Konfigurowanie kodów plus w Mapach Google

Konfigurowanie kodów plus w Mapach Google 1

Kody plus to kody generowane przezOtwórz kod lokalizacjisystem, który jest systemem kodu wieku, który służy do lokalizacji dowolnego obszaru w dowolnym miejscu na ziemi. System otwartego kodu lokalizacji został opracowany przez Google w 2014 roku. Został on opracowany, aby zapewnić użytkownikom łatwiejszy sposób lokalizacji podobny do zwykłych adresów, ale mający zastosowanie wszędzie na ziemi; zamiast numerycznych współrzędnych lokalizacji. Kody Plus są bezpłatne i mają otwarty kod źródłowy, co oznacza, że ​​nie ma żadnych opłat licencyjnych, a zatem każdy może z nich korzystać.

Kody Plus wyglądają podobnie do zwykłych adresów i mogą być generowane dla miejsc, w których nie ma ulic ani punktów orientacyjnych. System otwartych kodów lokalizacji generuje kody dodatnie na podstawie długości i szerokości geograficznej lokalizacji, co czyni je wyjątkowymi, ponieważ wszystkie punkty na powierzchni ziemi można opisać za pomocą długości i szerokości geograficznej. Drugim powodem wygenerowania kodów plus było podanie adresów miejsc, w których nie ma formalnych ulic. Niektóre kraje zaczęły nawet akceptować kody plus do oficjalnego wykorzystania w rozliczeniach i dostawach zamiast kodów pocztowych.

Kody plus to kombinacja liter i cyfr, których długość jest podobna do numeru telefonu. Przykładem jest 852VCHC8 + T9. Aby ułatwić korzystanie, kod można skrócić do sześciu lub czterech cyfr, w połączeniu z nazwą miasta, np.HH8W + 59 Ijede, gdzie Ijede jest miastem lokalizacji. Lokalizacje, które są blisko siebie, będą miały podobne kody plus.

Od 2015 r. Mapy Google obsługują kody Plus. Możesz bezpośrednio wyszukać lokalizację na karcie wyszukiwania za pomocą kodu plus.

Na powyższym tle omówimy, jak znaleźć kody plus na telefonach z Androidem, na komputerach, iPhone’ach i iPadach.

Plus kody na telefonach z Androidem

Jeśli używasz telefonu z Androidem, powinien on być dostarczany z Mapami Google. Jeśli Twój telefon z Androidem nie ma zainstalowanych Map Google, przejdź do swojego Google Play Store na twoim urządzeniu. W polu wyszukiwania u góry Sklepu Play wpisz Mapy Google i kliknij szukaj. Wyniki wyszukiwania pokażą Google Maps firmy Google LLC. Kliknij go, aby pobrać i zainstalować. Będziesz potrzebować Map Google, aby wygenerować kody plus na swoim urządzeniu z Androidem. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz pobrać Map Google na swoje urządzenie, postępuj zgodnie z instrukcjami, jak uzyskać kody plus na komputerach. Procedura korzysta z internetowej wersji Map Google.

Krok pierwszy

Otwórz Mapy Google na urządzeniu z Androidem. Przejdź do lokalizacji w Mapach, dla której chcesz wygenerować kod plus. Naciśnij i przytrzymaj lokalizację. Na miejscu zobaczysz czerwoną pinezkę. Jeśli trudno jest zlokalizować to miejsce na mapie, ponieważ nie ma nazw ulic i punktów orientacyjnych, które mogłyby pomóc w nawigacji na mapach, możesz, jeśli to możliwe, przejść do lokalizacji, dla której chcesz wygenerować kod plus, i otworzyć swoje mapy . Upewnij się, że lokalizacja telefonu jest włączona. Naciśnij i przytrzymaj niebieską kropkę, która pokazuje Twoją bieżącą lokalizację. Powinieneś zobaczyć czerwoną pinezkę na miejscu. Możesz powiększyć, aby dotknąć dokładniej.

Krok drugi

Następnym krokiem jest stuknięcie w czerwoną pinezkę w lokalizacji, dla której chcesz uzyskać kod plus. Google przetworzy teraz lokalizację i wygeneruje dla niej kod plus.

Konfigurowanie kodów plus w Mapach Google 2

Krok trzeci

Przewiń w dół na dole strony Map Google, aby zobaczyć kod plus kombinację cyfr i liter z miastem. Możesz dotknąć kodu plus, aby skopiować go do schowka. Możesz także dotknąć znaku zapytania po prawej stronie kodu plus, aby dowiedzieć się więcej o kodach plus w Google.

Konfigurowanie kodów plus w Mapach Google 3
Konfigurowanie kodów plus w Mapach Google 4

Plus Kody na komputerze

Krok pierwszy

Aby znaleźć kod plus dla miejsca korzystającego z komputera, otwórz przeglądarkę i przejdź dowww.maps.google.com. Ponieważ komputer nie ma dedykowanej aplikacji Google Maps, musisz korzystać z internetowej wersji Map.

Krok drugi

Przejdź do lokalizacji, dla której chcesz uzyskać kod plus. Kliknij lokalizację. Mapy dodają pinezkę do lokalizacji.

Krok trzeci

Na dole strony zobaczysz infobox. Kliknij współrzędne w polu.

Konfigurowanie kodów plus w Mapach Google 5
Konfigurowanie kodów plus w Mapach Google 6

Krok czwarty

Po lewej stronie strony Mapy zobaczysz wyskakujące okienko zawierające szczegółowe informacje na temat lokalizacji, w której umieściłeś pinezkę. Przewiń w dół, aż zobaczysz kod plus.

Plus Kody na iPhonie i iPadzie

Krok pierwszy

Na iPhonie lub iPadzie przejdź do aplikacji Mapy Google na iPhonie. Naciśnij i przytrzymaj lokalizację, w której chcesz kod. Google rzuci pinezkę na lokalizację.

Krok drugi

Stuknij adres lub opis na dole strony, a następnie przewiń w dół, aby znaleźć kod plus. Jest to kombinacja liter i cyfr ze znakiem plus.

Kroki uzyskania kodów plus na iPhonie są podobne do tych na urządzeniu z Androidem, więc jeśli się zdezorientujesz, możesz przeczytać o sekcji na Androida.

Note a także, że możesz zobaczyć kod plus bez dołączonego miasta, a zamiast tego kod obszaru dodany na początku kodu plus, taki jak 8439VCW3V + PG.