Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Koszt uruchomienia lampek choinkowych i jak zaoszczędzić pieniądze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Koszt uruchomienia lampek choinkowych i jak zaoszczędzić pieniądze

Dla wielu rodzin okres świąteczny może nie być kompletny bez świątecznego oświetlenia. Niezależnie od tego, czy wolisz pełne Griswold, czy wolisz coś bardziej minimalistycznego, światła mogą pomóc w wypełnieniu Twojego domu świąteczną radością zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Ale ile kosztuje uruchomienie lampek choinkowych?

Krótka odpowiedź brzmi, że to zależy. To, co płacisz za lampki choinkowe, może być znacznie wyższe lub niższe niż rachunek sąsiadów. Rozbicie typowych kosztów eksploatacji lampek bożonarodzeniowych może pomóc w zaoszczędzeniu na rachunkach za media w okresie świątecznym.

Tutaj dowiesz się więcej o:

• Jak lampki choinkowe wpływają na rachunki za prąd

• Jakie rodzaje świateł kosztują najwięcej

• Jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd

Światła świąteczne i rachunek za prąd

Uruchomienie lampek choinkowych zużywa energię, co może przełożyć się na wyższe rachunki za media. To, jak duży wzrost widzisz na rachunku za energię elektryczną, może zależeć od wielu czynników, w tym:

• Ile nitek świateł używasz

• Rodzaj cebulek zastosowanych w każdym z pasm

• Liczba godzin, przez które każdego dnia włączasz światła

• Ile dni świecisz lampkami choinkowymi

Gdzie mieszkasz i ile płacisz za kilowatogodzinę energii elektrycznej.

Wszystkie te rzeczy mogą wpłynąć na to, jak duży okaże się rachunek za oświetlenie świąteczne, gdy nadejdzie styczeń. Zrozumienie, ile możesz zapłacić, może pomóc, jeśli Twoim celem jest niedrogie świętowanie świąt.

Należy pamiętać, że inne koszty mogą zwiększyć rachunki za energię elektryczną podczas świąt, oprócz lampek choinkowych. Jeśli używasz piekarnika częściej, na przykład do przygotowywania świątecznych posiłków, może to skutkować wyższymi rachunkami za prąd. Możesz również zobaczyć większy rachunek, jeśli chłodniejsza pogoda oznacza, że ​​​​upał jest częstszy lub Twoje dzieci są w domu przez cały dzień, używając więcej elektroniki, gdy szkoła jest nieobecna.

Czy lampki choinkowe zużywają dużo energii?

Ilość energii zużywanej przez lampki choinkowe może zależeć od rodzaju żarówki i liczby żarówek na pasmo. Najpopularniejsze opcje lampek bożonarodzeniowych to mini lampki żarowe, mini lampki LED i ceramiczne lampki C7.

Który rodzaj żarówki zużywa najwięcej energii?

Rekommenderad:  Znaczenie relacji między influencerami a markami

Najprostszą odpowiedzią jest spojrzenie na moc lampek choinkowych, w oparciu o rozmiar żarówki i liczbę żarówek na pasmo. Na przykład:

• Na przykład w przypadku lamp C7 zwykle otrzymujesz 25 lamp na pasmo.

• W przypadku mini żarówek i mini lampek LED zwykle masz 100 żarówek na pasmo.

Oto porównanie średniej mocy dla każdego z nich:

• Światła C7: 5 watów

• Żarówki C9 (2-¼” długości): 7 watów

• Mini żarówki: 0.4 watów

• Mini diody LED: 00,07 watów

Pomiędzy tymi trzema opcjami, mini diody LED pobierają najmniej energii na pasmo, podczas gdy światła C7 pobierają najwięcej. Potrzebne byłyby cztery pasma świateł C7, aby równać się tej samej liczbie żarówek w jednym łańcuchu żarówek lub mini lampek LED. Należy to zrozumieć, ponieważ może to mieć wpływ na liczbę zużytych kilowatogodzin i ogólne koszty energii.

