Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Które funkcje Macos Ventura nie są obsługiwane na komputerach Mac z procesorem Intel?

Apple właśnie wprowadziło Marcosa Venturę. W tym artykule omówimy funkcje tego systemu operacyjnego, które nie są obsługiwane przez komputery Mac wyposażone w chipy Intel.

Oczekuje się, że Apple wypuści publiczną wersję systemu macOS Ventura w październiku; Jednak biorąc pod uwagę liczbę funkcji, które w momencie premiery macOS Monterey były ograniczone do komputerów Mac wyposażonych w niestandardowe chipy Apple, czy właściciele komputerów Mac wyposażonych w chipy Intel ponownie poczują się zawiedzeni przez firmę tej jesieni?

Na szczęście tendencja ta nie wydaje się być taka sama jak w roku ubiegłym; Ponieważ wiele istotnych funkcji macOS 13 będzie w pełni dostępnych dla użytkowników na urządzeniach wyposażonych w chipy Intel i Apple.

McRommers zwraca uwagę, że jeśli Twój model komputera Mac Intel będzie zgodny z minimalnymi wymaganiami macOS Ventura, będziesz mieć dostęp do większości nowych funkcji tego systemu operacyjnego; Jednak trzy wyjątki zostaną włączone wyłącznie na komputerach Mac wyposażonych w chipy Apple.

Napisy na żywo

Napisy na żywo w systemie macOS Ventura

macOS Ventura może udostępniać napisy na żywo do wszystkich treści audio, a funkcja ta obejmuje FaceTime. Ta funkcja umożliwia przeglądanie rozmów tworzonych automatycznie podczas połączenia. Napisy na żywo będą dostępne w języku angielskim i będą działać tylko na iPhonie 11 i nowszych, iPadzie z chipem A12 Bionic i nowszych oraz Macach wyposażonych w chipy Apple.

Tryb referencyjny z Sidecar

Tryb referencyjny z Sidecar w systemie macOS Ventura

Korzystając z tej funkcji, możesz ustawić iPada Pro 12,9 cala z wyświetlaczem Liquid Retina XDR jako drugi wyświetlacz na komputerze Mac. Słowo odniesienia (Referencja) w tej funkcji odnosi się do dokładnej i spójnej reprezentacji kolorów w profesjonalnych procesach roboczych, w tym sprawdzaniu i weryfikacji, gradacji i mieszaniu kolorów.

Na przykład Apple wskazuje na interfejs Da Vinci Resolve na wyświetlaczu Studio Display, który pokazuje zakresy gradacji kolorów na ekranie MacBooka Pro i obraz wyjściowy ekranu na iPadzie Pro M1 w trybie Sidecar.

Obsługa emoji w trybie dyktowania

Dyktowanie i emotikony w systemie macOS Ventura

Dyktowanie w systemie macOS Ventura podczas mówienia automatycznie interpunkuje tekst przecinkami, kropkami i znakami zapytania. Dodatkowo możesz wstawiać emotikony, używając samego głosu. Jednak Apple twierdzi, że ta funkcja działa tylko na komputerach Mac wyposażonych w procesory M1 i nowsze.

Możliwość dyktowania w języku kantońskim (Hongkong), angielskim (Australia, Kanada, Indie, Wielka Brytania i USA), francuskim (Francja), niemieckim (Niemcy), japońskim (Japonia), chińskim mandaryńskim (Chiny kontynentalne i Tajwan) oraz Dostępny jest język hiszpański (Meksyk).

Wniosek

Jak pokazuje ta krótka lista, macOS Ventura jest znacznie mniej restrykcyjny niż macOS Monterey dla użytkowników komputerów Mac wyposażonych w chipy Intela.

To powiedziawszy, macOS 13 nie będzie obsługiwał niektórych komputerów Mac z procesorem Intel sprzedawanych w latach 2013–2016; Dlatego model Twojego komputera Mac może nie być oficjalnie zgodny z nowym systemem operacyjnym.

Firma Apple prawie zakończyła dwuletnie przejście z procesorów Intel na niestandardowe procesory w komputerach Mac. W tym roku zmiana zakończy się, gdy Mac Pro zostanie wyposażony w autorski chip firmy.

Oczekujemy, że gigant technologiczny z Cupertino zakończy wsparcie oprogramowania dla urządzeń wyposażonych w chipy Intel od 2023 roku. macOS 13 Ventura będzie dostępny dla programistów w tym tygodniu, a Apple planuje wypuścić publiczną wersję beta w lipcu.

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie lenevoPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs Udemy do pobrania