Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Komunikacja wewnętrzna: co motywuje pokolenie Z w miejscu pracy

Komunikacja wewnętrzna: co motywuje pokolenie Z w miejscu pracy

Profil zawodowy różni się znacznie w zależności od pokolenia, a każde pokolenie stanowi wyjątkowe wyzwanie. Ale nigdy nie było takiego pokolenia jak Pokolenie Z. Trzeba wiedzieć, co motywuje Pokolenie Z w miejscu pracy, aby czuli się szczęśliwi i pozostali w Twojej firmie.

Być może myślisz, że nie jest to łatwe zadanie, ponieważ zachowanie zależy od kraju, o którym mowa. Mimo że na świecie są 193 kraje (wg ONU), to pokolenie ma ze sobą wiele wspólnego, niezależnie od położenia geograficznego.

Swoją drogą, jeśli potrzebujesz pomocy, zawsze możesz na nią liczyć agencja międzynarodowa. Możesz przeczytać także ten tekst. Tutaj uzyskasz więcej wiedzy na temat ogólnej charakterystyki tego pokolenia w miejscu pracy.

Ale najpierw, podczas naszego pierwszego przystanku, dowiesz się nieco więcej o tym, czym jest komunikacja wewnętrzna i jej znaczenie.

Co to jest komunikacja wewnętrzna?

Komunikacja wewnętrzna to zespół działań promujących efektywną komunikację pomiędzy członkami organizacji. Opiera się na teoriach i praktykach w zawodach pokrewnych, takich jak między innymi dziennikarstwo, public relations, marketing i zasoby ludzkie.

Jest odpowiedzialny za:

  • Informowanie wszystkich na bieżąco.
  • Łączenie pracowników.
  • Trzymaj rękę na pulsie swoich pracowników.
  • Inspirowanie pracowników i budowanie pozytywnego morale.
  • Pomiar wpływu komunikacji wewnętrznej.

Skoro mamy już dobre pojęcie o tym, czym jest komunikacja wewnętrzna, przejdźmy do kolejnego wyzwania: jak zainspirować pracowników pokolenia Z i utrzymać ich zainteresowanie pracą w tym sektorze.

Kim jest pokolenie Z?

Zanim zaczniesz mówić o tym, co motywuje pokolenie Z w miejscu pracy, powinieneś dowiedzieć się, kim oni są. Urodzili się w latach 1997-2012. I różnią się od poprzednich pokoleń.

Podczas gdy poprzednie pokolenia pracowały, aby mieć dobra materialne, takie jak własny dom, w przypadku pokolenia Z tak się nie dzieje. Zaledwie 41% przedstawicieli pokolenia Z spodziewa się, że pewnego dnia będzie posiadać dom (McKinsey’a).

To pokolenie dorastało w środowisku Internetu, z którego jest znane.

  • Wiedza technologiczna.
  • Zdolność adaptacji.
  • Ciągła chęć nauki i rozwoju.

Ponieważ każdy człowiek ma inne cechy, nie można generalizować. Są jednak pewne wspólne cechy osób w tym wieku. Zazwyczaj motywuje ich cel i chęć wywarcia pozytywnego wpływu na otoczenie.

I nie inaczej jest w miejscu pracy, jak zobaczysz dalej.

Co motywuje pokolenie Z w miejscu pracy?

Wiele osób z pokolenia Z kończy szkołę i wchodzi na rynek pracy. Jednak tradycyjnym firmom bardzo trudno jest zatrzymać tych ludzi w firmie, ponieważ nie biorą pod uwagę specyfiki tego pokolenia.

Zamiast próbować narzucać tym ludziom stare podejście, istnieją inne firmy, które dostosowują się do prawdziwych potrzeb tych profesjonalistów.

I można się od nich uczyć. Nadszedł czas, aby zobaczyć, co motywuje pokolenie Z w miejscu pracy

Przekazuj informacje zwrotne i częste potwierdzenia

To pokolenie jest przyzwyczajone do otrzymywania natychmiastowych informacji zwrotnych w mediach społecznościowych na temat wszystkiego, co robią. Niezależnie od tego, czy chodzi o wyświetlenia, polubienia czy komentarze. Pokolenie Z od razu dorastało, wiedząc, czy to, co robią, sprawdza się i co ludzie o tym myślą.

Oczekuje się więc, że chcą tego samego w miejscu pracy. Aby poczuć motywację, potrzebują natychmiastowej informacji zwrotnej i uznania.

I przywódcy muszą się do tego dostosować. Można to osiągnąć poprzez regularne spotkania z członkami zespołu. Organizowanie cotygodniowych, dwutygodniowych lub miesięcznych spotkań w celu omówienia postępów członków zespołu oraz bycie otwartym na zrozumienie wyzwań stojących przed zespołem i sugerowanie sposobów pomocy.

Jest to również moment na przekazanie informacji zwrotnej, której potrzebuje:

  • Być specyficznym.
  • Bądź aktywny.
  • Zawiera podziękowania za osiągnięcia i pracę.

Ale nie myśl ani przez chwilę, że ta opinia może być tylko frazesem. To musi być autentyczne. Tego pokolenia nie da się łatwo zwieść pustymi pochwałami.

Możliwości rozwoju zawodowego i rozwoju

Pokolenie Z chce wiedzieć, jak daleko może się rozwinąć w firmie oraz kontynuować naukę i rozwój. Według NSHSS około 67% pokolenia Z chce pracować tam, gdzie może zdobyć umiejętności pomocne w rozwoju kariery.

Znajdź więc sposób, aby odwdzięczyć się swoim pracownikom. Chcą się uczyć i doskonalić. Upewnij się, że tak.

Zapewnij także jasny plan kariery, aby wiedzieli, jak osiągnąć pożądany poziom w Twojej firmie, w przeciwnym razie stracisz ich na rzecz innych.

Elastyczność

Chcą być panami swoich czasów. Chcą pracować gdzie się da. To zajęcie polegające na wstawaniu o 5 rano, jeżdżeniu metrem i codziennym chodzeniu do pracy nie jest dokładnie profilem tego pokolenia.

Według Skynova czterech na pięciu przedstawicieli pokolenia Z skłania się ku pracy w domu.

I nie myśl, że chcą trzymać się ścisłych harmonogramów pracy. Ich celem jest dostarczanie i zapewnianie wyników. Jeśli oferta pracy nie ma zaznaczonej elastyczności, 77% prawdopodobnie nawet go nie otworzy.

Miej czas (i pieniądze), aby żyć wygodnie

Oto zwycięzca transakcji. Członkowie Pokolenie Z wyraża wyraźną potrzebę wyższych dochodów w porównaniu z innymi pokoleniami, aby osiągnąć poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Według danych z GOBankingRatesśrednie roczne wynagrodzenie osób z pokolenia Z wynosi 33 800 dolarów.

Mimo to znaczący 65% gen Zers przyznać się mieszkający na A wypłata-Do-wypłata podstawapodkreślając wyzwania i obawy finansowe w tej grupie demograficznej.

Co więcej, aż 58% osób z pokolenia Z twierdzi, że ma co najmniej dwie niezaspokojone potrzeby społeczne. Potrzeby te obejmują różne krytyczne aspekty, takie jak dochód, zatrudnienie, edukacja, żywność, mieszkanie, transport, wsparcie społeczne i bezpieczeństwo, jak określono w McKinsey’a.

Dane te dają kompleksowy obraz krajobrazu finansowego i społecznego, w którym porusza się pokolenie Z, podkreślając złożoność jego obecnej sytuacji.

Ale nie myślą tylko o pieniądzach. Nie chcą też pracować cały dzień. Chcą mieć czas na życie i cieszenie się swoimi pieniędzmi.

Upewnij się, że liderzy Twojej firmy zachowują równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, co jest niezbędne.

Docenia się integrację i różnorodność

Jest to wartość niepodlegająca negocjacjom tego pokolenia – i należy ją chwalić za tę ewolucję. Cenią sobie pracę w firmach prawdziwie włączających.

A Badanie potworów pokazuje, że 83% kandydatów z pokolenia Z uważa zaangażowanie firmy na rzecz różnorodności, równości i włączenia społecznego (DEI) za ważne przy wyborze pracodawcy.

W głębi duszy wszyscy pracownicy chcą tego samego

Wreszcie, musisz zastosować to wszystko do wszystkich swoich pracowników – niezależnie od pokolenia. Wszyscy Twoi pracownicy będą utożsamiani z tym, co motywuje Pokolenie Z w miejscu pracy. Twoja firma będzie bardziej produktywna, a Twoi pracownicy będą szczęśliwsi.