Koszt lampek bożonarodzeniowych do rachunku za usługi komunalne

Obliczenie szacunkowego kosztu oświetlenia świątecznego ma znaczenie, gdy próbujesz obniżyć rachunek za energię elektryczną w miesiącach zimowych. Ponownie, to, co zapłacisz, może zależeć od różnych czynników, w tym od miejsca zamieszkania i kosztów energii elektrycznej.

Przeciętne gospodarstwo domowe płaci $00,14 centa za kilowatogodzinę energii elektrycznej, według Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych, ale koszty mogą być znacznie wyższe lub niższe w różnych częściach kraju. Większość ludzi prawdopodobnie zapłaci w tym roku więcej niż kiedyś, ponieważ koszty utrzymania rosną, a ludzie nie zawsze mogą chronić się przed inflacją.

Jeśli mieszkasz na przykład w Nowej Anglii, możesz zapłacić średnio $00,26 centa za kilowatogodzinę. Osoby mieszkające w regionie East South Central płacą jednak średnio $00,14 centa za kilowatogodzinę. Najwięcej zapłacą mieszkańcy Hawajów, w wysokości $00,46 centa za kilowatogodzinę.

Oto jak dowiedzieć się, ile zapłacisz za oświetlenie świąteczne:

• Pomnóż moc świateł przez liczbę godzin dziennie, w których światła będą włączone, a następnie podziel przez 1000, aby znaleźć kilowatogodziny dziennie

• Pomnóż kilowatogodziny dziennie przez koszt zużycia energii elektrycznej, aby uzyskać dzienny koszt

• Pomnóż dzienny koszt przez liczbę dni, w których światła będą włączone

Obliczanie kosztów lampek choinkowych

Ile więc kosztuje każdy rodzaj światła?

Przyjrzyjmy się, ile kosztowałoby uruchomienie lamp C7, C9 i mini żarówek oraz mini lamp LED przez sześć godzin dziennie przez 30 dni, przy średniej $00,14 centa za kilowatogodzinę. Oto, ile zapłacisz za każdy z nich:

Rekommenderad:  Jak wyświetlać rozszerzenia plików w systemie Linux?
Typ żarówki Koszt godzinowy Koszt dzienny Koszt miesięczny
C7 (25 żarówek, 5 watów na żarówkę) $00,0175 $00,105 $3.15
C9 (25 żarówek, 7 watów na żarówkę) $00,025 $0.15 $40,50
Żarówki Mini Lights (100 żarówek, 00,45 watów na żarówkę) $00,0063 $00,0378 $1.13
Mini LED Lights (100 żarówek, 00,07 watów na żarówkę) $00,0042 $00,0252 $00,76

Należy pamiętać, że te koszty dotyczą tylko jednego pasma świateł, jak wspomniano. Jeśli połączysz kilka pasm na swoim drzewie, opraw je windows ze światłami, a następnie udrapuj krzewy lub ulicę windows na zewnątrz z większą ilością, Twoje koszty oczywiście wzrosną.

Ponadto, jeśli chodzi o to, ile przeciętny człowiek wydaje na lampki choinkowe, może się to różnić w zależności od kosztów utrzymania w danym stanie, a także od rodzaju używanych żarówek. Na przykład mieszkańcy Luizjany, którzy używają świateł LED, wydają najmniej, średnio $80,18 miesięcznie. Tymczasem Hawajczycy, którzy wybierają żarówki, wydają średnio 64,55 USD miesięcznie na sezonowe oświetlenie.

Czy lampki choinkowe LED oszczędzają pieniądze?

Jak wspomniano, moc lampek choinkowych odgrywa ważną rolę w określaniu, ile płacisz za rachunki za energię elektryczną w okresie świątecznym. Pomiędzy światłami C7, światłami żarowymi i światłami LED, światła LED są bardzo energooszczędne. Według Departamentu Energii, domowe diody LED, które mają oznaczenie ENERGY STAR, zużywają do 75% mniej energii i działają 25 razy dłużej niż żarówki.

