Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kto będzie kontynuował Twoje cyfrowe dziedzictwo?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kto będzie kontynuował Twoje cyfrowe dziedzictwo?

W tym tygodniu byłem chory i myślałem, że z powodu mojego kurzego serca nie dam sobie rady. Będąc studentem, nie mam wystarczającej sumy pieniędzy, którą mógłbym przekazać rodzinie, ale mam wiele kont online, subskrypcji i ogromną ilość danych na kilku dyskach twardych, a także Dropbox i SkyDrive konta (chmura). Należy się tutaj zastanowić, co dzieje się ze wszystkimi danymi cyfrowymi po śmierci ich właściciela. Kto je kontynuuje dziedzictwo cyfrowe?

Dwa lata temu Marc Davis, architekt-partner w firmie Microsoft, przemawiał na konferencji SXSW w swoim przemówieniu „Demystifying Online Privacy and Empowering the Digital Self”. Postawił wówczas wiele ciekawych pytań i ujawnił ciekawe fakty.

W ciągu ostatnich kilku dekad nastąpiła ogromna zmiana w sposobie, w jaki przetwarzamy dane i je wykorzystujemy. Dzięki coraz szybszemu i niedrogiemu połączeniu internetowemu każdego dnia zużywamy gigabajty danych. Ale kto będzie jego właścicielem, kiedy pożegnamy się z tą planetą?

Dostęp do informacji o Twoim koncie

Legacy Locker to usługa internetowa, która umożliwia przekazanie hasła i innych szczegółów konta rodzinie i bliskim. Możesz ustawić aż dwie osoby, które będą mogły uzyskać Twoje dane do logowania, gdy Cię nie będzie. Legacy Locker nie jest jedyny w swoim rodzaju, istnieje wiele alternatywnych usług, takich jak Cirrus Digital Legacy Services, Mój cyfrowy wykonawca i Trustnet.

Entrustnet oferuje ponadto możliwość zamknięcia wszystkich kont po śmierci użytkownika (jeśli taka jest wola). Problem z tego typu usługami komercyjnymi polega jednak na tym, że obdarzasz ich ogromnym zaufaniem. Nigdy nie możesz być pewien, czy ta firma będzie istniała później 5 lat, a co dopiero dziesięcioleci. Możesz także skorzystać z oprogramowania do zarządzania hasłami, np KeePass i wspomnij w testamencie jego hasło. Tak, zrobiono to już wcześniej.

Zamknięcie wszystkich kont

Zacznijmy od „drugiego Internetu”, Facebook. Facebook daje możliwość usunięcia, dezaktywacji lub upamiętnienia konta po śmierci. Ktoś jednak ma obowiązek przedstawić akt zgonu. Podobnie jest z Twitter.

Google ma również uczciwą politykę; pozwala z łatwością usunąć konto, pod warunkiem, że nie masz żadnych zaległych płatności za żadną z usług powiązanych z tym kontem. Aby usunąć konto, przejdź do jego Strona usuwania. Aby uzyskać dostęp do konta zmarłej osoby i je usunąć, istnieje oficjalny sposób, który wymaga wysłania odręcznego faksu, a procedura może się różnić w zależności od lokalizacji. Przejdź i przeczytaj szczegółową instrukcję Tutaj.

Większość serwisów, w tym Yahoo!, stwierdziła w swojej umowie, że konta użytkownika końcowego nie można przenosić i wraz ze wszystkimi danymi konto zostanie usunięte po przedstawieniu aktu zgonu właściciela.

[color-box color=”white”] Przeczytaj także: Deadsocial utrzymuje cię przy życiu w Internecie po śmierci [/color-box]

Jeśli posiadasz stronę internetową i masz Google AdSense lub inne przychody generowane przez konta reklamowe, choć pierwsza poprawka nie przemawia na korzyść przekazania korony: Biznes IT raportuje, że jeśli przekażesz informacje o witrynie i domenie danej osobie, sztuczka może zadziałać, a przychody nadal będą mogły zostać przesłane do danej osoby. PayPal umożliwia również usunięcie konta. Jeśli zmarłemu pozostały jakieś środki, wystawi czek na rzecz posiadacza rachunku.

Różne licencje

Sytuacja jest bardzo skomplikowana, jeśli chodzi o informacje przechowywane w bitach i bajtach. Przenoszenie dowolnej licencji Windows oprogramowanie, subskrypcja iTunes, kolekcja e-booków oraz wszystkie filmy i piosenki, które pobrałeś z Internetu (oczywiście legalnie, mam na myśli, jeśli były nielegalne, przede wszystkim nigdy nie miałeś żadnej licencji) jest surowo zabronione.

Książki, czasopisma i dowolne treści opublikowane na nośniku fizycznym można rozpowszechniać bez żadnych problemów. Jednak żadnej zawartości pobranej z cyfrowego lasu nie można w ogóle przenieść.

Choć treść można udostępnićoznacza to, że nie jest niemożliwe, aby ktoś oddał całą swoją kolekcję filmów lub bibliotekę mp3 na urządzeniu pamięci masowej, ale nie będzie to legalne. Większość serwisów rozpowszechnia treści wolne od DRM, więc pojawia się problem złamania wszystkich kodów. Najważniejsze jest to, że treści cyfrowe, które kupujesz online lub offline, nie mają charakteru wyłącznego i nie podlegają przeniesieniu (w większości przypadków). Sprawy po prostu nie układają się tak samo, jeśli chodzi o dane w ciągach binarnych.