Komunikator wreszcie domyślnie wdroży kompleksowe szyfrowanie we wszystkich rozmowach na Facebooku. Zgodnie z zapowiedzią Meta z czwartku (7). Funkcja bezpieczeństwa będzie dostępna w osobistych wiadomościach i połączeniach na platformie.
Szyfrowanie typu end-to-end jest obecne w Messengerze od 2016 roku, ale opcjonalnie. Jest to funkcja dostępna w głównych komunikatorach, w tym WhatsApp i Telegram.
Teraz, gdy jest domyślnie włączona, Wszystkie bezpośrednie rozmowy na Messengerze będą bezpieczniejsze przed przechwyceniem. Technologia chroni treść wysyłaną z urządzenia nadawcy do odbiorcy, uniemożliwiając innym osobom, a nawet Meta, zobaczenie, co zostało wysłane lub powiedziane.
Edycja wiadomości w Messengerze
Kolejną oczekiwaną funkcją, która właśnie pojawiła się w Messengerze, jest możliwość edycji wiadomości. Podobnie jak w przypadku WhatsApp, użytkownicy mogą teraz zmieniać treść wiadomości w ciągu maksymalnie 15 minut.
Zmodyfikowanej wiadomości będzie towarzyszyć plakietka „Edytowana” na ekranie czatu. Dzięki temu odbiorca będzie wiedział, kiedy treść zostanie zmodyfikowana przez kontakt.
24-godzinne wiadomości tymczasowe
Po włączeniu tymczasowe wiadomości w Messengerze będą widoczne przez 24 godziny od wysłania. Dodatkowo Meta „udoskonala interfejs”, aby lepiej wskazywał, kiedy włączony jest tryb tymczasowy.
Przeczytaj kontrolę potwierdzenia
Messenger wreszcie pozwala użytkownikowi zdecydować, czy chce potwierdzać przeczytanie wiadomości. Po wyłączeniu kontakty nie będą wiedzieć, czy rozmowa została otwarta.
Ulepszenia w wysyłaniu multimediów
Messenger ułatwił dostęp do zdjęć i filmów w komunikatorze. Platforma wyświetla teraz wyraźniej zestawy zdjęć, poprawiła jakość przesyłanych plików i dodała dynamiczne układy.
Przyspieszone wiadomości głosowe
Wreszcie ostatnią zapowiedzią dla Messengera jest możliwość odtwarzania wiadomości głosowych z szybkością 1,5x lub 2x. Co więcej, aplikacja umożliwia teraz przeglądanie zawartości telefonu komórkowego podczas słuchania wiadomości.
Stopniowa dystrybucja
W ogłoszeniu Meta nie podała szczegółów na temat tego, kiedy nowe funkcje pojawią się w Messengerze. Jest jednak prawdopodobne, że będą one wydawane stopniowo w drodze aktualizacji.