Jak sugeruje poprzedni przykład, osoby korzystające z lampek choinkowych LED płacą znacznie mniej niż osoby korzystające z żarówek lub żarówek C7. Wynika z tego, że łatwym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za prąd i zmniejszenie zużycia energii byłoby jak najczęstsze używanie mini lampek LED. Poza tym żarówki LED emitują mniej światła i rzadziej przeciążają gniazdka, co czyni je potencjalnie bezpieczniejszą opcją oświetlenia świątecznego w porównaniu z innymi rodzajami żarówek.

Jedzenie na wynos

Wyższy niż zwykle rachunek za energię elektryczną może zepsuć świąteczne uroczystości. Wstępne oszacowanie potencjalnych kosztów może pomóc w zarządzaniu wydatkami na media. I możesz zdecydować, czy warto zainwestować trochę pieniędzy w modernizację obecnych lampek bożonarodzeniowych na opcje energooszczędne.

Rekommenderad:  12 najlepszych i zabawnych sposobów zarabiania na drzemce

Często zadawane pytania

Czy lampki choinkowe LED zużywają dużo prądu?

W porównaniu z lampkami C7 lub mini lampkami żarowymi, lampki choinkowe LED zużywają najmniej energii. W szczególności mogą zużywać do 75% mniej energii, a jednocześnie działać 25 razy dłużej. Lampki choinkowe LED emitują również mniej ciepła i mogą być łatwiejsze w instalacji niż inne rodzaje oświetlenia świątecznego.

Czy lampki choinkowe podnoszą rachunki za światło?

Lampki choinkowe mogą podnieść rachunki za prąd w miesiącach zimowych. To, o ile wzrośnie twój rachunek, może zależeć od kilku rzeczy, w tym rodzaju używanych żarówek, liczby używanych pasm świetlnych i średniego kosztu energii za kilowatogodzinę w Twojej okolicy. Korzystanie z timerów i przejście na energooszczędne żarówki może być pomocne w obniżeniu rachunków za energię elektryczną na Boże Narodzenie.

Czy choinki zużywają dużo prądu?

Choinki mogą zużywać dużo energii elektrycznej, w zależności od rodzaju używanych świateł, liczby pasm na choince i tego, jak długo pozostawiasz choinkę podłączoną każdego dnia. Korzystanie z lampek mini LED może obniżyć koszty energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia choinki, podczas gdy użycie żarówek C7 do oświetlenia choinki może skutkować wyższymi rachunkami za energię.


Porady i strategie finansowe: Wskazówki podane na tej stronie mają charakter ogólny i nie uwzględniają Twoich konkretnych celów, sytuacji finansowej i potrzeb. Należy zawsze rozważyć ich stosowność w danych okolicznościach.
SoFi® Checking and Savings jest oferowane przez SoFi Bank, NA © 2022 SoFi Bank, NA Wszelkie prawa zastrzeżone. Członek FDIC. Pożyczkodawca równych mieszkań.
Członkowie SoFi z bezpośrednią wpłatą mogą zarobić do 30,25% rocznej stopy procentowej (RRSO) odsetek od sald kont oszczędnościowych (w tym skarbców) i do 20,50% RRSO na sprawdzanie sald kont. Nie ma minimalnej kwoty wpłaty bezpośredniej wymaganej do zakwalifikowania się do tych stawek. Członkowie bez bezpośredniego depozytu zarobią 10,20% RRSO od wszystkich sald kont w czekach i oszczędnościach (w tym skarbcach). Stopy procentowe są zmienne i mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Te stawki są aktualne na dzień 113/2022. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie http://www.sofi.com/legal/banking-rate-sheet
SOMN0122003

Powiązane lektury: