Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Kryteria, które powinien wziąć pod uwagę projektant interfejsu użytkownika

Kto jest projektantem interfejsu użytkownika? Jakie kryteria powinna wziąć pod uwagę ta osoba przy projektowaniu? Co obejmuje projektowanie interfejsu użytkownika? Dołącz do nas, aby wspólnie odpowiedzieć na te pytania. Znaczenie projektu interfejsu użytkownika staje się jasne, gdy wiemy, że zaprojektowano i przesłano ponad 2 miliardy witryn. W Google Play znajduje się około 3,48 miliona aplikacji, a w Apple Store – 2,2 miliona.

Teraz pojawia się pytanie, jaka jest różnica między dużymi i odnoszącymi sukcesy witrynami a aplikacjami i witrynami, które dodały do ​​statystyk tylko jedną liczbę? Powodów sukcesu lub porażki projektu można wymienić wiele, jednak wspólnym punktem wszystkich udanych projektów jest dbałość o UI i UX. Projektowanie interfejsu użytkownika jest koniecznością w dzisiejszym świecie. Dzisiejszy świat jest pełen konkurencji, a użytkownik ma wiele możliwości.

Niezwracanie uwagi na interfejs użytkownika i odwracanie uwagi od tego problemu może spowodować nieodwracalne straty. W ostatnich latach użytkownik korzystał z Internetu wyłącznie w celu zaspokojenia swoich potrzeb. Ale teraz świat sieci jest dla wielu drugim domem. Dlatego ważne jest, aby uzyskać dobre samopoczucie w tym domu. Poniżej wymienimy kilka kryteriów odróżniających projekt zły od normalnego. Zostań z nami.

Używanie popularnych stylów

W profesjonalnym projektowaniu interfejsu użytkownika nie używaj zbyt wielu mylących ikon. Ten problem nie ogranicza się do ikon. Wielu uważa, że ​​projektowanie UX powinno być proste i minimalne. Należy usunąć wszystkie niepotrzebne i nieprzydatne elementy mogące powodować tarcie. Jednakże powielanie i powielanie strony może kwestionować wyjątkowość Twojego programu. Ale lepiej jest użyć w swoim projekcie znanych elementów.

Przykładem, jaki można w tym względzie wymienić, są znaki drogowe. Choć ulice w różnych miastach i krajach znacznie się od siebie różnią, kierowcy mogą bez problemu poruszać się po każdej drodze, kierując się znanymi znakami drogowymi. Kierowca może nawet nie posiadać wystarczającej umiejętności czytania znaków, ale może zrozumieć koncepcję znanych znaków drogowych i odpowiednio postępować.

Zatem jako projektant interfejsu użytkownika staraj się nie odbiegać zbytnio od popularnych i znanych stylów w tej dziedzinie, zachowując jednocześnie kreatywność i złośliwość w projektowaniu interfejsu użytkownika. Pozwala na osiągnięcie kompleksowego projektu. Projektowanie włączające oznacza, że ​​z Twoją aplikacją lub witryną internetową mogą pracować osoby o dowolnym poziomie zrozumienia i umiejętności czytania i pisania. Dodanie możliwości wyszukiwania głosowego to jeden ze sposobów, który może zwiększyć grono użytkowników i klientów w programie.

Projektant interfejsu użytkownika powinien informować użytkownika o zachodzących transakcjach.

Użytkownik powinien zawsze być świadomy swoich transakcji i działań. Na przykład użytkownicy systemu Windows mogą podczas przesyłania plików zobaczyć postęp, a nawet procent pomyślnie przesłanych plików. Ponadto konieczne jest przekazanie użytkownikowi prawidłowej informacji zwrotnej dotyczącej dokonanej przez niego transakcji. Powiadomienia takie jak produkt zostały dodane do Twojego koszyka. Twoje zapytanie zostało wysłane. Twoje dane zostały pomyślnie zarejestrowane i tak dalej.

Oczywiście elementy te należy personalizować w zależności od rodzaju aktywności na stronie, wieku i płci odbiorców itp. Powiadomienia to jedne z rzeczy, które łatwo zmienić. Pamiętaj, że w przypadku każdej grupy musisz mówić w ich języku. Metafory, słowa i wyrażenia muszą być odpowiednio dobrane.

Jako projektant interfejsu użytkownika zalecamy, aby nigdy nie korzystać z gotowych szablonów i projektów. Gotowe szablony nie będą odpowiadać potrzebom Twoich użytkowników, a efekt, jaki uzyskasz wdrażając ekskluzywny projekt, będzie z pewnością znacznie lepszy. Oczywiście szablony mogą dostarczyć świetnych pomysłów na projekt interfejsu użytkownika i UX.

Projektant interfejsu użytkownika i projekt docelowy

Dla projektanta interfejsu użytkownika bardzo ważna jest idea stojąca za produkcją dowolnego produktu. Na przykład niektóre witryny są wdrażane w celu ułatwienia codziennych zadań człowieka. Ogólnie można powiedzieć, że produkty są projektowane i produkowane po to, aby czynić nasz świat lepszym. Być może zwrócenie uwagi na naukę psychologii w tej dziedzinie nie jest pozbawione łaski. W takim przypadku prawidłowo zrozumiesz wymagania użytkownika końcowego, a nie klienta, i podejmiesz odpowiednie kroki.

negatywna przestrzeń

Projektant interfejsu użytkownika musi umieć poprawnie używać przestrzeni ujemnej. Pamiętaj, że przestrzeń ujemna nie zawsze jest zła. Czasami ta przestrzeń może pomóc użytkownikowi zrozumieć ogólne elementy strony. Oczywiście nie powinieneś oddawać się tworzeniu negatywnej atmosfery. Obecność przestrzeni negatywnej powoduje większe skupienie się na głównych elementach, a kluczowe punkty bardziej się wyróżniają. Czasami zamiast używać słowa „przestrzeń ujemna”, używają białej spacji.

Na jakie punkty powinien zwrócić uwagę projektant interfejsu użytkownika podczas projektowania interfejsu użytkownika?

Projektant interfejsu użytkownika powinien znać różnice pomiędzy UI i UX. Łączenie tych dwóch elementów jest błędem, który popełnia wielu projektantów. Interfejs użytkownika można uznać za przestrzeń, w której zachodzi interakcja pomiędzy użytkownikiem a produktem. User Experience wynika z odczuć użytkownika po interakcji z produktem.

Choć badania użytkownika i jego wiedzy w większości prowadzone są w obszarze UX, to zwrócenie uwagi na ten obszar w UI również nie jest pozbawione wdzięku. Projektant interfejsu użytkownika musi znać odbiorców, zainteresowania i gusta. Ten problem powoduje, że ostateczny projekt koncentruje się na życzeniach i potrzebach użytkownika oraz zapewnia tworzenie wartości.

Pamiętaj, że poznanie użytkownika to coś innego niż postawienie się na jego miejscu. Twoje życzenia i gusta niekoniecznie są takie same jak użytkowników. Pragnienie, aby inni zgadzali się z tobą, nazywa się w psychologii fałszywym konsensusem. Dlatego przy projektowaniu interfejsu użytkownika trzymaj się jak najdalej od tego problemu.

Testowanie możliwości użytkownika może pomóc projektantowi interfejsu użytkownika uniknąć tych osobistych uprzedzeń. Oczywiście ci użytkownicy muszą być prawdziwi. Nie proś więc o pomoc przyjaciół, rodziny i znajomych. Jak wiadomo, interfejs użytkownika jest pierwszą rzeczą, z którą spotyka się użytkownik.

Ta pierwsza interakcja może zachęcić użytkowników do kontynuowania lub zaprzestania korzystania z produktu. W pewnym sensie można powiedzieć, że od powodzenia projektu interfejsu użytkownika zależy od powodzenia wysiłków wszystkich członków zespołu. Wyjście użytkownika z powodu braku komunikacji z projektem interfejsu użytkownika doprowadzi do wygranej konkurencji.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie lawyBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania