Konto Disney Plus zhakowane i zmieniony adres e-mail – co robić?

Kiedy pojawił się Disney Plus, był to ekscytujący moment dla wielu ludzi. Całe archiwum filmów Disneya dzieliło zaledwie kilka kliknięć. Premiera nowego programu Star Wars. Ponadto platforma oferowała wszystkie Marvel filmy w jednym miejscu.

Ale początek był nieco wyboisty dla Disney Plus. Wystąpiły problemy z napisami i ekranem pokazującym stronę błędu i całkowicie odmawiający działania. A jeśli to nie wystarczyło, pojawiły się doniesienia o zhakowaniu tysięcy kont Disney Plus. Dlaczego tak się dzieje i co możesz zrobić, aby się nie powtórzyć?

Czy Disney Plus został zhakowany?

Wygląda na to, że Disney Plus nie został zhakowany. Ale klienci Disney Plus narzekali online Twitter i gdzie indziej, o naruszeniach, których doświadczają.

Jak się wydaje, hakerzy znaleźli sposób na dostęp do tysięcy kont użytkowników Disney Plus i sprzedają je w ciemnej sieci. Konta użytkowników były dostępne do sprzedaży dzień lub dwa po uruchomieniu usługi przesyłania strumieniowego.

Cała ta próba była niewątpliwie bardzo rozczarowująca dla każdego, kto tego doświadczył. Oczekiwałeś na uruchomienie, ale w końcu zhakowano Twoje konto, a e-mail stał się bezużyteczny.

Łatwo jest wyładować wściekłość na Disneyu i przekląć hakerów, którzy to zrobili. Być może istnieją jednak sposoby na poprawę bezpieczeństwa danych w Internecie.

zhakowany i zmieniony adres e-mail

Utwórz silne hasło

Jednym z najczęstszych sposobów hakowania kont jest to, że używasz tego samego hasła w kółko. To nie jest świetny pomysł. Zapamiętywanie wielu haseł może być kłopotliwe, ale dla każdego utworzonego konta należy użyć innego. Prawdopodobnie lepiej byłoby użyć hasła zamiast hasła.

Oznacza to przekształcenie hasła w dłuższą frazę, na przykład cytat z książki lub piosenki. Dodaj także liczby i wielkie litery. Nie zapisuj hasła na telefonie lub komputerze, aby zminimalizować ryzyko ponownego naruszenia bezpieczeństwa konta.

Jeśli próbujesz wymyślić nowe hasło do swojego Disneya Plus, możesz wybrać wiersz z ulubionej piosenki Disneya lub hasło z ulubionego filmu.

zhakowany i zmieniony adres e-mail

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem jest koniecznością

Brak ochrony przed złośliwym oprogramowaniem na twoim komputerze powoduje, że jest on narażony na ataki. Ma cię chronić przed rzeczami, o których nawet nie wiesz, że nadchodzą.

Czym w ogóle jest złośliwe oprogramowanie? Pomyśl o wirusach, trojanach, programach szpiegujących i innych rodzajach przerażających programów. Wszystko to jest ukryte w dziwnych wiadomościach e-mail i podejrzanych witrynach. Zainstaluj wysokiej jakości program antywirusowy, który regularnie skanuje komputer w poszukiwaniu tych problemów.

Nie zapomnij o aktualizacjach

Nikt tego nie lubi, ale wiesz, że musisz. Aktualizacje systemu operacyjnego są denerwujące i zawsze wydaje się, że mogą poczekać nieco dłużej. Ale przynoszą ważne łatki bezpieczeństwa, które pomogą Twojemu komputerowi i Twoim danym pozostać bezpiecznymi. Niezależnie od używanego systemu operacyjnego, pamiętaj o śledzeniu aktualizacji. Zawsze możesz je zautomatyzować i nie martwić się o naruszenia bezpieczeństwa.

Sprawdź swoją sieć bezprzewodową

Jeśli korzystasz z bezprzewodowego internetu w domu lub pracy, prawdopodobnie masz połączenie z siecią chronioną hasłem. W przeciwnym razie możesz ponownie rozważyć. Posiadanie połączenia bezprzewodowego chronionego hasłem uniemożliwia dostęp do niego osobom nieupoważnionym.

Nawet jeśli ma to sprawdzić ich adres e-mail, nie chcesz, aby nieznani ludzie zadzierali z Twoją siecią Wi-Fi. Unikaj także korzystania z otwartych sieci bezprzewodowych w miejscach publicznych, o ile możesz. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli Twoje urządzenie nie jest chronione.

Zbyt chroń swoje inne urządzenia

Ponieważ możesz oglądać Disney Plus na innych urządzeniach, a nie tylko na komputerze lub smart TV, najlepiej jest zapewnić ich ochronę. Skonfiguruj wszystkie pobierane aplikacje i od czasu do czasu sprawdzaj ustawienia, w tym wszystkie ustawienia prywatności.

Zachowaj swój smartphones i tablety zablokowane na wypadek kradzieży. Pamiętaj też o wyłączeniu Bluetooth, gdy go nie używasz. Aktywne połączenie Bluetooth może narazić twoje urządzenie na niebezpieczeństwo.

Może nie być to standard, ale możesz również uzyskać ochronę przed złośliwym oprogramowaniem dla innych urządzeń, takich jak smartphones i tablety.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest pamiętać, jakie aplikacje pobierasz. Wiele aplikacji działa w tle i nie tylko mogą spowolnić Twój telefon, ale mogą również robić bardziej nikczemne rzeczy. Polegaj na aplikacjach z zaufanych źródeł.

Konto Disney Plus zhakowane i zmieniony adres e-mail - co robić? 1

Co Disney może z tym zrobić?

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić jako użytkownik, aby upewnić się, że Twoje konto nie zostanie zhakowane i ogólnie mieć bezpieczniejszy czas w Internecie. Ale w jaki sposób Disney może pomóc?

Na początek mogą zacząć korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jest on używany oprócz haseł i ma na celu upewnienie się, że jesteś tym, za kogo się podajesz, gdy się logujesz. Gmail używa go, a czasem wydaje się, że zbyt wiele obręczy, by przejść. Jednak dobrze jest wiedzieć, że Twoje konto i dane są bezpieczne.

Disney Plus zhakowany

Bądź bezpieczny

Internet może przynieść nam dobre i złe czasy. Tak po prostu jest. Ale dobre rzeczy, takie jak zawartość Disney Plus, nie muszą stać się częścią złych czasów, ponieważ Twój e-mail został zhakowany.

Twój e-mail może zostać utracony, ale nie wszystko jest skazane na zagładę. Srebrna podszewka oznacza, że ​​masz teraz możliwość sprytnego sposobu udostępniania danych. Zmień hasło, zainstaluj oprogramowanie anty-malware i bądź bardziej ostrożny.

Czy twoje urządzenia są chronione? Czy twoje dane są bezpieczne? Co zwykle robisz, aby się nie zhakować? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.