Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kto jest online: najlepsze odcinki Doctor Who wszechczasów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kto jest online: najlepsze odcinki Doctor Who wszechczasów

„Cały czas i przestrzeń; wszędzie i wszędzie; każda gwiazda, jaka kiedykolwiek istniała. Od czego chcesz zacząć?”

W tym roku obchodzi 52. rocznicę, pierwotnie wyemitowany 23 listopada 1963 r. (i powtórzony w następnym tygodniu na wypadek, gdyby ludzie byli bardziej zainteresowani zabójstwem Kennedy’ego, o którym wiadomość rozeszła się w Wielkiej Brytanii, gdy program wychodził.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

W ciągu tych 52 lat do tej pory wyemitowano 252 historie telewizyjne, dwa spin-offy filmowe z Dalekiem z lat 60., dwie charytatywne parodie oraz zalew drukowanych (powieści i komiksy) oraz spin-offów audio. A o niezależnych, tworzonych przez fanów mediach nawet nie wspomnieliśmy!

Wróćmy do tych 252 historii. Jeśli jesteś zainteresowany wejściem i chcesz spróbować smaku długiej historii serialu bez wydawania (lub więcej) pieniędzy, gdzie na ziemi powinieneś zacząć?

Cóż, online jest najlepszym miejscem. Wiele odcinków można oglądać bezpłatnie, a także w serwisach subskrypcyjnych, takich jak Netflix i Hulu. Jeśli chcesz szybko dostać się do programu i cieszyć się najważniejszymi odcinkami całej telewizyjnej historii, zacznij od tej listy.

Era nowożytna, 2005-2015

Jeśli chcesz obejrzeć dowolny odcinek od 2005 roku, znajdziesz go w serwisie Netflix. Obejmuje to wszystkich czterech współczesnych lekarzy, Christophera Ecclestona (2005), Davida Tennanta (2005-2010), Matta Smitha (2010-2013) i Petera Capaldiego (2013-). Obejmuje również niezwykle mocny zbiór opowiadań.

Seria 1

Pierwszy odcinek odrodzonej serii z powodzeniem przywraca Doktora (Christopher Eccleston), TARDIS, podróże w czasie, inwazje obcych (ponownie Autony) i uspokaja umysły fanów.

Rose (Billie Piper) zaprzyjaźnia się z ostatnim Dalekiem w odcinku, który dodaje znaczącą historię do historii Wojny Czasu.

: W Londynie z czasów drugiej wojny światowej Doktor i Rose znajdują społeczność terroryzowaną przez małego chłopca w masce przeciwgazowej. Spotykają także kapitana Jacka Harknessa (John Barrowman i ), oszusta podróżującego w czasie.

: Doktor, Rose i Jack utknęli w futurystycznych teleturniejach, takich jak i , gdzie eliminacja oznacza właśnie to. Ale dzieje się coś innego, większy plan podboju, który muszą odkryć i powstrzymać, zanim będzie za późno.

Seria 2

: W wyciskaczu łez dla fanów klasycznych seriali, nowy Doktor (David Tennant) wpada na swoją dawną towarzyszkę, Sarah Jane Smith.

: Zapowiadając spotkania Doktora z trzema przyszłymi towarzyszami, podróżnicy TARDIS lądują na opuszczonym statku kosmicznym z bramami do przedrewolucyjnej Francji, a konkretnie do osi czasu Madame de Pompadour, w której Doktor natychmiast się zakochuje.

: Wskrzeszeni złoczyńcy z tego sezonu, Cybermani, przeprowadzają inwazję poprzez badania Torchwooda dotyczące pochodzenia tajemniczej sfery, co ma straszne konsekwencje dla Doktora i Rose.

Seria 3

Doktor i jego nowa towarzyszka Martha (Freema Agyeman) są uwięzieni w latach 60. XX wieku, po tym, jak TARDIS zostaje schwytana przez Płaczące Anioły, więc Władca Czasu używa serii dodatków DVD, aby porozmawiać z Sally Sparrow (Carey Mulligan) w teraźniejszości pomóc je uwolnić.

: Ukrywając się w 1912 roku, aby uniknąć Rodziny Krwi, Doktor przepisuje swoją biologię, aby stać się człowiekiem, zapisując swoją esencję w zegarku na breloczku, podczas gdy Martha udaje pokojówkę. Ale dr John Smith zakochał się…

: Na ostatniej planecie istniejącej przed śmiercią wszechświata, Doktor, Martha i Jack spotykają profesor Yanę (Sir Derek Jacobi), życzliwego starego naukowca, który pomaga ostatnim ludziom uciec w ich rakiecie do legendarnej Utopii. Ale Martha odkrywa, że ​​profesor ma zegarek na breloczku, co sugeruje, że Doktor nie jest ostatnim Władcą Czasu…

Seria 4

: Doktor i Donna (Catherine Tate) odwiedzają największą bibliotekę we wszechświecie i znajdują ją najwyraźniej opuszczoną. Aż do przybycia River Song (Alex Kingston).

: Doktor wyrusza w samotną podróż wokół szafirowego wodospadu na planecie Midnight, podczas gdy Donna relaksuje się w spa. Tajemniczy, potężny kosmita w jakiś sposób dostaje się na pokład, tworząc klaustrofobiczny thriller.

: Dalekowie powracają z planem zdetonowania bomby rzeczywistości, aby zniszczyć całe życie w stworzeniu, tak aby tylko oni pozostali.

promocje:

Lądując na Czerwonej Planecie, Doktor odkrywa, że ​​został uwikłany w katastrofalne wydarzenia w Bowie Base One, misji na Marsa, o której wie, że jest skazana na niepowodzenie. Czy może to powstrzymać?

Rekommenderad:  25 najlepszych ofert pracy online dla studentów

Mistrz (John Simm) nie jest martwy. Nawiedza koszmary każdego człowieka na ziemi. Tylko Doktor może go powstrzymać, nawet za cenę życia…

Seria 5

: Doktor (Matt Smith) ponownie spotyka Płaczące Anioły i River Song i odkrywa ogromne pęknięcie w strukturze wszechświata.

: Odkrywając potwora na obrazie Van Gogha, Doktor i Amy (Karen Gillan) znajdują udręczoną duszę, która jest w stanie słyszeć kolory. Ten odcinek został napisany przez Richarda Curtisa (, , i ).

Seria 6

: Doktor, Amy i Rory (Arthur Darvill) spotykają House’a (Michael Sheen), który przenosi esencję TARDIS do kobiety, Idris, aby mógł zacząć połykać wehikuł czasu. Ze scenariuszem Neila Gaimana.

: Amy zagubiła się w czasie, a kiedy Doktor i Rory ponownie ją odnajdują, postarzała się. Czy Rory zostanie ze swoją starzejącą się żoną, czy porzuci ją, aby spróbować znaleźć młodszą wersję?

Seria 7

: Płaczące Anioły zgromadziły się na Manhattanie, a ich moc ożywiła nawet Statuę Wolności. Czy Doktor może ich powstrzymać? A jeśli tak, to jakim kosztem dla jego przyjaciół?

Zasmucony odejściem Amy i Rory’ego, Doktor szuka spokojnego życia w wiktoriańskim Londynie, gdzie spotyka Clarę (Jenna Coleman) i odkrywa swojego dawnego wroga, Wielką Inteligencję, która spotyka Doktora po raz pierwszy.

: Doktor i Clara odwiedzają rezydencję z lat 70. i spotykają profesora Aleca Palmera (Dougray Scott), który próbuje porozumieć się z dobrze udokumentowanym duchem nawiedzającym posiadłość.

Dziesiąty i Jedenasty Doktor, David Tennant i Matt Smith, napotykają swoje „zagubione” wcielenie, grane przez Johna Hurta, i ratują Gallifrey przed zniszczeniem w Wojnie Czasu. To specjalny program z okazji 50-lecia serialu.

Seria 8

Ten bieg nie został jeszcze dodany do serwisu Netflix, ale kiedy już się pojawi, wypatruj i . Te odcinki, podobnie jak pozostałe odcinki z lat 2005-2014, można znaleźć w iTunes.

: Doktor zregenerował się, a Clara opłakuje swoją przyjaciółkę. Tymczasem mechaniczne androidy z przyszłości kanibalizują ludzi w poszukiwaniu części zamiennych. Czy Władca Czasu (Peter Capaldi) zdoła dojść do siebie na czas, aby ich powstrzymać?

: Dwuwymiarowa inwazja na Ziemię uwięzi Doktora w TARDIS, pozostawiając Clarę, by sama poradziła sobie z atakiem.

Przy tak wielu współczesnych odcinkach do obejrzenia są to te, których nie można przegapić. Ale nie przegap innych, jeśli możesz tego uniknąć!

Jeśli płacenie za poszczególne odcinki w iTunes i/lub subskrypcja w serwisie Netflix nie jest dla Ciebie, nie przegap pakietu odcinków BitTorrent wydanych z okazji 10. rocznicy ich powrotu do telewizji. Za jedyne 12 USD otrzymujesz odcinki przedstawiające wszystkie współczesne wcielenia.

Bonus: Ósmy Doktor regeneruje się

W 2013 roku, jako część przygotowań do 50. produkowane i przesyłane do YouTube oraz oficjalna strona internetowa BBC jako wstęp do .

Klasyczne nadrobienie zaległości, 1963-1996

W klasycznej erze serialu, zanim został zawieszony na 16 lat (z wyjątkiem jednorazowej koprodukcji BBC / Fox / Universal z Paulem McGannem w roli głównej), historie były serializowane przez kilka tygodni. Niektóre były tak krótkie, jak dwa odcinki (niezależnie od okazjonalnych programów specjalnych i wypełniaczy), podczas gdy inne trwały aż 12 odcinków.

Klasyczne przygody znajdują odzwierciedlenie zarówno w ówczesnych standardach produkcji telewizyjnej, jak i pracy związanej z prowadzeniem programu telewizyjnego.

Od 2005 roku miał tylko dwóch producentów wykonawczych w roli „show-runnera”. W oryginale porównywalną rolę pełnią dwa stanowiska, producent i redaktor scenariusza. Do 1980 roku serial miał ośmiu producentów i 12 redaktorów scenariusza w ciągu zaledwie 17 lat (oraz jednego producenta i trzech redaktorów scenariusza w ostatniej dziewiątce jego pierwotnej emisji).

Zaowocowało to interesującą mieszanką typów historii, tonów i epok, które w największym stopniu wpłynęły na kadencję Toma Bakera, który nie tylko pracował z czterema różnymi producentami serialu w latach 1974-1981, ale także twórcą , Douglasem Adamsem, jako redaktor scenariusza. (Fani Adamsa mogą być zainteresowani filmem dokumentalnym BBC, który nakręcił, przewidując rozwój Internetu).

Więc od czego zacząć od klasyki? Na początek oczywiście…

Pierwszy Doktor

: oryginalny odcinek z 1963 roku, w którym para nauczycieli (Ian Chesterton i Barbara Wright, grani przez Williama Russella i Jacqueline Hill) bada tajemniczą uczennicę (Susan, graną przez Carole Ann Ford), tylko po to, by dowiedzieć się, że jest ona wnuczką dziwny staruszek, „Doktor” (William Hartnell), który w rzeczywistości jest podróżnikiem w czasie – och, i on też ich porywa, aby zachować swój sekret.

Rekommenderad:  7 Porównanie najlepszych rejestratorów nazw domen (edycja 2023)

Wiele osób popełnia błąd, ignorując trzy kolejne odcinki, w których podróżnicy TARDIS pomagają plemieniu mieszkańców jaskini ponownie odkryć tajemnicę ognia, ale nie powinieneś popełniać tego samego błędu. Interakcja między tymi „prymitywami” jest bardzo dobrze napisana.

: Kolejny serial przedstawia największych złoczyńców, zmutowanych kosmicznych nazistów, lepiej znanych jako Dalekowie.

: Dalekowie najeżdżają Ziemię w połowie XXI wieku, a Doktor i jego przyjaciele pomagają ocalałym ludziom odeprzeć ich. Susan, wnuczka Doktora, zostaje w tyle.

: Złowrogi komputer w londyńskiej Post Office Tower zamierza wykorzystać sieci telefoniczne do przejęcia kontroli nad światem, w historii, która nie tylko wyprzedza swoje czasy o 30 lat, ale także jest szablonem formatu serialu cztery lata później.

: Cybernizowani ludzie z bliźniaczej planety Ziemi, Mondas, atakują Księżyc, podczas pierwszego pojawienia się innych śmiertelnych wrogów Doktora, Cybermanów. Tutaj są najbardziej niepokojące, ale prawdziwym wydarzeniem jest śmierć Doktora.

Drugi Doktor

: Nowy Doktor (Patrick Troughton) godzi się ze swoim „odmłodzeniem”, gdy Ben i Polly wyglądają na zdezorientowanych. Ale najwięksi wrogowie Doktora z pewnością go rozpoznają.

: Niedawno ponownie odkryta, jest to kolejna historia inwazji na Ziemi z ewakuowanym Londynem zaśmieconym tajemniczą, kontrolującą umysły siecią, terroryzowaną przez robota Yeti, a całą sytuacją zarządza bezcielesna Wielka Inteligencja. The Web of Fear przedstawia pułkownika Lethbridge-Stewarta, który później został stałym członkiem obsady jako awansowany brygadier, a wydarzenia z tej historii zostały niedawno wydzielone w nową serię oryginalnych powieści z Candy Jar Books.

: Chociaż Doktor napotkał swój gatunek w poprzednich odcinkach, po raz pierwszy odkrywamy, że jest Władcą Czasu, ponieważ wzywa swoich ludzi, aby pomogli zakończyć przerażający plan Wodza Wojennego, a mianowicie wykuć galaktykę -podbijanie armii poprzez stawianie przeciwko sobie najlepszych ziemskich sił konfliktowych w czasie. Ale Doktor ucieka od lat i jako kara za złamanie surowej polityki Władców Czasu nieinterwencji, jest zmuszony zmienić swój wygląd i wygnany na Ziemię.

(Większość ery Drugiego Doktora zaginęła dzięki niefortunnej polityce BBC niszczenia starych taśm wideo w latach 60. i 70.)

Trzeci Doktor

: Niezdolny do latania TARDIS i cierpiący na lekką amnezję, Doktor (Jon Pertwee) łączy siły z Lethbridge-Stewart w UNIT, sile zebranej w celu obrony Ziemi przed inwazją obcych. Na zawołanie Autony (niebezpieczne plastikowe manekiny kontrolowane przez Świadomość Nestene) zostają uwolnione.

Ta historia jest jedynym serialem z epoki klasycznej dostępnym w formacie HD, ponieważ została nagrana w całości na kliszy. Wersja Blu-ray jest dostępna na Amazon.

: W tej epoce serialu Doktor walczy z innym Władcą Czasu, złym Mistrzem (Roger Delgado), i tutaj realizuje swój najbardziej śmiały plan, próbując pogrążyć cywilizację w wojnie.

: Władcy Czasu wzywają wszystkie trzy wersje Doktora do walki z zagrożeniem spoza wszechświata – starożytnym, zaginionym Władcą Czasu znanym jako Omega, który istnieje wyłącznie jako antymateria.

: Ekologiczna opowieść o niebezpieczeństwach uprzemysłowienia i zanieczyszczenia, serial łączy zmutowane robaki i owady z szalonym (choć nieco laissez-faire) komputerem, ale zwycięstwo Doktora jest przytłumione, ponieważ jego najlepsza przyjaciółka, Jo, opuszcza go na rzecz ludzki naukowiec.

Czwarty Doktor

: Niedawno zregenerowany Doktor (Tom Baker) ląduje na satelicie w dalekiej przyszłości, gdzie odkrywa resztki ludzkości w zawieszonej animacji i obcą obecność czekającą na wykorzystanie ich ciał jako gospodarzy.

: Wysłani w przeszłość przez Władców Czasu, Doktor, Sarah i Harry (Lis Sladen i Ian Marter) muszą zapobiec lub opóźnić rozwój Daleków i spotkać ich twórcę, Davrosa. Napisana przez twórcę Daleka (i MacGyvera), Terry’ego Nationa, jest to kluczowa historia, którą odrodzeniowy showrunner Russell T Davies cytuje jako oddanie pierwszego strzału w Wojnie Czasu.

: Napisany przez Douglasa Adamsa, z gościnnym udziałem Juliana Glovera (, , ) z udziałem Johna Cleese’a (który występuje w większości z ośmiu najlepszych skeczy Monty Pythona), jest to jeden z najdowcipniejszych i najmądrzejszych scenariuszy science-fiction, jakie kiedykolwiek wyemitowano w telewizji. Zawiera również Davida Grahama jako profesora Kerensky’ego, najlepiej znanego jako głos szofera Parkera w i .

Ta oszałamiająca opowieść, napisana przez 17-letniego fana, Andrew Smitha, przedstawia ewolucję i ignorancję/umyślne manipulowanie historią jako zagrożenie dla cywilizacji. Doktor i jego towarzyszka Pani Czasu, Romana, wyjeżdżają z pasażerem na gapę, Adriciem.

Rekommenderad:  Jaka jest najlepsza opcja zakupu administratora RDP?

(Rozmawiałem z Andrew Smithem na małym zjeździe w 2013 roku, a rozmowy można posłuchać online [No Longer Available].)

Mistrz powraca i prowadzi Doktora w pułapkę, która może mieć tylko jedno straszne zakończenie – jego śmierć.

Piąty Doktor

Nowy Doktor (Peter Davison) odkrywa, że ​​niektóre androidy próbują zdetonować bombę, aby zapobiec galaktycznej konferencji pokojowej na Ziemi. Wkrótce dowiaduje się, że są kontrolowani przez jego dawnych wrogów, Cybermanów, w ramach planu, którego skutkiem jest śmierć jego towarzysza, Adrica.

: Po tym, jak jego towarzysz Peri zostaje przypadkowo otruty, Doktor musi spróbować znaleźć antidotum. Niestety, oznacza to radzenie sobie z megalomańskimi prezesami korporacji, przemytnikami broni, geniuszem budującym androidy i wojskowymi idiotami uwikłanymi w impas. Peri zostaje ostatecznie uratowana, ale kosztem własnego życia Doktora.

Szósty Doktor

: Niedługo po regeneracji, Doktor (Colin Baker) i Peri trafiają na Varos, w dziwnie proroczym dramacie o przyszłości telewizji, która przewiduje reality TV i głosowanie, a także manipulacje reżyserskie.

(Czas Colina Bakera został skrócony przez edykt kierownictwa BBC, w wyniku którego program został przełożony o rok i zastąpiono aktora).

Siódmy Doktor

: Historia, która świętuje 30 lat serialu, dwie przeciwstawne frakcje Daleków atakują Londyn w 1963 roku, zdeterminowane, by zdobyć technologię Władcy Czasu, którą Doktor ukrył tam podczas swojej pierwszej wizyty.

: Doktor (Sylvester McCoy, obecnie lepiej znany jako Radagast w serialach filmowych) i Ace trafiają do Northumberland podczas drugiej wojny światowej, gdzie starożytny nordycki bóg zostaje obudzony, by rozegrać ostateczną grę ze swoim wrogiem Władcą Czasu.

TARDIS zwraca Ace do Perivale w Londynie, gdzie odkrywa, że ​​od czasu jej wyjazdu wiele się zmieniło. Ostatni odcinek oryginalnej serii serialu oznacza również powrót Mistrza, który jest jeszcze bardziej szalony niż poprzednio.

Bonus: w radiu

Jakby tego wszystkiego było mało, można również cieszyć się w formie audio, za darmo, jeśli masz dostęp do BBC iPlayer (jeśli nie jesteś w Wielkiej Brytanii, tutaj VPN może się przydać).

Radia BBC 4 Extra to miejsce dla słuchowisk i komedii, a sieć regularnie nadaje historie wyprodukowane przez firmę Big Finish, która jest właścicielem praw dźwiękowych do oryginalnego dramatu z Tomem Bakerem, Peterem Davisonem, Colinem Bakerem, Sylvesterem McCoyem i Paulem McGannem w rolach głównych, wraz z wielu oryginalnych i nowych towarzyszy i złoczyńców.

Co więcej, w swoim zupełnym zamiłowaniu do serialu Big Finish udostępnił niektóre z tych historii na całym świecie… całkowicie za darmo! Odwiedź ich stronę Soundcloud, gdzie znajdziesz zarówno zwiastuny, jak i pełne odcinki.

Od czego zacząć?

Prawdopodobnie zauważyłeś, że pomimo tego, że odfiltrowałem większość z 252 historii serialu, ta lista pozostaje długa. Moja rekomendacja, jako fana z 37-letnim stażem, to zacząć od odcinków serialu z 2005 i 2006 roku, a następnie zdecydować, czy przejść do 2014 roku, czy zacząć oglądać erę klasyczną.

Jeśli rozważałeś binge-watching tej partii, nie zniechęcaj się. Niedawno obejrzałem pierwsze cztery serie w ciągu trzech tygodni, więc przebrnięcie przez ten tom telewizji w krótkim czasie jest z pewnością możliwe. Powyższe wybory powinny pomóc ci przyswoić jak najwięcej ważnych informacji o podróżach Doktora w czasie i przestrzeni bez oglądania całego odcinka.

(Uwaga: to, które odcinki są dostępne, może ulec zmianie. Na przykład do początku 2014 r. większość odcinków epoki nowożytnej była również dostępna w Amazon Najlepsze natychmiastowe wideo.)

jest bardzo online! Więc daj mi znać, jeśli masz jakieś pytania dotyczące Doktora i jego licznych dotychczasowych przygód. Czy jesteś już fanem i szukasz miejsc, w których można obejrzeć program online? Czy jesteś nowy w tej serii i chcesz dowiedzieć się, od czego zacząć? Daj mi znać, jakie masz przemyślenia na temat programu w sekcji komentarzy poniżej.