Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Kto jest twórcą selfie?

Wraz z dużą akceptacją selfie w ostatnich latach, w umysłach ludzi pojawia się pytanie, kto był prawdziwym twórcą selfie.

Nie ma znaczenia, z jakiej kultury pochodzisz i jakim językiem mówisz; Obecnie słowo Selfie stało się terminem we wszystkich krajach.

Minęło prawie pięć lat, odkąd to słowo zadomowiło się w kulturach, ale z badań wynika, że ​​tło tego słowa i takie zdjęcia są znacznie większe, niż większość ludzi myśli.

Według Sara Bortonpierwsze wiarygodne użycie słowa „selfie” miało miejsce we wrześniu 2002 r. przez wymienioną osobę Hopi. Oświadczenie Sarah Burton zaprzecza wcześniejszym twierdzeniom kogoś wymienionego Paryż Hilton, który twierdził, że wynalazł selfie.

Hopi napisał wcześniej w opisie swojego zdjęcia:

Przepraszam za [wrong] centrum; to jest selfie!

Jeśli jednak zagłębimy się w historię tych zdjęć, dotrzemy do roku 1839 i nazwiska osoby Roberta Cornelisa z Ameryki. Stanął przed aparatem na blisko 15 minut, aby wykonać poniższe zdjęcie, które dziś znamy jako selfie.

Nie zaszkodzi wspomnieć o najdroższym selfie zarejestrowanym w historii. To selfie zrobione w latach pięćdziesiątych XIX wieku przedstawia wizerunek pioniera szwedzkiego fotografa Oskara Rejlandera. To zdjęcie zostało później sprzedane za 115 000 dolarów.

Oskar Rjlander

Pierwsze grupowe selfie zarejestrowano w latach dwudziestych XX wieku. To zdjęcie zrobione na dachu w Nowym Jorku przedstawia fotografów z Byron Company, jednego z najsłynniejszych wówczas studiów fotograficznych w Nowym Jorku.

Grupowe selfie / Byron Studio

Według Sary Borton zdjęcie selfie nie jest dziełem jednej osoby, ale konsensusu społeczeństwa ludzkiego i w różnych epokach stopniowo zyskiwało na popularności wśród ludzi; Dlatego twórcy tego typu zdjęcia nie można uznać za konkretną osobę.

CZYTAĆ:  Konkurs na najlepsze zdjęcia fotografa dzikiej przyrody roku 2024

Podziel się swoją opinią na ten temat z innymi użytkownikami i nami.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie intexBezpłatne pobieranie motywów WordPressbezpłatny kurs online