Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Korzyści z szybkiego prototypowania części z tworzyw sztucznych

Korzyści z szybkiego prototypowania części z tworzyw sztucznych

Jeśli będziesz czekać, aż części formowane wtryskowo zostaną sprawdzone pod względem estetycznym i funkcjonalnym, projektowanie produktu ulegnie opóźnieniu, co zwiększy koszty modyfikacji narzędzi. Niemniej jednak szybkie prototypowanie części z tworzyw sztucznych umożliwia szybkie opracowywanie części z tworzyw sztucznych w celu pierwszej walidacji i weryfikacji projektu. Istnieją cztery znaczące procesy szybkiego prototypowania tworzyw sztucznych, w tym drukowanie 3dwytwarzanie lub obróbka stali, formowanie wtryskowe i odlewanie.

Procesy te mają różne metody, a każda z nich ma unikalne zalety i wady, które mogą pomóc w osiągnięciu pożądanych rezultatów. Aby określić najlepszą procedurę, należy wziąć pod uwagę koszt produkcji, potrzebne materiały, ilości, zamierzone zastosowanie i wielkość produktu. Poniżej znajduje się pięć korzyści płynących z szybkiego prototypowania części z tworzyw sztucznych.

szybki

1. Rozwój narzędzi

Oprzyrządowanie prototypowe zapewnia części formowane wtryskowo, co jest kluczowym wymogiem podczas opracowywania produktu. Części te są przeznaczone do testowania pod kątem potrzeb produktu. Po ustaleniu ostatecznego projektu możesz czuć się gotowy do rozpoczęcia cięcia aluminium lub stali na końcowe narzędzia produkcyjne. Możesz znacznie obniżyć późniejsze wydatki, korzystając z co najmniej jednej alternatywy szybkiego prototypu przed pocięciem pierwszych żetonów.

Korzystanie z szybkiego prototypu przed rozpoczęciem oprzyrządowania zmniejsza inwestycję i czas. Szybkiego prototypu można także używać do śledzenia ulepszeń w zakresie projektowania części i narzędzi. Dobra prototypownica, np ProtoSklep oferuje wysokiej jakości, szybkie wytwarzanie i formowanie prototypów form wtryskowych, którym możesz zaufać i które możesz wykorzystać przy projektowaniu swojego produktu.

2. Opracowanie szczegółów projektu

Po osiągnięciu fazy rozwoju produktu szybki prototyp może umożliwić lepsze dostrojenie projektu w celu ulepszenia procesów wtórnych i produkcyjnych. Z każdą utworzoną próbką możesz zmienić projekt, aby zwiększyć promienie, dodać szczegóły, których nie było wcześniej w projekcie i pogrubić ściany w celu zwiększenia mocy. W ciągu kilku przykładowych rund możesz ukończyć wszystkie testy i zaprojektować każdy proces dodatkowy, a narzędzia będą gotowe do rozwoju bez dodatkowych wydatków.

3. Ulepszony proces produkcyjny

Gdy narzędzia będą gotowe, możesz pomyśleć, że jesteś gotowy do wyprodukowania w 100% gotowych części do swojego procesu produkcyjnego. Jednakże przedstawiony proces może szybko ujawnić błędy, których nie widać na późniejszych etapach produkcji. Nawet jeśli surowe, szybkie prototypy mogą zapewnić wgląd w obsługę przez techników, ujawnić wymagane kroki uwzględnione w późniejszych procesach i umożliwić inżynierom procesu mierzyć efektywność cyklu produkcyjnego. Dodatkowo próbki szybkich prototypów mogą pomóc w pisemnych instrukcjach i umożliwić użytkownikowi końcowemu wykonanie instrukcji obrazkowych.

4. Tworzenie i udoskonalanie opakowań

Zanim Twoje produkty będą gotowe do wysyłki do punktu sprzedaży lub magazynu dystrybucyjnego, mogą wymagać niestandardowego opakowania. Korzystając z próbek, możesz opisać specyfikacje pakowania jako opakowanie zbiorcze lub jeden produkt w pojemniku, aby obniżyć całkowite opakowanie w jednej przesyłce. Szybkie prototypy umożliwiają testowanie opakowań aby mieć pewność, że Twoje produkty dotrą do Ciebie bez uszkodzeń.

5. Badanie procesu wtórnego

Nowe produkty mogą wymagać procesów wtórnych, takich jak gwintowanie i wiercenie lub zgrzewanie ultradźwiękowe. Możesz zweryfikować czas cykli nowego sprzętu i narzędzi oraz przechowywać mocowania za pomocą szybkich próbek prototypów. Możesz także odkryć kolejny krok, który należy dodać do całego procesu produkcyjnego, aby mieć pewność, że Twoje produkty są gotowe do wprowadzenia na rynek.

6. Możliwość szybszego odkrywania i realizowania koncepcji

Szybkie prototypowanie umożliwia zespołom szybsze badanie i realizację koncepcji, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów. Dzięki temu zespoły mogą wyjść poza wizualizację produktu, ułatwiając zrozumienie projektu i właściwości produktu.

Przypis końcowy

Szybkie prototypowanie części z tworzyw sztucznych może usprawnić proces produkcyjny. Zainwestuj w szybkie prototypowanie części z tworzyw sztucznych, aby cieszyć się tymi korzyściami.