Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Kopiowanie informacji i myśli danej osoby – oczekiwanie na cyfrowego bliźniaka

Jednym z najgorętszych tematów w świecie technologii informatycznych są cyfrowe bliźniaki.

Cyfrowy bliźniak w najprostszej definicji odnosi się do kopii informacji i myśli danej osoby.

Mówiąc ściślej, to, co oglądaliśmy w filmach i miniserialach typu Upload, wkracza do realnego świata.

Co ciekawe, wielcy ludzie, tacy jak Ray Kurzweil, przewidzieli, że w najbliższej dekadzie prawdopodobnie wszyscy będziemy mieli wersję cyfrową, co oczywiście wraz z wprowadzeniem do naszego codziennego życia technologii takich jak wirtualne światy, koncepcja ta nie jest odległa.

Cyfrowy bliźniak w idealnej sytuacji podejmuje te same decyzje, co Twoje fizyczne ja, co – jeśli lubisz filmy fabularne – przypomina „Szósty dzień”. Większość z nas uważa, że ​​jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni; nic nie zastąpi, tylko czekać.

Sytuacja będzie zupełnie inna, jeśli przekażesz AI wystarczającą ilość informacji, aby wyciągnąć wnioski na temat Twojej osobowości, zachowań społecznych i decyzji w obszarach takich jak zakupy.

Żyjemy w erze dużych zbiorów danych; Oznacza to, że w mediach społecznościowych, Internecie i smartfonach znajduje się ogromna ilość informacji o naszych postawach, zainteresowaniach i sposobie myślenia, a wszystkie one gromadzone są z dala od naszych oczu przez inteligentne roboty. Wyobraź sobie, że analizujesz swoje udostępnienia, polubienia i posty na stronach internetowych i portalach społecznościowych. Wyniki tych analiz najprawdopodobniej sprawią, że Twój cyfrowy bliźniak większy od ciebie!

W tym sensie, że może podejmować lepsze decyzje.

Nie jest jasne, jak bardzo organizacje są zainteresowane gromadzeniem danych o nas. Niestety, pozornie nieszkodliwe aplikacje, takie jak te służące do zamawiania kawy, mogą zebrać o Tobie wiele informacji. Wyobraź sobie na przykład, że Twoja historia zakupów e-booków, ubrań i gadżetów jest zbierana ze wszystkich programów zakupowych.
Naturalnie firmy otrzymają szczegółowe informacje na temat Twoich nastrojów, stylu życia i zainteresowań. Godnym uwagi przykładem w tym zakresie był skandal Cambridge Analytica, który pokazał, jak dalece firmy są zainteresowane wpływaniem na życie ludzi.

Jedna z kluczowych koncepcji otaczających cyfrowy bliźniak jest koncepcja lojalności. Wierność to stopień dopasowania kopii lub modelu do modelu danej osoby. Wierność w cyfrowej symulacji i kopiowaniu odnosi się do stopnia, w jakim próbka cyfrowa jest identyczna z rzeczywistą. Cyfrowy bliźniak wymaga wysokiej wierności, aby pomieścić informacje w czasie rzeczywistym.

Plusem jest to, że cyfrowe bliźniaki przynoszą znaczne korzyści branży. Załóżmy, że możemy symulować i modelować interaktywny system człowiek-maszyna. W takim przypadku będziemy mogli alokować zasoby na przewidywanie braków, awarii i różnych zdarzeń, bez narażania człowieka na realne zagrożenia. A cyfrowy bliźniak zawiera wiele danych na temat zainteresowań, uprzedzeń oraz doskonałych i destrukcyjnych zachowań danej osoby. Dzięki temu może przewidzieć zachowanie danej osoby w różnych sytuacjach z silnym akcentem.

Thaccentorirements przypominają, że osiągnięcie prawdziwego cyfrowego bliźniaka jest złożone, ale nie naciągane. Ponadto, jeśli firmy dojdą do ogólnego wniosku o obniżaniu poziomu lojalności, możesz mieć swój cyfrowy bliźniak za kilka lat.

Istnieją jednak szczególne obawy dotyczące kwestii etycznych związanych z tą technologią.

Utworzenie cyfrowego bliźniaka ma wiele implikacji społecznych i etycznych, szczególnie w zakresie integralności danych, dokładności przewidywań modelu, możliwości monitorowania wymaganych do opracowania i aktualizacji cyfrowego bliźniaka oraz własności i dostępu do cyfrowego bliźniaka. Ponadto statystyki i liczby nie zawsze są dokładne. Gromadzone o nas dane opierają się na naszych zachowaniach i przyzwyczajeniach w określonych sytuacjach. Z tego powodu zawsze istnieje możliwość popełnienia błędu w zbieraniu i interpretacji statystyk.

Jedną z kluczowych kwestii etycznych w tym kontekście jest błędna interpretacja. Zwykle patrząc na liczby zdajemy sobie sprawę, że mają one określone cele i są wykorzystywane głównie w narzędziach pomiarowych. Algorytm zakłada zatem, że liczby mają obiektywne znaczenie i są jednoznaczne.

Jednakże narzędzie pomiarowe może dobrze działać w jednym kontekście, ale niekoniecznie we wszystkich. Kolejnym problemem prawnym w tym obszarze jest brak równowagi pomiędzy danymi, prywatnością i inwigilacją.

Im bardziej ograniczone są gromadzone dane, tym większa przepaść cyfrowa. Kolejnym problemem są konflikty kulturowe. Wyobraźcie sobie społeczeństwo oparte na tradycji, gdzie wszystko odbywa się w tradycyjny sposób. Natomiast w innej organizacji w takiej sytuacji wszystko jest symulowane i oparte na cyfrowym prototypie sztucznej inteligencji; jak te dwa społeczeństwa mogą ze sobą współdziałać, skoro cyfrowe bliźniaki i sztuczna inteligencja robią wszystko tysiące razy szybciej?

Ponadto zawsze istnieje możliwość niewłaściwego wykorzystania cyfrowych bliźniaków, dlatego potrzebujemy stałego i niezależnego monitorowania, aby zapewnić ochronę praw cyfrowych. Tak czy inaczej, pojawienie się wirtualnych światów i sprzętu do rzeczywistości mieszanej, który można wykorzystać w tych światach, wskazuje na fakt, że – niezależnie od tego, czy się zgodzimy, czy nie – wkrótce będziemy mogli zrobić pewne rzeczy. Będziemy potrzebować cyfrowy bliźniak.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie mobilnePobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania