Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Koniec z gotowaniem na gazie? CPSC rozważy zakaz używania kuchenek gazowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Koniec z gotowaniem na gazie? CPSC rozważy zakaz używania kuchenek gazowych

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich rozważa wprowadzenie zakazu używania kuchenek gazowych ze względu na obawy dotyczące zanieczyszczeń, które mogą emitować. raport z Fox Business.

Ten możliwy zakaz kuchenek gazowych może mieć poważne konsekwencje dla komercyjnych kuchni i restauracji, chociaż żaden raport nie wskazuje, czy ewentualny zakaz CPSC obejmowałby firmy.Koniec z gotowaniem na gazie? CPSC rozważy zakaz używania kuchenek gazowych

Nowe badanie, na którym opiera się CPSC, rozważając ten zakaz, mówi, że kuchenki gazowe emitują zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach, takie jak tlenek węgla, dwutlenek azotu i inne substancje. Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), jak i amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) uznały takie zanieczyszczenia za niebezpieczne ze względu na ich potencjalne powodowanie problemów sercowo-naczyniowych, raka i innych schorzeń.

Przejście na elektryczne zalecane przez raporty konsumenckie

Fox Business twierdzi, że około 35% domów w USA nadal korzysta z kuchenek gazowych, a raporty konsumenckie już zdecydowanie zalecają ludziom przejście na kuchenki elektryczne po tym, jak testy na kuchenkach gazowych ujawniły podwyższony poziom zanieczyszczeń.

Urządzenia gazowe są również podstawową metodą gotowania w przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego, takich jak restauracje, chociaż obecnie nic nie wskazuje na to, w jaki sposób i czy ten zakaz wpłynie na takie przedsiębiorstwa.

Zanieczyszczenia gazowe stanowią „ukryte zagrożenie”, mówi komisarz

Komisarz agencji US Consumer Product Safety Commission (CPSC), Richard Trumka Junior, rozmawiał z Bloombergiem o problemach z zanieczyszczeniami gazowymi, mówiąc: „To jest ukryte zagrożenie. Każda opcja jest na stole. Produkty, których nie można zabezpieczyć, mogą zostać zakazane”.

Komisarz Trumka dodała: „Istnieje błędne przekonanie, że jeśli chce się gotować na wykwintny sposób, to musi się to odbywać na gazie. To starannie wypielęgnowany mit”.

Rekommenderad:  Meizu 16 i Meizu 16 Pro przybywają pod koniec lipca, ceny podglądu

Niektórzy prawodawcy federalni, raport Fox Business, w tym senator Cory Booker i przedstawiciel Don Beyer, wysłali w grudniu list do CPSC, w którym poprosili o rozważenie etykiet ostrzegawczych, okapów nadkuchennych i standardów wydajności. Decydenci na szczeblu stanowym i lokalnym również zachęcają ludzi do wymiany urządzeń gazowych i kuchenek elektrycznych w celu ograniczenia zużycia paliw kopalnych.

Nieporozumienie dotyczące zakazu kuchenki gazowej

Nie wszyscy entuzjastycznie popierają taki zakaz kuchenek gazowych, a Jill Notini ze Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Gospodarstwa Domowego powiedziała CBS News: kraj.

„Zakaz nie rozwiązałby ogólnego problemu jakości powietrza w pomieszczeniach podczas gotowania, ponieważ wszystkie formy gotowania, niezależnie od źródła ciepła, generują zanieczyszczenia powietrza, zwłaszcza w wysokich temperaturach. Skoncentrowanie się na zwiększeniu wykorzystania wentylacji to skuteczne rozwiązanie poprawiające jakość powietrza w pomieszczeniach podczas gotowania”.

Rabaty za przejście na kuchenki elektryczne

Pomocą dla tych, którzy chcą przestawić się z kuchenek gazowych na elektryczne, może być uchwalona w sierpniu ubiegłego roku ustawa o obniżeniu inflacji. Ustawa oferuje rabaty do 840 USD na zakup nowych kuchenek elektrycznych. Rabaty zostały uwzględnione jako część około $4.5 miliardów funduszy przeznaczonych na pomoc gospodarstwom domowym o niskich i średnich dochodach w elektryfikacji ich domów.

Jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek ostateczny zakaz miał miejsce w najbliższym czasie, a sam wniosek w tej sprawie jest mało prawdopodobny nawet w tym roku, ponieważ zdaniem komisarza Trumki byłoby to uważane za „szybkie”. CPSC ma wiele do rozważenia, w tym zakaz importu do ustalania norm emisji.

Debata zostanie również otwarta dla publiczności przed podjęciem ostatecznej decyzji.


Table of Contents