnie i szczegółowo, co może posłużyć do naprawienia błędów Google Webmastera. Poniżej przedstawimy każde z tych zaklęć i rodzaje błędów w nich występujących.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zasięgu Narzędzi dla webmasterów, możesz przeczytać artykuł szkoleniowy w sekcji zasięgu nowej konsoli wyszukiwania Google.

Cóż, teraz, aby sprawdzić status swojej witryny, wykonaj poniższe kroki, aby zobaczyć, ile stron jest zaindeksowanych, a ile nie, oraz pojawiają się błędy i powiadomienia. 🙂

 • Rozpocząć, Samouczek logowania do Narzędzi Google dla webmasterów wejdź do środowiska konsoli
 • Do sekcja zasięgu nowej konsoli wyszukiwania Google Wspominać

Następnie postępuj w oparciu o poniższe wyjaśnienia i przeanalizuj swoje raporty. W tej części dostępne są 4 ogólne tryby, którymi są:

 1. Błąd : Strony tej sekcji nie są zindeksowane i proces indeksowania napotkał błąd.
 2. Ostrzeżenie: Wybrana strona została zindeksowana, ale wystąpił błąd, który należy naprawić.
 3. Ważny : Żądana strona zostanie zaindeksowana.
 4. Wykluczone: Strony umieszczone w tej sekcji nie są indeksowane według uznania właściciela domeny.

Kompletny samouczek dotyczący naprawiania błędów Google dla webmasterów

1. Sekcja błędów w konsoli wyszukiwania Google

Jak wspomniano wcześniej, w części dotyczącej zasięgu spotykamy 4 ogólne tryby, z których jeden nazywa się eeror.

Kompletny samouczek dotyczący naprawiania błędów Google dla webmasterów

W tej sekcji konsoli wyszukiwania Google możesz zobaczyć liczbę linków, które napotkały problemy podczas indeksowania. Adresy URL umieszczone w tej sekcji zawierają poważne błędy, dlatego należy podjąć działania, aby naprawić błędy Google Webmastera w tej sekcji. Poniżej przedstawimy rodzaje błędów umieszczonych w tej sekcji.

Sekcja błędu wyszukiwania w konsoli Google

Jak widać na powyższym obrazku, ta sekcja zawiera kilka następujących kolumn:

  • W kolumna stanu widzimy, że są to błędy w sekcji pokrycia.
  • kolumna walidacyjna .
   Weryfikacja w konsoli wyszukiwania Google
  • W kolumnę Trend trend tego błędu
  • Kolumna Strony to całkowita liczba stron, na których występuje ten błąd.
  • W kolumna typu sekcji błędu wyświetlany jest typ błędu, który obejmuje następujące elementy, a my szczegółowo omówimy wszystkie błędy.
   1. błąd serwera
   2. błąd przekierowania
   3. przesłany adres URL zablokowany przez plik robots.txt
   4. Przesłany adres URL oznaczony jako noindex
   5. Przesłany adres URL wygląda na miękki błąd 404
   6. Przesłany adres URL zwraca nieautoryzowane żądanie 401
   7. Nie znaleziono przesłanego adresu URL 404
   8. W przesłanym adresie URL wystąpił problem z indeksowaniem

1. błąd serwera

Ten błąd, znany również jako błąd 500, oznacza, że ​​serwer, na którym znajduje się Twoja domena, wyświetla błąd 500 po otrzymaniu żądania o żądaną stronę. W takiej sytuacji występuje problem na Twoim serwerze, który uniemożliwia Google dostęp do żądanej strony.

Aby naprawić błędy Google Webmastera, lepiej najpierw sprawdzić żądany link i sprawdzić, czy strona się ładuje, czy nie. Jeśli strona ładuje się bez żadnych problemów, problem prawdopodobnie został rozwiązany. Jeśli jednak problem nadal występuje, sprawdź go u swojego dostawcy usług hostingowych.

2. błąd przekierowania

Błąd przekierowania może wystąpić z wielu powodów. Niektórzy z nich są:

 • Łańcuch przekierowań jest za długi.
 • Istnienie pętli przekierowań
 • Przekierowany adres URL przekracza maksymalną dozwoloną długość.
 • W łańcuchu przekierowań znajduje się zły lub pusty adres URL.

Naprawianie błędu przekierowania w konsoli pobierania jako Google Google Search Console odbywa się poprzez utworzenie pierścieni przekierowań. Boty Google muszą codziennie indeksować wiele stron. Z tego powodu, jeśli napotkanych zostanie wiele przekierowań, wystąpią problemy z przeszukiwaniem i indeksowaniem zawartości tych stron.

W celu uzyskania dalszych informacji sugerujemy zapoznanie się z tematami z nimi związanymi przeadresować .

3. przesłany adres URL zablokowany przez plik robots.txt

żądaną stronę do indeksowania zarejestrowałeś w pliku robots.txt zablokowanym. Plik robots.txt to plik tekstowy określający dostęp robotów do stron witryny internetowej. Jeśli dostęp do określonej strony w tym pliku jest zablokowany, napotkasz powyższy błąd.

Aby naprawić ten błąd, musisz wejść do pliku robots.txt i usunąć kody uniemożliwiające indeksowanie witryny lub jej stron.

Aby dowiedzieć się więcej na temat pliku robots.txt, możesz przeczytać artykuł na temat tworzenia pliku robots.txt dla WordPressa i jego optymalizacji.

4. Przesłany adres URL oznaczony jako noindex

Napotkasz ten błąd podczas próby zaindeksowania określonej strony, ale proces ten jest blokowany przez instrukcję noindex. Ta dyrektywa jest zwykle umieszczana za pomocą metatagu lub nagłówka HTTP strony.

