Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Która usługa przesyłania strumieniowego wygra duże nagrody na Oscarach 2021?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Która usługa przesyłania strumieniowego wygra duże nagrody na Oscarach 2021?

Tegoroczna ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku i będzie świętować najlepsze filmy, które ukazały się w 2020 roku.

Oczywiście krajobraz kinowy w 2020 roku był radykalnie inny niż we wszystkich poprzednich latach, sięgających końca II wojny światowej. Ponieważ wiele kin na świecie zostało zamkniętych z powodu środków ostrożności związanych z COVID-19, usługi przesyłania strumieniowego przyspieszyły, aby zapewnić nam rozrywkę.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Co oznacza, że ​​serwisy streamingowe prowadzą w nominacjach do Oscarów 2021. Ale który z nich wygra dużą noc?

Jakie filmy są nominowane do Oscarów 2021?

Oscary 2021 zostaną zmiecione przez serwisy streamingowe. Liderem jest Netflix z 35 nominacjami i Amazon Studia z 12. Disney+, Hulu i Apple TV + otrzymało również różne nominacje do Oscara.

Netflix’s Mank, film o człowieku, który napisał scenariusz do Obywatela Kane’a, ma 10 nagród, w tym upragniony najlepszy film. Proces Chicagowski 7napisany i wyreżyserowany przez legendarnego Aarona Sorkina, jest nominowany w sześciu kategoriach.

Amazon Studios otrzymało nominacje do Sound of Metal (najlepszy film), One Night in Miami (najlepszy aktor drugoplanowy dla Leslie Odom Jr.), Borat After Moviefilm (najlepsza aktorka drugoplanowa dla Marii Bakalovej) i Time (najlepszy film dokumentalny).

Gdzie indziej Mulan z Disney+ jest nominowany do nagrody za najlepsze kostiumy, a Soul za najlepszy film animowany. Apple TV+ jest również nominowany do tego ostatniego za Wolfwalkers, a Greyhound Toma Hanksa walczy o nagrodę za najlepszy dźwięk.

Pełną listę nominacji można zobaczyć na stronie Oscary.

Która usługa przesyłania strumieniowego zdominuje Oscary?

Chociaż jest to możliwe, takie jak Netflix i Amazon mógłby odejść z pustymi rękami, co jest bardzo mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę liczbę nominacji.

Rekommenderad:  Amazon Raport o zapasach: przewodnik dla sprzedawców

Mank Netflixa prawdopodobnie wypadnie dobrze, ponieważ jest to film o Hollywood, a to spodoba się wyborcom Akademii. Otrzymał również ogólnie pozytywne recenzje, a Peter Bradshaw z The Guardian nazwał go „uzależniającym dramatem romantycznym”.

Podobnie, The Trial of the Chicago 7 ma szansę na Netflix. Aaron Sorkin był już nominowany do czterech Oscarów, choć wygrał tylko raz dla The Social Network w 2011 roku.

Oczekuje się, że Pixar zabierze do domu najlepszy film animowany dla Disney +, ponieważ studio często dominuje w tej kategorii. Pixar również ma Onward na tę samą nagrodę. I choć można go oglądać w serwisie Disney+, film zadebiutował w kinach.

Powiązane: Najlepsze filmy i programy telewizyjne do obejrzenia w Disney+

Biorąc pod uwagę historię przyznawania Oscarów głównie białym aktorom, miło jest widzieć Leslie Odom Jr. nominowanego do One Night in Miami. Film koncentruje się wokół Cassiusa Claya, Jima Browna, Sama Cooke’a i Malcoma X, którzy omawiają swój sukces podczas ruchu na rzecz praw obywatelskich.

Empire nazwał ten film „świeżym wglądem… i migawką przyszłego wspaniałego filmu, który dopiero się zaczyna”, więc nie zdziw się, gdy zgarnie co najmniej jedną nagrodę za Amazon w nocy.

Riz Ahmed przeszedł do historii jako pierwszy muzułmanin nominowany do nagrody dla najlepszego aktora za rolę w Sound of Metal, choć ma silną konkurencję. Ta kategoria obejmuje również Daniela Kaluuyę i Lakeitha Stanfielda, zarówno dla Judasza, jak i Czarnego Mesjasza, który zadebiutował w HBO Max tego samego dnia, w którym został wydany w kinach.

Przygotuj się na Oscary 2021

Gdyby nie pandemia COVID-19, serwisy streamingowe nie zdominowałyby tak bardzo tegorocznych Oscarów. Niestety zamknięcie wielu kin na całym świecie oznaczało, że studia musiały szukać alternatywnych dystrybutorów. Na przykład Paramount Pictures pierwotnie miało wypuścić The Trial of the Chicago 7zanim Netflix nabył prawa.

Rekommenderad:  Sprzedaż dzieł sztuki: jak kreatywne pisanie może ulepszyć Twoją witrynę artystyczną w 2023 roku?

Lubisz oglądać coroczne rozdanie Oscarów? Jeśli tak, jest jeszcze czas, aby przygotować się do tegorocznej ceremonii w niedzielę, 25 kwietnia o 17:00 czasu pacyficznego. Dlaczego więc nie zamówić przekąsek, zarejestrować się we wszystkich usługach przesyłania strumieniowego, aby móc oglądać nominowane filmy, a następnie postawić zakłady ze znajomymi.

Table of Contents