Kiedy jesteś samotnym właścicielem firmy i pracujesz samodzielnie nad jej rozwojem, sytuacja może być trudna. Czasami potrzebujesz korzyści z zatrudniania ekspertów aby pomóc Ci się rozwijać. Posiadanie odpowiednich ekspertów dla Twojej firmy może naprawdę zrobić różnicę.
Nie chodzi o to, że trudno jest zacząć; to coś, co większość ludzi jest w stanie zrobić, jeśli się na tym skupią. Trudno jest rozwijać firmę.
Właśnie z tym boryka się wiele osób i dlatego wiele małych firm upada, zanim naprawdę będą miały szansę cokolwiek osiągnąć. Dlatego musisz poznać korzyści płynące z zatrudniania ekspertów, którzy pomogą Ci w prowadzeniu biznesu.
Jaki jest klucz do produktywnego pracownika, który zostaje w Twojej firmie na dłużej? To sposób, w jaki ich wprowadzasz. Nowi pracownicy stanowią najważniejszy potencjał organizacji w zakresie przyszłego rozwoju i sukcesu.
Przynoszą świeże pomysły, nowe perspektywy i niewykorzystany potencjał – jeśli są odpowiednio pielęgnowane.
Jeśli problem polega na tym, że nie masz wiedzy specjalistycznej, aby wykonać wszystkie zadania w swojej firmie, zatrudnienie odpowiednich ekspertów może uratować Ciebie i Twój biznes.
Oto wskazówki, jak usprawnić proces wdrażania, aby od pierwszego dnia mieć szczęśliwszych i bardziej produktywnych pracowników:
Niech proces onboardingu stanie się priorytetem
Po pierwsze, musisz uczynić to priorytetem. To krytyczny moment dla nowych pracowników, ale jest także niezbędny dla reszty zespołu.
Wraz z pojawieniem się nowych pracowników, inni pracownicy odczują dodatkową presję, aby nadrobić zaległości.
Badanie Gallupa wykazało, że około 26% nowych pracowników osiąga sukcesy, gdy wdrożenie jest priorytetem. To pokazuje, że posiadanie planu onboardingowego nie wystarczy.
Menedżerowie muszą realizować te plany. Co oznacza skuteczny onboarding?
Skuteczny onboarding polega na zajęciu się wszystkimi praktycznymi kwestiami związanymi z rejestracją nowego pracownika w Twojej firmie i upewnieniem się, że ma on wszystko, czego potrzebuje, aby odnieść sukces.
Niezależnie od tego, czy robisz to osobiście, czy za pośrednictwem oprogramowania wprowadzającego, pomyślne wdrożenie może określić, jak dobrze pracownik zacznie pracę w Twojej firmie.
Przypisz znajomego
Kiedy zatrudniasz nowych pracowników i zapewniasz im sukces, przypisz im kumpla. Kumpelem może być ktoś z działu lub spoza jego działu, przeszkolony do pełnienia roli przewodnika, mentora lub punktu odniesienia.
Kolega może wskazać najlepsze sposoby poruszania się po kulturze biurowej, unikając jednocześnie potencjalnych pułapek.
Znajomi mogą być także źródłem zachęty i inspiracji, gdy nowy pracownik może tego najbardziej potrzebować. Co więcej, znajomi mogą pomóc nowym pracownikom poczuć się bardziej związani z organizacją i gotowi do podjęcia swojej pracy.
Znajomi mogą również pomóc nowym pracownikom w nawiązaniu relacji z innymi pracownikami, które mogą trwać latami. Jeśli chcesz zapewnić środowisko wsparcia i współpracy, przypisz znajomego do każdego nowego pracownika.
Zapewnij jasne wytyczne
Zapewnij jasne wytyczne nowym pracownikom. Obejmuje to wprowadzenie do każdego członka zespołu, misję firmy, kulturę firmy i działu oraz wartości firmy. Jeśli posiadasz podręcznik firmowy lub podobne zasoby, zapoznaj się z nimi.
Jeśli jednak nie, przygotuj pisemny przewodnik dotyczący wdrożenia, zawierający wszystkie najważniejsze informacje, które muszą znać Twoi nowi pracownicy. Pomoże im to poczuć więź z organizacją i szybciej nabrać tempa.
Pomoże im także zrozumieć, czego się od nich oczekuje w pracy, dając im poczucie bezpieczeństwa i pewności. To także doskonała okazja, aby porozmawiać o tym, czego się od nich nie oczekuje
Możesz rozwiać potencjalne błędne przekonania, jakie mogą mieć, lub rozwiać obawy, jakie mogą mieć.
Pokaż im, a nie tylko mów – korzyści z zatrudniania ekspertów
Pokaż im, a nie tylko mów, nie tylko nowym pracownikom, ale także członkom zespołu. Daj przykład i pokaż, jak chcesz, żeby coś zostało zrobione.
Poinformuj swoich pracowników, że nie oczekujesz od nich przestrzegania zestawu zasad, których sam nie przestrzegasz.
Pokaż im, jak reagujesz w różnych sytuacjach, aby wiedzieli, jak zareagować, gdy staną przed podobnym problemem.
Wdrażając nowych pracowników, pokaż im, jak to robisz, zabierając ich na spotkania, przeprowadzając przez proces pracy lub ustawiając na pierwszej linii frontu swojej pracy. Pomoże im to szybciej zorientować się w sytuacji i maksymalnie wykorzystać czas w firmie.
Sprawi także, że poczują się jak przedłużenie Twojego zespołu, co ułatwi wszystkim współpracę.
Reaguj – i spraw, aby Twoi nowi pracownicy czuli się bezpiecznie, mogąc zadawać pytania
Bądź dostępny dla nowych pracowników i spraw, aby czuli się bezpiecznie, mogąc zadawać pytania. Nowi pracownicy często odczuwają niepokój w pracy, nie są pewni, jak poruszać się po kulturze biurowej i oczekiwaniach.
Mogą bać się mówić o swoich obawach w obawie, że wydadzą się niekompetentni. Pomóż im poczuć się bardziej komfortowo, odpowiadając na pytania i dając jasno do zrozumienia, że zadawanie pytań jest w porządku.
Właściwie można się tego spodziewać. Przedstaw nowo zatrudnionych pracowników na różnych poziomach organizacji. Pomoże im to lepiej zrozumieć ogólną kulturę firmy i złagodzi ich obawy związane z dopasowaniem się.
Pozwól, aby pytania Twoich pracowników były otwartym dialogiem i zachęcaj ich do zadawania pytań. Zapobiegnie to późniejszym nieporozumieniom i nieporozumieniom w komunikacji.
Omów kulturę pracowników i miejsca pracy
Omów kulturę pracowników i miejsca pracy na początku procesu onboardingu. Im szybciej to omówisz, tym lepiej. Dzięki temu Twoi nowi pracownicy dowiedzą się, że ich praca może wyglądać inaczej, niż sobie wyobrażali.
Pomoże im to również poczuć się bardziej komfortowo, jeśli odkryją, że ich oczekiwania nie odpowiadają stanowisku pracy.
Możesz omówić kulturę pracy w dowolnym momencie, ale poruszenie tego tematu wcześniej pomoże nowym pracownikom poczuć się bardziej komfortowo zadając pytania i poruszając się po firmie. Dyskutuj o kulturze na wiele różnych sposobów. Poruszaj ten temat w luźnych rozmowach z różnymi pracownikami.
Możesz także poruszyć tę kwestię podczas indywidualnych spotkań z nowymi pracownikami, podczas tworzenia podręcznika dla pracownika lub podczas wydawania drukowanych dowodów osobistych w celu identyfikacji i bezpieczeństwa.
Wspomnij o tym także podczas prowadzenia szkolenia wprowadzającego, aby dać nowym pracownikom 360-stopniowy obraz kultury pracy.
Zapewnij pełne i dokładne szkolenie
Upewnij się, że nowi pracownicy zostali dokładnie przeszkoleni, zanim zostaną wysłani w teren. Obejmuje to szkolenie na temat narzędzi, z których będą korzystać, oczekiwań związanych z pracą i oczekiwań przełożonego.
Jeśli masz formalny proces wdrażania, potraktuj go jako wytyczną określającą, ile szkoleń jest potrzebnych.
Następnie, jeśli nie masz procesu wdrożenia, rozważ jego wdrożenie, aby mieć pewność, że szkolenie będzie dokładne. Na przykład, jeśli masz zespół sprzedaży, rozważ zorganizowanie następującego szkolenia:
- Wprowadzenie do firmy i produktu lub usługi, które sprzedajesz – łącznie z misją i wartościami Twojej firmy
- Proces sprzedaży – z uwzględnieniem terminologii branżowej i najlepszych praktyk
- Szkolenia produktowe – obejmujące zalety i zastosowania Twoich produktów lub usług
- Narzędzia i zasoby sprzedażowe – w tym CRM i wszelkie inne narzędzia potrzebne do wykonywania swojej pracy.
