Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Korzystanie Obrazy Royalty Free na Twojej stronie internetowej + 11 Źródła obrazów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Korzystanie Obrazy Royalty Free na Twojej stronie internetowej + 11 Źródła obrazów

Obrazy, których używasz w swojej witrynie, zapewniają wiele korzyści — dla Ciebie jako firmy i oczywiście dla Twoich klientów. Są nie tylko doskonałym sposobem na dzielenie tekstu, tworzenie silniejszego przepływu tekstu i uczynienie go bardziej strawnym, ale także łączą komunikację tekstową z komunikacją wizualną, co poprawia zdolność treści do przekazywania idei. Nie wspominając o tym, że wiele osób lubi zobaczyć produkt przed podjęciem decyzji o zakupie, co oznacza, że ​​te zdjęcia też mają znaczenie.

Problem polega jednak na tym, że znalezienie odpowiedniej jakości obrazów do witryny nie jest tak proste, jak się wydaje. Nie tylko profesjonalne zdjęcia zrobione specjalnie dla Twojej witryny kosztują i wymagają czasu, ale wiele innych dostępnych obrazów w Internecie jest albo złej jakości, albo, co gorsza, nielegalne w użyciu.

I tu właśnie pojawiają się strony ze zdjęciami stockowymi.

Firmy dostrzegły tę potrzebę firm tworzących obecność online i rozwinęły całą branżę wokół tworzenia „zdjęć stockowych”. Specyficzne, wysokiej jakości i oferujące miliony do wyboru strony ze zdjęciami stockowymi oferują szereg opcji do wyboru, jeśli chodzi o korzystanie ze zdjęć, w tym zdjęcia bezpłatne i te, które wymagają miesięcznego członkostwa.

Dlaczego prawa autorskie do zdjęć mają znaczenie?

Samo pobieranie zdjęć z Internetu, w tym witryn ze zdjęciami stockowymi lub z innych stron internetowych, naraża Cię na proces sądowy. Opłaty licencyjne są wymagane na prawie każdej stronie ze zdjęciami stockowymi, aby chronić pracę prezentowanych fotografów. A obrazów właśnie „znalezionych” online nie można również używać nigdzie w Twojej witrynie ani w Twojej firmie (pomyśl o profilach w mediach społecznościowych i biuletynach e-mailowych), ponieważ musisz otrzymać pozwolenie od właściciela treści.

Zgodnie z prawem federalnym Stanów Zjednoczonych prawa autorskie istnieją w celu ochrony oryginalnych dzieł, w tym obrazów, sfotografowanych, narysowanych lub utworzonych cyfrowo. Podczas gdy większość ludzi uważa, że ​​aby chronić swoje dzieło, należy wystąpić o prawa autorskie, prawda jest taka, że ​​prawo autorskie chroni oryginalne dzieło, gdy tylko zostanie ono utworzone, co oznacza, że ​​znalezienie „losowego obrazu” w Internecie i użycie go na swojej stronie internetowej to tylko równie nielegalne, jak używanie „sławnego” lub „dobrze znanego” obrazu, w którym nazwisko autora/twórcy jest oczywiste.

Ponieważ prawo autorskie jest surowe, każda firma nie traktuje poważnie praw autorskich do obrazów. Nawet jeśli Twoja firma jest mała i stosunkowo nieznana większości świata, nadal nie oznacza to, że korzystanie z cudzej pracy bez jej zgody jest w porządku. (I zdecydowanie nie chroni cię to przed procesem sądowym w przyszłości).

I pamiętaj, uznanie czyjejś pracy (np. uznanie autorstwa na stronie internetowej lub oznaczenie w mediach społecznościowych) nie oznacza automatycznie, że użycie tego zdjęcia jest w porządku. Chociaż niektórym twórcom będzie dobrze (jeśli nie ekstatycznie), jeśli udostępnią swoją pracę, nadal jest to technicznie nielegalne bez ich wyraźnej zgody. Ponownie, dlatego musisz zwracać uwagę na prawa autorskie do zdjęć, aby mieć pewność, że każdy używany obraz jest uczciwy i legalny.

Co to są obrazy royalty free?

