Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Kto może zobaczyć moje Facebook Strona? Strona firmowa a profil osobisty

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Kto może zobaczyć moje Facebook Strona? Strona firmowa a profil osobisty

Czy chcesz, aby ponad miliard osób oglądało Twoje rodzinne zdjęcia z wakacji?

Nie sądziłem.

Czy chcesz, aby ponad miliard osób zobaczyło stronę Twojej firmy?

Absolutnie!

Jaka jest różnica? Tego dowiesz się w tym poście (a na końcu podzielę się mało znaną wskazówką).

Facebook’S 2.4 miliardów użytkowników czyni z niej Organizację Narodów Zjednoczonych sieci społecznościowych. . .

. . . co nasuwa pytanie, „Kto dokładnie wśród nich 2.4 miliard ludzi widzi, co robię Facebook?”

Jeśli jesteś właścicielem firmy, która ma Facebook strona, oto elementarz, który wyjaśnia kto widzi, co robisz, zarówno w Twoim profilu osobistym, jak i na stronie firmoweji jak możesz kontrolować to wszystko w dowolnym momencie.

Poniżej znajduje się infografika i głębsze omówienie każdej sekcji:

Osobisty Facebook Profil a strona biznesowa

Twój osobisty profil jest twoje konto osobiste Facebook. Możesz mieć tylko jedno konto osobiste i to stąd zapraszasz ludzi do znajomych. Możesz mieć do 5000 przyjaciół.

Masz również kontrolę prywatności w swoim profilu. Ty decydujesz, kto widzi Twoje posty, zdjęcia i kiedy komentujesz post znajomego.

Twoja strona biznesowa to miejsce, w którym promujesz swoją firmę Facebook. Stronę firmową tworzysz ze swojego profilu osobistego i możesz mieć nieograniczoną liczbę stron firmowych (chociaż posiadanie zbyt wielu stron staje się kłopotliwe w zarządzaniu).

Gdy ktoś kliknie Tak jak na Twojej stronie firmowej stają się one Wentylatora Twoja strona ma nie ma ograniczeń co do liczby fanów, które może mieć.

Nie masz również żadnych kontroli prywatności na stronie biznesowej. Tak powinno być, skoro zajmujesz się tutaj marketingiem. To nie miejsce, w którym udostępniasz zdjęcia z wakacji!

Porada: jeśli planujesz używać Facebook tylko w celach biznesowych, a nie towarzyskich przy użyciu profilu osobistego, masz niewielkie szanse na sukces. Ludzie, którzy używają Facebook do największego sukcesu używaj go zarówno do celów osobistych, jak i biznesowych. Jeśli nie jesteś włączony Facebook konsekwentnie, nie wzbudzisz tutaj dużego zainteresowania.

Rekommenderad:  Minisforum wprowadza B550, mini-komputer, który może pomieścić kartę graficzną w zabawnej obudowie

Kto widzi mój profil osobisty?

Każdy może zobaczyć Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie w głowę (nazywane Twoim zdjęciem profilowym). Facebook. Poza tym masz pełną i całkowitą kontrolę nad tym, kto widzi Twoje dane osobowe.

Możesz:

  • uczynić swój profil całkowicie prywatnym
  • udostępnij swój profil znajomym
  • udostępnij swój profil znajomym i ich znajomym
  • dostosować, kto widzi Twój profil

Na kim jest przyjaciel Facebook? Ktoś, kogo zaprosiłeś do połączenia i on się zgodził. Lub ktoś, kto zaprosił cię do grona znajomych, a ty powiedziałeś „Jasne!”

Facebook znajomi otrzymują pozwolenie na dostęp do Twojego profilu. Twoi znajomi widzą Twoje posty, zdjęcia i strony, które lubisz.

Możesz także zastąpić ustawienia prywatności w dowolnym poście podczas pisania go za pomocą Selektor odbiorców.

Możesz także przejrzeć swoje poprzednie posty za pomocą Dziennik aktywności z Twojej osi czasu. Pokazuje Twoje poprzednie posty i osoby, którym je udostępniłeś.

Za każdym razem, gdy chcesz zmienić swoją prywatność, przejdź do Ustawienia ikony koła zębatego na Facebook menu główne i wybierz Ustawienia prywatności.

Kto widzi stronę mojej firmy?

Strony firmowe nie wymagają Twojej zgody na ich wyświetlanie: każdy może zobaczyć Twoją stronę.

Osoby, które lubią Twoją stronę, nazywane są Fanami i będą widzieć Twoje wpisy biznesowe w swoich kanałach informacyjnych.

Liczba fanów, którzy widzą Twoje posty, nazywa się Zasięg. W 2020 roku ekologicznie Facebook zasięg (zasięg, który osiągasz bez reklam) wynosi około 6.5% dla przeciętnej strony biznesowej. Im bardziej fan zaangażuje się w Twoje posty, tym częściej będą je widzieć.

Dlaczego zasięg jest tak mały? Masz ograniczone miejsce w swoim Facebook NewsFeed: większość ludzi lubi 150 marek Facebook. Gdyby widzieli posty każdej marki, nie byłoby miejsca na posty ich znajomych.

Facebook również ograniczył zasięg po upublicznieniu i musiał generować wyższe przychody. Więc jest sens używać Facebook reklamy, które zrobiono mądrze, to najtańsza reklama, jaką kiedykolwiek zrobisz. Otrzymujesz również szczegółowe dane o tym, do kogo dotarła Twoja reklama i kto w nią kliknął.

Rekommenderad:  Lokalne SEO | Jak lokalne SEO pomaga przyciągać nowych klientów?

Ponadto, gdy Twoi fani zaangażują się w Twoją stronę, polubią ją, skomentują lub udostępnią, ich znajomi zobaczą Twoją stronę. Im większe zaangażowanie fanów, tym większy zasięg.

Najlepszym zaangażowaniem w kolejności jest udostępnienie, komentarz i polubienie Twoich postów. Gdy fan udostępni Twój post, jego znajomi zobaczą go w całości. Gdy fan komentuje post, jego znajomi widzą komentarz i link do strony Twojej firmy. Kiedy polubią Twój post, ich znajomi zobaczą, że podobał im się ten post i link do Twojej strony.

Kiedy lubię post, kto go widzi?

Gdy przewijasz swoje Facebook NewsFeed, możesz kliknąć Lubię post, aby pokazać, że Ci się podobał, zgadzasz się z nim, po prostu uznał go za zabawny, lub dzięki nowym emotikonom możesz użyć wściekłej twarzy, aby się z czymś nie zgodzić.

Ale kto widzi tę interakcję?

Gdy polubisz post znajomego, osoby, które są znajomymi zarówno Ciebie, jak i Twojego znajomego, zobaczą ten post. Jeśli jednak ustawiłeś swoje Ustawienia prywatności na Publiczne, każdy może to zobaczyć.

Gdy polubisz post biznesowy, zobaczą go Twoi znajomi (lub ktokolwiek, kogo wskazałeś w ustawieniach prywatności). Gdy ludzie odwiedzą tę stronę biznesową Oś czasu, będą mogli zobaczyć, że podoba Ci się również ten post.

Jaka jest moja oś czasu?

Twoja oś czasu to jedna główna strona o Tobie. Jest to zbiór tego, co udostępniasz Facebookw tym:

  • przyjaciele
  • informacje o rodzinie, miejscu pracy i inne dane osobowe, które zdecydowałeś się udostępnić
  • zdjęcia
  • posty
  • strony, które lubisz

Twoja okładka osi czasu to duże zdjęcie, które pojawia się u góry. Twoje zdjęcie profilowe jest Twoim strzałem w głowę.

Co to jest mój kanał informacyjny?

Twój NewsFeed to Twoja strona główna Facebook. Za każdym razem, gdy się zalogujesz, zostaniesz przeniesiony do kanału informacyjnego, który wyświetla jedną długą stronę z postami, zdjęciami i filmami od Twoich znajomych i firm, które Ci się podobają.

Rekommenderad:  Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Tutaj także zobaczysz reklamy zarówno w NewsFeed, jak i po prawej stronie strony.

Twój przedmiot akcji

Przedmiot akcji: Chcesz zobaczyć swoją stronę tak, jak widzą ją inni? Możesz! Przejdź do okładki osi czasu, kliknij przycisk Wielokropek po prawej stronie, Następnie Wyświetl jako. Facebook następnie pozwoli ci wybrać okładkę osi czasu tak, jak robi to publiczność lub jako konkretna osoba.

Teraz masz o wiele lepsze pojęcie o tym, co się dzieje, gdy się angażujesz Facebookgdzie pojawiają się te interakcje i jak najlepiej z nich korzystać Facebook zarówno osobistych, jak i biznesowych.

Dodaj ten post i infografikę do zakładek, aby zawsze mieć pod ręką odniesienie, gdy będziesz się zastanawiać „kto widzi, co robię na Facebook?”

Jak chronić swoje dane

Jednym z największych problemów związanych z dzisiejszymi mediami społecznościowymi jest to, kto ma dostęp do Twoich danych. Niestety, aplikacje i firmy, takie jak Cambridge Analytical, wykorzystywały dane użytkowników w nieautoryzowany sposób.

Wykonaj ten prosty 10-sekundowy krok, aby chronić swoje dane. Oto jak wyłączyć aplikacjom dostęp do niego:

Jak chronić swój telefon z Androidem

Jeśli używasz Facebook Messenger na telefonie z Androidem, być może nieświadomie zezwoliłeś jej na przechowywanie historii połączeń, SMS-ów i kontaktów. Oto jak wyłączyć te uprawnienia:

Table of Contents