Ponadto musisz zadbać o to, aby zapewnić swoim pracownikom możliwości awansu i rozwoju kariery, co często może obejmować podróże służbowe.
Współpraca z A firma zajmująca się podróżami służbowymiwyspecjalizowanego usługodawcę zaspokajającego wyjątkowe potrzeby firm w zakresie podróży, jest tym, co powinieneś wziąć pod uwagę w tym momencie.
Ich nadrzędnym celem jest usprawnienie procesu podróży, minimalizacja wydatków oraz zapewnienie pracownikom komfortu i wygody podczas podróży służbowych.
Daj im czas na stanięcie na nogi
Nie oczekuj, że Twoi nowi pracownicy będą od pierwszego dnia czuć się całkowicie komfortowo w swojej roli. Zamiast tego daj im czas na odnalezienie się na nogach i przyzwyczajenie się do rytmu swojej pozycji.
Pamiętaj, że Twoja firma różni się od Twojej poprzedniej firmy i branży.
Twoi pracownicy potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do kultury i sposobu działania Twojej firmy, a jednocześnie przyzwyczajają się do produktów i usług Twojej firmy. Nawet jeśli nowi pracownicy mają odpowiednie doświadczenie i wykształcenie, nadal będą potrzebować czasu na aklimatyzację.
Daj im czas na oswojenie się z pracą i Twoją firmą.
Im szybciej spodziewasz się, że będą w pełni usatysfakcjonowani, tym większą presję na nich będziesz wywierać. Zapewnij im jasność co do ich roli i oczekiwań oraz daj im czas na dostosowanie się.
Jasno określ swoje oczekiwania
Na koniec jasno określ swoje oczekiwania. Obejmuje to Twoje oczekiwania wobec nowych pracowników, ale także Twoje oczekiwania wobec siebie jako ich menedżera.
Łatwo jest wywrzeć na siebie presję, aby być ich najlepszym źródłem informacji, być ich największą cheerleaderką i być tym, który rozwiązuje wszystkie ich problemy.
Pozbądź się potrzeby ratowania sytuacji i bądź wszystkim dla wszystkich. Zamiast tego jasno określ swoje oczekiwania i upewnij się, że nowi pracownicy wiedzą, czego od nich oczekujesz.
Upewnij się, że nowi pracownicy wiedzą, czego się od nich oczekuje na swoim stanowisku i czego mogą oczekiwać od Ciebie jako menedżera.
Poinformuj ich, kiedy otrzymają informację zwrotną lub o kolejnych krokach na ścieżce kariery.
Korzyści z zatrudniania ekspertów – nie możesz tego zrobić sam
W biznesie nikt nie powinien być samotną wyspą. Nikt nie jest samowystarczalny; każdy w czymś polega na innych. Można to powiedzieć zarówno w biznesie, jak i w życiu osobistym. Człowiek ma żyć w harmonii z innymi i wchodzić w interakcje.
Poniższe stare powiedzenie pochodzi z kazania siedemnastowiecznego angielskiego autora Johna Donne’a.
Jednak będą pewne rzeczy, które możesz zrobić dobrze i na wysokim poziomie w swojej firmie. Będą pewne rzeczy, które będziesz robić z przyjemnością.
Jednak równie łatwo będzie wiele elementów prowadzenia firmy, które nie będą Ci sprawiać przyjemności lub w których nie będziesz dobry.
Mogą one być niezwykle ważne dla Twojej firmy (na przykład księgowość lub marketing), więc nie można ich po prostu zignorować.
Idealną odpowiedzią jest zatrudnienie eksperta na pełny etat, na pół etatu, doraźnie lub wolny strzelec. Znajdź kogoś, kto potrafi zrobić to, czego ty nie potrafisz, lub zrób to lepiej niż ty, a uwolnisz swój czas, aby robić więcej tego, w czym jesteś dobry.
Właściwi ludzie na właściwych stanowiskach
Jednocześnie będziesz mieć pewność, że Twoja firma działa tak dobrze, jak może, ponieważ właściwi ludzie wykonują właściwą pracę. Być może nie będziesz w stanie zrobić wszystkiego, ale możesz nadzorować tych, którzy to potrafią, a Twoja firma będzie mogła się rozwijać.
Korzyści z zatrudniania ekspertów w Twojej firmie sprawiają, że ludzie wokół Ciebie mogą podrzucać Twoje pomysły i zlecać je innym analizom.
Podobnie jak zatrudnianie ekspertów IT, w tej szerokiej dziedzinie istnieją specyficzni eksperci. Możesz dowiedzieć się jak zatrudnić programistów Ruby on Rails za pośrednictwem legalnych firm zajmujących się rekrutacją pracowników IT.
Na przykład w Inspire to Thrive mam kilku pisarzy-ekspertów, na których mogę polegać, którzy pomogą mi w pisaniu postów na blogu. Mam kilku innych, którzy mogą wymyślić pomysły na posty w mediach społecznościowych.
Ponadto mam jedną osobę, która może mnie zastąpić w przypadku mojej kilkudniowej nieobecności, a za pomocą Agorapulse zarządza wszystkimi profilami społecznościowymi.
Zdobądź dobrą reputację – korzyści dla zatrudniania ekspertów
Posiadanie dobrej reputacji w biznesie jest niezwykle istotne; bez tego klienci będą nieufni wobec korzystania z Twojej firmy (zwłaszcza jeśli jesteś nowy na rynku). Najlepsi potencjalni pracownicy nie będą chcieli dla Ciebie pracować.
Próba rozwoju firmy bez odpowiedniego personelu i potrzebnej liczby klientów jest prawie niemożliwa.
Kiedy zatrudnisz ekspertów, którzy pomogą Ci w prowadzeniu Twojej firmy, w jakimkolwiek charakterze będzie to najlepsze dla Ciebie i dla nich, Twoja reputacja wzrośnie w pozytywny sposób.
Klienci zobaczą, że Twoja firma jest na szczycie swojej branży, a ci, których szukasz, będą wiedzieć, że mogą pracować w profesjonalnej, doświadczonej firmie o doskonałej reputacji. Dla wielu jest to kuszące i dzięki temu będziesz w stanie przyciągnąć najlepszych.
Znacznie łatwiej jest pozyskać klientów, gdy znają oni Twoją etykę pracy i zakres Twojej wiedzy. W ten sposób pozyskałem większość moich klientów w Inspire To Thrive.
Sieć dla Twojej firmy
Kiedy prowadzisz firmę, networking jest ważny. Dlatego podczas networkingu spotykasz się z innymi osobami z Twojej dziedziny lub z dziedzin, które potencjalnie będą mogły Ci pomóc w przyszłości (i odwrotnie).
Jeśli zatrudniasz ekspertów, zazwyczaj będą oni w stanie pomóc Ci w nawiązywaniu kontaktów. Będą znać odpowiednie osoby, z którymi można porozmawiać i będą mogły Cię im przedstawić. Pomoże to również rozwinąć Twój biznes.
Dużo łatwiej jest nawiązywać kontakty, gdy na lokalnych wydarzeniach jest więcej niż jedna osoba. Jest to obszar, w którym chciałbym się rozwijać w nadchodzących latach. Posiadanie w pobliżu kogoś, kto rozumie biznes i kogoś, z kim mogę współpracować.
Wnioski dotyczące korzyści z zatrudniania ekspertów
Aby przyspieszyć czas potrzebny do przekształcenia Twojej wizji w rzeczywistość. Tak, jeśli masz wizję swojej firmy i zdajesz sobie sprawę, że nie możesz zrobić wszystkiego, czas zatrudnić ekspertów, którzy Ci pomogą.
Czy zatrudniłeś już ekspertów, którzy pomogą Ci w prowadzeniu Twojej firmy? Jaki był moment, w którym zdałeś sobie sprawę, że potrzebujesz pomocy? Jakie są jeszcze zalety zatrudniania ekspertów?
Właściciel w Inspire To Thrive, Inc.
Lisa uwielbia pomagać innym rozwijać się w Internecie za pośrednictwem mediów społecznościowych, blogów i SEO. Po co nam wiedza, jeśli nie można się nią dzielić z innymi?
Ma ponad 30-letnie doświadczenie w marketingu/reklamie i 11-letnie doświadczenie w marketingu treści, mediach społecznościowych, blogowaniu i SEO.
Możesz ją kupić eBook o Twitterze na Amazonie.
Najnowsze wpisy Lisy Sicard (zobacz wszystkie)