Gdy zaczniesz rozglądać się po opcjach obrazów stockowych, prawdopodobnie usłyszysz termin „wolne od tantiem”. I choć wszystko, co „darmowe”, brzmi świetnie, dobrze jest dokładnie wiedzieć, czym jest obraz beztantiemowy i jak działa. Ogólnie rzecz biorąc, obrazy wolne od opłat licencyjnych są objęte unikalną licencją, która umożliwia korzystanie z obrazu tyle razy, ile chcesz i jak chcesz (zgodnie z warunkami wyjaśnionymi na konkretnej stronie internetowej). Oznacza to, że w przeciwieństwie do innych obrazów, które można wykorzystać tylko raz na podstawie licencji, obrazy wolne od tantiem mogą być używane wielokrotnie bez konieczności dokonywania jakichkolwiek płatności w przyszłości.

Rekommenderad:  7 Sposoby na zwiększenie SEO opisów produktów

Jednak nawet w przypadku obrazów bez tantiem nie nabywasz praw autorskich, co oznacza, że ​​twórca dzieła jest nadal prawnym właścicielem i opiekunem. Zachowując prawa autorskie (a nie sprzedając je, co można znaleźć na niektórych stronach internetowych), twórcy mogą nadal generować dochód z tego samego obrazu, sprzedając prawa do korzystania z obrazu — a nie same prawa.

Gdzie znaleźć świetne obrazy Royalty Free do swojej witryny?

Istnieje wiele świetnych miejsc, w których można znaleźć wysokiej jakości obrazy bez tantiem do swojej witryny. Jak wszystko online, musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać. W zależności od tego, co Twoja firma robi i sprzedaje, będziesz musiał trochę poszukać, aby znaleźć odpowiednią witrynę z obrazami stockowymi, która pasuje do Twojej wizji, marki i ogólnej estetyki. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie brakuje opcji.

Poniżej znajduje się jedenaście naszych ulubionych bezpłatnych opcji graficznych dla stron internetowych, które chcą wyróżnić się w Internecie bez płacenia fortuny…

 1. Niesplash

Niesplash szczyci się posiadaniem „najbardziej hojnej społeczności fotografów na świecie”, co może nie być przesadą. Każde z setek tysięcy zdjęć dostępnych na stronie jest nie tylko całkowicie darmowe, ale także renderowane w wysokiej rozdzielczości.

Model Unsplash jest artystycznym i idealistycznym atakiem na wspomniany we wstępie przemysł stockowy. NIE licencjonowanie praw autorskich jest konieczne, nie trzeba płacić tantiem ani wydawać żadnych zezwoleń. Wszystko, o co proszą, to szybki kredyt dla fotografa, co jest całkowicie opcjonalne, ale tylko uczciwe.

 1. Pixabay

Od momentu powstania w 2010 r. Pixabay użytkowników przesłało więcej niż 1.5 miliony darmowych zdjęć stockowych na swojej stronie. Ta zdumiewająca liczba przewyższa liczbę większości konkurentów, ale nie jest to jedyna atrakcja, która przyciąga witrynę. W przeciwieństwie do wielu swoich konkurentów, Pixabay oferuje również bezpłatne ilustracje, grafikę wektorową, a nawet filmy.

Mają kilka wytyczne licencyjne — na przykład „Nie sprzedawaj kopii obrazu lub filmu” i nie możesz ich używać w celach komercyjnych. Nadal, Pixabay wytyczne dotyczące jakości upewnij się, że wszystko, co widzisz w tej gigantycznej selekcji, jest użyteczne i atrakcyjne estetycznie.

 1. Pexels

Pexels oferuje setki tysięcy obrazów w wysokiej rozdzielczości, a nowe pojawiają się każdego dnia. Strona „O nas” twierdzi, że zdjęcia są „wybierane ręcznie” w oparciu o określone standardy jakości i pochodzą z przesłanych przez użytkowników i innych stron internetowych z bezpłatnymi obrazami.

Możesz ich używać w dowolny sposób, nawet w projektach komercyjnych. Oczywiście należy unikać wykorzystywania zdjęć zawierających treści chronione znakami towarowymi lub prawami autorskimi do takich celów, ponieważ grozi to pozwem sądowym. Z drugiej strony są otwarci na współpracę z firmami i markami.

 1. Supersławne obrazy

Wspomniane strony ze zdjęciami stockowymi są bardzo ogólne i każdy znajdzie coś dla siebie. Supersławne obrazy, z drugiej strony, wypełnia znacznie bardziej specyficzną niszę. Jeśli bogata kolekcja olśniewających obrazów otoczenia i efektownych abstrakcyjnych kompozycji pasuje do treści Twojej witryny, możesz naprawdę wyróżnić swój styl wizualny.

Superfamous Images to projekt z Supersławne studia, który sam w sobie jest pomysłem holenderskiego projektanta Folkerta Gortera. Ten artysta bardzo wierzy w wolność artystyczną i praktycznie wszystkie jego prace są dostępne za pośrednictwem Uznanie autorstwa Creative Commons 3.0 licencja. Oznacza to, że możesz swobodnie korzystać z obrazów Superfamous w dowolnym celu, ale tylko wtedy, gdy uznasz to za stosowne.

Rekommenderad:  Daj nam 8 Za kilka minut powiemy Ci, jak zdobyć obserwujących dla Twojej firmy Instagram

 1. Uruchamianie Zbiory Zdjęć

Wypełniając inną niszę niż czczące przyrodę Superfamous Images, Uruchamianie Zbiory Zdjęć deklaruje się jako „dla startupów, blogerów, wydawców, stron internetowych, projektantów, programistów, twórców i wszystkich innych”. W tym celu większość (jeśli nie wszystkie) ich profesjonalnie wykonanych zdjęć przedstawia środowisko biurowe i technologię.

Startup Stock Photos został stworzony w 2014 roku przez Rzeźbić, agencja marketingu społecznościowego z siedzibą w stanie Iowa. Czerpiąc inspirację z Unsplash, chcieli wspierać start-upy, dostarczając zdjęcia bez praw autorskich i bez pikseli. Podawanie autorstwa nie jest konieczne, ale wszelkie linki do Startup Stock Photos lub Sculpt dostaną od nich „napiwek dla Twojej treści”.

 1. Republika ISO

Republika ISOwybór 3000 obrazów stockowych wydaje się niewielki w porównaniu z innymi stronami internetowymi. Jednak młoda niezależna strona internetowa stale się rozwija i utrzymuje wysokie standardy jakości, co widać na każdym dostarczonym przez nich obrazie. Oferują nawet 40 stockowych filmów — być może niewielka liczba, ale wciąż wyższa niż wielu konkurentów. Wszystko na stronie jest objęte licencją CC0 i jest bezpłatne do użytku komercyjnego i osobistego.

Niedawno firma ISO Republic stworzyła odgałęzioną witrynę internetową zawierającą obrazy żywności i napojów o nazwie Czynnik smakoszy. Ten spin-off jest wciąż dość nowy, a obecnie ich wybór jest ograniczony do ponad 1200 zdjęć. Powiedziawszy to, ta strona zawiera znacznie więcej zdjęć niż „Żywność” kategoria na ISO Republic. Podobnie jak jego strona macierzysta, Foodie Factor dba o to, aby wszystko, co oferuje, było w wysokiej rozdzielczości, wysokiej jakości i całkowicie pozbawione praw autorskich.

 1. Magdalena

Jeśli Magdalena ma jedną kluczową zasadę (poza sloganem, który brzmi: „Ręcznie wybierane bezpłatne zdjęcia do inspiracji”), musi to być klasyfikacja. Ta witryna stara się pomóc ludziom w wyszukiwaniu, przypisując zdjęcia do ogólnych kategorii i używając określonych tagów. Dają nawet opcję oglądania tylko obrazów z określonym dominującym kolorem. Wszystkie te narzędzia powinny pomóc odwiedzającym witrynę znaleźć wysokiej jakości zdjęcia pasujące do ich wizji.

Magdeleine kataloguje również swoje zdjęcia stockowe na dwóch różnych licencjach. Każdy może korzystać z wybranych przez siebie zdjęć należących do domeny publicznej (pod Licencja Creative Commons CC0 w dowolnym celu, bez żadnych działań ani transakcji. Niektóre zdjęcia należą do kategorii „Wymagane uznanie autorstwa”, więc bez względu na to, co ktoś zrobi ze zdjęciem, musi przypisać odpowiedzialnego fotografa. Jeśli przypadkowo przeglądasz witrynę, upewnij się, że widzisz symbol w prawym górnym rogu obrazu, aby uzyskać informacje o licencji.

 1. Rawpixel

Tymczasem misja, która prowadzi Rawpixel wydaje się być różnorodnością. Według strony „O nas” starają się „tworzyć zasoby projektowe, które odzwierciedlają dzisiejsze społeczeństwo takim, jakie jest naprawdę” i szczycą się „posiadaniem najbardziej różnorodnych zdjęć w branży”. Założyciele Rawpixel wykorzystują popularność darmowych stocków do szerzenia swojego etosu, a świadomi ludzie mogą łatwiej różnicować twarze na swojej stronie.

Możesz zobaczyć tę zasadę w działaniu w wielu projektach Rawpixel. Oprócz głównych kategorii, takich jak „Kwiaty” dla serwisy e-commerce z kwiatami oraz „Jedzenie i napoje”, mają również kategorie specyficzne dla określonych grup, w tym „LGBT”, „Seniorzy” i „Body Positivity” (z modelami plus size). Rawpixel pracuje obecnie nad projektem o nazwie światowa twarzktóra stara się robić zdjęcia ludziom z każdego kraju na Ziemi i udostępniać je za darmo.

Rekommenderad:  29 najlepszych sposobów na szybkie zarabianie pieniędzy jako kobieta i zarabianie więcej

 1. Zatrzask

Wiele witryn z obrazami stockowymi ma kategorie, ale tylko nieliczne mają ich aż tyle Zatrzask. Oczywiście ich wybór obejmuje zszywki, takie jak „Natura”, „Jedzenie” i „Ludzie”. Mają też grupy dla konkretnych przykładów tych ogólnych gatunków — na przykład „Wiosna” i „Kwiaty” mogą należeć do „Natura”, ale mają własne sekcje. Mają nawet kategorie nastrojów, takie jak „Szczęśliwy” i „Miłość”.

Ze względu na StockSnap standardy jakości, wszystkie te zdjęcia są renderowane w wysokiej rozdzielczości. Są one również bezpłatne dla każdego, kto ich używa Licencja Creative Commons CC0.

 1. Nowy stary zapas

Prawie wszystkie omówione do tej pory witryny z obrazami stockowymi kładą nacisk na nowości. Oznacza to, że jednym ze sposobów na wyróżnienie własnej witryny na tle konkurencji może być użycie starszych zdjęć. Nowy stary zapasblog Tumblr stworzony przez projektanta produktu Cole’a Townsenda, gromadzi stare zdjęcia z Flickr Commons.

Obrazy znajdujące się w zbiorach obejmują historię fotografii. Dostępnych jest również wiele różnorodnych plakatów, w tym kultowe druki propagandowe z czasów wojen światowych. Nie każda witryna skorzystałaby z tego, ale każdy w tej niszy z pewnością uzna New Old Stock za błogosławieństwo. Ponadto, ponieważ te obrazy są tak stare, nie mają żadnych ograniczeń praw autorskich — przynajmniej żadne z nich Townsend nie jest świadomy.

 1. Kreatywnie Commons Obrazy Stock Rewizja

Jak widzieliście, wiele z tych witryn z darmowymi obrazami stockowymi wykorzystuje licencje Creative Commons. Creative Commons to organizacja non-profit, która daje twórcom z różnych dziedzin możliwość zrzeczenia się niektórych lub wszystkich praw do ich pracy. W czasach, gdy korporacje silnie chronią swoje prawa autorskie i własność intelektualną, ta grupa stara się udostępnić więcej dzieł sztuki, z których inni twórcy mogą korzystać, a nawet na których mogą budować.

Aby pomóc ludziom znaleźć dzieła nieobjęte prawami autorskimi, Creative Commons ma stronę internetową, Wyszukiwarka Creative Commons, co zapewnia łatwiejszy dostęp do wszystkich treści należących do domeny publicznej w wielu witrynach internetowych. W przypadku obrazów możesz wpisać termin w pasku wyszukiwania i kliknąć linki do wyżej wymienionego Pixabay, a także Google Images, Flickr, Wikimedia Commons i Europeana Collections.

Wniosek

Przy tak wielu wspaniałych opcjach dostępnych w witrynach internetowych bardzo ważne jest przestrzeganie praw autorskich i ochrona pracy artystów i twórców poprzez niewykorzystywanie obrazów w witrynie internetowej lub w celach biznesowych w sposób nielegalny. Możesz łatwo znaleźć unikalne i odpowiednie zdjęcia, nawet bez kompromisów w zakresie jakości i rozdzielczości obrazu, co oznacza, że ​​nie musisz zadowalać się nudnymi, często używanymi zdjęciami z pikselami, które mają swoją cenę.

Chociaż może się to wydawać małym „przeoczeniem”, pozwy dotyczące praw autorskich mogą stać się brzydkie i zwykle trafiają dobrze, gdy zaczynasz zarabiać więcej pieniędzy. Niezależnie od tego, czy korzystasz z jednej z naszych ulubionych bezpłatnych witryn powyżej, czy też szukasz innego źródła, będziesz zadowolony, wiedząc, że Twoja witryna wygląda i działa tak świetnie, bez szarej strefy, która pochodzi z używania nieautoryzowanych obrazów.