Aby sprawdzić stan indeksowania strony, możesz skorzystać z narzędzia do sprawdzania adresów URL w konsoli wyszukiwania Google. Wpisz odpowiedni adres w polu i sprawdź jego status.

Nauczanie narzędzia do sprawdzania adresów URL w Google Search Console

Aby naprawić błędy Google Webmastera, jeśli chcesz, aby podany adres URL był zaindeksowany, musisz usunąć określoną instrukcję noindex. Ponieważ ta instrukcja przypomina powiedzenie Google, że chcę, aby strona została zaindeksowana, ale nie chcę, aby roboty Google ją indeksowały. Aby usunąć metatag lub nagłówek HTTP, możesz przejść przez CMS swojej witryny lub przejść bezpośrednio do sekcji kodowania witryny i usunąć tag noindex.

Napraw wszelkiego rodzaju błędy Google dla webmasterów5. Przesłany adres URL wygląda na miękki błąd 404

Podczas indeksowania adresu URL strony, na której występuje miękki błąd 404, w sekcji błędów konsoli wyszukiwania Google pojawi się komunikat Przesłany adres URL, który wydaje się być miękkim błędem 404. soft 404 to jeden ze skomplikowanych błędów Google, który może być nieco trudny do dokładnego określenia. Aby naprawić ten błąd, w zależności od typu strony, możesz wykonać następujące czynności:

 • Jeśli żądana strona już nie istnieje, musisz określić, czy chcesz, aby strona wyświetlała kod 404 czy 410.

Ale…

 • Jeśli żądana strona istnieje i została właśnie przeniesiona, powinieneś użyć przekierowania 301.

6. Przesłany adres URL zwraca nieautoryzowane żądanie 401

Warto wiedzieć, że niektóre strony nie mogą się indeksować ze względu na konieczność rejestracji lub wprowadzenia hasła, więc w takich przypadkach napotkasz ten błąd. Na przykład korzystanie ze stron Twojej witryny może wymagać rejestracji użytkownika w Twojej witrynie.

Aby wyeliminować ten błąd w procesie naprawiania błędów Google Webmastera, należy usunąć konieczność rejestracji lub podawania hasła w celu wejścia na strony. Możesz także zapewnić dostęp do żądanych stron, weryfikując tożsamość robotów Google.

7. Nie znaleziono przesłanego adresu URL 404

Za każdym razem, gdy usuwasz stronę ze swojej witryny, ale nie aktualizujesz mapy witryny, pojawia się ten błąd. Roboty indeksujące nie mogą znaleźć adresu URL strony, aby ją zaindeksować. Aby naprawić ten błąd, musisz regularnie aktualizować mapę witryny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mapy serwisu, możesz przeczytać artykuł Co to jest mapa serwisu.

8. Przesłany adres URL ma problem z indeksowaniem

Za każdym razem, gdy rejestrujesz link, ale nie można go zaindeksować z innego powodu niż wymienione, pojawia się ten błąd. Aby naprawić ten błąd, powinieneś wyszukać żądany link w kontroli adresów URL, aby zobaczyć, jaka jest analiza Google dotycząca istniejącego błędu i jakie rozwiązanie oferuje, aby go naprawić. Następnie postępuj zgodnie z tym.

2. Sekcja ostrzeżeń w konsoli wyszukiwania Google

Próbując naprawić błędy Google dla webmasterów, powinieneś wiedzieć, że strony należące do tej kategorii wymagają Twojej uwagi.

Kompletny samouczek dotyczący naprawiania błędów Google dla webmasterów

Różnica między błędami a ostrzeżeniami polega na ich wadze i znaczeniu. Strony należące do kategorii ostrzeżeń mogły zostać zaindeksowane lub mogły wystąpić problemy podczas indeksowania. Z tego powodu lepiej sprawdzić błędy pokazane w tej sekcji.

Sekcja ostrzeżeń w konsoli wyszukiwania Google

W tej sekcji można zobaczyć rodzaj ostrzeżenia pod tytułem Indeksowane, choć zablokowane przez plik robots.txt.

Zindeksowane, choć zablokowane przez plik robots.txt

Zwykle w tym przypadku strony są indeksowane pomimo ich zablokowania w pliku robots.txt. Ponieważ w przypadku podania linku do takiej strony Google nie może uwzględnić polecenia blokującego w pliku robots.txt. Z tego powodu ten błąd jest umieszczony w kategorii ostrzeżeń w konsoli wyszukiwania Google.

Tak naprawdę Google nie może zagwarantować, że sam zdecydowałeś się zablokować tę stronę lub że stało się to przez pomyłkę. Zatem umieszczając żądany adres URL w tej sekcji, próbuje zwrócić na niego Twoją uwagę.

Jeśli zdecydujesz się zablokować stronę, nie możesz polegać wyłącznie na pliku robots.txt. W takim przypadku należy ograniczyć dostęp do istniejącej strony za pomocą tagu noindex lub kodu autoryzacyjnego. Jeśli nie zdecydujesz się na zablokowanie tej strony, wystarczy, że zaktualizujesz plik robots.txt.

3. Prawidłowa część konsoli Google

Google Search Console wyznaczyła także sekcję dotyczącą indeksowanych adresów URL. Ta sekcja jest nazywana „Ważna”.

Kompletny samouczek dotyczący naprawiania błędów Google dla webmasterów

Zwykle uważa się, że linki umieszczone w tej sekcji nie mają problemu z indeksacją. Google będzie jednak miał dla Ciebie sugestie dotyczące ulepszenia tych linków, co należy również wziąć pod uwagę, aby naprawić błędy Google dla webmasterów. Poniżej wyjaśnimy niektóre z nich.

Prawidłowa część indeksowania konsoli wyszukiwania Google

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie redmiPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmo