Korzystanie z Airdrop na Androidzie i Windows 10

Pisząc posty, często muszę wysyłać zrzuty ekranu z telefonu do laptopa, aby móc używać ich w swoich artykułach. Byłoby wspaniale mieć AppleAirDrop na moim telefonie z Androidem, dzięki czemu mogę szybko i łatwo wysyłać zdjęcia.

Niestety AirDrop działa tylko na Apple platformy. Nigdy nie rozwinęli i nie opracowali technologii dla innych platform, takich jak Windows i Android. Można jednak znaleźć podstawienia, które będą działać w ten sam sposób na PC i Androidzie. Możesz także wysyłać pliki między dwoma Windows maszyny, tak jak AirDrop między dwoma komputerami Mac.

Airdrop Alternative: Snapdrop

Jeśli chcesz wysłać pliki między urządzeniem mobilnym a komputerem, możesz użyć Snapdrop. Snapdrop to platforma do udostępniania plików, która jest dostępna od 2015 roku. Umożliwia przesyłanie plików między dowolnymi dwoma urządzeniami, niezależnie od systemu operacyjnego (w tym Apple produkty). Wystarczy mieć oba urządzenia w tej samej sieci.

Snapdrop jest świetny dla większości plików, ale większe pliki mogą również nie działać. Potrzebujesz również dobrego Wi-Fi, aby pomyślnie przesłać dane.

Kolejną fajną funkcją Snapdrop jest to, że nie ma nic do zainstalowania. Możesz dodać ikonę do ekranu głównego telefonu i dodać stronę do zakładek na komputerze, aby mieć łatwy dostęp do platformy.

Airdrop Android Pc Snapdrop Ikona Android

1. Aby wysłać pliki w Snapdrop, otwórz okno przeglądarki i połącz się z www.snapdrop.net. Zrób to na obu urządzeniach, których będziesz używać. Note: musisz użyć „snapdrop.net”. Witryna Github „https://onedoes.github.io/snapdrop/” nie działa poprawnie.

2. Zrób to na komputerze i telefonie komórkowym.

3. Po podłączeniu obu urządzeń na ekranie pojawi się ikona drugiego urządzenia.

Airdrop Android Pc Snapdrop Connected

4. Aby wysłać plik, dotknij ikony reprezentującej urządzenie, do którego chcesz wysłać dane.

5. Wybierz typ pliku, który chcesz wysłać. Aby wysłać plik, kliknij Moje pliki lub podobną opcję i dotknij pliku, który chcesz wysłać. Wybierz aparat, aby zrobić zdjęcie, a Snapdrop natychmiast wyśle ​​je do drugiego urządzenia. Możesz zrobić to samo z wideo.

Airdrop Android Pc Snapshot Wybierz akcję

6. Zaakceptuj przelew na drugim urządzeniu.

Odebrano plik Airdrop dla systemu Android

To wszystko, czego potrzeba. Twój plik zwykle przesyła się w ciągu kilku sekund!

Windows 10 Udostępnianie w pobliżu

Jeśli chcesz udostępnić pliki między dwoma Windows Komputery w tej samej sieci, możesz skorzystać z opcji udostępniania w pobliżu dostępnej w Windows 10. Działa podobnie do AirDrop, ale działa tylko między komputerami PC, a nie na urządzeniach mobilnych. Wykorzystuje połączenie Wi-Fi i Bluetooth, aby szybko wysyłać pliki.

Aby korzystać z funkcji udostępniania w pobliżu, dwa komputery muszą być podłączone do tej samej sieci Windows aktualizacja co najmniej 1803 i mieć włączony Bluetooth. Możesz wybrać w ustawieniach, od kogo chcesz otrzymywać pliki, ale nadal będziesz musiał zaakceptować każdy plik, który wyślą osobno.

Otwórz oba komputery i kliknij Win + A, aby otworzyć Centrum akcji. Włącz udostępnianie w pobliżu.

Airdrop Android Pc Najbliższe udostępnianie Włącz

Można to również znaleźć w „Ustawienia -> System -> Wspólne doświadczenia”.

Airdrop Android Pc Najbliższe udostępnienia Doświadczenia

Po włączeniu ustawienia:

1. Przejdź do pliku, który chcesz udostępnić.

2. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy.

3. Wybierz Udostępnij.

Airdrop Android Pc Przycisk udostępniania w pobliżu

4. Kliknij nazwę komputera, któremu chcesz udostępnić plik. (W tym oknie dialogowym możesz także zmienić nazwę komputera na coś bardziej wyraźnego, aby utrzymać porządek w urządzeniach).

5. Zobaczysz „Udostępnianie (nazwa komputera)”, gdy Twój komputer czeka, aż inny komputer zaakceptuje żądanie udostępniania.

Airdrop Android Pc W pobliżu Udostępnij Wybierz urządzenie

6. Powiadomienie pojawi się w centrum akcji na drugim komputerze. Aby otworzyć Centrum akcji, kliknij ikonę dymka powiadomienia w prawym dolnym rogu ekranu lub naciśnij klawisze Win + A na klawiaturze.

7. Kliknij „Zapisz”, aby zapisać plik na komputerze lub „Zapisz i otwórz”, aby go zapisać i natychmiast otworzyć.

8. Komputer wysyłający wyśle ​​plik do komputera odbierającego. Transfer może zająć trochę czasu. Zależy to od rozmiaru pliku i szybkości połączenia Bluetooth.

Chociaż AirDrop nie dociera do tych z nas, którzy preferują Androida lub Windows w najbliższym czasie istnieją inne opcje, aby mieć podobne doświadczenie. Wkrótce Google wyda swoją wersję aplikacji do bezprzewodowego udostępniania plików o nazwie Fast Share. Ta aplikacja zastąpi funkcję Android Beam, która nie jest wydajna i rzadko używana.

Jeśli wcześniej nie wypróbowałeś tych metod udostępniania plików, daj im spojrzenie i daj nam znać, co myślisz!

Czy ten artykuł jest przydatny?

The Complete Windows 10 Podręcznik dostosowywania „class =” responsive-lazy alignleft

The Complete Windows 10 Podręcznik dostosowywania

W tym ebooku zbadamy wiele opcji, które można w pełni dostosować Windows 10. Pod koniec tego ebooka będziesz wiedział, jak zrobić Windows 10 własnych i zostań ekspertem Windows 10 użytkowników.

Zdobądź to teraz! Więcej ebooków »