Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Korzystanie z operatora zapytania o witrynę nie jest niezawodną metodą wykrywania problemów z indeksowaniem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Korzystanie z operatora zapytania o witrynę nie jest niezawodną metodą wykrywania problemów z indeksowaniem

Podczas sesji AskGooglebot Johna Muellera zapytano, dlaczego podczas korzystania z operatora site:query w Google nie wszystkie adresy URL są widoczne, gdy pojawiają się wyniki.

Specjalista ds. SEO odnosi się do operatora site:query, którego użycie w następujący sposób:

strona: https://somewidget.com

wyniki Google wyświetlą wszystkie strony w witrynie Somewidget.com.

John wyjaśnił, że operator site:query nie jest przeznaczony do zwracania pełnych wyników ani nie jest przeznaczony do celów diagnostycznych.

Dodał również, że Google Search Console jest znacznie lepszym wyborem dla właścicieli witryn, którzy chcą uzyskać więcej informacji w celach diagnostycznych (takich jak audyt witryny).

Nie polegaj na licznikach pojawiających się w wynikach wyszukiwania Google, ponieważ nie są one wiarygodne i nie są najlepszym źródłem informacji dla osoby próbującej zdiagnozować problemy z indeksowaniem.

John Mueller Zapytaj o transkrypcję Googlebota

Jan 0:03
Dzisiejsze pytanie pochodzi z YouTubei jest:

Kiedy sprawdziłem moją witrynę w Google, pokazuje ona tylko 28 zamiast 180 adresów URL. Dlaczego?

Krótka odpowiedź na to pytanie jest taka, że ​​zapytanie dotyczące witryny nie jest kompletne ani wykorzystywane do celów diagnostycznych. Zapytanie dotyczące witryny to specyficzny rodzaj wyszukiwania, który ogranicza wyniki do określonej witryny internetowej. Zasadniczo jest to tylko słowo witryna, dwukropek i domena witryny. Chociaż użycie tego zapytania ogranicza wyniki do konkretnej witryny internetowej, nie ma ono stanowić wyczerpującego zbioru wszystkich stron tej witryny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile stron Twojej witryny zaindeksowało Google, skorzystaj z Search Console. Google Search Console to bezpłatne narzędzie, za pomocą którego właściciele witryn mogą uzyskać więcej informacji o tym, jak wyszukiwarka Google widzi ich witryny.

W Search Console możesz zobaczyć, jak Twoje strony są wyświetlane w wyszukiwarce, a także liczbę stron, które są obecnie indeksowane. Krótko mówiąc, nie martw się liczbami wyświetlanymi w site:query. Zamiast tego użyj Search Console.

I to tyle na ten czas. Mam nadzieję, że uznałeś to za przydatne i wnikliwe. Do zobaczenia w kolejnym odcinku Zapytaj Googlebota. Nie zapomnij zasubskrybować, aby zobaczyć je wszystkie.

Table of Contents